Pijete kávu v těhotenství?

sindy2
18. lis 2015

Ahojky všem, měla bych na vás naléhavý dotaz a to ten, zdali jste pily kávu v těhotenství, jaké máte zkušenosti? Vadí to - nevadí? Já jsem teď v prvním trimestru, vše ok, do doby otěhotnění jsem byla kafař...jinak se snažím jíst zdravě, nekouřila jsem nikdy, káva je jediný hřích. Pila jsem tři denně po léta, nyní jednu po ránu a slabou s mlékem, ale mám pocit viny kvůli dítěti...na druhou stranu musím fungovat i v práci, pracuji od sedmi....poradíte?

sher0on
12. pro 2015

Já teda piju jen jedno na posílení tlaku 🙂

holubice.petra
13. pro 2015

Ano pila jsem u predchozich a ted piju taky sice trochu slabsi ale tak 2denne...neumim si rano jinak nastartovat den...a pak mam jeste kolem 15h odpoledne...kdyz dostanu chut i mezi temito dvema tak si udelam bezkofejnovou 😉

samaber
13. pro 2015

Do 5.teho měsíce jsem kávu vyřadila a taky jsem na ni neměla vybec chuť. Ale mám doma děti, spím jen pár hodin denně, mívám spíše nižší tlak a chuť se.vrátila, takže si ted dávám 1-2 mléčné kávy denně

mia_mia88
13. pro 2015

Pila jsem. 1x za den. Piju i ted pri kojeni, ale vecer si delam meltu. Ta mi zachutnala. 🙂

dmiska
13. pro 2015

Ja jsem pred tehotemstvim pila 1-2 kávy denně, ted na ni nemam vubec chuť.
Ale pro vas ostatní - pozor na ty bezkofeinove - doktor me varoval, ze to je strašná chemie, ze je mnohem vhodnější klasická káva ;)

iv3
13. pro 2015

Před těhotenstvím cca tři kávy denně, teď jednu ráno a většinou ještě jednu po obědě.

kulatakosticka
13. pro 2015

Pila jsem obě těhotenství. Mám nízký tlak a v druhém těhotenství to bylo až 80/50 třeba, takže zkolabovat někde, padnout na břicho a ještě mít u sebe vystresované batole... A taky mě bez ní dost třeští hlava, tak u mě je to v podstatě nutnost 😊

luckapol
13. pro 2015

Jednu nebo dvě kávy denně jsem v těhotenství pila.

zdenkaj92
13. pro 2015

Ahojky, občas jsem si dala... Dřív jsem pila dvě lžičky kávy, ale v těhotenství Jen jednu a půl hrnku mléka. Spíš takové kakao

jankadudova
13. pro 2015

Pila jsem jednu az dve. ale zadny hnusny instant. Dobrou, čerstve umletou 😉

leona072
24. říj 2016

Ahoj, dávám si tak jednu denně, ale slabou....

zuzikuzlik
24. říj 2016

ahojky pila jsem bez kofeinu.... 🙂

krtikkrtovaty
24. říj 2016

Já piju dál. Omezila jsem počet šálků dělám si čerstvě mletou, tak jsem zeslabila dávku. Ale nebojím se toho... 🙂

leona072
24. říj 2016

@krtikkrtovaty to já právě taky, tak si radči dělám slabou, ptala jsem se i doktorky a ta říkala že v pohodě můžu dvě denně....

blahoska
15. lis 2016
Uživatel blahoska je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od blahoska.

Ahoj holky, co lékař to jiný názor, někdo říká, že dvě kávy s kofeinem nevadí, druhý zase, že by se pít neměla. Před těhotenstvím jsem byla zvyklá pít 2-3 kávy denně, kávu mám opravdu ráda. Zkoušela jsem klasickou rozpustnou Nescu bez kofeinu, ale ta mi vůbec nechutnala. Kamarádka mi donesla na ochutnání kvalitní zrnkovou kávu bez kofeinu, je výborná. Před 14 dny jsem si jí objednala tady https://www.manucafe.cz/kolumbia-bezkofeinova-zrnkova-kava-x115 a každý den si dávám dvě kávičky.

leona072
15. lis 2016

@blahoska zkusím jí, děkuji za tip

uzivatelkalucie
15. lis 2016

V těhotenství mi káva nechutná.

janawei
10. pro 2016

Nepiju a nedonutí mě k tomu ani nízký tlak.

kacenka115
10. pro 2016

Já si dávám jednou denně slabou kávu od druhého trimestru. Ptala jsem se na to svýho doktora a on, že v pohodě, že klidně můžu i víc. V prvním jsem nepila a ani se neptala, protože nebyla chuť, i když jsem předtím byla velký kafař. Zase jsem ale pila coca-colu na nevolnosti, takže to je asi jedno. Pokud je chuť a nepřehání se to, tak proč ne. Důležité je nemít vysoký tlak. 😉

leona072
12. pro 2016

I když mě to doktorka nezakázala pít kávu, tak jsme zkusila kávu bez kofeinu a dá se to taky pít. Sice tak chuť je trošku jiná, ale je to asi jen o zvyku.

uhz
12. pro 2016

@leona072 bezkofeinova kava je pekne svinstvo, 1 slabsi normalni kafe denne je uplne ok. Upozornovali me na to sami bariste, kdyz videli pupek, ze bezkofeinovou kavu by tehotne manzelce nikdy neudeli ;)

karlajasmine
12. pro 2016

Já jsem pila celý těhotenství dvě kávy denně a nijak to mě ani dítě neovlivnilo.

dmiska
12. pro 2016

@leona072 přesně jak píše @uhz - i doktor mi říkal, ze radeji normalni nez bezkofeinovou...

ninive211
12. pro 2016

Piju, sem tam, nejsem nějaký velký kafař a kávu "nemusím" mít,piju ji, jen že mi chutná a spíš příležitostně třeba na návštěvách si dám a to si řeknu o hodně slabou s mlékem. Doma si dělám, jen když jsem fakt groggy a potřebuji povzbudit, jinak po ránu piju Caro, maximálně mixklého s třetinou kávové lžičky instatního Velveta.
V kavárně úplně na začátku těhotenství jsem si dala bezkofeinové cappucino, chutově jsem to vůbec nepoznala, je fakt, že jsem taky slyšela že ty bezkofeinové jsou víc na škodu jak klasická káva, ale myslím, že když tak jako tak čerstvě mletou nepiju, jen instant, tak to taky není asi žádná hitparáda a je to pak jedno jestli piju to nebo to.

viky2007
12. pro 2016

A já ho dokonce měla od doktorů nařízené, protože mám strašně nízký tlak , takže jsem si ho dělala 3x denně. Dřív jsem kafé pila hodně i 6 hrnečku denně, v těhotenství jsem to omezila na 1,ale bylo mě stále slabo tak doktoři mě právě doporučili 3 denně.

craki
12. pro 2016

Ne, i pred otehootnenim jsem si rikala, ze kafe ne.... Ale moje telo me v tompodporilo, jelikoz mi kafe smrdelo na sto honu.
Jinak kafe miluju 🙂

lucie_vavi
12. pro 2016

3x denně v těhotenství, i ted 3x denně a žádný problém a malá spí nádherně 🙂

scvrcek
12. pro 2016

@leona072 bezkofeinova je sajrajt, sama chemie... To radsi normalni.

K tematu - prvni mesic a pul jsem nepila, nemela jsem chut. Ted uz dve denne dam, cerstve mletou z kavovaru. Snazim se to omezit, tak nekdy nedopiju.... A nekdy zas kdyz je chut, dam i tri...

leona072
12. pro 2016

Děkuji za názory, dopiju tu co tu mám a vrátim se ke slabšímu turku ;)

martuleo
20. pro 2016

Take jsem pred otehotnenim pila asi 4 kavy denne, ted jsem omezila jen na jednu denne a jinak si davam Caro.😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru