Řeší partner vaši těhotenskou váhu?

mermaidee
12. čer 2015

Ahoj, chtěla bych se zeptat na vaše zkušenosti s přístupem partnera během těhu.
Dnes jsme se bavili s manželem na téma přibírání v těhotenství. Jsem na začátku 3. trimestru a na začátku jsem skoro 2 kila ztratila, ale teď jsem pro změnu oproti své běžné váze +6 kg. Manžel zastává názor, že bych neměla tolik jíst, že se prý cpu pořád něčím sladkým, no mně se to až tak nezdá ☹. V týdnu mám vždy v práci nějakou sladkou svačinku, např. 30 g tatranku + jablko, o víkendu si teď v teplejších dnech dávám obvykle 1 × denně Big milk, nebo jinou podobnou zmzlinu na špejli.
Pravda je, že váha roste a já z toho nejsem úplně nadšená, běžně jsem postavou štíhlá a trochu se to ve mě pere. Zároveň to ale nechci hrotit, někdy v 17 letech jsem měla náběh na anorexii a od té doby, co jsem si to v hlavě vyřešila vím, že nějaké velké omezování není správně. Zvláště teď, když si musí vše potřebné brát i miminko.
Momentálně si ale opravdu připadám taková celkově rozkydlejší, ty kila jsou i jinde než v bříšku, což zaznamenal i manžel a začal právě mít ty poznámky. Vím, že v teple ještě i začnu zadržovat vodu, mám to tak vždy, letos to nejspíš bude ještě horší....
Dohromady si myslím, že ale nejím víc, než dřív (třeba večeře je u mě dlouhodobě salát), důvodem tedy může být i to, že teď nechodím vůbec cvičit. Vím, že těhu není nemoc, ale u nás je vymodlené a mě bavily vždycky jen takové ty aerobní aktivity a na to si netroufám. Těhotenské cvičení se mi zdá zaměřené spíš proti bolesti zad apod., nic, co by řešilo váhu. Teď si asi řeknete, že se vlastně vymlouvám, že?!
Další věcí jsou strie. Nemám dvakrát pružnou kůži, mažu si bříško dvakrát denně a děsím se toho, že se objeví. Myslím, že manžel by to zase přičetl tomu, že jsem se třeba dost nesnažila, něco nedělala dobře nebo já nevím. Abych ho úplně nepomlouvala, on je jinak fajn, na miminko se strašně těší, ale sám je štíhlý (kouří - když nekouřil, tak přibral) a bere jaksi automaticky, že to jde udržovat mimochodem. Prostě míň jíst (a mazat). Sexy je pro něj jen štíhlá postava. Asi si představoval, že mi prostě jen vyskočí bříško, přiberu 5 kg, nechám je v porodnici a všechno bude jako dřív. Hrozně se teď bojím, že nebude. ☹ 😢

lasirena
12. čer 2015

Promin ale tvuj chlap je hlupak kdyz resi tvou vahu misto zdravi ditete...asi bych se s nim vic o tom ani nebavila, vsechny kila pujdou rychle dolu jakmile zacnes kojit, dite si od tebe vezme vsechno, proto by jsi mela mit pestrou stravu uz ted bohatou na ovoce a zeleninu.

mandala
12. čer 2015

@mermaidee Tak on nemusí být špatný chlap, ale právě, že je to chlap a jim spoustu věcí nedochází. Já už jsem k takovým řečem imunní a většinou tvrdě odpálkuju, i když ten můj to říká ze srandy. Taky si myslím, že to všechno zbytečně řešíte z toho důvodu, že je to vaše první a všechno nové a zvykáte si na změny. Až budete čekat třetí, taky si z toho budeš houby dělat. 😀

lv
12. čer 2015

Je normální, že si tělo dělá takovou zásobu na bocích, zadku, jako zásobu pro miminko, není jen břicho, jak spolknutej kopacak, moc asi kouká no photoshopove fotky modelek. A mohla by ses mazat od rána do večera, zalezi to na elasticite kůže.
Můj muž třeba řekne, že kdybych byla tlustá, nebude se mnou, což jsou silná a blbě znějící slova. Myslí tím jako koule, když jsem měla o 12kg víc než teď, stejně mě zbožňoval, líbila jsem se mu, přitahovala ho. Ovšem líp se cítím štíhlejší a i teď to říká, že to je hezčí. A to mám ještě 2-3kg navrch (od seznámení 5kg, holt mladá a bezdětna).

karolinafox
12. čer 2015

já jsem v 38tt, před těhu jsem měla 60 kg,při 179 cm, pevnou postavu....přibrala jsem 15 kg a to jím několikrát denně malé porce a piju jen čistou vodu...bříško jsem si mazala 4x denně od 6tt a mám ho totálně poseté striemi (viz mé album). Z toho si určitě nic nedělej,že má manžel poznámky..strie neovlivníš,pokud si bříško mažeš a to,že přibíráš je naprosto normální...kdo by se tu měl probrat (bez urážky) je Tvůj manžel...ty buď hlavně zodpovědná k sobě i miminku, potřebuješ energii a miminko vyživovat...takže hlavu vzhůru a buď hlavně v pohodě a bez stresu, protože to je pro prcka moc moc důležité! 🙂 držím palce! K. 🙂

baya66
12. čer 2015

Jinak většinou, co jsem koukala do nějakých tabulek (které je ale taky třeba bráz s rezervou - vše je fakt individuální), tak při normální váze by měl být ideální přírustek zhruba 12 - 16 kg...

melodygirl
12. čer 2015

@mermaidee budu se opakovat, tvůj manžel je blb. Jak může tímto způsobem srážet sebevědomí zrovna v tomto období své ženě. Každému je snad jasné jasné, že vlivem hormonů se v těhotenství ženské tělo mění. Navíc tvůj příbytek váhy není nijak velký. Asi bych přehodnotila pohled na manžela. Řekla bych, že se projevil jeho rys osobnosti -sobectví, zahledenost do sebe. Jen aby se to v budoucnu nepromítlo i v jiných oblastech, obzvlášť v období s příchodem dítě, které je pro pár vždy zatěžkávající zkouškou. A tak nevelký nárůst váhy, bude tou největší malicherností, alespoň v prvních měsících po porodu.

bobulka_216
12. čer 2015

ne 🙂

lv
12. čer 2015

By mě zajímalo, jaký by to bylo, kdyby to pánové tvorstva měli odnosit, porodit sami....
Řekni mu, že ti budou padat půl roku po porodu vlasy a prsa s největší pravděpodobností též nebudou naprosto stejný 🤐

soda365
12. čer 2015

@mermaidee Já osobně se přibíráním stresuju sama a manžel by byl šťastný kdybych na konci těhotenství měla navíc aspoň 20kg (raději by byl abych přibrala víc - přede mnou měl především baculky), ale toho já se právě bojím. Právě jsem začala 25. týden a mám nahoře 6kg a upřímně Ti zavidím, že jsi přibrala méně než já.. Před těhu jsem měla 58kg a nyní mám tedy 64kg a upřímně jsem na začátku těhotenství doufala, že budu mít na konci těhu max. 70kg (tedy 12kg za celé těhu), ale zatím to tak nevypadá a já si začínám zoufat.. Taky už mi pár lidí řeklo (moje máma například), že bych si měla začít dávat pozor co jím, aby ze mě nebyla koule, ale já se asi tolik nedokážu kontrolovat.. Prostě se musím smířit s tím, že budu muset po šestinedělí začít zpevňovat tělo - ach jo, cvičení jsem nikdy zrovna dvakrát nemilovala :( Ale svého manžela/partnera rozhodně ignoruj!! Myslím, že všechno co tady ostatní holky napsaly je pravda.. Děláš to pro své vytoužené miminko tak se soustřeď jen na to, abys to úspěšně dotáhla do konce.. Ostatní věci teď odlož a stresuj se jimi až pak.. Taky se o to pokusím 🙂 Držím Ti palce

lenysek1988
12. čer 2015

@mermaidee Ahojky, tvého chlapa nechápu 😒 Promiň, kdyby jsi měla víc kil na začátku tak na tvou váhu 6kg nic neřeknu, protože mimi si to vezme z tebe. Ale pokud jsi štíhlejší postavy,tak bych ty kila vůbec neřešila.....Tělo není blbý, když něco potřebuje, tak si o to řekne. Pokud ti chutná zmrzlina,tak si ji dopřej. 😉 Švagrová mi na začátku těhu říkala, že pokud budu mít chuť na pivo, tak ať si dám malé pivo....neomezovat se v tom, co mimi neohrozí. Třeba teď si dávám sládkovu limonádu...pivo to sice až tak není,ale mě to chutná. Pokud ti manžel mluví do váhy, tak snad se on necpe jídlem a potom to nejde sportem shodit....Můj chlap byl rád za každé kilo navíc a stále mu to nevadí.....počítá, že těch 16kg můžu nabrat. Ví, že poslední trimestr s tělem může pěkně zatočit. Bere to k těhu a když mám na něco chuť,tak mě spíš podporuje ať si dám. Ví, že ty kila půjdou dolů nebo mi něco zůsane,ale on bere i tu novou etapu. Už budu i mamina 🙂

mermaidee
autor
12. čer 2015

@martaveg @baya66 Děkuji. A s tím kouřením - on ještě před rokem tvrdil, že až bude miminko, přestane - takže mu to teď připomenu 😀 Jinak je to dobrá analogie, protože on opravdu nemá rád, když zrovna toto jakkoliv komentuju já.
@kajalka asi jsi uhodila hřebíček na hlavičku, někdy se přesně tohoto bojím. Nedokážu si to přestavit, neustále vykládá, jak má špatný zážitky z nemocnice, jak je nesnáší, znám ho po těch letech dobře, ale přesto ani teď nevím, jak moc by dokázal zafungovat.
@saruska89 Děkuji 🙂 To mě i rozesmálo, ta první věta...🙂 Já mám taky pocit, že v okolí to u svých žen chlapi neřeší, berou to jako součást těhotenství, tvůj manžel má body k dobru, aspoň u mě ano 🙂
@lasirena Chtěla bych napsat - doufám, že půjdou dolů, ale já tu váhu ani řešit nechci, nechci si na ni stoupat a sledovat, jestli se daří, prostě doufám, že se to samo nějak upraví, až budu běhat okolo mrňouse Já už naštěstí dlouhodobě jím zdravě, občas se do toho třeba přimíchá něco jako tatranka, ale jinak nevidím tolik prostoru, kde to upravovat, tak snad máš pravdu 😉
@mandala Je mi jasný, že první je šílenství - ve všech směrech 🙂 Každý se nějak poučí, doufám, že u něj to bude poučení v tomto smyslu dostatečné 😀
@lv Občas se mi zdá, že má před očima fotky těch modelek, co jim pod šaty nacpali polštář, aby mohly fotit těhu oblečení. No ne, ale někdo to štěstí asi má, třeba mon_88017, já fakt ne. Taky mám asi normálně tak o 3 kila víc než při seznámení (před 10 lety). Ale nějak to postupně vstřebal, tohle je na něj asi moc rychlé 🙂
@karolinafox Já myslím, že my dvě jsme na tom hodně podobně - Ty jsi tedy určitě mladší 😉, ale váha, výška, taky jsem kdysi měla podobné modelingové aktivity... 😉, jako brigáda při škole to bylo super. Tím pádem - když ty to bereš tak s klidem, dodává mi to hodně sil. Díky moc 🙂
@melodygirl nevím, jestli jsem naivní, ale tak trochu si říkám (doufám), že pokud to nepochopí teď, tak by mohl právě po porodu - jednak bude účasten a uvidí, že to není žádnej med a tak si třeba uvědomí, že toto je opravdu to nejposlednější na světě, co by měl řešit, že miminko je tady a na ničem dalším nezáleží.

jitavrtule
12. čer 2015

@betelgeuzz je to trochu o štěstí, o dobrých genech. Ale taky si myslím, že to je z velké míry o tom, jak se člověk hýbal před těhotenstvím a v průběhu. To že modelky a herečky po šestinedělí vypadají dobře bych klidně přisoudila tomu, že na sobě makaly už x let před početím sviště, ne že v šestinedělí šouply děti chůvě a běžely do posilky. Tělo prostě na tyhle věci nezapomíná.
Osobně jsem 5 týdnů po porodu a stejně jako @mon_88017 z plavek nemám absolutně žádné trauma, krom černý čáry na pupku, obřích koz a mimina si žádný následky těhotenství nenesu. Dost lidí mi dokonce říká, že vypadám líp, než když jsem otěhotněla (to asi dělaj ty megaprsa). V těhotenství jsem přibrala 12 kilo a taky všichni tvrdili, že mám jen to břicho. 5 kilo zůstalo v porodce, 3 jsem si přinesla domu v autosedačce, 2 jsem vykojila a zbylá dvě vím přesně kde jsou ( v každým kilo mlíka) 😀
Každopádně @mermaidee - nestresuj, nepropadej panice. 6 kilo nahoře na začátku 3.trimestru je úplně v pohodě, pokud jsi byla štíhlá a aktivní předtím, jsi aspoň přimeřeně i teď a budeš potom, ta kila půjdou dolu jak nic. Jedna tatranka nebo zmrzka denně - vůbec neřeš. Jediný, co můžu doporučit, je zůstat aktivní i v těhotenství (pokud nemáš žádné zdravotní komplikace) - choď, choď, choď. Každodenní procházky jsou ten nepřirozenější, nejkomplexnější pohyb a udrží tě v kondici. Co si budem namlouvat, těhu cvičení je fajn na záda, rozhýbe tě, abys nezatuhla, ale na tu kondici to moc není - už jen proto, že to je pár desítek minut jednou, dvakrát týdně.
A to, že má chlap blbý poznámky - zpětně za sebe můžu říct, že se mnou na konci těhotenství cloumaly mocně hormony a brala jsem si velice osobně i poměrně nevinný komentáře. A co teprve v šestinedělí. Já toho nabulela.....Ono to těm chlapům nedochází, ani pořádně nemůže, s nima hormony necloumaj.
Sama píšeš, že je jinak fajn, určitě sis nevzala a nezplodila dítě s nějakým vypatlaným blbečkem - tak vydrž, ono se to zas po porodu všechno srovná, uvidíš.
Užívej zbytek svého 2v1!

mermaidee
autor
12. čer 2015

@soda365 No ty ale nejsi tolik za mnou, aby jsi měla co závidět....Hlavně vidím, že to máš přesně naopak. Mamka i babička do mě hučí, že mám jíst za dva. Nenutí mě, to zase ne, ale měla jsem naposledy takové široké kalhoty na návštěvě a babička mi řekla, že si už všimla, jak jsem se zezadu pěkně "spravila". Tak to je přesně ta věc, kterou by babičky říkat nemusely 😀 A taky držím palce, mimochodem, vždycky jsem chtěla potkat chlapa, který by řekl, že se mu líbí pořádný baby. Já mám asi fakt smůlu, ale tohle jsem nikdy od žádnýho neslyšela.
@lenysek1988 jé, tu sládkovu limču mám taky moc ráda 🙂 A přeju hodně štěstí do těch posledních týdnů ♥

luckiesj
12. čer 2015

Nečetla jsem rozhodně všechny příspěvky, ale když si přibrala zatím jen 6 kg, tak je to podle mého názoru v pohodě a rozhodně se nestresuj. A k tvému manželovi....Nezlob se, ale manžel je pitomec, teď by ho víc než tvoje váha mělo zajímat to, že čekáš vaše společné miminko a že je nejdůležitější, aby bylo zdravé a není teď důležité to, jak moc přibíráš...Navíc, co by dělal, kdybys přibrala třeba 25 kg a víceméně "ze vzduchu"? I to se v těhu stává...
Když to tak čtu, tak jsem ráda, že u nás váhu řeším spíš já a manželovi je to teď úplně jedno, ten říká, že ví, že mám vůli a že to pak prostě zase zhubnu, ať to teď vůbec neřeším...

simdan
12. čer 2015

Já jsem 28tt nahoře mám 10kilo a manžel něco podoktnul minulý týden ve smyslu,jako že jsem přibrala,jenže takhle jsem to pochopila já...on narážel jen na pupík,jako,že mi vyrost a každý den,nebo obden mi říká,že mi to sluší,pořád mě chválí a podporuje,já jsem pak šťastná a připadám si krásně 🙂 a 6kilo v posledním trimestru fakt nic není,já u obou dětí přibrala 20kilo a vždy jsem vše shodila...jen mě mrzí,že to ubližuje Tobě ☹ nevím jak bych reagovala já,kdyby mi chlap tohle říkal,asi bych ho poslala do pr...e 😀 😀

kralovna17
12. čer 2015

Manžel taky prohlásil, že nechce, abych byla tlustá... Tak jsem mu teď pěkně zostra řekla, že by měl být rád, že mi roste bříško, že to je přece to, co jsme oba chtěli. On to hned pochopil, chce, abych jedla pokud možno pravidelně a zdravě, ale občasné dobroty mi nevyčítá. A prohlásil, že by byl rád, kdybych to po porodu zase zhubla a dostala se do formy. Na to jsem mu nemohla říct nic jiného, než že to je i moje přání a budu se snažit. Od té doby ani popel o váze či tloušťce... 😉

barulina
12. čer 2015

Me chlap neco říct na váhu v tehu tak si i něm myslim ze je idiot. A celkové byt s chlapem a bát se te treba priberu a on me nechá. Tak to ani náhodou.

smirda
12. čer 2015

@mermaidee Koukni do tohohle článku, je tam v jednom odstavci popsáno, kolik váží co z toho, co nám v těhotenství přibylo: http://www.babyweb.cz/kolik-muzeme-v-tehotenstv.... Nejspíš ti narostla prsa, něco váží dítě, protéká tebou víc krve, ta taky něco váží, zvětšilo se ti srdce, něco váží placenta, plodové obaly a plodová voda....myslím, že tvůj přírůstek rozhodně není přehnaný. Klidně bych to muži i takhle ukázala, ať si to sám spočítá, chytrák (dost mě naštval, protože to, cos tu citovala, zní fakt hrozně 🙂).
Jsem o 6 týdnů za tebou, zatím jsem přibrala jen 4 kila a jsem ráda, protože na rozdíl od tebe jsem začínala na hrozném čísle (90kg). Můj chlap "naštěstí" není žádný extra zdravožrout a cvičitel, ještě pořád má pupek větší než já, takže kdyby mi něco řekl, hned bych ho setřela 🙂. A tvému bych řekla - co blázníš, jsem těhotná, co bys chtěl 🙂. A dala mu přečíst ten článek 🙂.

smirda
12. čer 2015

@mermaidee A možná bych mu prostě neříkala, kolik kilo jsem přibrala, ať usuzuje jen z pohledu na postavu a tu musíš mít podle těch kil parádní 🙂. A to že to změklo (pokud změklo 🙂) v okolí zadku a stehen je podle mě naprosto přirozený 🙂.

lenysek1988
12. čer 2015

@mermaidee Děkuji 🙂 uvidíme co ve středu paní doktorka na ty nová kila 😀 už to není co 10dní kg nahoře,ale už se to stáhlo na 8dní a kam jdou ty kila vážně nevím. Všechno těhu prádlo je mi fajn. A abych tě eště uklidnila. Můj oběd....čočková polívka a dvě pěkně velký palačinky s marmeládou. 🙂

zo_ja
12. čer 2015

Někdo má fakt jen ten pupík, ale většina přibere, ca 10-20 kg.
Jez, nač máš chuť. Přiměřeně, nepřejídat se, ale nemít hlad. Večer se třeba snažit jen míň, teď bude dost ovoce a zeleniny, tak tomu dát přednost. Ale chutě jsou chutě.
Já to mám v každým těh. jinak, i když jsou třeba v rámci ročních dob steně: u jednoho dvojnásobný porce, pak fáze bedýnky mandareinek, třeba měsíc, pak fáze třeba bedýnky rajčat... U jinýho jsem jedla poloviční porce než netěhotná, a nejedla jsem své oblibené a stěžejní věci, jak jsem si uvědomila, když jsem pořád čekala na ty chutě... No a? Přibrala jsem v podstatě stejně.
Partner teda ani slovo, ale u nás jsme rádi, když nezvracím a najím se.
Na dotazy ostatních (matka ap) kolik jsem přibrala, ze zásady neodpovídám, i kdyby to byly 2 kg na konci.
Doteď to nemělo význam, tělo si řekne, co potřebuje. Tak za měsíc můžeš trochu víc hlídat cukr, bílou mouku atp., úplně se nerozežírat, mimi v závěru nabírá hlavně tu hmotnost. Ale prostě máš hlad, tak se pořádně najez, máš chuť, tak si dej (ona beztak většinou bez toho neodejde). Spíš se necpat večer, v noci, dát si jen tak, aby nebyl hlad. Ale jinak se fakt neomezuj. Spousta žen nechá 10 kg v porodnici a zbytek za 4 týdny vykojí, i když jí, a u někoho zase ty hormony fungují naopak - že není s to zhubnout pár nabraných kg, dokud kojí.... To jsou hormony, každá to máme trochu jinak a je blbost to lámat přes koleno a dělat si násilí - k dobrým koncům to nevede. Deviza pro dítě a pro rodinu je spokojená a tudíž taky najezená matka, která funguje, nepadá hlady, není neurotická z počítání kalorií a stresu nad nějakým kilem. Nakonec často matky zjistí, že co nešlo dolů je dávno pryč a pár kg pod předtěh. váhu, když běhají za dvouleťákem - a to třeba až za druhým... aniž by se snažily. V těh. a při kojení doporučuju to zas tak moc neřešit a pořádně se najíst - ovlivnit jen ty vyloženě nadbytečné věci nebo jejich množství .- jako nesníst tabulku čokolády, jen štráfek. 😉

Strie: jsou VELMI dědičně podmíněné: někomu se prakticky nedělají, i když má víc dětí, starší ap., někdo se může mazat jak chce a jen za to vyhodí peníze. Elasticitu kůže neovlivníš, dle všeho mazat čímkoli mastným (lepší jsou nějaké přír. oleje), aby kůže nebyla suchá, nebo si ho dát do vany.
Můžeš samozřejmě mazat, čím libo, jen je to prostě dost reklama, jak vytáhnout z lidí peníze.

A souhlas s ostatními: přístup chlapa by mě štval. Může být šťasten, že Ty a dítě jste zdarví, v pořádku, atp., tohle jsou fakt úplně vedlejší věci. Užívej si těhotenství a v klidu si zajdi na zmrzku.

michalusenka
12. čer 2015

Každý přibírá jinak (někdo víc na začátku, nebo je to na něm víc vidět) jiný přibere potom na konci.... Já se tedy docela rozjela ve sladkým (každý den sladká tyčinka a zmrzka) a v půlce mám 1 kg navrch. Taky se děsím jak budu vypadat, ale vím, že už jednou v životě jsem dokázala za 7 měsíců zhubnout 16 kg (z toho jsem bohužel nabrala půlku před těhu a během vztahu s manželem) tak snad to zase nějak zvládnu. Všechno jde když se chce. Ale pokud říkáš, že to je vymodlené dítě, že vám to dlouho nešlo a navíc si měla náběh na anorexii, tak na to vše prď! Jako ze začátku na mě můj taky, že kdy budeš mít bříško konečně (měla vždy spíš večer a ráno nic, ted už to mám vyváženě) říkám počkej, pak budeš vzpomínat na to, jak jsem ho neměla 😀 a pak mi jednou řekl, když jsem byla ve sprše, že ty máš teda břicho, měla bys posilovat břišáky jak já (vím, že to byla asi sranda), ale říkám, máš štěstí, že dnes mám náladu a beru to v žerti, ale už mi to nikdy neříkej, tak mi řekl, že jsem přecitlivělá, říkám, ale tak by ti reagovala každá jiná ženská i netěhotná! a včera mi řek, že ty máš krásné bříško.... takže podle mě, každýmu to vždy ujede z pusy, že má narážku na kg!

shine2015
12. čer 2015

@mermaidee z řeči a nových kecu si nic nedelej, na si taky vyslechla dokonce i když jsem měla otoky v nemocnici, nohy jak konvicky a moje mamka misto aby resila mimi,tak resila me!!!! A pak porodu mi mamka v sestinedeli řekla no už nemáš tak široký zada jak jsi měla.....a neustále řešili lidí kolem mě jak v tehu tak po porodu jak vypadám, kolik jsem pribrala, zhubla, zda kojim, to byla věčná otázka a pak to začalo i ohledně dcery, zda už chodí na nočník, zda už mluví a jak mluví, proč nemá náušnice atd atd.....příprav se až se mimi narodí, žeto bude dalsi téma.....a hodnocení.....

Ohledně muze, oni někdy jsou jak pitomci, moji nj kamosce řekl manžel v porodnici ohledně břicha, a to ti to tak už zůstane??? A i po 20ti letech ji nosí na rukou a dnes už by ji takovou pitomost neřekl. A když je vidím...

Takže oni někdy neuvažují reálne. A dochází jim to později, i když mě by toto hodně mrzelo.

tulikiss
12. čer 2015

@mermaidee tvuj manzel je naprosto nevyzralej sobeckej kluk, schvalne nepisu chlap, protoze sorry ale on chlap neni. to dite sis snad neudelala sama, je to i jeho dite a mel by si uvedomit ze zena je vzdy ta co kvuli tomu hodne objetuje. ja mam od prvniho porodu vytahlou kuzi na brise, ktera se uz nikde nestahne, musela by se chirurgicky odstranit, mam na nohach, prsou a brise strie jako zebra a to sem mazala nekolikrat denne. a kdyz me to nekdy popadne a trapim se tim, tak mi muj chlap, protoze on chlap je, rekne at neblbnu ze sem pro nej krasna a ze to mam proto ze tam bylo miminko a ze to prece za to stalo. a ma uplnou pravdu. mit dite znamena trochu(nekdy vic nez trochu) se objetovat a u vetsiny zen i obetovat tu postavu co byla driv. jsme normalni realne zeny a tak nejakou tu strii prece sneseme. a pokud prece jenom resis postavu(ktera zenska neresi) tak ted na to kasli, po porodu mas cely zivot na to aby si s tim pripadnym nejakym kilem navic neco udelala. ted si uzivej tehotenstvi a klidne beztrestne mlsej.

michalka_n
12. čer 2015

čauky 🙂 já teda nikdy nepatřila k hubenej holkam 😀 sem taková krev a mlíko 😀 a už ted se mi nafukuje břicho a to sem na konci druhyho měsíce a to nejak nejim musím říct a mladej mi říka ti nějak naroslo bříško a já že vim, že za to nemužu a on že tam je miminkovej a ja nene to je tuk :D a on se se mnou dohaduje ze tam je miminko 😀 normální chlap změnu váhy vidí ale mělo by mu to přijít spíš roztomilý a ne to používat aby donutil ženu netloustnout za prvé to ona neovlivní a za druhé kde je pořekadlo mám tě rád taková jaká jsi? 😀 chlap kterej uráží je a to mi promiňte za ten výraz na hovno.. :D

dannyblakely
12. čer 2015

Nečetla jsem příspěvky, ale reagovat musím. Já jedla dá se říct normálně a přibrala jsem 30 kilo. V porodnici jsem nechala 15 a zbytek jde dolů pomalu.. po roce mi zbylo ještě 13. Ale vzhledem k tomu, že mám normálního chlapa, který mě má rád pro to, jaká jsem a ne de*ila, kterému jde jen o vzhled, tak ten fakt nic neřeší a nikdy v životě mi nedal najevo, že bych měla shazovat a to fakt žádné vyžle nejsem..
Neříkám, že o sebe nedbám, ale vyčítat ženské, že přibere v těhotenství, to umí jen ubožáci, nezlob se na mě..

mishell56
12. čer 2015

Můj chlap je rejpal, takže si čas od času udělá legraci např.: "Už tolik nepapej, tam miminko není určitě, jen hodně papáš" a začne se smát, nebo zdůrazní s úsměvem, že mám oteklý a špekatý nohy a prsty na rukou, ale to je všechno. Prostě si z toho dělá srandu a většinou pak následuje věta typu: " Ale mě nevadí, že seš špekáček stejně tě miluju". Prostě si uvědomuje, že nejsem jako dřív, ale že je to kvůli těhotenství. Přibrala jsem 15kg a vím, že jemu se budu líbit stejně, i když se samozřejmě za pěknou babou otočí (ale co je to chlap že jo) 😉 Tvůj chlap v tomhle prostě normální není, přijde mi jakoby po tobě chtěl, aby si vypadala sexy i v těhotenství, prostě jakoby byl nevyzrálej, jakoby nevěděl, že ženská musí přibrat v těhotenství aby miminko bylo zdravé, možná žije v tom, že děti nosí čáp nebo si to vysvětlit neumim, nezlob se, ale nezachoval se zrovna fér....

korouhvicka
12. čer 2015

Teda, to je dost hrozné, co tady čtu. Ale na formování postavy i při těhotenství doporučuji jogu. Je to skvělý na pročištění mysli a je to jediný sport, kdy dokážu docílit štíhlé postavy. Vždy jsem chodila na fitbox, aerobic, zumbu atd a nikdy jsem rapidně nezhubla. Až potom ta joga udělala zázrak, co potom hotyoga, to je moje vážeň. Ani v těhotenství jsem na ní nezanevřela, jen jsem cvičila občas jiné cviky pro těhulky.

pomnena
12. čer 2015

je smutný, když muž řeší už teď - tzn.nic se neděje, dítě neřve, nebudí ho, nemá zdravotní problémy - nepodstatné povrchní věci jako je váha maminy. nechci vidět, jak se bude chovat ve výše uvedených případech a přeji vám, aby se mu v hlavě rozsvítilo - možná mu dejte přečíst diskuzi, aby mu došlo, že by měl zvážit životní hodnoty a priority. Jinak nemám ráda paušalizování typu "chlapi jsou takoví, nechápou ženy, apod." - to není o pohlaví, tohle je o životním přístupu, úctě k partnerovi i o vlastním ne/sebevědomí.....

gnozka
12. čer 2015

Obcas když jsem v koupelne tak na sebe taky koukam a rikam si ze zacinam byt otyla , ale pak prijde manzel a rekne ze jsem krasna ze at neblbnu ze jsem tehotna . A takhle by to mělo byt . Poslala bych pritele nekam .....mel by Vas podrzet ne prudit .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru