Kdy jste oznámily těhotenství rodině a známým?

jarver
22. bře 2017

Ahoj holky, asi už se to tu objevilo, ale chtěla jsem se zeptat kdy jste oznámily že čekáte miminko rodině a známým? v 8tt když už doktor potvrdí srdíčko je ještě brzo? děkuji za vaše názory 🙂 a přeji klidné a pohodové těhu 🙂

absintka19
22. bře 2017

@jarver jelikoz se v tehu mute pokazit cokoliv tak rodicum az v 12tt a znamym jen nejlepsim kolem 24tt kdy uz to neslo utajit a maji oci 🙂 . Na soc.sitich ale ani slovo, ted uz to nejde si nevsimnout v 34tt 🙂 pokazit se to jeste muze takze nerozkecavame se.

bbubble
22. bře 2017

ahoj, podla mna zavisi ake mate vztahy a tiez ci by si chcela aby to vedeli a prezivali s tebou, aj keby to nakoniec nevyslo. my sme boli nedockavi a rodicom sme to povedali snad v 5-6tt 🙂 ostatnym trochu neskor, ale tiez este pred koncom prveho trimestra, dobrym kamaratom tak priebezne asi od 8tt. V praci som to tiez oznamovala celkom skoro, asi 8-10tt, uz neviem - tam to bolo kvoli tomu, ze som dovtedy robila aj nocne a ako tehotna som uz nemohla. Ale myslim ze vacsina to asi oznamuje az po prvom trimestri, no to by som ja nevydrzala :D

petta12
22. bře 2017

Ahoj, rodině jsme to oznámili okolo 7tt a nejlepší kamarádce taky jinak nikomu to nechám až po prvním trimestru. Říkám si co se má stát se stane 🙂 a aspon na to člověk nebude při nejhorším sám.

g_m
22. bře 2017

@jarver Segra to věděla od pozitivního testu, rodiče pak po druhé kontrole. Dalším lidem až po prvnotrim. screeningu. I když se může pokazit cokoliv a i já si prošla zamklým těhu, tak jsem to stejně rodičům netajila a alespoň jsme se vyhnuli dotazům, proč ještě nejsem těhotná. A rodiče mě dost podpořili, takže tak.

pajushak
22. bře 2017

No, mamce sem volala hned, když mi vyšel pozitivní test 😉 ale upozornila jsem, že to ještě není jistý a ať si to nechá pro sebe. Přítelovým rodičům a prarodičům jsme to museli oznámit po prvním ultrazvuku, protože by na to stejně přišli sami - zrovna byla rodinná oslava a já bych najednou nepila, když si vždycky vínko dám? Nenápadka.. no a jinak zbytek to zatím neví, moje babičky, teta apod.

anetka1701
22. bře 2017

U prvního to věděla rodina dost brzo (asi od prního UTZ), kamarádi některý hned, dost z nich později, moc jsem to neřešila... Nepřipouštěla jsem si neúspěch 🙂

U druhého rodina po UTZ ve 12tt, nejbližší kamarádky to věděli od pozitivního testu :oD A zbytku světa jsem to řekla kolem 16tt...

Jestli se někdy povede třetí, tak to zase vykecám kámoškám ihned (těm nejbližším, s těma se podporujem navzájem) a rodině to řeknu co možná nejpozději, klidně až po 24tt - bo čekám pěknej virvál, co si to dovoluju mít třetí :D

sedlackovak
22. bře 2017

Já to všem vykřičela do světa hned jak jsem to zjistila a v 7 tt jsem samovolně potratila,nejhorší bylo to že o tym potratu věděla jen rodina,jinak všeci se pořád ptali na miminko a tak,teď jsem po 2 měsících otěhotněla znovu a řekla jsem to jen pár lidem co mě celou dobu psychicky podporovali,rodina to neví,té to oznámíme až bude průkazka.Ono se říká,že by se to mělo oznamovt a ve 3 měsící,ale je to každé věc,jen pak není nic příjemného,když to nevyjde

sassanca
22. bře 2017

Manželově rodině jsme to oznámili jeste pred potvrzením srdíčka. Byli tam nemocní a na Vánoce jsme byli u nich, tak aby si dávali bacha a nenakazili me. První těhotenství nevyšlo a byla jsem moc rada, ze jsem to tenkrát všem neoznamovala, protože pak všem říkat, ze to nevyšlo😔 A našim jsem to rekla, až po ultrazvuku a den po tom, co jim segra porodila první vnouče. Tak šťastné jsem je jeste neviděla 🙂

absintka19
22. bře 2017

@jarver jak pisou holky, lepsi cim pozdeji tak lepe. Rodine klidne dle srdce, ono kdyz by to nevyslo je to psychicky vycerpavajici a dotazy casto boli.

luciezachatova
22. bře 2017

Ahojky, řekla jsem rodině a blízkým, že mi vyšel pozitivní těhu test, ale dnes jdu na první kontrolu, tak to bude oficiální.

chocolady
22. bře 2017

My jsme to nasim oznamili az pozdeji - v 16. Tt, v podstate je to jedno kdy, chtela jsem radsi pozdeji, kdyby se nahodou nepovedlo.. A taky jsem to chtela oznamit osobne, protoze bydlime daleko.. 🙂

flamarion
22. bře 2017

Ja bych na zaklade zkusenosti z rodiny pockala do 13. tt. Prvni 3 mesice jsou pomerne rizikove a vlastne se teprve ceka, jestli tehotenstvi bude prosperovat nebo ne...A tu prvotni radost si rada uziju s vychutnam s budoucim tatkou, netreba to troubit do sveta. 🙂

pataja
22. bře 2017

Ahoj, rodině jsme to oznámili neoficiálně a tak nějak postupně cca ve 13. týdnu. Tchýně si doteď myslí, že jí to manžel řekl úplně hned, jak jsme to zjistili 😀 Teď řeším, jak to oznámit v práci nadřízeným ☹

desireeclary
22. bře 2017

Ahoj, nejlepsim kamoskam pote, co mi vysel pozitivni test, mame po prvnim ultrazvuku, sestre pote, co chtela prijet na navstevu nastydla. V praci to ze me vymamili tento tyden, nebot jsem pri posledni sluzebce mela nevolnosti a nechtela jsem tahat tezke veci a sefova dcera to doma hned nahlasila, takze meli tuseni. Chtela jsem to ale rikat az ve 14tt. Jsem dnes 10+6 tak jen doufam, ze mi 7.4. vyjde dobre screening. Tatovi, tchanovcum a zbytku rodiny to rekneme az o Velikonocich a pozdeji..

lenik93
22. bře 2017

Dělam s maminkou ve stejne praci a bohuzel mam zaměstnání ktere nemohu v tehu delat, takze sem musela v praci s pravdou ven a tak jsme pockali do srdicka, ko na 7tt+3 a pak jsem to rekla rodine a pote v praci, pratelum jen blizkym a zbytek necham casem 🙂 Plno lidi mi rika, ze je nesmysl oznamovat těhotenství pred koncem 1.trimestru (lidi co nevedi, ze sem těhotná, jen tak mezi řečí), ale ja si myslim, ze zalezi na každém 🙂 Ja bych praskla,kdyz bych to aspon našim neřekla ☺

flamarion
22. bře 2017

@lenik93 Tak v rámci rodiny si myslím, že není problém to říct kdykoliv...Řekla bych to těm nejbližším, které budu mít ráda po boku, i když se to nepovede...Takže někdo to třeba tchyni říkat hned nechce, aby se vyhnul následným zvídavým dotazům a rejpání. :D Předpokládám, že svojí mamce to řeknu hned po příteli jako první, taky bych to asi nevydržela...ale my spolu opravdu dobře vycházíme a probírám s ní spoustu věcí, takže je to pro mě takové přirozené. Širší okruh známých řešit nehodlám, až to bude vidět, poznají to. :D Nebo samozřejmě kdyby se někdo na féra zeptal, asi lhát nebudu...Teda úplně v těch prvních týdnech bych asi radši mlžila, fakt je to moc nejisté...

freemee
22. bře 2017

Ahoj, my to řekli hned mojí švagrové - je to taková naše vrba a zdravotní sestra a jelikož má malé mimčo doma a chodí ke stejným doktorům, tak to má zažité a mohla mi poradit a uklidnit. Řekla jsem to i nadřízenému ( máme dobré vztahy a moc dobře věděl, že půjdu brzy na neschopenku, kvůli náročnosti práce a předchozím problémům). Pak jsme to řekli rodičům asi v 7tt, dalším nejbližším v rodině a dobrým kamarádům asi v 10tt a ostatním to řekneme až po screeningu 5.4., rodině jsme to řekli dřív, protože nás podporují.

wiinnii
22. bře 2017

Ahoj,pri prvnim tehotenstvi jsem to rekla hnedka vsem a v 8tt jsem potratila 😔. Pri druhem tehotenstvi jsem to rekla manzelovi ve 12tt 😉, rodine ve 13tt a ostatni na to prisli sami okolo 20tt. Po potratu jsem mela pocit, ze jakmile pred kymkoliv vyslovim, ze jsem znovu tehotna, tak se neco spatneho zase stane! No, a u tretiho tehotenstvi to manzel i rodina vedeli hned, protoze mi bylo strasne blbe 😀

lenik93
22. bře 2017

@flamarion určitě ja to chápu ☺ Jak říkám, ja nesoudim ani to, ani to 🙂 ale přesně jak říkáte, širší okoli se to dozvi tak jako tak a nejak to vyplyne - bud uvidi bříško, nebo se do dozvi jeden a uz to pojede 🙂 taky tohle neřešim 🙂

majaaa82
22. bře 2017

Ahoja, první těhotenství jsem manželovi řekla hned po pozitivním testu, rodině o trochu později, asi v 6. týdnu. Brácha slavil 35. narozeniny, byla velká sešlost, tak to měl k narozeninám 🙂 Rodině od manžela jsme to řekli tak nějak po prvním UZ, takže taky hodně brzo. Zbytku tak podle nálady, někomu ve 12. týdnu, někomu taky hned. Druhé těhotenství to samé. Manželovi hned, našim taky volala hned, protože jsem měla strašnou radost, byla to náhodička po odstavení z prvního cyklu (ještě jsem ani neměla menzes). Naši měli radost, ale protože měla dcerka jen sotva osm měsíců, měli taky i trochu starost. Byla jsem tak vyjevená, že se dá otěhotnět 12 dnů po odstavení, že jsem volala i pár kámoškám. Bohužel to nedopadlo, takže jsem jim za nějaký čas volala znovu a šla s nimi zapít žal.

puutalo
22. bře 2017

My to vsem ocialne oznamili az po screeningu ve 14tt. Do te doby jsme to rikat nechteli, jsem po revizi, takze jsme to nechteli zakriknout. Ze se neco deje nasi blizci poznali ve 13tt, kdy jsem byla s krvacenim hospotalizovana. Ale oficialni cestou bych to driv nerekla.

janina012
22. bře 2017

My jsme to rodině oznámili na začátku 4. měsíce.

luckyne
22. bře 2017

U prvního dítěte jsme to oznámili nejbližším hned po pozitivních testech, byli jsme dlouhodobě na druhém konci světa, bylo to neplánované a museli jsme ihned začít řešit, kdy se vrátíme do ČR, kde budeme bydlet atd. U druhého jsme to pak oznámili na Vánoce, byla jsem v 11.tt.

lenisek35
23. bře 2017

U prvního jsme byli natěšení, takže rodině téměř okamžitě, u druhého až někdy po třetím měsíci a u benjamínka až na konci čtvrtého.

lobella
27. únor 2018

Holky, myslim, ze nam to konecne po pul roce vyslo, dnes druhy den zpozdeni, vcera na testu špatně viditelny duch, dnes uz dobre viditelny duch...nechci se radovat predcasne a delat komedie u manzela, kdyz je to zatim jen duch a ms mela byt vcera... Nevim, zda povkat do vikendu jal bude test silit nebo radeji na potvrzeni od dr... Kdyby to vsal mevyslo u drmyslim ze to obrecim a on si stejne vsimne... Rict tedy hned nebo cekat na dr? A co rodicum? Mam s nimi hodne blizke vztahy a rikam jim skoro vse.... Ted o vikendu jedeme vsichni spolecne na horytak me napadlo jim to rict, kdyz budou testy silit tedy... Co myslite?

lstuchlova
27. únor 2018

Rodině jsme to oznámili ve 13. týdnu, ostatním ve 14. - 18. týdnu.

ladyhacek
27. únor 2018

@lobella jelikož manžel shruba ví kdy mám MS - tedy spíše že jsem to nedostala jemu jsem to řekla okamžitě. Rodičům jsem to řekli opět kolem 7-8týdne a jen kvůli mé neschopence. Jinak bychom také počkali až na 12-13 týden. Ono první trimestr je nerizikovější. Známým jsme to také říkli až po 13-14 týdnu

lstuchlova
27. únor 2018

@lobella Manželovi jsem to tedy řekla hned, ještě ve 4. týdnu, kdy mi vyšel pozitivní test. I věděl, že si ho budu dělat, manželovi říkám úplně všechno a přece se na tom taky podílel....

lobella
27. únor 2018

@ladyhacek ja mam ms kratkou, den a pul a vcera byl pryc a vrati se az dnes vecer, coz je akorat obdobi me ms, tak mu nic divne pripadat nebude...kdybych mela dalbice tak mu to reknu hned, ale v den ms jen duch, po ovu jsem mela den vysoke horecky, vlastne jsem si ani nebyla jista, zda ovu tento cyklus byla, BT mi stale skace 36,8 37,neroste skace... Prcek asi sam nevi😀 je tu prave hodne ale, ze ani si jista nejsem... Chci pockat do vikendu, to uz by mohl byt test jasne pozitivni... 5 dnu zpet jsem mela klasicke pms bolesti bricha, dnes vubec nic, tak snad to vyjde...

lobella
27. únor 2018

A rodicum rikam vse, premyslela jsem ze bych to rekla aspon mamce, uz jsou nervozni, vi ze se snazime pres pul roku, hlavne mamka se boji, aby bylo vse ok, zatim nase nezdary pricitala sobe, ze mi nechala dat v 15 antiko, kterou jsem 11 let bral... Proto ji tim chci i trosku uklidnit, ze jsme s manzelem plodni😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru