Neschopenka v těhu a dodržování vycházek. Jak to řešíte?

marie_m
16. čer 2006

ahojky nevesty, jsem 27tt a doktor me nechal na neschopence (az do porodu), s tim, ze mam psane vychazky...nechapu, kdo tohle vymyslel, protoze kazda tehulka by preci mela mit moznost se jit projit, kdyz ma chut a je ji dobre a ne si neustale hlidat cas, rovnou me dr upozornil, ze at si neplanuju zadny vikendiky, ze chodi kontroly i o vikendech, at sem doma :( jako je mi jasny, ze muj dr s tim nic neudela a tak by me zajimalo, vy tehulky, co jste domka na neschopence, jak tohle resite? dodrzujete presne casy vychazek? byla u vas uz kontrola? asi to nejde nijak obejit, co? 🙂
diky za kazdy inficko a pekny vikend vsem 😉

xpila
20. pro 2016

@olucisek89 A za co bys je chtěla seřvat??? Oni postupují naprosto standardně.

olucisek89
20. pro 2016

Mate pravdu, jen jsem byla zvykla ze vzdy do 15. V mesici byly penize na ucte a ted stale nic. 30. Dni tak to jsem nevedela. Dekuju za info holky

absintka19
11. únor 2017

Zajímavé počteníčko pro ty, co hodlají neschopenku nedodržet ;)

absintka19
11. únor 2017
svobodka86
11. únor 2017

Holky ktere se rozcilujere ohledne vyplaceni penez na neschopence budte v klidu..ja sem na ni od 2.12.a zatim prisly jen penize od zamestnavatele za prvnich 14 dni...jelikoz moje Dr omylem DVAKRAT dala neschopenku pod jednim cislem dvema lidem...a dokud v praze nebou mit vsechny papiry v poradku nic mi nevyplati...nemluvim ani o tom ze Dr mam 60km tak mi vse vyrizuje otec,jelikoz pracuje v nemocnici.malem 2x posta papiry ztratila a zatoulaly se...a dalsi veci...uz sem se tolikrat rozcilovala,ze ted uz sem v klidu....takze pevne nervy a verte vzdy muze byt hur! 😉

svobodka86
27. únor 2017

Holky prosim nevite nektera zda lze udelit od Dr nejakou vyjimku,abych mohla na neschpence na skolni sraz?budu muset prespat do druheho dne v jinem meste.Lze vubec neco takoveho.Dekuji.

sovulka
28. únor 2017

@svobodka86 jde změnit adresa pobytu, řešila jsem to...potřebovala jsem na dva dny odjet pryč..... Na místě, kde bude nahlášena nová adresa musíte dodržovat vycházky, tak jak máte předepsané! Adresu jsem si neměnila, jela jsem s tím, že kdyby přišla kontrola, v čase kdy má moje Dr. ordinační dobu, tak by mi potvrdila, že jsem u ní byla. Pokud by mi přišla kontrola např. po 18:00, kdy už tam Dr. není, nebo o víkendu, tak bych měla smůlu. Bylo na mém uvážení, jestli to risknu.

alicie_k
28. únor 2017

@absintka19 Týjo na můj kraj si nějak zasedli - jihomoravský 🙂

absintka19
28. únor 2017

@alicie_k jojo, jizni morava je i muj kraj 🙂 jen dva tydny do MD a divim se, ze jeste tu kontrola nebyla.

alicie_k
28. únor 2017

@absintka19 U mě taky nic a já takový poctivec 🙂 Mám ještě 27 dní dovolené a na MD půjdu asi 6 týdnů před termínem tak si to musím stihnout ještě vybrat a moc času už nemám...

absintka19
28. únor 2017

@alicie_k 🙂 ja vyberu mezi MD a RD dovcu, bo pres MD dovca jeste naskoci, tak mi to vychazi ze dovcu budu mit i se starou 24 dni k dobru 🙂 takze v praci nahlasim MD pote doberu 24 dni dovcu a nastoupim na RD do 3let veku ditete, RP na 2 roky.

sovulka
1. bře 2017

@absintka19 už jsem se lekla, že musím vybrat dovču před mateřskou. To je fajn, že to jde mezi MD a RD

absintka19
3. bře 2017

@sovulka tak ja psala dnes na HR a po MD budu mit 29 dni dovolene k dobru 🙂 jupi, to bude penez, krasna materska, dovolena, uspory, zadne pocitani zda muzu koupit nebo ne 🙂 zivot je krasny

olucisek89
7. bře 2017

Ahojky holky a ke kterému dni chodí mateřská? Je to stejné jako s neschopenkou a nebo je to o něco lepší,že to chodí k určitému datu?

juuulinka
7. bře 2017

@olucisek89 mě chodí vždy kolem 6.

olucisek89
7. bře 2017

Tak uvidime jsem na materske od 2.2 a ted v breznu by mi mela prijit poprve,tak jsem zvedava kdy dorazi.

eleonora2017
11. bře 2017

Ahoj holky, přidám se k vám a prosím o radu, zda jste se s tím některá setkala... V práci jsem ve výp. době - v tu dobu jsme i podstoupili ivf, které se podařilo 🙂 Nechtěla jsem neschopenku z CARu, protože by mi v práci řekli, že jsem otěhotněla naschvál (to že se x let snažíme a nešlo to nikdo nevěděl), tak jsem se domluvila s mým praktikem. Ten mi neschopenku napsal s tím, že když otěhotním převezme ji moje gynekoložka. Když ne PN se ukončí a mne skončí prac. poměr. Já tedy otěhotněla, Můj Dr. mne předal gynekoložce a ta mne doslova šokovala tím, že mi řekla, že na začátku nemůžu mít žádné vycházky!!! Jde to vůbec? Na rizikovém jsem nejen proto, že jsem po IVF, které je samo o sobě rizikové, ale také protože se léčím na nefrologii s ledvinama, který v těhu asi dostanou pořádně zabrat ☹. Já nemám v plánu někde courat nebo někam jezdit, ale chtěla bych jít alespoň chvíli na čestrvý vzduch, dojít si koupit rohlíky apd. Dr. mi řekla, že by to neobhájila u sociálky ☹. Nezmohla jsem se ani na slovo. Setkala jste se s tím některá? Děkuji za info. E.

keksikova1
11. bře 2017

@eleonora2017 jo, první týden jsem nemohla ani na krok, po týdnu na 6 hodin denně. Je to normální a měli by to tak mít všichni na PN. Je to otrava, ale týden to přežiješ.. 😉

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
sovulka
11. bře 2017

@eleonora2017 myslím, že je to normální...vycházky dostanete, ale ne hned. Já byla taky chvilku bez vycházek.

arielka222
11. bře 2017

@eleonora2017 Ja jsem na neschopence od začátku tehu a vycházky mám 6 hodin denně 🙂 asi je to na doktorovi no.

mouse77
15. čer 2017

Ženy, mám dotaz. Ted jsem na neschopence a jsem ve 30týdnu. Ještě nemám odpracovaný bohužel rok. Chtěla jsem se zeptat, jak se to řeší dál? To jsem automaticky na neschopence do porodu? Smlouvu jsem měla podepsanou na rok, termín porodu mam konec srpna a smlouvu do října. Nevíte, jak se to řeší?? Na mateřskou narok asi nemam a pak hned po porodu si mam jít vyřídit rodičovskou? Díky za rady.

apajda
13. zář 2017

Ahoj, mám dotaz. Mám sou první neschopenku v životě. Od pátku do pondělí ji mám hozenou k našim. Kdy se mám přesouvat? Ve čt o vycházkách, nebo v pátek? Vycházky mám 13-19, přesun zabere cca hodinu.

luska__
13. zář 2017

měla jsem 3 kamarádky na neschopence v tehotenství. ani jedna to vubec nedodržovala a za celou dobu, ani jedna kontorla.
je to asi stesti 🙂

apajda
13. zář 2017

já se právě obávám, že já takové štěstí nemám 😀 Já to dodržuju spíš z toho důvodu, že jsem fakt riziková 😀 až teď mi paní doktorka povolila přesun

pavlin888
21. lis 2017

Ahoj zeny 13.1. se vdavam a to ve 12 a vycházky mam od 14,co ted? Je to sobota

nita1984
21. lis 2017

@pavlin888 nechala bych si posunout vycházky. Máš nárok až na 7h. Takže 13-19h a je klid

adula000
21. lis 2017

@nita1984 7? mám pocit, že jen 6

pavlin888
21. lis 2017

A mi rekla doktorka ze je max 5hodin,tak ted jsem z toho jelen. :D

nita1984
21. lis 2017

@adula000 jo pardon, neumím počítat. Měla jsem 13-19h. Což je maximum.
@pavlin888 správně je 6 hodin, neumím počítat

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru