Prenatal - Brno, Veveří. Chci se podělit o zkušenost

ivusl
4. zář 2015

Chtěla bych se s vámi podělit o zkušenostech a zážitcích v Prenatalu v Brně.
Na první Nt+ screening jsem byla objednana ve 12tt ( o 2 týdny byla žížala starší, takže ve finále přesně 13+4tt.
Vyšetření provedla mudr. Denisa Doubková. Pan mudr. Vašín měl právě dovolenou, byla jsem trochu zklamaná, jelikož jsem si četla na netu jak je super a samou chválu.
Z mudr D. Doubkové jsem byla nadšená. Popisovala vše, šíj.proj., nosní kustku.. dokonce se zeptala, jestli chceme znát pohlaví. 99% kluk, přidala krásnou fotečku 3D-200,- a k tomu 2 čb.
Prostě vše super!!!!! 🙂
Ve 21+6 (včera😉 ) jsem byla objednaná k mudr. Jičínské-kardio a ihned následoval druhý screening u mudr. Vlašína.
Co se týče paní mudr. Jičínské- moc hodná a o srdíčku jsme se dozvěděli vše, krásných 20minutek 😉
A třešínkou na dortu byl pan mudr. Vlašín...teda, měl být. Dobrý den, položte se, po 10minutách naprostého ticha řekl, že je vše v pořádku a jestli mám nějaký dotaz. Krve by se ve mně nedořezal, hlavou mi běhaly myšlenky, že je něco špatně, ani slovo o tom,co právě vidíme..dobře, hlavu a páteř jsem poznala, ale opravdu nejdelších 10min v mým životě..o manželovi ani nemluvím. Ten jako automechanik z toho měl ještě větší kuloví a místo zážitku-trauma :-/
Pan Vlašín mi odpověděl na délku-23cm a váhu-350g a chtěla jsem alespoň utvrdit v pohlaví...Opět dlouhých 10min mlčení a poté mě poslal ven s tím, že nás ještě zavolá. Můj zelený manžel potřeboval na vzduch, já si sedla a bylo mi zle.. Poté zpátky na lehátko a pan Němý zas nic. Po čtvrt hodině jsem to už nevydržela a zeptala se, co je sakra špatně.. A víte co on na to???
,,Zkusíme ještě počkat, má plný moč.měchýř, bude čůrat''
Chvíli na to se opravdu vyčůral v přímém přenosu.. ,,A to pohlaví, prosím?''
,,Vždyť na to celou dobu koukáme.''
Tak to jsem opravdu nepoznala, že na to mudr. kouká..
,,Kluk?''
On kývl, vyloženě spokojenej, že viděl čůrajícího chlapečka..
Tak asi tak..my to přežili, ale ty nervy...

mirus114
4. zář 2015

U nás probíhalo vyšetření od pana doktora velmi podobně,jen můj partner je držka nevymáchaná a stále se ptal co právě vidíme,jak je co velké,zda je to normální a podobně.Takže pana doktora pěkně rozmluvil. 😀 Ale je pravda,že počáteční mlčení mě značně znepokojovalo.

ivusl
autor
4. zář 2015

🙂 Tak příště budu vedět..chtěla jsem být taktní 😀 A pak už mi fakt bylo blbě..

ivusl
autor
4. zář 2015

@mirus114 Tak příště budu vědět..chtěla jsem být taktní😀 A pak už mi fakt bylo blbě..

alkuska
10. říj 2015

Teď jsem byla u Doubkové, taky byla moc fajn, všechno pořád popisovala, takže to byl zážitek. Sice jen na 10 minut, byla rychlá, ale moc pěkné to bylo...

danny36
10. říj 2015

Pana doktora jsme potkali na Prenatalu poprvé u druhého těhu a to jen z toho důvodu, že ho zavolala ke konzultaci vyšetřující dr., jelikož u druhého dítka byl zjištěn v 21tt rozštěp rtu. Pan doktor Vlašín sice toho moc nenamluví, ale po vyšetření dokázal skvěle uklidnit. Je to jen "kosmetická" banalita. Ale prostě někteří "odborníci" jsou takový. Radši ho nechám v klidu vše prozkoumat "bez řečí", než aby dělal cukrbliky a něco neviděli. Jinak si nemůžu stěžovat na nikoho z Prenatalu, prošli jsme tam první i druhé těhu, dostali jsme se do rukou různým lékařům a se všemi veliká spokojenost. Dokonce i genetička, se kterou jsme konzultovali byla skvělá. A taky vyhověli našemu přání - nechtěli jsme znát pohlaví ani u jednoho dítěte 🙂

lucy.l
10. říj 2015

Já byla včera u pana doktora Vlašína, už po druhé a opravdu, opět ledový klid a to i v naší trochu nestandardní situaci..

78marcela
10. říj 2015

U nas podobne..rekl jen, jedna ruka, druha ruka, jedna noha, druha noha, srdce ma, zaludek taky, jste nejaka lechtiva, ne? Hotovo nashledanou.

radakabra
3. led 2016

Holky jak dlouho trvalo vyšetření? Děkuji

akirchnerova
3. led 2016

Tak u nás to bylo bylo něco podobnýho, ale já se ptala a on se rozmluvil..bylo to teda taky docela rychlý, ale hlavní je, že je vše v pořádku..

texetka
3. kvě 2016

Tak u nás probíhal screening u pana doktora Vlašína jinak. Krásně nám všechno vysvětlil, ukázal, popovídali jsme si, i vtipkoval. Tak nevím, třeba měl u nás dobrou náladu 🙂
Na druhý screening se chci objednávat zase k němu.

zandi
17. kvě 2016

S Prenatalem mě pojí negativní zkušenost. Když mě při II.screeningu paní doktorka (nevím přesně jméno) řekla, že je vše OK, jen by to chtělo malou genetickou konzultaci na kterou mám dle ní nárok kvůli diletaci ledvin.pánvičky, ale drobná odchylka. Řekla jsem si fajn, proč ne, ať mám klid. Hned po víkendu jsem byla objednaná k dr. Vlašínovi, který mi v podstatě velmi netaktně po 15 min. mlčení řekl, že mě teda nechce strašit, ale měla bych podstoupit odběr plodovky a je dost možné, že mé dítě skoční ve stacionáři, anebo bude zdravé. Toť vše. Nic víc blíž mi nechtěl vysvětlit, prej až po výsledcích. To že ani nepozdravil, když vešel do ordinace a my na něj s manželem docela hlasitě "dobrý den" ani nemluvím. A to jsem se k němu těšila, jaká chvála na něj byla... No Takže 3 týdny strachu, čekání, bez vysvětlení... Po 3 týdnech krátký telefon, že je vše v pořádku. Jsem za to ráda, že to tak dopadlo a chápu že i doktoři jsou lidi, ale podle mě, když někdo něco takovýho říká prvorodičce, která k těhotenství neměla snadnou cestu, tak to chce trošku té empatie a ne pouhé konstatnování, že to možná bude na stacionář a ve finále mám vlastně čas, protože těhotenství můžu ukončit ve 24 tt (byla jsem 21 tt). Takže do Prenatalu nikdy více.

ivusl
autor
17. kvě 2016

Zandi, tak to je fakt mazec..Kdybych byla v tve situaci,tak se asi sesypu. Jako prvorodicka jsem stastna,ze to mam za sebou,Kevin uz ma 4 mesice a je to zdravej dabel🙂 Ale ty nervy..stacilo. . .
Preju Ti vsechno dobry!!! A jestli pujdes na cukrovku,tak spatny vysledky neres. Ja hubenour,silena cukrovka,vyhrozovali mi 4,5kg 'monstrem'. A rodila jsem ve 42.tydnu, 3125g.. V zivote bych uz na ten test nesla..No,stacilo:-/

ivusl
autor
17. kvě 2016

@zandi Zandi, tak to je fakt mazec..Kdybych byla v tve situaci,tak se asi sesypu. Jako prvorodicka jsem stastna,ze to mam za sebou,Kevin uz ma 4 mesice a je to zdravej dabelemoticon Ale ty nervy..stacilo. . .
Preju Ti vsechno dobry!!! A jestli pujdes na cukrovku,tak spatny vysledky neres. Ja hubenour,silena cukrovka,vyhrozovali mi 4,5kg 'monstrem'. A rodila jsem ve 42.tydnu, 3125g.. V zivote bych uz na ten test nesla..No,stacilo:-/

zandi
17. kvě 2016

@ivusl Je pravda, ze skoro tyden jsem lezela a rvala do polstare...ale dopadlo to dobre. Jinak na cukrovce jsem byla a jelikoz mam i ted nevolbosti tak jsem to vyzvracela. Znovu uz na test nejdu...jako prvorodicka jsem chtela podstoupit vse mozny i nemozny pro miminko, ted ale zastavam nazor, ze cim min zakroku a testu, tim klidnejsi těhotenství 🙂

kessa
18. kvě 2016

Já jsem tedy s Vlašínem max. spokojena- on má takový zvláštní styl vystupování i humoru, ale mě to docela vyhovuje. Byla jsem u něj v minulém těhotenství ve 12. a 20tt a nyní v 16tt a 20tt a chodím k němu moc ráda, je skvělej! Není nějak moc ukecanej, ale vše popíše, řekne, nevyděsí. A hlavně to vyšetření od něj je jako balet, prostě skvělé. Teď jsem byla ve 12tt u France a nemluvnej byl ještě víc jak Vlašín, navíc od něj vyšetření opravdu bolelo a o tom, že se nemohl pořádně dostat k šíji a nejspíš ji špatně změřil ani nemluvím (nicméně vzhledem k tomu jak to probíhalo, jsem měla pocit, že byla chyba spíš v měření, protože hraniční hodnoty u šíje byly jediné špatné parametry). Pan doktor Vlašín posléze vše důkladně prohlédl znovu v tom 16tt a ve 20tt se velmi velmi věnoval srdci, rozštěpům a dalším věcem, které mohou souviset s vyšší hodnotou NT a potvrdil, že žádný problém nevidí a ještě v tom 20tt vtipkoval o pohlaví. prostě klasickej Vlašín se svým humorem a vystupováním, ale já mám jeho styl humoru ráda a navíc k němu mám velkou důvěru.. Zato k Francovi bych už nešla ani za zlaté prase..

ivusl
autor
18. kvě 2016

@zandi. Tak to je super 🙂 Přeju Ti krásnej finish do porodu, a at jste zdravi.. A jestě jsem chtěla- já měla málo železa, cpali ho do mě ve velkým množství a v porodnici mi řekli, že je to úplně normální a žádný hraniční=nebezpečný množství Fe nemám.. Takže i má gyndařka mě docela strašila..a zbytečně :-/

slecnakaterina
14. lis 2016

Taky jsem byla u paní Doubkové a všechno v pořádku, vše pěkně popisovala, srdéčko,orgány ... Holčička lenošila, tak neviděla nostní kůstku - objednala si mě znova, tak jsem malou viděla alespoň 2x za cenu 1🙂 Spokojenost.

pajushak
13. bře 2017

Dneska jsem byla u své gyn. a mám se objednat do Prenatalu - vypsala mi asi 4 doktory, kteří sou tam "hodní" a mám se objednat k některýmu z nich, ale když se dívám na jejich stránky, tak tam nikde konkrétní jména nejsou, takže jak to mám provést? 😀🙄

tawiyelan
13. bře 2017

Do Prenatalu chodím na gynekologii od 16. Jsou nejlepší a mají toho moc - celá Morava tam jezdí. Neřešila bych chování pana Vlašína, je to už starý pán a ti už jsou takoví... Nebo jezděte jinam, třeba je v okolí jiné - vysoce specializované pracoviště 😉

pajushak
3. dub 2017

Jak moc v Prenatalu dodržují objednací časy?

portinari
3. dub 2017

@pajushak Jak kdy, asi dvakrát jsme čekali přes hodinu, dvakrát do 20 minut. Když tam člověk přijde a není si ani kde sednout, musí počítat s tou delší varinatou. Dělají co můžou.

verinikki
8. dub 2017

@ivusl
Prosím Tě, byli jste tam i se starším dítětem? Nemáme malou kam dát a zároveň chci, aby tam byl i tatínek, tak nevím, jestli se to vůbec může...

soleilll
8. dub 2017

@verinikki Buď v klidu - chodí tam běžně celé rodiny. Je to pro ostatní sice dost otravné, ale naprosto běžné (kromě dětí i babičky, tetičky,...)

verinikki
9. dub 2017

@soleilll
Tak díky, snad to zvládnem a nebudem za úplné exoty🙂

portinari
9. dub 2017

@verinikki Určitě to zvládnete, možná jsme měli jen štěstí, ale přítomné děti byly vždy zcela v pohodě. Jedná scéna s chlapečkem, který se rozplakal, když zjistil, že bude ségra a né brácha byla i dost dojemná/roztomilá 🙂 Sourozenci na takovýhle vyšetření rozhodně patří.

alicie_k
9. dub 2017

@soleilll A pak si bohužel lidi, kteří jdou opravdu na vyšetření, ani nemají kam sednout ☹ myslím teď díky těm babičkám, tetičkám atd.

soleilll
9. dub 2017

@alicie_k Ano, máš pravdu. Občas si nějaký tatínek uvědomí, že by nemusel zabírat místo a nějakou těhotnou ve vyšším stádiu pustí sednout, ale většinu míst zabírají příbuzní. Do toho pobíhající, řvoucí a brečící děti - někdy je to tam náročný, zvlášť, když se čeká třeba 2,5 hodiny... Proto my jsme tam staršího ani nikoho jinýho z rodiny nebrali. Když bych ten zážitek chtěla zprostředkovat někomu dalšímu, zaplatím si DVD, i když si myslím, že to je dost osobní věc a patří jen rodičům. Ale nikomu to neberu.

neslinka
24. dub 2017

Holky, potřebovala bych prosím vědět, zda v Prenatalu podepisují prosustky z práce. I doprovodu? Díky

portinari
24. dub 2017
verinikki
24. dub 2017

Tak jsme to dneska zvládli i s malou - mají tam i v koutku nějaké hračky, čekali jsme nakonec necelou třičtvrtěhodinku, tak se to dalo. Uff, jsem ráda, že to nakonec všechno dobře dopadlo🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru