Jméno Vincent. Líbí se vám?

6. čer 2023

Když jsme čekali první dítě tak se mi líbila jména jako Viktor, Vincent, Vilém... Atd 🤣. Manžel nechtěl ani jedno. Naštěstí se nám narodila holka a jméno bylo jasné na první pokus ❤️. Teď ale čekáme dítě druhé a podle Dr to vypadá na kluka... No a potyčka je na světě 🤣 manžel se toho chytil a prostě Vincent se mu šíleně líbí. Mě se také líbí, však jsem ho vymyslela ale na druhou stranu si říkám, zda je to jméno vhodné. Manžel je původem francouz tedy naše příjemní je taková komolenina, která jde blbě přes jazyk 🤣a tak si říkám, chudák dítě 🤣🤣🤣 takový blbý příjmení a ještě dostane jméno Vincent. Trochu mě mrzí, že manžel o tom nechce už debatovat. Zkouším předhazovat jiné ale vždycky skončíme u toho ... Však jsi chtěla Vincenta, Je to dobré jméno, Je to originální, Mě se jiné prostě nelíbí..m atd atd🤣 tak se chci zeptat, líbí se vám tohle jméno? VINCENT??

jaja01k
6. čer 2023

Mně se moc líbí 🙂

zelenaesmolda
6. čer 2023

Docela se mi libi ale nelibi se mi zkratky jako je Vincek.

rebe
6. čer 2023

Ano! Před lety jsem měla kocourka Vincenta - neber to prosím zle, to jméno jsme mu dala, protože se mi fakt líbilo. Podle van Gogha. A píšu to, protože jsem se pak zamilovala i do těch zdrobnělin: Vin, Viný, Vinýsek.

g_m
6. čer 2023

Nelíbí. Mám ráda jména, u kterých jde použít víc variant viz Gabriela (Gabča, Gábinka, Gabrielka, Gabka apod.). Vincent je strašně dlouhé a nemám nějaké pěkné nápady, jak to jméno zkrátit - Vincku? (to je jak z Popelky a zní to strašně), Vinci, Vini? Uf, nevím, proto se mi to nelíbí...

sebestka
6. čer 2023

Mně ne

misa_pise
6. čer 2023

Je to krásné jméno.

pavlinar
6. čer 2023

Libi moc. Mam kolegu Vincenta. Podle me fajn, ze k tomu mate cizi prijmeni..

lv
6. čer 2023

Mě se líbí

veruuu_kubesovic
6. čer 2023

Vincent se mi líbí...co třeba Vini, Viňous?

galatea_a
6. čer 2023

@g_m Centíku? 😂
Pro autorku - samo o sobě to není špatné jméno, já osobně nemám ráda jména, která mám spojená s nepříjemnými lidmi. Pokud v tobě to jméno žádné negativní emoce nevyvolává, tak ho klidně dej. Nebo dvě jména a můžete mu říkat oběma (ty tím druhým, manžel Vin).

te_reza
6. čer 2023

Mě se nelíbí, ale důležité je, že se líbí vám.

malinkata
6. čer 2023

Líbí a moc. Byla jednou z voleb, ale neprošla a máme Mikuláše

marketa1218
6. čer 2023

Tak Vincek není úplně špatný, ale smířila bych se s tím, že to bude Vincek 🙃

ada22
6. čer 2023

Líbí, znám i jednoho chlapečka. To že máte cizí příjmení je lepší.

sayast
6. čer 2023

Mame kamarada Vincenta, mne se to libi moc

rnika
6. čer 2023

Máme doma Viktora, Vincenta i Viléma - přesně v tomto pořadí 😉 ještě nám čtveřici doplňuje Viggo. Takže za mě jednoznačně ano 🙂

apple_tree
6. čer 2023

Za mě super jméno, taky bych jej klidně dala. 🙂

berynka
6. čer 2023

Jednoho máme doma,tak se nam líbí 😀. Říkám mu Vinci, ve školce mu nejlepsi kámoši říkají Vinco 😄.

teryem
6. čer 2023

Mně se líbí, měli jsme ho jako druhou variantu v papírech, kdyby se z holky vyklubal kluk..😊

lauriak
6. čer 2023

Mne sa paci. Dala by som ho tiez ale nemam komu 😁 Ale mam pocit, ze s Vincentami sa roztrhol pytel (aspom v mojom okoli ) ☺️

ivkasolavova
6. čer 2023

Mě se nelíbí ,ale teď je hodně oblíbení . Syn má ve třídě Vincenta a říkají mu Vinďa

pavcatko
6. čer 2023

Krásné jméno🙂

kristynkal
6. čer 2023

Líbí. Mame Benedikta a taky kazdy hledel, jestli fakt... a uplne nejradeji mu rikam celym jménem Benedikte, uzivam si to 🙂 hlavni je, aby se libilo vám

emillyhk
6. čer 2023

My ho třeba vůbec neměli ve výběru a zpětně ani nevím proč, jméno je hezké. K cizímu příjmení tím spíš, tam by mi přišlo divné dávat něco vyloženě českého. Líbí se mi jméno Vincent, zdrobněliny moc ne.
Důležité je, že se líbí vám s manželem 😉

veroniqess
6. čer 2023

Je super ☺️

malanoha
6. čer 2023

Pro svoje dítě bych ho asi úplně nevybrala, ale líbí se mi 👍 A nemám pocit, že by se špatně vyslovovalo..

izz76
7. čer 2023

Nelíbí, z tvého výběru se mi libi jen Viktor.

izz76
7. čer 2023

@ivkasolavova Což je ovšem hrozné osloveni Vinďa 😆

jiss
7. čer 2023

Mně se to původně taky líbilo, ale máme jednoho ve škole, říkají mu Venco a to se mi zdá dost hrozné.

angelinie
7. čer 2023

Máme Vincenta a má hrozně moc podob, jak se mu dá říkat ☺️ nelíbí se mi akorát Vincek, ale tak mu naštěstí ještě nikdy nikdo neřekl. Oslovujeme ho Vinci, Vincíku, Vincíčku, Vincinku, Vinnie, Vinýsku, Vincentku a paní učitelka Vinoušku ☺️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru