Jména dětí 2020-inspirace. Jaké?

michaela1990xx
23. dub 2020

Jaké jméno plánujete pro miminko?

izz76
24. dub 2020

@tasimia To se říkalo i Lence před 40lety 😆 Lenka plenka, takže to asi nebude dobou..

petula.bir
24. dub 2020

My budeme dávat Samuel x Ella 😀

swan42
24. dub 2020

@michaela1990xx
Zadny dalsi dite mit nebudu, ale libi se mi normalni cesky jmena, ktery se hodi do cech a k ceskym prijmenim, takze uplne jiny, nez tu vetsina pise...
Mam Veroniku a meli jsme vybranou jeste Janu, kluka jsem chtela Václava nebo Víta, manzel Filipa
Z toho cos vybrala ty se mi nebi vubec nic a z toho co manzel je docela hezkej Oskar.
@michaela1990xx
@michaela1990xx
@michaela1990xx

swan42
24. dub 2020

jezis padron, nevim kde se mi tam tolik tech oznaceni vzalo 😄

hermanka88
24. dub 2020

@swan42 jsem ráda,že se tu našel aspoň někdo,kdo to vidí stejně..😉

simona_33
24. dub 2020

Máme Vincenta a Krystofa. Strašně se mi libi jméno Matylda...ale já rázim teorii, že u kluků jsme si dali jakoby cokoliv....kdybychom měli holčičky, tak bych se držela více při zemi. My třeba máme příjmení které snese cokoliv, ale holka se vdá a pak aby nebyla nějaká Filomena Kropáčková 🙈

simona_33
24. dub 2020

@lv jako s tímhle smíchem nevím. ..mám Vince a má tchýně taky říkala něco o tom "že budou se mu smát". Jako nevím. Ve školce mi to přijde divné, třeba u nás v kraji jsou netradiční jména běžná a Vincent je ještě úplně obyčejný. Ale obecne, pokud se někdo bude chtít posmívat, na jméně asi nebude záležet, najde si jakýkoliv důvod.

veruuu_kubesovic
24. dub 2020

@swan42 a není to fuk, každému se přece může líbit jakékoliv jméno, samotné tazatelce se líbí netradiční jména, tak proč je hned shazovat? a že jsme v Čechách? v dnešní době si můžu dítě pojmenovat jakkoliv, ne každému stačí výběr z českého kalendáře 😉

lilie16
24. dub 2020

@michaela1990xx my mame chlapecka jmenem Nataniel. Z prvu okoli reagovalo divne, ted uz si zvykli 😁 hlavne si nenechte jmeno znechutit a doporucuju nerikat před porodem

swan42
24. dub 2020

@veruuu_kubesovic nevidim ve svym komentari absolutne nic, co by cizi jmena shazovalo. Ani jsem netvrdila, ze si clovek nemuze pojmenovat jakkoli, takze vubec vasi reakci nechapu. Navic to ani nebylo pro vas. Napsala jsem "libi se mi....", to je vsechno 🤷

lotosek
24. dub 2020

@izz76 Jojo, Lenka plenka podprsenka. Radka vylezla ze zadka. Na všechno se dá stvořit "oslavná" báseň, když se chce. 😎

zelenaesmolda
24. dub 2020

@lotosek marek,parek pod kocarek si pamatuju ja

takyjedna
24. dub 2020

Tereza - ma kozy z zeleza.

martickajirka
25. dub 2020

Šárlotku nebo Adrianku, pro chlapečka Jiřík 😊

chrystyanna
25. dub 2020

@veruuu_kubesovic ta mi byla zamítnutá kvůli těm hororum s tou panenkou

tasimia
26. dub 2020

@lv to frčí pořád 🙂. Mě hlavně babička říkala, když jsem chtěla dát Amalii, že mi se sice to jméno bude líbit, ale to dítě s tím musí žít 🙂. Že na to mám myslet.

jaja01k
26. dub 2020

Miminko nečekám, ale kdybych teď měla vybrat jména, moji favoriti by byli Kryštof a Táňa.
Máme Romana a Josefa, holčičí varianty byly Anna a Lucie.

kristousenecek
26. dub 2020

Mě se líbí dost jmen ,ale jako malá sem chtěla Miu a taky mám ;*,...jestli bude druhé chtěla bych Zoe ;*,na holčičku a na chlapečka Oliver ;*,moje srdcovky ,..Můj přítel sice dost protestoval ale pak řekl ,že jo že ...u dalších děti jestli bude tak jsme domluvení už taky ,ale není to na 100,u něho ;D

petulkadodo
26. dub 2020

Čekáme miminko a bude to Petr nebo Viktorie. Ještě se nám líbila Marie. Jsou to už před lety vysněná jména. V okolí se teď narodila Terezie, Markéta, Eva a David. Jinak sousedi mají skoro všichni Sofii, co tak slýchám.

burnette
26. dub 2020

Mně se líbí Ethan, Nathaniel nebo Sam pro holku se mi líbí pouze Nala, ale podle manžela je Nala vhodné pro žirafu 🤣

pilsenfan81
Autor odpověď smazal
Zobraz
pilsenfan81
28. dub 2020

@michaela1990xx Bude to holka na Adrianě jsme se doma shodli hned. Akorát okoli moc nechápe. Koukám frci jméno Mia tak se jmenuje můj yorkshir

michaela1990xx
autor
28. dub 2020

@pilsenfan81 taky jsem měla psa Miu 😀 Ale tak je fakt, ze i taková Sára treba se dává i psům.

cikitkapb
28. dub 2020

Když jsem čekala první, věděli jsme, že to bude kluk (Tobiáš), a tam jméno vybral chlap. Mně se líbilo a tak jsem neprotestovala. Pro jistotu jsme měli vybrané jméno i pro holku (Zoe), a nepoužili ho. Paradox je, že teď nevíme co to bude, a to holčičí jméno už se mi nelíbil, ačkoliv jsem s ním sama přišla. Nějak cítím, že pro tohoto tvorečka to není ono. A u kluka zase máme jasno. A když se ptám juniora, jestli to bude Kuba nebo Viktorka, pokaždé říká něco jiného. 🤷🏻‍♀️😂

lucca13
28. dub 2020

Mám Emu a Olivii 🙂 Emicku jsem vybírala já, protože jsem ho chtěla snad už od základky popularita jména mě neodradila...Olivku vybral manžel 🙂

monita0806
8. kvě 2020

U kluka máme jasno že to bude Jiřík. Ale u holky je to horší... mě se líbí Klárka, příteli a mamce se zase líbí Karolína.

monca_24
10. kvě 2020

Holčička Emmička a chlapeček Alex 💗

broskvicka01
10. kvě 2020

Doma máme Miu 😊

monina1210
10. kvě 2020

Mame holcicku Adinu, kluk by byl Vendelin. Kdyz jsem ale Vendu psala do papiru v porodnici, modlila jsem se, at opravdu vyleze devcatko 😆 Jinak na Adu se lidi tvari vselijak 🤷🏻‍♀️

pindrusice
11. kvě 2020

Když jsem před 7lety vybrali Eliáše (po mě) tak ho ještě nikdo nedával. Stejně jako před 35 lety Elišku,jak vypráví moje matka. Dcera je Frida.
Mě se líbí ty z českého kalendáře, který se ale moc často nedávají. Jako je Prokop, Metoděj, Medard, Záviš, Diviš a u holek ještě jména z RU podle prababiček. Anastázie, Vincencie, Josefina, ale pak i Uršula, Matylda, Judita, Aloise...
Co bych naopak nikdy nedala jsou Jana,Dana,Hana,pak "Týnky a Nálky,či Niky". Jaroslavu,Vlastimilu apod. Prostě jména oblíbená v minulém režimu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru