Jména pro holčičku. Jaká jsou nejčastější?

26. srp 2023

Ahoj holky jaké jméno pro holčičku je teď podle vás nejčastější? Vybíráme jméno a mám pocit, že snad všechny :( Mám doma Filipa a když jsme ho dávali neznala jsem nikoho ale s holčičkou máme strašný problém. Děkuji

klokanka31
26. srp 2023

A není důležité najít jméno podle toho co se ti líbí, a ne co kdo dává? 🙂

veroniquecz
26. srp 2023

Vezmi si kalendář a škrtej. 😎

uzivatelkapetra
26. srp 2023

My máme Kateřinku a hodně zaměstnanců v nemocnici říkalo, že dlouho žádnou neměli...a přitom takové krásné jméno.
Jinak dříve obvyklé a co se dnes už nenosí je Lenka, Petra, Hana, Helena, Olga (pouze dle mého pocitu)

zmrzlinka
26. srp 2023

Barbora ♥️

mimi1004
26. srp 2023

Kdyby dcera byla kluk, byla by právě Filip. Takhle máme Dominiku 😉

autor
26. srp 2023

@klokanka31 já bych se právě chtěla vyhnout tomu abych na hřišti zavolala její jméno a otočila se půlka hřiště 🙂

autor
26. srp 2023

@veroniquecz vyzkoušeno kalendář jsem prošla několikrát 🙂

autor
26. srp 2023

@uzivatelkapetra Děkuji to je pravda ale všechny co jsi vyjmenovala máme v rodině :( a nechci ať má babi dvě vnučky kačky i když je to moc krásné jméno 🙂

vendy299
26. srp 2023

My od začátku vztahu vedeli, ze budeme mít Valentýnku a taky ji máme 🥰

pe_tu_ss_ka
26. srp 2023

My jsme se řídili tím, že nechceme žádné jméno, které by měl někdo z našich rodin.. spoustu jsme jich vyškrtli, že jsme někoho takového znali a nakonec nám zbylo jen jedno jméno pro kluka a jedno pro holku .. naštěstí se podruhé narodila holka, protože bychom nevěděli, jaké druhé klučičí 😆

autor
26. srp 2023

@mimi1004 Krásné jméno nejlepší kamarádka má takhle pojmenovanou dcerku 🙂 Já měla jako druhé jméno u syna napsanou Stelu ale to mi vyfoukla sestřenice :(

bramarfi
26. srp 2023

Marcela se taky skoro nedava 🙂

autor
26. srp 2023

@pe_tu_ss_ka no řešíme právě úplně to samé nechceme jméno které už v rodině je. Na kluka máme možností spoustu ale ty holčičky to je mazec. V rodině je převaha holek a mezi kamarádkama je taky skoro samá slečna

petrapschlova
26. srp 2023

My máme doma Kačenku a Martinku. Martinka se narodila v lednu 2021 a dle sestřiček v nemocnici to jméno už dlouho neměli.

palja
26. srp 2023

My máme Moniku a Simonu. V okolí žádné holky s tímto jménem nejsou, ve školce jsou také sami.
Ale musíte vědět, co se líbí vám. Já jsem vybírala podle toho, co se nám líbí. Kamarádka mi dokonce řekla, že dáváme trapná jména že sedmdesátek 😄 každému se hold líbí něco jiného. Ještě jsme chtěli Evu, ale ta už v rodině je,tak jsme vybrali jiné jméno.

klaari
26. srp 2023

Myni je to sama Ema, Nela, Julie...dala bych i neco jako Meda A Heda...zatim nejsiu moc

klokanka31
26. srp 2023

Co Zuzana? Takovou ještě neznám...

vendy299
26. srp 2023

@klaari Meda je nádherný jméno 🥰

petulkadodo
26. srp 2023

U nás v okolí je to teď samá Sofinka, Amálka, Emička, Eliška, Pepinka. Co je teď naopak vzácné jsou ta klasická jména jejich maminek. Neznám žádnou malou Petrušku, Haničku, Helenku, Jitku, Kačenku, Janičku, Pavlínku.

alice180
26. srp 2023

Takhle ho těžko vyberete. Dejte třeba Klotildu. Myslím, že bude na hřišti široko daleko jediná, když je jejich v republice tak málo.

la_amanita
26. srp 2023

Co třeba Iva? Nebo Žaneta? Alena? Dana?

tulipdona
26. srp 2023

Já bych volila mezi Vandou, Adina, Berenika, Dita, Eva, Alma, Andra..

Nedala bych Emu, Miu, Stelu, Eliška, Sofie, TereZa, Nela, Ela..

mama_mila
26. srp 2023

Líbí se mi Daniela, Zuzana, Simona, Sabina, Markéta, Alena, Ivana, Kamila, Denisa, Anežka, Jolana nebo třeba Adriana, no u kluka to je horší 😁

elsy3
26. srp 2023

My máme Elenku, má hodně variant osloveni. Dceři jsou 4 roky a se jménem je spokojena, líbí se ji a ostatní ho také chválí. Ve školce je jediná. Tam je to teď sama Sofie, Emma, Terezka. Kdyby další nebyl kluk, byl by Magdalena. To byl můj favorit 🙂

daasqua
26. srp 2023

Moje jméno jsem sto let neslyšela 😀 Dagmar 😀 Pak třeba Jitka, Sylva, Hana, Denisa, Jiřina, Vlasta, Marcela...

katerina_j
26. srp 2023

My věděli hned od začátku, že budeme mít Antonii, po prababicce. Žádnou jsme v širokém okolí neznali. A bum, teď jich je strašně moc 😂
Takže vybírejte srdcem 💖

lucca0
26. srp 2023

První je Elena, druhá Tea a třetí bude Antonie 💞

pavlinar
26. srp 2023

Nejcastejsi: Anicka a Eli (Eliska, Ela, Elena).. Jeste Sofie a Ema.
Libi se mi Jana. Za me snad nejcastejsi, ted rarita

michaela666
26. srp 2023

U nás na hřišti je to samá Eli, Sofi a Emča...Od začátku vztahu jsme věděli, že holčička bude Aneta a máme v okolí jedinou.

victress
26. srp 2023

teď se to hemží jmény jako Eliška, Tereza, Sofie, Ema, Adéla ...záleží i na příjmení, ne? méně časté se mi jeví Soňa, Silvie, Beáta, Andrea, Kamila, Zuzana, Vanda, Nora, Zita, Dita, snad něco vyberete😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru