Reakce okolí na těhotenství

bublina090
27. srp 2018

Ahoj, mám obavy. Jsem těhotná, zatím jen krátce. Bojím se reakce mých rodičů a okolí. Všichni tvrdí, ze dítě by mělo být až kolem 30. Mě je 24. V červnu jsem dokončila bakaláře. Už pracuji. Mám přítele on vydělává, ale vím, ze když to řeknu rodičům hlavně těm mým, bude to problém a řeknou mi, ze jsem si zkazila život. Na potrat ale nechci jít. Rodiče přítele při nás stát budou, ale už vidím reakci mé mámy, která mě to bude vyčítat. Jak se k tomu mám postavit? Zažili jste něco podobného?

ah1234
28. srp 2018

Ahojky, ja som sa na nazory okolia vysrala. To musis jednym uchom dnu a druhym von. Sama pocujem uz len bla bla bla, ked mi niekto keca do toho, ze mat dieta v 22 rokoch, ked prave zacinam na Karlovke magisterske studium matiky, je take a onake. Zi si svoj zivot a tes sa z babatka. Ja som svoje tiez chcela splodit az teraz na jesen, poradilo sa na zaciatku roku a som za to len rada 🙂 reakcie boli skutocne najprv vselijake, ale to mozu byt aj ked mas 35, lebo proste pre niektorych ludi nikdy nie je spravny cas na dieta. V 30 by ti zase niekto mohol povedat, ze uz si "stara" na prve dieta. Proste neries, ono ti to okolie bude kecat do viacero veci, lebo vsetci vedia najlepsie, co je pre TVOJE dieta najidealnejsie. Ja som to nasim oznamila ako vecnu zalezitost, nic od nich nechcem, s priatelom sme financne sebestacny a tazko nam pomozu s malym, kedze byvaju 400km od nas a povedala im, ze kecy, ako to bude tazke a podobne, nech si nechaju v tichosti pre seba navzajom.

zlatica111
29. srp 2018

@bublina090 Z biologického hlediska by žena měla mít první dítě do 25roku....jste ideální adeptka, to že je dnes "móda" rodit po 30 a 40 je opravdu jen móda posledních pár let ,na kterou mnoho žen taky doplácí. Uvidíte, že prcek bude oblíbenec babičky!

terez07
29. srp 2018

@bublina090 si dospelá, rodičia ti povedia svoj názor,no aj tak keď sa dieťatko narodí budú ho milovať. Ja mám 1.dieta v 30tke a keby som mohla vrátiť čas,mala by som ho po VS v 24 a druhé v 30. VS si dokoncis aj neskôr. Tes sa z dieťatka a užívaj si to 😉 po prvom trimestri im to oznam. Možno budeš nakoniec prekvapená z reakcie.

linee
29. srp 2018

@bublina090 tak co?Uz jsi oznamovala?Jak mamka reagovala?

bublina090
autor
29. srp 2018

@linee zatím to rodiče neví, ale s partnerem jsme si promluvili a dohodli se, ze budem bojovat. Ať si mysli cokoliv tak si budeme stát za svým. Všechny mate pravdu, ze jsme už dospěli a je to nás život☺️ Dnes jsem byla u doktora jsem v 7tt tak kolem nejdřív 10 tt to oznamime 😌

ruzicka06
29. srp 2018

@bublina090 Samozřejmě je to Tvé rozhodnutí. Ale osobně bych počkala s oznámením těhu až bys měla po prvním screeningu ve 12.tt.

babilen
29. srp 2018

@bublina090 Je mi líto, že na začátku těhotenství musíš řešit takovou pro mě až nepochopitelnou situaci. Pokud s přítelem miminko oba chcete, tak je to čistě vaše věc. Měla by jsi se hlavně radovat a těšit se na toho malého človíčka. Na začátku tvého příspěvku jsem čekala, že je ti tak 17,18 roků, ale 24? Proč by jsi měla mít zkažený život? Možná si během těhotenství nějakou neprijemnou poznámku neodpustí, ale určitě budou z vnoucete nakonec nadšení.

23363
30. srp 2018

Já měla dítě ve 30 a kdybych věděla to, co vím dnes, tak do toho praštím i o deset let dřív... odkládání dítěte až budu mít práci, peníze, byt atd. je pěkná blbost, hloupý trend, na který ženy doplácí... cestovat či budovat kariéru můžete v každém věku...

kafr
9. zář 2018

Brzo nebo pozdě, hlavně že je, je z lásky a má kam přijít 😘
My se o mini začali snažit až po VŠ, roku praxe a svatbě, to mi bylo 29 let. Výsledek: je mi 36, máme 4 měsíční vymodlené miminko. Až půjde na vysokou, mi potáhne na 60!!! a vnoučat se třeba ani nedožiju.

terez07
9. zář 2018

@23363 presne, súhlasím,tiež mám prvé v 30 a keby som mohla vrátiť čas,tak by som už opäť tak dlho nečakala a mala ho hneď po VS.

isabelafuentes
9. zář 2018

A proc se tim vubec zabyvas? Budou to dite vychovavat oni,nebo ty? Je to tvuj zivot,na nazory ostatnich se vyser.

normalnimatka
9. zář 2018

@bublina090 jak se s tím vyrovnat? prostě dospět no. co je komu do toho? jste samostatná jednotka? jste. máte občanku? máte. probůh, je ti 24, ne 16! úplně ideální čas. možná máš jen blbej předpoklad a rodiče to vezmou úplně v pohodě. já teda nevidim moc výhod na tom mít dítě kolem třicítky, naopak, podle mě je to dost pozdě.
nemaluj čerta, dělejte, jak uznáte za vhodný a vaše rodiče se s tím prostě musej smířit, už nejste malý děcka a vy nenechte svoje rodiče je z vás dělat.

kittyy17
9. zář 2018

@bublina090 a v čem je problém? Bydlení máte, nebudeš rodičům viset na krku. Je to tvůj život a máš právo si ho zařídit po svém. A když na to přijde, máš právo si svůj život "zkazit" ...
Já měla prvního ve 33, druhého ve 35, jestli budou po tatínkovi s dětma čekat do 35, tak si vnoučat neuziju... A to nemluvím o tom, že až klukům bude 15, mně bude 50, už teď jsem z nich vyřízená

anetka1701
9. zář 2018

Já oznamovala první ve 24rech a pohoda 😁😁 vic jsem se bála oznámit v jednatriceti ze čekám třetí 😂

kafr
10. zář 2018

Ještě teda jinak: ne kolik bude tobě, až budeš mít vnoučata, ale kolik bude tvým rodičům, kdybys s vnoučatama čekala podle nich. Kolik jim bude za 10 let? Zvládnou hlídat a držet krok s 3letym capartem? Jejich zdraví se může zvrtnout během chvíle, mladší už nebudou. To je prostě fakt.

merope
10. zář 2018

Je to jen o aktuální době a kdo ví, třeba bude máma i ráda, držím pěsti. Školu máš, práci, zajištění, vše, co je potřeba. Já si ještě pamatuji, jak jsme se dívali divně v rodině, že jako nejdřív VŠ a potom až dítě a že bude stará a kdo ví co - a dítě měli tuším v 26-ti. Pak se to během pár let strašně změnilo a nyní se na matky do 30 kouká každý divně.

Já dřív chtěla ve 30ti velkou rodinu, pak mi bylo 30 a neměla jsem ani partnera. Pak jsem si ho sice našla, ale měla jsem i kupu dalších problémů, nedařilo se, neuměla jsem si dupnout - do CAR jsme šli až když mi bylo 39. Teď je mi 43 a jsem konečně těhotná. Jsem šťastná, ale přesto si uvědomuji, že mi bude přes 60 a dítě teprve půjde na VŠ.

Zvláště pokud jsi měla jakékoli gynekologické problémy, tak mít dítě hned je nejlepší. S dětmi se dá teď dělat skoro cokoli. Jezdit po akcích, žít. Možná ještě nebudou mít děti tvé kamarádky a spolužačky, tak si najdi kamarádky mezi staršími ženami. Dá se pořádat ledacos, spát pod stanem, cestovat (pokud tě to baví). A až ti bude 40, pořád budeš mít dost sil na blbnutí - a doma parťáky, s nimiž se dá blbnout nebo puberťáky odeslat na jejich akce a užívat si sama.

Nebude to asi snadné, ale to nebude s dětmi snadné nikdy - peníze na mateřské chybí, ale třeba teď už vnímám že i těch sil mám méně. Ve 25 jsem dokázala probdít skoro celou noc, ráno vstát a jít do práce a to i několik nocí za sebou (když nebyla dovolená, tak jsem takhle dojížděla na akce nebo i tábory a tam si užívala čas, kdy jsem tam byla). Teď už bych se na to vykašlala a raději šla spát.

Držím pěsti, ať všechno dobře dopadne a i rodiče ať mají radost. Koneckonců budou to jejich vnoučata a nikoli děti, budou je mít na rozmazlování a nikoli výchovu 🙂.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru