Jméno Vincent. Líbí se vám?

6. čer 2023

Když jsme čekali první dítě tak se mi líbila jména jako Viktor, Vincent, Vilém... Atd 🤣. Manžel nechtěl ani jedno. Naštěstí se nám narodila holka a jméno bylo jasné na první pokus ❤️. Teď ale čekáme dítě druhé a podle Dr to vypadá na kluka... No a potyčka je na světě 🤣 manžel se toho chytil a prostě Vincent se mu šíleně líbí. Mě se také líbí, však jsem ho vymyslela ale na druhou stranu si říkám, zda je to jméno vhodné. Manžel je původem francouz tedy naše příjemní je taková komolenina, která jde blbě přes jazyk 🤣a tak si říkám, chudák dítě 🤣🤣🤣 takový blbý příjmení a ještě dostane jméno Vincent. Trochu mě mrzí, že manžel o tom nechce už debatovat. Zkouším předhazovat jiné ale vždycky skončíme u toho ... Však jsi chtěla Vincenta, Je to dobré jméno, Je to originální, Mě se jiné prostě nelíbí..m atd atd🤣 tak se chci zeptat, líbí se vám tohle jméno? VINCENT??

kassandra1
7. čer 2023

Nelíbí, je to takový vesnický, Vincek no. Zdroběnělina Vincentek taky hrozný.

benetka
7. čer 2023

Znám jednoho Vinýska (Vincenta) a moc mu sluší. Jeho maminka je malířka a ilustrátorka. Za mě v pohodě.

lvl16
7. čer 2023

Nejlepší kamarádka má Vincenta a je to podle mě pěkné jméno 🙂. A lze z toho dělat spoustu zdrobnělin. Já mu říkám Vinouš 🙂.

eldoradoh
8. čer 2023

Nelíbí se mi a nedala bych ho.

zekrt
8. čer 2023

Mně se nelíbí, ale sto lidí, sto chutí. U výběru jména jsem si řikala: jak ho budou oslovovat kamarádi v pubertě? A jak v práci? Vincente je dost dlouhé.

erchia
8. čer 2023

Máme Vincenta, už dávno jsme s manželem věděli, že jestli jednou budeme mít syna, tak právě Vincenta, takže za nás jednoznačně líbí :D
Ovšem líbí se nám na něm i jistá originalita ;)
A mně se na tom jméně právě líbí i to, že mi vždycky přišlo takové mezinárodní, zároveň ho vnímám i jako klasické české jméno, ale zas když bude chtít do světa, tak většinou snad nebude muset vysvětlovat, jak že se to přesně jmenuje 🙂
A taky mi u něj právě nejvíc vždy rezonovala Francie ;)

Oslovujeme ho různě, nejčastěji Vinýsek, pak Vinďa, Viňas, Viňouš, Viňo, Viňulka, Viňulík, Vincík, Vinčulík a tak 🙂 Používáme i Vin a Centík 🙂
Jasně, někdy někdo použije variantu, co nás zatahá za uši, ale vždycky to říkají s láskou, tak je v tom necháváme ;)
A co se týče jednou spolužáků a podobně, tak děcka si vždycky najdou cestu, když budou chtít mu vymyslet nepěknou přezdívku, u mě, a shodou okolností i manžela, třeba použili příjmení, když jim na jméno nic nešlo vymyslet, takže tak.

A znění mi přijde právě takové plynulé, tak uvidíš ;)

apacheee
AMBASADORKA
8. čer 2023

Mně se nelíbí, v synově třídě je chlapecek s tímto jménem a všichni mu říkají Víňa, Víňo

sparkles9
8. čer 2023

Líbí a dala bych ho. Hlavně, jestli se líbí vám🙂 Jmenuje se tak tuším i syn Gábiny Laškové, ale nevím, jak ho zdrobňuje.

dzogobela
8. čer 2023

Nelibi. Ale naopak si myslim, ze k zahranicnimu prijmeni jde lepe, nez k ceskemu... spoluzak ma Vincenta s klasickym ceskym prijmenim a prijde mi ta kombinace usmevna 🙂

veronicka89
8. čer 2023

K nasi rodine nesedi,ale libi ae mi mic,nejvic z tveho vyberu .
Bydlim v At a parkrat uz jsem slysela v nemecku ještě oblibenejsi 🙂 nech i te ovlivnovat 😀 sarah connor ma na to jmeno pisnicku ...v nemcine🙂
Zkratka u kamosu vin ( diesel je taky coll

baja1122
8. čer 2023

Máme Vincenta a říkáme mu nejčastěji Vinci. Takže líbí ❤️❤️❤️

bigbig
8. čer 2023

Mě se líbí. U nás byl v top 3 jmen pro syna. Taky máme francouzské příjmení (a žijeme ve Francii teda, takže tady by mu říkali vánsán). Nakonec zvítězilo jiné jméno, nějak mi vadilo že ve Francii by byl Vánsán a v Česku Vincek, úplně jiný jména ve výsledku. Ale je to hezký jméno a kdybych měla třetího syna tak to možná Vincent nakonec bude.

lacehea
8. čer 2023

moc se mi libi!

jaresska
8. čer 2023

Krásné jméno, taky jsme chtěli netradiční.

sarunatko
8. čer 2023

Když jsem čekala syna, byla jedna z variant jména Vincenc - po tchánovi. Nakonec máme Václava po manželovi, ale Vincenc i Vincent se mi líbí moc. Hlavně jich nebude ve školce nebo ve škole 5 ve třídě, jako třeba Jakubů, Emiček atd.

marketa11112
8. čer 2023

Mam Vincenta doma. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru