Hamiltonův hmat, vaše zkušenosti?

kecalka2
27. črc 2015

Ahoj maminky zítra jdu do poradny k doktorce už při minulé prohlídce mi zkoušela ten hmat udělat ale nedokázala sem se uvolnit tak ho nedokončila.Zítra mi ho bude nejspíš opakovat tak sem se chtěla zeptat vás které jste ho podstoupily jestli je hodně bolestivý a zda vám pomohl.U téhle doktorky se nedokážu uvolnit tak mám z toho i takový špatný pocit...

eva118
27. črc 2015

Měla jsem ke konci těhotenství vysoký tlak a čekalo mě vyvolávání porodu. S mým souhlasem mi ho doktor udělal, vůbec mě to nebolelo a v noci před plánovaným porodem začaly bolesti, takže asi mi to porod rozjelo. Stejně mi zavedli tablety na vyvolání, asi to chtěli uspíšit, protože ten den se s porody roztrhl pytel a tak asi chtěli mít volný porodní pokoj.

simdan
27. črc 2015

Pokud máte špatný pocit, tak bych si hmat nenechala udělat 😒

kecalka2
autor
27. črc 2015

@simdan No jenže mě se na nic neptala ani minule bojím se aby zítra zas nezačla sama od sebe.Hlavně mám nepříjemnou doktorku.Nic mi neřekla jen sem slyšela jak si takovou dobu nandavala rukavice a pak do mě sáhla a já nebyla uvolněná za chvilku se na to vykašlala že chtěla zkusit hmat a že tedy příště :(

tammy6
27. črc 2015

U prvního syna mi ho doktor udělal, ani jsem nevěděla, že to má v plánu , nikdo se mě nezeptal. Bolestivý úplně není, jen je to nepříjemné, ale dá se to ustát. nedokážu říci, zda pomohl, ale ted čekám druhého syna, a pokud doktor mi ho bude chtít udělat , musí se zeptat, a budu souhlasit, pokud to pomůže, už se totiž strašně těším až toho broučka budu mít v náručí... ale konečné rozhodnutí je na tobě, pokud se na to necítíš, tak to dr řekni.

sofie1974
27. črc 2015

mě pomohl-hmat byl nebolestivý, rychlý-za 40 hodin jsem porodila-a porod byl fičák, po příjezdu do porodky trval 1,5 hodiny

simdan
27. črc 2015

Aha, to by ale správně měla upozornit a navíc by to neměla dělat bez vašeho souhlasu, mě to před 13lety dělal dr.pouze s mým souhlasem, sám se mě ptal, jestli to může zkusit. Stejne mi to nepomhlo, přenášela jsem ještě dalších 5dni

tammy6
27. črc 2015

@simdan
mě se tenkrát nikdo neptal , ani se nezmínil. Prostě to udělal, ale bolestivé to nebylo, jen trochu nepříjemné.
Ted už se prý musí ptát, nemůžou to udělat bez souhlasu maminky. Tak jsem na to zvědavá. taky si myslím, že mi to moc nepomohlo, ale opravdu těžko říct. ...

miskadis
27. črc 2015

Mě ho doktor udělal, samozřejmě s mým souhlasem, hmat mi pomohl, nebolel, nijak mi nevadil, za cca 16 hodin jsem porodila, porod trval cca 50minut.

katyt
27. črc 2015

Mne pomohol, nebolelo to, len to bolo trošku nepríjemné a porodila som za 3 dni od hmatu. Ako mi ho doktorka urobila, tak som začala mať také nepravidelné sťahy maternice po celý deň, takže podľa mňa to spustilo tie kontrakcie. Vďaka nemu som rodila prirodzene po prvom cisárskom reze a bol to super zážitok. 🙂

radushka1
27. črc 2015

Skrz vyšší tlak mě čekala vyvolávačka, na kontrole jsem si ale nechala udělat ve čtvrtek odpo hamiltona, v pátek ráno byla dcerka na světě. Hmat jsem pořádně ani necítila, porod rychlý. Opět bych si ho nechala udělat.

terka_85
27. črc 2015

Přenášela jsem a už jsem nastupovala do nemocnice na vyvolávačku. Ještě předtím mi ale doktorka udělala hamiltona. Bylo to nepříjemné, ale nic hrozného. Hamiltona mi doktorka udělala odpoledne a druhý den v poledne se narodil syn. Taky bych si ho nechala znovu udělat...

craki
27. črc 2015

Mi ho delali asi dvakrat... Bylo to neprijemne, ale nebolestive. Ani pak jsem nemela zadne bolesti ani poslicky, jen jsem trochu spinila. Bolestivost je ale velmi individualni.. Kamaradka malem neodesla z ordinace jak ji to bolelo, ale porod z toho taky nakonec nebyl. U me porod nerozjel ani jeden. Pomoh az velmi neopatrny sex 🙂

barevka
27. črc 2015

Doktorka mi tento hmat prováděla u prvního těhu 2x, u druhého 3x. Výsledek se nedostavil 🙂 Obě děti přenášené o 10 dnů. Asi jsem imunní 🙂
Vždy to bylo nepříjemné, trochu tu bolelo, ale nic co by se nedalo vydržet ;)

elu
27. črc 2015

dělal mi ho doktor bez oznámení, nic jsem necítila, dočetla jsem se o tom až v prukazce 🙂...poradila jsem druhý den

pav_la
27. črc 2015

HH mě nebolel, bylo to spíše nepříjemné, ale bolest ne. Dr. mi ho udělal cca ve 14,30 a před půlnocí byl malý na světě...

wenduliks
27. črc 2015

Necetla jsem diskuzi. Delali mi ho 3x, 3ruzni Dr behem tydne. Bylo to hodne neprijemne,az bolestive,k nicemu to nepomohlo aja uz bych si ho nikdy delat nenechala. Za mbe,uplne zzbytečne trápení...

emisekkk
27. črc 2015

mne ho delali u 2 deti a vzdy pomohl. Ne ze bych po nem do 24 h porodila,ale dost se to cele hnulo. Bylo to neprijemne,ale dalo se to vydrzet.

jge
27. črc 2015

Mě ho doktorka udělala, samozřejmě s mým souhlasem, hmat mi pomohl, nebolel. Hmat provedem kolem 11 rano, syn se narodil v 10 vecer. Samotne porodni bolesti byli od 8 vecerni, tedy tak 2 hodky a syn na svete 40 minut po prijezdu do porodnice. Byla jsem ale druhorodicka.

verena
27. črc 2015

Měli by se opravdu ptát, to že se dr. nezeptala svědčí o její přezíravosti a je pochopitelné, že z ní nemáš dobrý pocit. Pokud není extra důvod porod vyvolávat a nebudeš to chtít, řekni jí to důrazně před prohlídkou, jinak to nejspíš zkusí znova. Mě se čípek vůbec neotvíral a už museli vyvolávat (10 dní přenášení a špatný monitor), ještě byl čípek nějak dost vzadu, tak se tam nemohly dr. s asistentkou dostat, takže to nebyl hmat, ale ryly do mě dost dlouho a opakovaně. Nakonec se jim to fakt povedlo a porod se rozjel, cca v 9 mě přijímali na sál a ve tři odpo se malý narodil. Použili jen nějaké léky na roztahování čípku (spasmolitika??), ale jinou chemii nakonec ne, tak jsem byla vděčná...

kecalka2
autor
28. črc 2015

Tak nakonec sem si ho udělat nechala byla příjemná i jsem jí u toho držela za ruku.Jen mě překvapilo že to tak hrozně nebolelo spíš sem cítila takový nepříjemný tlak ale dalo se to vydržet pořád sem se jí ptala jestli je to ono že jsem čekala jak to bude šílená bolest :Dsnad mi pomůže

radushka1
28. črc 2015

@kecalka2 Držím palečky, aby zabral 😉

impipi
28. črc 2015

Dr. by se měl zeptat, mě dělal dvakrát a nic a pak jsem šla na vyvolání a taky nic, 3dny tablety.. pomohlo až mechanické roztažení hrdla, to bolelo jako dost.. ale porod byl pak frčák.. cca dvě hodiny.. Pokud by to znovu pomohlo, nechala bych si to udělat zase, za tu rychlost to stálo. Nedovedu si představit rodit třeba 20 hodin...

vetyver
28. črc 2015

taky mi dr. na mou žádost udělala Hamiltona (chtěla jsem rodit přirozeně po sekci, nechtěla jsem přenášet, donošený byl) ve středu ráno, ve čtvrtek večer jsem porodila 🙂 Nebolelo to, spíš to bylo nepříjemné, ale stálo to za to.

ev13inka
28. črc 2015

mě se taky nikdo neptal, ale dělali mi ho v porodnici, protože chtěli vyvolávat porod a píchnout mi vodu, ale ta byla zkažená, takže to stejně skončili akutním císařem.Bylo to nepříjemný, ale nic hroznýho a je fakt, že sem pak začala mít kontrakce, které nepřišly ani po oxytocinu 🙂

kecalka2
autor
29. črc 2015

Tak asi nejspíš nezabral :( mám od včerejška slabé poslíčky,hlenová zátka neodešla a začlo mě bolet v kříži jinak nic.Po jaké době zabral vám?

inga88
29. črc 2015

Mne ho spravila doktorka ráno o deviatej a druhý deň ráno o pol piatej mi odtiekla plodovka spolu s hlenovou zátkou.

lucka662006
29. črc 2015

@kecalka2 dobrý na rozjetí porodu je klystýr🙂 po Hamiltonově hmatu...

kecalka2
autor
29. črc 2015

Holky potřebovala bych poradit nevím jestli se mi to už neblíží.Od včerejška mám celý den průjem.Dneska od rána bolesti v kříži a celý den poslíčci.Před chvílí jsem si šla dát vanu na chvilku to rozehnala ale pak začly zas bolesti v kříži a slabší poslíčci.Nechci hned plašit a jet do porodnice jen chci vědět jestli to už nebude ono?Hlenová zátka zatím neodešla

beruunka7
25. srp 2015

Mně provedla doktorka HH dnes v poradně (jsem 39+2) a samozřejmě se mě zeptala, zda souhlasím. Jsem už hodně unavená, opět jsem v noci nespala a z velkého tlaku dělohy na spodek se mi udělal hemeroid a špatně se mi čůrá. Ještě se k tomu přidal i vyšší tlak, a to jsm měla celé těhotenství mrtvolně nízký tlak. Porod pro mě bude vysvobozením. HH nijak nebolel, bylo to jen nepříjemné. Trochu špiním a cítím menstruační bolest v podbřísku, tak doufám, že se to rozběhne a brzy porodím.
Takže za mě HH určitě ano, ale pouze pokud je tělo rodičky připraveno a je potřeba porod popostrčit ze zdravotních důvodů. Kdybych neměla obtíže, nechala bych vše na přírodě, dokud by to bylo možné a bezpečné.

jitim
25. srp 2015

Mě ho dělali u všech třech dětí(opakovaně), až u třetího dítěte zafungoval. Hmat je nepříjemný, ale dá se vydržet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru