Jméno pro holku k příjmení na Š. Máte tip?

7. srp 2023

Máte tip na jméno pro holku k příjmení na Š. ? Příjmení je podobné jako Šubrtová. Manželovi se líbí pouze jméno Martina. Mně Olívie, Marina, Laura. Nemůžeme se zatím shodnout.

vanea
Autor odpověď smazal
Zobraz
zuzkasim
7. srp 2023

Byla jsem příjmení na Š a jsem Zuzana🙂

alianan
7. srp 2023

Olívie je krásná, ale zdá se mi, že padá v každé diskuzi o jméně, že jich za čas bude dost. Já jsem chtěla dát Helenu, ale neprošla přes manžela. Ve hře byla ještě Lída (ne Ludmila), Lada, Alžběta, Alice. Nakonec jsem dala jméno dle manžela a neměla jsem to dělat, nějak mi nejde přes pusu a přitom je moc hezké.
Příště si dupnu a bude dle mého.😂

mama_mila
7. srp 2023

A ta Marina by se mu nelíbila? Nebo Marika? Že je to podobné jako Martina a mohl by to být kompromis. Mně osobně se líbí ta Olivie, ale třeba Marika je taky pěkná. Martina se mi nelíbí.

antoinet
7. srp 2023

Já mám příjmení na Š a dětem jsem dávala křestní jména s R, aby to celé nebylo moc měkké. Dcera je Markéta.

jaja01k
7. srp 2023

Mně by se líbila třeba Linda, Soňa, Nella, Anita, Edita. Z těch vašich bych si vybrala Martinu 🙂

miskadis
7. srp 2023

Máme příjmení na Š a dcery jsou Sára a Michaela.

lenulen
7. srp 2023

Mame prijmeni na Š a dceraje Bara 🙂

patypresdevaty
7. srp 2023

U příjmení na Š jsou problém spíš klučičí jména, protože ta často končí na Š/S. S holčičími jmény moc problém není, dá se skoro cokoliv. My máme Annu, ale klidně třeba Lucie, Bára, Zuzana, Klára, Alena, Marie, Mia, Karolína... Fakt v podstatě cokoliv 🙂

zaludova
7. srp 2023

Jestli je v příjmení R, tak bych volila spíš jemnější jméno. MaRtina ŠubRtová mi přijde hrozně tvrdé.

zmrzlinka
7. srp 2023

Laura i Olivie jsou krásné jména 😍

uzivatelkapetra
7. srp 2023

My máme příjmení Š.... a máme Kateřinu, já jsem Petra (ani jedno jméno už se dnes asi příliš nedává) 🙂

zlataberta
7. srp 2023

A co třeba Simona, Stela, Sabina, pokud je v příjmení R, tak Martina, Marina a Laura je moc tvrdé....jinak Laura se mi moc líbí🙂

la_amanita
8. srp 2023

Martina, jednoznačně Martina.

orangutan123
8. srp 2023

@patypresdevaty přesně tak. Čekáme druhého chlapečka, příjemní na Š a absolutně nevíme 😀

anetka1701
8. srp 2023

Marina je skoro jako Martina, ale přitom je krásné a zajímavé 🤩 mám jednu doma, je to skvělé jméno...

ivis_b
8. srp 2023

@uzivatelkapetra taky máme Kateřinu Š.🙂 V porodnici na sále byly sestry nadšené, že konečně klasické české jméno😃
Olívií je teď kolem hodně, navíc se jim říká Oli, což mi teda evokuje Olgu.

katule1990
8. srp 2023

@zaludova Jednu presne tohoto jmena znam 😂.

veroniquecz
9. srp 2023

@zaludova zase to š to zjemni. Máme v příjmení Š i R a kromě jednoho dítěte máme všichni ve jméně R a vůbec to nevadí, spíš naopak.

veroniquecz
9. srp 2023

Mě se líbí, když jsou ve jméně i příjmení jedno dvě písmena stejná, takže Marina nebo Martina.

aliishaa
9. srp 2023

Máme příjmení na Š a máme Lauru a Nikol 🙂.
Laurinka teda měla problém naučit se "R", takže dlouho byla Laula a štvalo ji, že to neumí říct. Niki je mladší, sledovala jak jedeme logopedii, trénovala mimoděk taky, takže R má brilantní, a paradoxně jí dělá problém "K", takže je Nitol... s logopedií teprve pomalu začínáme, budou jí čtyři roky.

pampelina18
15. srp 2023

Jméno musíte vybrat vy. Z těch co se Vám nejvíc líbí. Doporučuji losovat. Napište jména co se Vám líbí na papírky, dejte do misky a její vytahnete. Je to dobře, když se nemůžete schodnou na jméně a líbí se Vám všechny 😉

safulik
7. led 2024

Mám příjmení na Š a jsem Michaela 🙂

misa_pise
7. led 2024

Máme příjmení na Š a doma Amálii a Miriam. Líbila se mi ještě Mariana, Lýdie, a Beáta.

utrikocku
7. led 2024

Nejlépe mi zní Martina. Super nadčasové jméno, které se teď moc nedává, bude originál

korin
7. led 2024

Ivana, Irena (mají kamarádi s příjmením na Š).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru