Pořízení kočky v těhotenství. Není to nebezpečné?

alcakv
4. čer 2009

Ahoj holky, ráda bych se zeptala,zda není nebezpečné pořízení kotěte - kočky v těhotenství ,kvůli případné toxoplazmoze (snad to píšu dobře) a do budoucna ,zda kočky nevadí novorozencům,nemáte některá zkušenost, děkuji moc 🙂 🙂

bachovy_esence_poradna
16. srp 2016

s kočkami bych byla trošku opatrná pokud běhají venku a nejsou ani odčervené apod... nejde jen o toxoplazmozu, např. moje maminka si takhle jako dospívající vzala domů koťátko... skončilo to velmi těžkou žloutenkou...

je potřeba zvážit jaká to je kočka.. pokud je pouze doma, tak jde o dost jinou situaci než když je např. polodivoká a domů se chodí sem tam pouze najíst.....nebo když je doma, ale chodí ven, ale je odčervená nebo očkovaná apod.

jinak je dobré zvážit, že zvířata mohou na nový přírůstek do rodiny žárlit... na druhou stranu děti zvířata milují, vyhrají si s nimi, učí se o ně starat atd.

gracinka7
16. srp 2016

@mrs_v asi než ti dítě odejde na vysokou 😀
Hodně záleží na tom, jestli máš kočku v bytě nebo u domu. V bytě bych jako největší problém viděla záchůdek. Děti do něj pak rády lezou, kočky tahají to stelivo po domě...
Já sama mám kocoura venku a bez problémů. Mimino ho nezajímá, do kočárku neleze. A nemám doma chlupy 🙂

mrs_v
16. srp 2016

My kupujeme kotě teď,rodim v listopadu,chtěla jsem kočku dlouho a konečně jsme ve svém a přijde mi to fajn že defacto budou růst spolu.Je to teda s PP z dobré chovky na tom si zakládám.Každopádně jo se záchodem to asi nebude úplně super truper ale viděla jsem to několikrát jak může fungovat kočka v bytě...naprosto bez problémů🙂

hejsa
17. srp 2016

@mrs_v Já bych počkala dokud dítě nebude chodit a bude větší,tak do 2 let,kdy ho kočka ani neporazí,když se otře a zjistí se případná alergie - jen můj názor.

alboo
17. srp 2016

Jako nestacim se divit jakej sou kocky strasak. Ale mhd jezdite s klidem a nakupni kosik taky vozite, ze?
Kocka samozrejme odčervena a ockovana. Ale jinak bych problem v nicem neviděla. Sice naseho venkovniho kocoura nepoustim uplne do bytu, aby nechrapal v posteli. Ale kocky rodicu vlezou vsude. A nase dite je u nicj taky vsude. I doma je hodne se zviratama. Sou ji 2roky a problém zadnej, olizana ocmuchana byla tisickrat jak od psu tak koček. Nemocna byla poprve v roce a pul.
Jediny co se mu do vyresit je zachudek aby se na něj dite nedostalo. A vic hlidaz kocar venku.kocka by mohla male spici dite zalehnout

mrs_v
17. srp 2016

@hejsa ja alergii nemám na nic,manžel v létě na pyl.Setkání s alergenem může pomoci mirnejsimu průběhu nemoci.Nemyslím si že je dobré dítě zcela izolovat od "rizikových faktorů". 🙂

hejsa
20. srp 2016

@mrs_v Rozhodnutí je samozřejmě na Vás.Já píšu o svých názorech,o tom,jak bych to udělala já.Jestli to někdo bere jako ,strašák, - jeho problém... 😨/Já toxoplasmozu u dětí nechci/.

mrs_v
21. srp 2016

@hejsa domácí kočka co v životě nebyla venku jen těžko bude mít toxu 😂

evulinka27
21. srp 2016

@mrs_v může ji mít od matky, když byla ještě kotě 🙂

kacenka1111
21. srp 2016

a co pripadne alergie miminka? nase deti jsou. meli jsme a nasi maji nejaka zvirata a to se pak kocky zbavite? pak budete nadavat, ze mate vsude chlupy a co s tim, vsude bobky a ze skace na miminko... tohle bych dopredu hodne rozmyslela... rozumejte, mame to za sebou, pisu jen vlastni zkusenost, potazmu je to vlastne dost rozsirene

kacenka1111
21. srp 2016

@nuuna to nesouhlasim...ja na zvirata nejsem... moje deti ano a v dobe narozeni a potom po cely cas jsme psa meli...

gracinka7
21. srp 2016

@evulinka27 Jenže s tímhle přístupem by si člověk nikdy nemohl nic koupit, protože by všechno mohlo být nakažené. Navíc pokud už kočka kdysi toxoplazmózu prodělala, její majitelé si na ní vytvoří protilátky.
@kacenka1111 V čem se to liší, když si ji pořídí později? Jestli se vyskytne alergie, nejspíš by museli dát kočku pryč bez ohledu na to, jestli si ji pořídili před narozením nebo po narození dítěte.

mika251
21. srp 2016

@evulinka27 kote sa nemoze nakaziť toxou od matky. To by muselo zožrať jej trus a matka by musela byť v akútnej fazi nemoci. Za druhé, kocka s toxoplazmozu je nákazlivé len v akutnej fazi, ktorá trvá len pár dní. Po zvyšok života je kocka toxo pozitívna, ale oocyty už nevylučuje, takze nie je nebezpečná.
Kocka sa vacsinou nakaziť infikovanom korisťou, takze bytové kocky prakticky nemajú šancu ju dostať. Pokial nie sú kŕmené surovym masom.

kacenka1111
21. srp 2016

@gracinka7 pravda

mrs_v
21. srp 2016

Matka je rovněž domácí kočka.Mluvím o koteti z Chs za 10 a víc tisíc.Nehledě na to že jsem 3 roky žila s domácí evropskou kočkou co běhala po venku takže už jsem s největší pravděpodobností toxu prodělala ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru