Pohlaví a jméno miminka-tajily jste před okolím nebo ne?

lucisuska
26. bře 2017

Bavili jsme se s manželem o tom, jestli tajit jméno a pohlaví miminka před okolím...🙂 Vy jste tajily? Co vás k tomu vedlo? 🙂 A neprokecly jste se?
Neumím si představit, že bychom si nenechali říct pohlaví, to bychom nevydrželi ani jeden 😀

uzivatelkapetra
26. bře 2017

Asi by me potom unavovaly nekonecne otazky na toto od milionu lidi v okoli. Sice jsem v teto situaci jeste nebyla, ale to pohlavi minimalne bych asi netajila

luca105
26. bře 2017

Nás pohlaví taky děsně zajímá, ale miminko se ne a ne pochlubit! 🙂 Jsem 25.týden a rodinný příslušníci mi nevěří, když jim říkám, že pohlaví nevíme. Myslí si,že jim to tajime. 🙂 🙂

soleilll
26. bře 2017

@lucisuska Částečně. V dnešní době, kdy je tak snadné zjistit pohlaví budoucího potomka, mi přijde naprosto přirozené si to nechat říct. A taky je to praktické vědět. Takže u obou dětí jsme věděli, co to bude, už někdy v 11. týdnu a taky jsme to při oznámení těhotenství (po 1. screeningu) rodině a přátelům řekli. Se jménem je to složitější. Pro kluka bylo hned jasné, ale i tak jsme měli pracovní a tím jsme dítě před ostatními oslovovali. U holky jsme spolu s mužem dlouho bojovali a nakonec ho finálně vybrali losem někdy v 8. měsíci. Tam kvůli staršímu synovi pracovní jméno nešlo používat (aby ji tak neoslovoval i po narození), takže to byla prostě "sestřička". Z dřívějších zkušeností u známých jsme nechtěli jména před narozením dětí nikomu říct, protože úplně každý má okamžitě potřebu ti sdělit na to jméno svůj názor (i když o to vůbec nestojíš). Pochopitelně jde hlavně o ty nesouhlasný až negativní. Vrcholem pro mě byla historka kolegyně, která si od budoucí prababičky vyslechla: "Vy jste vybrali jméno Anička? Tu nedávejte - Aničku měli sousedi a ve 3 letech umřela na rakovinu.". Něco podobnýho jsem poslouchat nechtěla, takže jméno bylo oznámeno až s narozením - to už si nikdo nic říct netroufne, protože jde o konkrétního, novýho člověka. 🙂
Nicméně úplně nesnáším, když přijde těhotná známá s tím, že "oni pohlaví ví, ale neřeknou". To mi přijde, jakože ze mě dělá vola. Buď to vím a pak to řeknu, nebo nevím. Případně tvrdím, že to nevím...

lucisuska
autor
26. bře 2017

@soleilll Přesně tak, to taky nesnáším, když řeknou, že oni pohlaví ví, ale neřeknou...🙂 Mě zase připadá, že ze sebe mají potřebu dělat důležité....😀 Raději bych taky řekla, že nevíme a nechceme si to nechat říct 🙂

soleilll
26. bře 2017

@lucisuska Naprosto s tebou souhlasím. Já osobně teda nechápu ani ty, kteří si to říct nenechají a čekají na překvapení - jsem strašně zvědavá, takže bych to nevydržela. Ale to je samozřejmě něco úplně jinýho. 🙂

ivet1987
26. bře 2017

Já otěhotněla v květnu, nikomu jsme neřekli co to bude až do Vánoc. My to věděli hned od 12tt. Jméno jsme řekni až v den porodu, - v únoru, když jsme psali narodil se Filípek 😀 Nevím co nás k tomu vedlo, prostě jsme chtěli překvápko 🙂

mabendov
26. bře 2017

My zatim pohlavi nevime, ale urcite vedet chceme az se mimi ukaze a tajit nebudem. Se jmenem ale doat vahame. Sami mame s manzelem problem se na nejakem jmenu shodnout a to jsme jen dva. Kdyz jsem jeste pred tehotenstvim nekdy zminila treba jmeno co by se mi libilo a nekdo mi hned zacal vykladat jak jse mu to nelibi proto a proto tak mi to uplne kazili... a kdyz si predstavim jak mame oba velkou rodinu a kolik mame pratel a jak kazdy ma s nejakym jsmenem spojeneho nekoho koho nema rad... No tak je slozity najit neco na cem se vsichni shodnou. Na druhou stranu si ale uas neumim predstavit ze se me vsichni budou ptat a ja to budu tajit. No takze je to slozite a uvidime jak se to nakonec vyvine 😀

ivet1987
26. bře 2017

Ono to tak těžké není tajit, my to vlastně udělali z praktického hlediska, aby nám dopředu nikdo nekecal do jména a do všeho, že si to necháme pro sebe 😀

cizllik
26. bře 2017

My si pohlavi rict nechame,ale nikomu neřekneme.Budeme rikat ze se nechame taky prekvapit.Ani jmeno nerekneme.Prijde mi teda kouzelnejsi potom okoli oznamit tak mame holcicku-nebo chlapecka a jmenuje se... Než když pak každý miminko v břísku uz oslovuje jmenem.A taky se chceme vyhnout rypani typu tohle jmeno neee a takové jo.

lucisuska
autor
26. bře 2017

@ivet1987 A jak jste to teda udělali, že jste neřekli? To jste prostě řekli: "neřekneme" 🙂

anatanka
26. bře 2017

@lucisuska
Ja teda to tajeni rada nemam. Chapu, kdyz nekdo treba prvni tri mesice taji pred okolim tehotenstvi celkove, protoze si chce byt jisty, ze prvni trimestr dobre dopadne, ale tajit pohlavi miminka mi prijde dost nepochipotelny. Myslim, ze vetsinu lisi v okoli to spis nastve a moc nepoberou smysl toho...

cinula
26. bře 2017

My počkali jenom první tři měsíce a pak říkali. Mám v okolí spoustu známých co neřekli nic (a pak byly sázky) a nebo jenom pohlaví. Všechno má svoje kouzlo, ale já osobně neviděla důvod proč to tajit a proto jsme hned řekli všechno. Bylo to prima v tom, že už se všichni odkazovali přímo (co malej T., vše v pohodě) - to mi vyhovovalo víc než označení "mímis, mimi, prcek, bejby" atp.

dora13
26. bře 2017

Pohlavi jsme netajili, jmeno ano. Vybrali jsme ne uplne obvykle a nebyli jsme zvedavi na to, aby nam kazdy rikal, jak je to hrozny a at ho nedavame. A musim rict, ze to bylo skvele rozhodnuti, kdybych nekdy cekala treti, udelam to znovu, po porodu uz si nikdo netroufl prudit, jak je to jmeno hrozny. Kdyz se nas nekdo ptal, tak jsem rikala bud ze to jeste neni rozhodnuty anebo ze to proste je prekvapko k porodu.

drzticka81
26. bře 2017

prvni jsme se nechali prekvapit (jmena jsme rikali), druhe jsme vedeli jen my dva (jmena jsme rikaliale pohlavi jsme si nechali pro sebe), u tretiho pohlavi vime, ale opet nerikame verejnosti (jmena jeste sami nevime 🙂))) -a nedelame to abychom byli duleziti -prijde mi to proste hezci, kdyz v den porodu prijde smska a pro ostatni je to vetsi prekvapko -i me se libi, kdyz u ostatnich nevim a pak mi prijde oznameni, kdoze se to narodil -kdyz se vi predem co to je a jak se to bude jmenovat (u me budu vedet i datum 3. cs -ale to taky nebudu rikat) -je to takove nudne.....

luj89
26. bře 2017

@lucisuska Ahoj, my pohlaví nevíme, ale jména už máme vybraná dávno (ze srandy jsme asi po 2 letech vztahu koukali na jména v kalendáři a shodli se ;)). Jména jsme tedy okolí řekli, ale příště už to neuděláme. Opravdu má spousta lidí (hlavně rodina) připomínky, že se jim TOHLE jméno nelíbí a proč jme nevybrali jiné (a udávají příklady).
Jinak tedy to, jestli si chceš nebo nechceš nechat říct pohlaví podle mě ani tak není otázka zvědavosti, ale o ,,nastavení" každého z nás - každý jsme jiný a je to tak dobře 🙂. Mě tak nějak přijde přirozené tohle nevědět a navíc pokud není zdravotní důvod, tak to podle mě vůbec není potřeba vědět. Pro mě je důležité, že je mimi zdravé (aspoň podle dostupných možných vyšetření) a ostatní mě nezajímá 🙂. Je krásné se snažit s mimčem propojit a odhadovat, jestli je to kluk nebo holka. Taky se mi líbí, jak si tipuje okolí a jak hádá podle těch ,,babských rad" 🙂. A výrobci oblečení se nenechám odradit, naštěstí existuje ještě hodně značek, které nemají sekci s růžovým a sekci s modrým oblečením 😉. Nesnáším, když je holčička doslova od hlavy až k patě v růžovém s kanýrky a chlapeček v modrém s potiskem autíček.

luj89
26. bře 2017

Ještě k tomu pohlaví jsem chtěla dodat, že znám z okolí více případů, kdy jim bylo řečeno, že budou mít např. chlapečka a nakonec z toho byla holčička 😀. Takže nejenom že měli výbavičku přizpůsobenou klukovi, ale hlavně prý šlo o tu psychickou přípravu na kluka a oslovování miminka v bříšku jménem a pak ten šok 😀

lenickakl
26. bře 2017

Původně jsem uvažovala, že si pohlaví říct nenecháme, nakonec jsme si ho říct nechali, ale zas jsem si říkala, že si to teda necháme pro sebe. Nakonec jsem to přehodnotila a přijde mi zbytečný kolem toho tak nadělat.. Takže jsme to všem normálně řekli po výsledcích z plodovky.

aguaverde
26. bře 2017

Tak my sme byli tajemní uplně, celé těhu sme tajili pohlaví i jména .... říkali jsme miminku tvaroháček 😃 a naše sms z porodnice byla taky tajemná 😃
Halo, halo novina!
Rozrostla se nám rodina.
Dnes v 10:54h byl ten čas,
Kdy další přišel mezi nás.
Charlottka už není jedináček,
Narodil se Tvaroháček.
3070g važí
50cm měří.
Je to malý uzlíček,
Sestřička či bratříček?
Kdo chce znáti pohlaví
Do porodnice at se dostaví

😂😁😂😁😂 takže rodina napnutá až do porodnice 😃

tsafarikova
26. bře 2017

my jsme pohlaví tajili až do posledního ultrazvuku i když jsme ho věděli-říkali jsme že se mimi neukázalo a to protože jsme nechtěli aby všichni nakupovali hromadu věcí,chceme si vybrat a jim nestačí koupit jednu věc ale koupí vše co uvidí, a po posledním ultrazvuku jsme to řekli jen protože jsme to chtěli říct starší dceři a ta se pochlubí,jména zatím nemáme a až budeme mít neřekneme protože názory ostatních poslouchat nechceme

ivet1987
26. bře 2017

@lucisuska Jo řekli jsme, že to neřekneme že to bude překvapení 😀 Ušetřili jsme si spoustu vyzvídání, vysvětlování a povídání o které jsem nestála 😀

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
zdenkanov
26. bře 2017

@luj89 souhlasim s tebou,my si pohlavi taky nenechali rict a nakupovali neuralni barvy. A uprimne byl to nadhernej pocit kdyz muj muz kricel na celou porodnici:je to holka,je to holka 🙂 nenecham si rict ani u druheho 😉 presne,nejdulezitejsi pro me byly vysledky 🙂

crueladevill
26. bře 2017

Pohlavi jsme sdelili az to bylo na 100% jiste a jmeno jsme tajili celou dobu. Az v den narozeni se ho konecne cela rodina dozvedela. 😀

mer
26. bře 2017

Tak my sme první věděli a druhé nevěděli a byli to super, a na jménu jsme se nemohli shodnout skoro až do porodnice, v porodnici sestřičky nadšené, že to nevíme, a když sem vytlačila hlavičku, tak všichni hádali podle výrazu že je to kluk a měli pravdu🙂)))))))))) Akorát někteří nechtěli věřit že sme to fakt nevěděli

anetka1701
26. bře 2017

Mám dvě děti, u obou jsme pohlaví i jméno řekli a vyslechli jsme si svoje... Na "jééé, zase holka, škoda..." jsem byla totálně alergická a lítala jsem jak červík z krabičky... Ono i jsme si vyslechli i svoje s výběrem jmen...

Takže u třetího jsme rozhodnutý jméno ani pohlaví neříkat. Prostě si nechci vyslechnout "no to je smůla, zase holka, nechceš abych ti ukázal jak se dělaj kluci? Ha ha" děsně vtipný, bleeeeh.... případně "no konečně to vyšlo a máte kluka!!!"... O jménech ani nemluvě, do toho se mrcaj všichni a nutně mi potřebujou říct svůj názor...

Rozhodně ale budu říkat "nevím, nechci vědět..." protože mi přijde vrchol trapnosti to "vím, ale neřeknu, ha ha" - to je fakt divný, jako by se mi ten člověk vysmíval do obličeje...

majvik
26. bře 2017

pohlaví jsme si ani u jednoho těhotenství říct nenechali a jména jsme prostě jenom řekli že ještě nemáme vybráno na sto procent a nikdo to nijak moc neřešil, čekali až co se narodí🙂 A teď nedávno byla jedna příbuzná těhotná, pohlaví ani jméno jsme se také nedozvěděli předem, tak jsme si z toho alespoň udělali bojovku a asi měsíc před porodem se zbytkem rodiny vypsali sázky na to co to bude a jak se to bude jmenovat😀 náhodou, byla to pěkná hra😀

lucajda17
26. bře 2017

My jsme řekli pohlaví i jméno.Od tchýně jsem až do porodu poslouchala,jak to jméno nemáme dávat a vymyslela snad půlku kalendáře.Od kamarádů jsme si vyslechli jak je to jméno komediantské a cikánské ale my ho stejně dali.

edeltraut
26. bře 2017

Já jsem věděla pohlaví jen u prostředního dítěte a to ještě asi jen 5 týdnů před porodem. Okolí jsme to neříkali. Protože u nás panuje tradice, takže jména u prvního kluka a holky byla jasná. A o dalších jsme se nemohli dohodnout ani s manželem, takže ani okolí nevědělo 😀

filetra
26. bře 2017

My (s jistotou) víme, co to bude, ale neříkáme nikomu. Ani pohlaví, ani jména - přitom ostatní ví, že my víme. Vůbec mi to nepřijde trapné, ani jako vysmívání. Je to skoukromá a ryze osobní věc. Mě zase přide divné, když má nenarozené dítě jméno, kterým ho všichni oslovují, nebo když si ho individualizují podle pohlaví. Není to zatím potřeba, dokud není živé a zdravé na světě.

luciza
26. bře 2017

@anatanka Ale to, ze to lidi okolo nepochopi je jejich problem. Pro nekoho je to proste osobni vec a okoli je po tom putna. My nikomu pohlavi ani jmena rikat nebudem. Pohlavi ja ani vedet nechci, manzel ano, uvidime casem, jestli si ho rict nechame nebo ne. A tak jako byla nase vec, jestli a komu tehotenstvi oznamime, stejne tak je to s pohlavim a jmenem. Ohledne jmena nehodlam poslouchat proc takove a ne treba... atd. Celkove si chci tehotenstvi uzit jen s minimalnimi zasahy okoli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru