Screening dopadl dobře, necháváte si dělat triple test?

luciealb
8. pro 2016

Ahojky chtěla jsem se zeptat screening na vv mi dopadl dobře,necháváte si dělat i triple test? Předem dík za odpovědi🙂

kajalka
8. pro 2016

Už bych nikdy takovou chybu neudělala. Šla jsem na něj z nevědomosti a stálo mě to měsíc nervů a skoro 13 tisíc..

bikiki
8. pro 2016

Ahoj, ja jsem si ho nechala udelat, pro klid duse hlavne doktorky. Proste jsem dala kapku krve navic. Ono pak dohromady s tim screeningem je to nejaky integrovany test... co ja vim, nerozumim tomu moc... Ale teda po vysledkach jsem nijak neprahla, bylo mi to tak nejak jedno. Vntitrne jsem vedela, ze je vsechno OK. Nicmeme vsechno vyslo bez problemu, tak jsem samozrejme rada.

monib66
8. pro 2016

Mě doktor poslal i po negativním screeningu na triple test a dala jsem na něj. Vyšel taky negativně,takže mě jen ujistil,že je vše v pořádku 🙂 Neplatila jsem za něj nic.

misulinka44
8. pro 2016

Ne,nešla bych. Jsou strašně nepřesné a hodně často falešně pozitivní... proto je teď prvotrimestralni screening, který je mnohem přesnější,lepsi a nahrazuje tripple testy. (Názor zdravotníka)

luciealb
autor
8. pro 2016

@kajalka
@bikiki
@monib66 no já při prvním tehu měla jenom triple test a tem mi tenkrát vyšel falešne pozitivně na rozstepy a byli to akorát nervy a syn se narodil úplně zdraví...tak teď nevím že když vyšel screening ok tak jestli si mám nechat dělat ten triple test,dr říkal že pokud dobře vyjde screening tak triple test dělat nebude,tak nevím jestli si o něj říkat 😕

kajalka
8. pro 2016

@luciealb Za mě fakt ne. Jsme jedna z posledních zemí v Evropě, kde se dělá. Co jsem dokázala zjistit, je to hl. kvůli prachům, aby byl ještě chvíli otoč za amniocentézy, neboť co nevidět začnou pojišťovny proplácet prenascan.

luciealb
autor
8. pro 2016

@misulinka44 dekuju,no já právě nevím jestli k tomu screeningu je nutný i triple test...takže když mi vyšel screening ok tak se na něj můžu spolehnout?

luciealb
autor
8. pro 2016

@kajalka já sem taky někde četla že už je v nějakých zemích i zakazany..ale zase nemám zkušenosti ze screeningem tak sem nevěděla jak moc je spolehlivý. Dekuju;)

apacheee
AMBASADORKA
8. pro 2016

Ano,byla jsem a vysledek me jeste vice uklidnil 🙂

misulinka44
8. pro 2016

@luciealb tak samozřejmě že jediná 100%metoda je porod;) ale ten screening je ze všech dostupnych metod nejpřesnější. A tripply netřeba dělat;)

luciealb
autor
8. pro 2016

@misulinka44 jo jasný nic není 100 % než se mimco narodí🙂 diky moc🙂

anaon
8. pro 2016

Moje doktorka mi říkala, že už svoje pacientky na triply vůbec neposílá, nemá s tím dobré zkušenosti. Asi bych si o ten test řekla jen v případě, že by mi screening vyšel nějak "na hraně", což se ale neštěstí nestalo.

monib66
8. pro 2016

@luciealb tak to bych se na to vykašlala,ať se případně zbytečne nenervuješ 🙂 přeji pohodové a příjemné těhu 😉

no_title
8. pro 2016

@kajalka jaktože tolik? :-O Omlouvám se za možná trochu blbý dotaz, těhotná jsem ještě nebyla, tak by mě to celkem zajímalo.

Jinak já tripple odmítnu určitě, kvůli časté falešné pozitivitě, dělalo by mi to akorát nervy a taky vím, že na potrat bych nikdy nešla ani kdyby miminko nebylo zdravé.

kajalka
8. pro 2016

@no_title platili jsme prenascan, je to alternativa k amniu.

puutalo
8. pro 2016

@kajalka Na druhou stranu jsou i vyspělé země, které nedělají ani screening, který považují za zbytečný. Nemají certifikované gynekology, neřeší to.

nikkimakri
8. pro 2016

Ahoj, žiju v Řecku a tady se triple vůbec nedělá. Dělá se tu screening ale triple už dávno ne...já jsem na něm byla v prvním těhotenství ještě v čecháchm protože jedna hodnota při screeningu byla vysoká a triple už byl v pořádku, ale ukazuje často falešné výsledky a zbytečně děsí. Já jsem o něm v podstatě nikde jinde než v Čechách neslyšela, ale možná jen moje neinformovanost. Každopádně pokud screening vyšel v pořádku, asi bych na něj nešla, ale je to na každé 🙂

medulinek
9. pro 2016

Screening mi vysel ok,doktor se o triplech ani nezminil a ja se zapomnela zeptat,tak to beru tak,ze se samo vyresilo moje dilema jestli jit nebo ho odmitnout 😊

palomitacheca
9. pro 2016

@luciealb byla jsem na triple testech ve 2. i ve 3. tehotenstvi v ramci integrovaneho testu, kdy se vysledek kombinuje s vysledky z NT screeningu. Doporucil mi to doktor v Gennetu a vyledek by mel byt jeste presnejsi.
Na samotny triple test bych nesla.

luciealb
autor
9. pro 2016

Tak děkuju holky za všechny názory🙂 doktor o triple testu nemluvil takže to asi nechám na něm a budu věřit jenom tomu screeningu;)

Sem začni psát odpověď...

Odešli