Sahání na břicho - vadí/nevadí/jak od koho?

barumat
20. lis 2015

Ahoj, jak mi v rámci druhého trimestru povylezlo břicho, začínají se už objevovat "sahači". Tak mě zajímá, jak to máte? Vadí vám to? Ségře třeba ještě roky po porodu při sáhnutí na břicho naskočí husí kůže a div že vás nezakousne 😀 Někdo si tohle zase vysloveně užívá a i to aktivně nabízí - "Chceš si sáhnout?" (do druhý skupiny pak podle mě spadají taky ty matky, co po porodu každýmu rvou mimino do náruče, ať si ho pochová, což mi taky hlava úplně nebere). Mně to zatím neva, pokud se na mě někdo vysloveně nevrhá, neáchá a není to někdo, u koho obecně nechci aby na mě sahal jakkoliv a kamkoliv, ale zase na druhou stranu nějak nechápu, co k tomu lidi pudí? Kolem mě bylo za můj život mraky těhotných a nějak mě nikdy nelákalo si na jejich břicho sáhnout, neviděla jsem na tom nic zajímavýho (nehledě na to, že obecně nemám potřebu se dotýkat lidí mimo rámec klasické intimní sféry typu rodina, přítel, objetí s nejlepší kamarádkou atp.) Jak to máte vy? Jste sahači a vadí vám sahači?

no_title
20. lis 2015

Osobně je pro mě břicho intimní část těla a nenechala bych si na ně sáhnout od nikoho jiného než od manžela nebo blízké rodiny. Nevím, jak budu snášet náhodné "osahávače" 😀

betelgeuzz
20. lis 2015

@barumat mám to úplně stejně, jako ty, nikdy jsem kamarádkám na břicho nesahala, beru to jako intimní zonu. Naštěstí mám kolem sebe lidi, kteří to nedělali, jenom mě jednou zarazil kolega, který si šáhl. byla jsem z toho v šoku, ale po ruce jsem ho nebila 😀

marticcelli
20. lis 2015

Vlastne ani nevim, jestli mi to vadi.Spise mi vadi, kdyz se ma mem brisku znicehonic odnekud objevi ruka, kdyz je vetsi skupina lidi a ja to necekam. Od manzela to beru moc prijemne, a kdyz citi nejaky kopanecek, tak je to nadhera 🙂 ale nevim, co si mam myslet o sahani od lidi, se kterymi jindy nemam zadne "doteky", rikam si, ze to k tomu patri a je to docasne, dobrovolne sahani nenabizim 🙂 Sahla jsem jine tehulce jen jednou, ale to se sama nabidla, jinak "sahac" nejsem 🙂

bassetlady
20. lis 2015

taky nechápu, co k tomu lidi vede :-/ ani u nejlepší kamarádky bych si to nedovolila. A pevně doufám, že na mě nikdo hrabat nebude.

marticcelli
20. lis 2015

Ale tesi me, ze me brisko vzdycky vzbuzuje mily usmev, lidi jsou na me takovi vice hodni. Takze kdyz vidim ty jejich vesele oci, tak mi to v tu chvili vlastne nevadi 🙂

konidana
20. lis 2015

Jsou lidé kontaktní a nekontaktní. Já jsem nekontaktní. Vadí mi jakýkoli dotek (krom třeba podání ruky, tlačenici v MHD také snesu, ale např. poplácání po rameni během rozhovoru mi už fakt vadí) s jinými lidmi, než s velmi blízkými, což je moje rodina, moje máma a jen pár kamarádek a kamarádů. Naštěstí mi břicho nikdo neosahával - ono nebylo moc co :D

janesafari
20. lis 2015

Mě to nevadí-ALE JAK OD KOHO !!! Od cizích lidí mě to vadí a vyhýbám se tomu,aby mě sahali na břicho,ale rodina je rodina-ta může a nebo blízké kamarádky...Už se stalo,že si sáhlo i pár kolegů a kamarádů s práce,ale to bylo jiné-jako by tím říkali-at pěkně roste a je v pořádku ...Byl to jen letmý dotek -nic víc...
Někdy mě víc žerou spíš věty typu-co všechno nesmím-sem těhotná !!!!!! Nezvedej,netahej,nenos,nenamáhej se,apod.... Občas musím vzít na ruky 2-letáka a musím si odnést nákup a dřevo ted do krbu,apod.....Když je manža pořád v práci,a vše doma a kolem domu musím taky zmáknout sama-když není nikdo doma...
Takže asi všechno má své meze a hranice,že ?

izzybickerstaff
20. lis 2015

Na jiné nesahám, ani děti nechovám, pokud mi to někdo nenabídne. A ze sahání na moje břicho mám husí kůži. Naštěstí se mi to ale stalo jen jednou, a to ve 3. měsíci, kdy opravdu ještě nebylo na co sahat 😀 Bylo to ale tak rychlé, že jsem se nezmohla na žádnou reakci...

evkadol
20. lis 2015

Mě naštěstí nikdo kromě mamky a manžela na břicho nesahá. A sáhnou si jen když jim řeknu, že mimčo kope. Ale jednou mi známá začala hladit břicho a pronesla jé ty čekáš druhý.... No nečekala jsem druhý 😀

linnhe
20. lis 2015

Mě to nevadí akorát od manžela a od rodičů. Jinak mi to vadí od všech i od sester a když se lidi nezeptají a hned šáhnou tak mě to vyloženě s..e 🙂 Ale když se někdo zeptá tak to dovolím 🙂

dora13
20. lis 2015

Mne to vadilo -- kdyz se me nekdo zeptal, jestli muze, tak jsem to prekonala a nechala si ho/ji sahnout, ale prijemne mi to nebylo, bricho vnimam jako intimni partii, nevim, proc by mi na neho mel nekdo sahat. Od cizich lidi mi pak vylozene naskakovala husi kuze a nekolikrat jsem byla i velmi neprijemna...
U druheho budu jeste drsnejsi, fakt mi to vadi -- samozrejme s vyjimkou manzela, ten muze 🙂

brokovich
20. lis 2015

Mě chtěly osahat jen ctyri osoby. Manzela nepocitam. 😀 Tchyně, svagr, svagrova a nejlepsi kamarádka. Tchyni jsem strpěla se skripajicima zubama. Ona je hrozne chytlava a byla by z toho aféra, že ji nemám ráda a tak. Svagrova se slusne zeptala, když viděla , jaka mi břicho poskakuje 😀 a švagr se ptal už snad ve 12 tt 😀 . Obema i kamaradce jsem vyhověla. Já sama jsem osahala jen jednu kamaradku, ale to bylo protože jsem neměla zkušenost s tehubrichem. Teď už tu zkusenost mám vlastni, takže už nikomu na bruch sahat neplánuji. 😀

monini28
20. lis 2015

Taky mi to přijde dost uhozený, já naštěstí nikoho takového neměla, v těhotenství jsem byla zrovna nezaměstnaná, takže v práci to nehrozilo 😀 a nikdo jiný naštěstí zájem neměl 🙂
Jediný, kdo mě o to předem požádal (i když s rozpaky) byl můj nejlepší kamarád, kterého strašně zajímalo, jak takové "tvrdé břicho" vypadá (na omak) - což zase chápu, že on to jako chlap asi nezažije 😀 😀 Ale už jsme toho za ta léta prožili tolik, že od něj mi to fakt nevadilo. A hlavně se zeptal "nevadilo by ti,..."

netanel
20. lis 2015

já jsem si na cizí břicho sáhla jednou a to jsem k tomu byla vyzvaná. Sama zatím ve čtvrtém měsíci mám spíš jen takovej faldík, tak to nikoho neláká, ale nesnáším když na mě lidi sahají, snesu manžela a možná rodiče, takže když mě někdo zastihne nepřipravenou, budu schopná po ruce plácat. Když se někdo zeptá, možná to dovolím, podle toho, jak moc by mi vadilo, že by se dotyčný urazil, když bych odmítla....

pladik
21. lis 2015

Tak já tu budu za exota. Mě to nevadí. Asi jsem hodně kontaktní člověk. Na bříško mi sahají lidi, které znám z práce, když je někde potkám, lidi od nás z baráku, se kterýma se bavím, kamarádky, kamarádi, samo partner. Nějak mě to žíly netrhá. Jsem přece oblečená. Kdybych měla to břicho nahé, tak je to jasný, že by mi to vadilo ale takhle to není zas takový problém. A se cpaním prcků na pochování, nevím, je to moje první těhotenství ale asi se nebudu bránit, když si malou bude chtít někdo pochovat. Budu ráda, když bude dobře "socializovaná". Myslím, že tohle se buduje už od malička 🙂

bajana
21. lis 2015

Ja mám asi divne alebo uvedomelé okolie, ale na brucho mi nikto nesaha. V prvom tehu to urobila jedna pani z kurzu, ktorý som viedla, teraz vôbec nikto. Neviem, či je to vekom alebo čim...

pekkaa
21. lis 2015

Ja budu tedy asi taky za exota😀.. Vubec mi to nevadi.. A nechapu proc by melo.
Bricho za intimni zonu nepovazuju a nic mi to nedela kdyz si na to nekdo sahne. Kdyby mi sahali na zadek, tak to je asi jine🙂...
Moje brisko se mi libi a jsem rada kdyz to tesi i jine lidi a zajima je to. At si proste sahnou.. Je to mile

ducik
21. lis 2015

Brrrr, jeem taky dost nekontaktni a z osahavani břicha mam osypky. Manžel v pohodě samozřejmě, ale třeba út u lanky mi to přijde trochu divné a to máme krásný vztah a bydlí s námi.

ducik
21. lis 2015

...u mamky...

ducik
21. lis 2015

@pekkaa to je o povaze 😉 ja zas nechápu, proč by na me měl kdokoliv smatat, a to třeba i na záda

susmevem
21. lis 2015

Me to nevadí v případě rodiny, manžela a nebo kamarádek, kdyz se zeptají, jestli mi na bříško muzou sáhnout. Neumím si ale představit, ze by se na me vrhl někdo cizi, nebo někdo, s kým nemám nějaký užší vztah. To bych ho asi klepla přes prsty... 😀

mon_88017
21. lis 2015

V mém okolí "osahávači" nebyli, občas teda zažertoval a poplácal mě kolega v práci, ale máme spolu celkem pěkný přátelský vztah (beru ho skoro jako vlastního strejdu), takže mi to nevadilo. Mladší a bezdětnou kolegyni zase zajímalo, jaký to je, když dítě kope, tak jsem ji nechala našáhnout kopanec.
Cizí lidi se na mě nevrhali a já sama si na kámoščino těhotný břicho sáhla jenom jednou po optání, jestli jí to nebude vadit.

barumat
autor
21. lis 2015

To jsem ráda, už jsem se bála, že budu v menšině já. Břicho beru jako takovou přestupnou zónu mezi intimní a běžnou - není to rozkrok nebo prso, ale zase to není poplácání po rameni, že 😀 Takže když se mě kamarádka zeptala, jestli by mi vadilo, kdyby si pak, až bude kopat, případně sáhla, tak jsem samozřejmě souhlasila, ale když ke mě přikročila sousedka a se slovy "Tak už jsem to slyšela" mi přes bundu začala břicho hladit, dost mě to zaskočilo a přiznám, že nepříjemně. Co se týče chování, tak samozřejmě, pokud se někdo zeptá "Můžu si pochovat.", tak neodmítnu, proč bych měla (teda pokud se mě nezeptá namol opilej kamarád nebo nějakej bezdomovec 😀 ), ale nějak nechápu, proč bych měla lákat lidi domů na návštěvu, aby se "podívali na mimino" (to už se mi fakt stalo!), nebo proč bych měla mimino k pochování NABÍZET. To prostě nechápu. Svoje mimino budu chovat, protože bude moje a bude to pro mě způsob, jak projevit lásku, pomazlit se, ale tak jako jsem nikdy neměla touhu chovat cizí děti (proč, proboha), tak nebudu to svoje do náruče nikomu vnucovat. 😉

izzybickerstaff
22. lis 2015

@barumat já třeba na to "nabízení" čekám 🙂 Vím, že někomu je to nepříjemné, když mu jiní lidé tahají dítě (a málo komu bych asi sama za sebe řekla, že mu ho pochovat nedám), tak čekám, jestli mi to nenavrhne - a když ne, tak nechovám...(platí u čerstvých miminek, ty, co znám delší dobu, si beru běžně a ani se neptám 🙂 ).

barumat
autor
22. lis 2015

@izzybickerstaff Já právě zase nemám ráda, když mi někdo cpe dítě do náručí - chování cizích miminek mě vůbec neláká a takhle mám dojem, že bych neměla odmítat, že se to nehodí, když už nabízejí. No a když už se vybičuju a řeknu "Ne, to je dobrý...", většinou si to dotčená maminka vyloží jako obavy, abych dítěti neublížila, a o to urputněji mě přesvědčuje, ať se NEBOJÍM a ZKUSÍM si to, případně to v minulosti ještě doložila škádlivým, že se mě to třeba aspoň "chytne", atp, no prostě vopruz neskutečnej... Tak toho se já rozhodně účastnit nehodlám 😀

mrshka
22. lis 2015

Moje břicho, moje miminko! A já budu rozhodovat, kdo může a nemůže! Až to bříško bude vidět, sakra já budu drsná na oprskly lidi, co mi budou chtít smatlat na břicho! Proč jako? Já jim na jejich přeci taky nesaham.. no a až bude mimi, jen tak ho někomu nepujcim 😀

izzybickerstaff
22. lis 2015

@mrshka oni jsou sahači hrozně rychlí, tomu nezabráníš 🙂 ale klidně buď drsná zpětně, jási občas vyčítám, že nemám větší koule 🙂

izzybickerstaff
22. lis 2015

@barumat Tak to chápu 🙂 Já většinou spíš chci, ale matka ho nedá 🙂, žádnou takovou, jak popisuješ, jsem naštěstí nepotkala...

alenaholcakova
23. lis 2015

Já takové sahače vylože nesnáším. Ani nevím proč se to v lidech bere sahat někomu na břicho. Jako nechám sáhnout rodinu a kamarádku, ale ostatní bych rozkousala.
Jeden takový- těhotné všichni sahají na břicho a praví "gratuluji", ale nikdo nesáhne chlapovi do rozkroku a neřekne "dobrá práce" 😀

hojda
23. lis 2015

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru