Jmeno pro chlapečka. Co myslíte?

17. črc 2022

Dobrý den, jen by mě tak zajímalo, vybíráme jméno pro syna a ve výběru je : Radek, Dominik a Samuel.

Nemůžeme se rozhodnout :D

martiniquest
18. črc 2022

Radek

skarol
18. črc 2022

Dominiků máme plnou školku a jsou to většinou zlobivci 😬, takže už jsem na to jméno trošku alergická. Jinak moje rada, vyberte podle toho, jaké jméno by se víc hodilo na tatínka. Jestli je to spíš intelektuál, tak asi Samuel, jestli pořádný chlap a drsňák, tak rozhodně Radek 😁😁.

kikca88
18. črc 2022

Raďa🙂

dzogobela
18. črc 2022

Za me Radek 🙂 chteli jsme to jmeno sami dat synovi, ale svatek vychazel asi tyden po terminu porodu, a to jsme nechteli 🙂 Navic Dominiku a Samuelu je ted hrozne moc.

belmonka
18. črc 2022

Samuel

bessinka
19. črc 2022

Máme Radka a neměnila bych

nikol125
19. črc 2022

Za me z techto tri urcite Samuel 😊 Radek uz mi prijde takove starsi jmeno, ale to je samozdrejme vase vec, nekdo naopak takove jmena ma rad

tojada
19. črc 2022

Filip nebo Oliver

autor
19. črc 2022

Dekuji. Ještě Teda doplním, doma máme syna Patrika.
Radek jsme vybrali jako jméno po dědovi.. a k Patrikovi se docela hodí. A moc už se nedává.
Samuel v našem okolí není žádný, ale zase představa, že v dospělosti bude mít takové..."měkké jmeno" je hrozně zvláštní 😄 Tata je tvrďak a ani první syn není žádná bábovka 😄 jinak se mi jméno líbí hrozně moc na malého kluka nebo v pubertě, jen Teda nevím, zda by to ocenil v dospělosti.

autor
19. črc 2022

@lucie_1986 To určitě ne, ale názor nezaujatych lidi není někdy na škodu 😉 Třeba Dominik je krásný, ale je pravda , že děda Dominik je docela zvláštní ... nebo Nikdy nevíte, co to dítě bude v budoucnu dělat a dělník Domča , je za me taky zvláštní 💁‍♀️

levana33
19. črc 2022

@lvl16 mozna jen muj pocit, ale jmena Dominik, Amalka ap jsou hezke pro deti

levana33
19. črc 2022

Koukam Radecek vede 🙂
no s tema jmenama. Ja mam jedno pravidlo...musi se hezky zdrobnit na dite, pak musi sedet v puberte mezi kamosema a dale sedet jako dedovi.
Jak jsem psala....treba takova Amalka, delala jsem v hospode a chodila k baru takova opuchla Amalka na vodku :D
Dale je pravda, ze je hodne peknych jmen pro deti, ale zase zni blbe ve zkratce, zni dobre jen vcelku.
Me se treba libi Klementinka....jak ji ale rikat, klemo. Johanka je pekne, ale co dal? Johy? to uz je uplne mimo zneni toho jmena. Fabian...Fabko :D Z ceho rostku...Olivie? ok zkratka Olivka :D No proste tak. Radek je ideal 🙂

pavelkamat
19. črc 2022

@levana33 hezky napsané 👍

lvl16
20. črc 2022

@levana33 Možná by stačilo lidem v dospělosti říkat jejich skutečnými jmény a ne zdrobnělinami 🙂. Amálie, Klementýna, Johana, Fabian, Dominik… jsou to hezká jména, tak proč je komolit.
My máme syna Olivera, ještě neumí říkat R, tak je to Olík/Olíček. Občas mu říkáme Olivo a dalšími přezdívkami. Předpokládám, že v dospělosti mu snad každý kromě nás bude říkat Oliver.

izz76
20. črc 2022

@skarol Zajímavé jak každý jinak vnímáme jména. Mě Radek rozhodně nezní jako jméno pro drsňáka,spíš naopak Radeček,Ráďa mi připadá takové úchylné,zsenstile. Možná je to tím jaké Radky známé😃

daasqua
20. črc 2022

Máme Patrika a jako další bych dala Dominik.

ninive211
20. črc 2022

K Patrikovi se hodi Radek. Pak pripadne Dominik, nejmene Samuel. To jmeno vidim hezky na malym klukovi ze skolky, ale jak uz tu bylo zmineno, nesedi mi na starsiho/dospelyho. Mne osobně se taky prilis nelibi tato cize znejici jmena

levana33
21. črc 2022

@lvl16 celym jmenem malo kdo oslovuje...ja Miloslave nerikam Miloslavo, ale Mili ap Olivera budou pravdepodobne kamosi volat Oli

felixfelicis
21. črc 2022

@levana33 a proc by se kazdymu muselo nejak rikat? Amalie muze klidne jit na bar pro vodku🤷‍♀️😀

Zalezi taky, co mate za prijmeni? Kazde z tech jmen se bude hodit k jinemu. Ja bych vyradila Samuela, je jich moc, nelibi se mi😀 a nehodi se k Patrikovi. A pak podle toho prijmeni, k sourozenci pujdou pekne obe jmena.

kafr
21. črc 2022

@levana33 sestra mojí babičky byla Amélie, pro většinu rodiny to byla teta Malči, ale všechny sestry se oslovovaly hezky a něžně, takže tato byla Amálka.
Já takto nemám ráda jméno Anežka - znám jednu zlobivou a fakt nevím, jak jí oslovit přísně 😕

pavelkamat
21. črc 2022

@kafr Anežo [tak říkala v naštvaní maminka jedné Anežce] 😎

dzogobela
21. črc 2022

@kafr néžina 🙈

colik
23. črc 2022

Radek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru