Jména. Jak to bylo u vás?

13. srp 2022

Ahoj, taková odlehčená diskuze na téma jména, nic vážného jo 😄... Stalo se vám, že jste měly nějaké vysněné jméno pro miminko, případně po otěhotnění jste nějaké vymyslely a pak, když jste miminko viděly třeba na utz (ve 3D apod) nebo dokonce po narození, že jste si najednou řekly, proboha tohle není X, to je jasný/jasná Y? A třeba i měnily jméno po narození?
Mně se to totiž stalo tento týden, celou dobu (už před těhotenstvím) jsme měli vybrané jméno Martin, kdyby to byl kluk, kterého nám tedy i potvrdili... Ale jak jsem ho tam tak viděla, říkám no to vůbec, to přece není Martin, to je Jonášek 😄 úplně z ničeho nic mi to došlo... A od té doby mám pocit, jakoby do sebe tak nějak všechno zapadlo... Je teda pravda že tohle jméno se mi líbilo už v prvním těhotenství, ale nakonec jsme pro kluka vybrali jiné (a navíc máme holku)...
Podělte se prosím 🙂🌷
Jo a prosím anonym, nikomu zatim jména neříkáme 🙂

tulipdona
13. srp 2022

Měli jsme vybraného Frederika. Podle fotky to Fredik není, vlastně ani žádné jiné jméno na něj nesedi. 😂

dianemash
13. srp 2022

Já to měla trochu opačně, partner už asi odjakživa trval na tom, že syn se jednou bude jmenovat po něm. Mně se jeho jméno úplně nelíbilo a osobně bych ho do výběru vůbec nezařadila. Samozřejmě jsem čekala kluka, ještě jsem zkoušela do porodu partnera trochu naťukávat a nadhazovat hezčí jména. A nakonec jsem porodila jeho dokonalou kopii, jakmile jsem ho viděla, byl to prostě Jaroušek, celej taťka, i kdybychom to jméno nevybrali, nakonec bych mu to jméno dala sama. A nakonec mi dělá i dobře, že nás každej chválí za "krásný český jméno", který jsem dřív tak hejtila 😃

cilkat
13. srp 2022

Hele, chtěla jsem holčičku... Když partner navrhnul, že pokud to bude kluk, mohl by být Vojta (po mém zesnulém tátovi)... Tak jsme prostě věděla, že se narodí Vojta 🙂 ... No... je mu šest a urputně si říká Tomáš.

janulejean
13. srp 2022

Před otěhotněním jsme si s mužem vybraly jména. Strašně se mi líbilo jméno Nina. Jenomže jak jsem otěhotněla, tak cítím že to Nina není, ale je to Emily 😅. Pohlaví ještě nevíme, ale já to vždycky zatím cítila správně, tak uvidíme.

biciklissie
13. srp 2022

Takhle přímo ne. Ale vybrali jsme s manželem takové jako dost neobvyklé jméno. Už jsme mu tak před porodem začali říkat a jako byla jsem s tím ok. Jen jsem pořád přemýšlela, že mu tím zkomplikuju život, že to bude muset vysvětlovat, taky se mi to hur vyslovuje a tak. Nicméně jméno jsme mu dali. No a jakmile jsme dojeli z porodnice, tak si to strašně sedlo a přijde mi, že jméno se k němu strašně hodí, prostě jiné by mít nemohl.

kri
13. srp 2022

Mě osobně se to úplně nestalo, ale když se ségře měl narodil druhý kluk, líbilo se jí jméno Tomáš. Doma už měli Lukáše, tak by to i pěkně pasovalo, ale švárovi se nelíbilo, takže se nakonec shodli na Petrovi. Tak ho také pojmenovali když se narodil. Jenže to jméno k němu vůbec nesedělo, nikomu nám nešlo "přes pusu". Takže hned druhý den z něj už byl Tomášek a to mu prostě sedí. 🙈😅

evik19
13. srp 2022

Já jsem měla se jménem naší holčičky taky trochu problém. Jméno je to hezké, ale prostě mi k ní vůbec nepasovalo. Pár měsíců jsem s tím fakt bojovala a pak si to sedlo. A ona to jméno fakt miluje, takže všechno je jak má být.

leilinka1234
13. srp 2022

Ano, chtěla jsem pro dceru jiné jméno, bohužel manžel ho nechtěl, vybrali jsme jiné a dodnes lituji.

autor
13. srp 2022

Stejně je to zajímavé, jak to někdy může být... Já si právě skoro říkala, jako by si to mimčo vybralo jméno samo 😄 skoro tak jsem se cítila, fakt...
@tulipdona a který jsi tt?
@cilkat tak vidím, že někdy si fakt sami vyberou 😆😄

autor
13. srp 2022

@evik19 já to měla s dcerou tak, že jsme jméno měli už dávno před těhotenstvím vybrané, pak jsem otěhotněla, potvrdili holčičku a já začala přemýšlet, jestli fakt dát to vybrané jméno, ale ať jsem se snažila jak chtěla, jmen je fakt hodně a hezkých, tak prostě nic nesedlo, nakonec má opravdu to jméno, které jsme měli dlouho vybrané a sedí jí neuvěřitelně... Teď je to zas jinak no 😄 ale snad to fakt opět sedne

autor
13. srp 2022

Třeba mám i postřeh, že jsme měli právě vybraného Martina, měli jsme jméno i pro holku, protože jsme dlouho nevěděli, co to je... Furt se někdo ptal, jaká máme vybrána jména, já to nechtěla nikomu říct, že až po porodu... Teď, co se syn "jmenuje" Jonáš, tak bych to nejradši řekla všem, i cizím lidem 😄 jakoby to až teď dávalo smysl nebo co, nevím... U dcery jsem s tím neměla problém, to jméno říkat, pocit je to podobný, prostě bych to nejradši vytroubila do světa

tulipdona
14. srp 2022

Autorko jsem 36tt.

maxulekapcule
14. srp 2022

Chtěla jsem Richarda, i jsem mu tak říkala, dokud byl v břiše. Jenže vsici měli hroznej problém, ze je to blbý a cosi kdesi. Tak jsem to týden před porodem změnila na Tadeáše, synovu je 9 měsíců a nejde mi to moc přes pusu, prostě to měl být Ríša.

První syn měl být Matýsek, nakonec na porodním křesle jsem si to rozmyslela, a je Maxmilián a sedí k němu úžasné.

keltka
17. srp 2022

Ahoj, možná Tě budu šokovat. U nás to bylo stejné. Nechala jsem se unést momentálními hormony a obrázkem miminka. Také jsme chtěli původně Martina. A dodnes trochu lituji, ze jsem se nechala unést a nedala jméno Martin. Jméno Jonáš se mu nevyrovná a jednou možná taky budes litovat. Můj názor.

dominika963852
17. srp 2022

@dianemash Tak to máme stejný příběh našich Jaroušků 🙈😁

helen_h
17. srp 2022

A taj kste ho ještě v porodnici nechali přejmenovat, nebo jaký je postup, když si to rodič po narození rozmyslí??

ronyx
17. srp 2022

Mám to teď s dceru. Jsem ve 26 tt a od začátku jsme se shodli na jménu Ema. Ale i přes to, že se mi to jméno moc líbí jsem pořád dumala nad jiným a něco mi nesedělo. Postupem těhotenství jsem zjišťovala, že je všude neskutečně moc Emiček a Emilek. A mě došlo, že to jméno ani vlastně nechci. Že to není jméno pro ni. A že je to Rebeka. 😁 Partner s tím díky Bohu neměl problém a hned ji začal při hlazení bříška oslavovat, " Ty moje malá Rebelko" 😃 Takže teď už máme oba jasno. 🙂 Jinak teda pro chlapečka jsme měli vybráno právě Jonáše a musím říct, že jsem ráda, že je to nakonec holka, jelikož Jonášky teď vidím a čtu naprostou všude. Ale to je jen můj osobní problém, že mi tohle vadí a nerada pluji s proudem 😇 důležité je, jak to cítí každá mamča 👍❤

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
17. srp 2022

@helen_h reagujes na mě? Já jsem v 6. měsíci 🙂 ale určitě to jde, změnit jméno po porodu, případně dát až po, snad můžeš pojmenovat dítě až do měsíce po porodu, ale to nechci kecat, možná míň, každopádně před porodem nic hlásit nemusíš, to vím

autor
17. srp 2022

@tulipdona jejda, tak to už není moc času... A nemáte vůbec žádné jiné tipy?

autor
17. srp 2022

@keltka je to možné, ale nemyslím si 🙂 fakt cítím, že to tak má být, samozřejmě mám ještě čas, kdyby se to změnilo, tak to budu řešit, ale zatím dobrý 🙂 do konce roku času dost 😄

autor
17. srp 2022

@keltka btw, jaké jste dali jméno místo Martina? Neříkej, že fakt Jonáše 😁 nebo až tak to bylo stejné

autor
17. srp 2022

@ronyx fakt? Já žádného kolem neznám, ale třeba to přijde, dcera má jméno, které se u nás ve městě minimálně rok neobjevilo (sledovala jsem narození dětí) a měsíc po narození naší dcery byla další 😄 pak jsme potkali jednu větší holčičku na hřišti se stejným jménem.. Ale to je teda všechno 🙂 mně je to teda celkem jedno, pokud to není vyloženě Jakub nebo Eliška, což jsou fakt jména, která jsou všude a jsou na prvních místech už několik let... To se jí zas nelíbí, ale jinak je mi to celkem jedno, důležité je, aby se jméno hodilo k příjmení, což nám se hodí krásně, určitě víc Jonáš než Martin 🙂 a manžel je taky spokojený, protože na Martina mi spíš tak jako kývl, že jo, protože noc lepšího nevymyslel 😄

veruuu_kubesovic
17. srp 2022

Vybírali jsme netradiční jména, takové o kterých jsme dlouho debatovali, než jsme se shodli a prcka tak oslavovali už v břiše, vzhledem k tomu nás ani nenapadlo jiné varianty jmen...

ronyx
17. srp 2022

No po tvé diskuzí na mě vyskočily hned dalších 2 ohledně jména Jonáš a další 2 na jiném webu. Plus teda ve FB skupině těhulí je jich taky požehnaně 😃 začal to být trend. Ale jak říkám, není to podstatné. Důležité je, že vyhovuje vám 🙂👍 jen mě pobavilo, jak to jméno na mě skáče ze všech stran 😃. Každopádně se mi líbí víc než Martin 👍🙂

dendy88
17. srp 2022

První dceru jsem věděla hned , u ní jsem neváhala. Druhá dcera byla horší oříšek, cca v 15 TT jsem její jméno navrhla manželovi ,ale pořád jsem dumala nad jinýma. Když jsem okolo 30 TT začala navrhovat jiný, tak manžel že jiný už nechce. Pár měsíců po porodu mi ještě trvalo si na to jméno zvyknout. U nejmladšího to bylo taky dá se říct v pohodě, protože se narodil kluk, tam jsem to měla jasný. Ale kdyby to byla holčička, to by bylo . Jméno jsem sice vybraný měla, ale uvažovala jsem že kdyby se spletli a narodila se holčička , nevím jestli bych to jméno nakonec dala 🙂

autor
17. srp 2022

@ronyx chjo 😄 to je tak, když já nikam nechodím a FB nemám, pak nic nevím 😆 ale nevadí no 🙂😄

ronyx
17. srp 2022

Ono je to někdy lepší 😃😃😃 nic nevědět 👍😄

helen_h
17. srp 2022

Pardon, já jsem z úvodního přispevku pochopila, že se ti ta situace stala po porodu, že jste měli vybraného Martina a až s miminkem ti přišlo, že je to Jonášek. I to se totiž může stát. Moje známá měla vybraného Matyáše, ale když se narodil, cítila, že je to Kubíček. Chtěla ho přejmenovat, ale manžel nechtěl. Tak do půl roku mu sama ještě říkala Kubiku a pak tedy přešla na Matýska...

tulipdona
17. srp 2022

Nemáme nic. Ale víme, že máme 30 dnů po narození na to mu něco vymyslet. Tak snad nám to bude stačit. 😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru