Škodí kouření v těhotenství?

jitulinkaaa
6. zář 2014

Holky chtěla bych se zeptat na kouření v těhotenství. Jsem kuřačka dost sem to omezila, ale nemůžu bez cigarety být. Myslíte si že je to škodlivé pro miminko když kouřím deně 15 cigaret slimek? Já myslím že to neškodí ničemu a že zdravý miminka záleží na genech rodičů. Moje máma taky kouřila v těhotenství a sem zdravá. Můžete mi napsat svůj názor?

karol1996
Autor odpověď smazal
Zobraz
martonina
16. říj 2018

Tak to bez do haje !!! Nemas mit miminko kdyz jsi tak nezodpovedna. Ja vykourila krabku denne a co jsem zjistila ze jsem tehotna tak sem to zahodila a uz si nezapalila a i tak si vycitam ze jsem neprestala driv ale jde to !!!. Miminku to hodne skodi a ty jsi hliupa kdyz si myslis ze ne. Maminky s brichem a cigarem bych strilela a to jsem sama driv vykourila dost.

corry21
16. říj 2018

Asi chápu že má někdo problém s tím přestat kouřit ze dne na den, ale dotaz jestli si myslíme že škodí kouřit skoro krabičku denně? To snad ani nemůže být myšleno vážně ne?

89peta
16. říj 2018

Osobně nechápu a nemám ráda matky,co riskují zdraví svých nenarozených děti kouřením,alkoholem a ještě se poklepávaji po rameni,že mají zdravé děti. Ja dělala vše správně, dle mého, a stejně mé první miminko mělo VV srdce neslučitelnou se životem,sestra chodí na umělé oplodnění už 7 let a stále se nezadařilo. A pak tu čtu,jak si rádoby matky pomalu pochvalují jak vykuruji a všechno je v pohodě a zalité sluncem..

petulejan
7. led 2019

@jitulinkaaa píšete že máte svoji hlavu.... Tak to evidentně přestat nechcete a podle mě je to dost sobecké jednání. Já kouřila před těhotenstvím a přestala jsem ze dne na den po zjištění těhotenství. Po nějaké době mi to začalo neskutečně smrdet. Kouřit dal,přítel mě zakope do země a mě samotné to ani hlava nedovolila. Je dost nechutné vidět babu s břichem a cigaretou.....

daggg
15. led 2019

Jako vážně?!!! 15 cigaret denně?! Já kouřila 7 let než jsem otěhotněla... A v okamžiku zjištění dvou čárek na testu jsem prestala ze dne na den.
Nemůžeš byt bez cigarety? Nezlob se na mě, ale to jsi nezodpovedná husa.. A až ublizis diteti budeš moct byt bez něj? Utrhla bych ruce každe matce která v těhotenství kouři!

terkamamka
21. led 2019

Ahojky, ja mam s detmi a koureni trosku jiny problem. Porodni vaha byla vzdy ok neco malo pres 4kg obe deti. Obe deti mam ADHD. Jedno abnormalne chytry s poruchou pozornosti druhy abnormalne zlobivi take s poruchou pozornosti. (9let a 3roky) u obouch jsem kourila ted cekam treti tentokrat nekourim max 1 denne. (A to jsem silna kuracka). Zdravi jsou oba ale myslim ze to ma vliv i na psychiku toho ditete!! Bud lepsi nez ja!

adel2507
15. kvě 2019

@jitulinkaaa Pokud v těhotenství kouříš, tak žádný mateřský instinkt nemáš.

kimousek11
15. kvě 2019

@jitulinkaaa ahoj já sama jsem kuracka. A jsem ve 4 měsíci a zapalim si. Nekourim tam moc a každý den. Je spousta názoru a faktoru. Riziko to asi je, ale kourila jsem ještě před otehotetnenim takže to nejí jednoduché stim jen tak seknout. To si člověk nevybere kolem samé biomatky a matky co jedou podle tabulek a jsou nejlepší 😂😊😊

daggg
15. kvě 2019

@kimousek11 Těžké s tím seknout? Kouřila jsem 7 let... Někdy i krabičku denně.. Pokud se někam šlo, tak i víc.. Přestala jsem ze dne na den.. Představa toho, že kouřím a všechno to koluje i v žilách malého je nechutný.. Uvědom si, že nemáš zodpovědnost jen za sebe, ale i za své dítě.. Rozhodně nejsem žádná biomatka a matka tabulková... Jen jednam selským rozumem.. Ať si říká kdo chce co chce jedna věc je jasná.. Miminku tim ublizujes, ať s následky či bez nich... Strašný..

gruyerre
15. kvě 2019

@kimousek11 člověk nemusí být ani nejlepší, ani biomatka, ani nemusí jet podle tabulek. Stačí použít mozek a je jasné, že kouření škodí dítěti a může mu způsobit vážné problémy. Jak v těhotenství, tak i po narození dítěte, když mu jeho sobečtí prasáčtí rodiče vykuřují v bytě.

kimousek11
15. kvě 2019

@daggg já neříkám ze je to v poradku jen sama píšu ze jsem kuracka a ze si proste sem tam taky zapalim. Stejně jako než otěhotnnim to v tobe koluje 😉 u prvního syna jsem taky kourila tak málo a ejhle narodil se zdravej. Hold matky jsou různé a jsou matky co třeba fetuji a jsou každý den v lihu!!! Hezky večer 🙂

kimousek11
15. kvě 2019

@gruyerre ano škodlivé to je neříkám ze ne. Ale v matce to stejně tak než otěhotní 😉 a když si zapalim sem tam. Mám prvního syna a kourila jsem taky sem tam a narodil se zdravej ;) a ze někdo kouři do a je hnus ale stim nikdo nic neudělá

gruyerre
15. kvě 2019

@kimousek11 jo, to máš pravdu, samozřejmě ideální je vůbec nekouřit nebo aspoň přestat několik let před otěhotněním. To že je tvůj syn zdravý je dobře, ale já prostě nepochopím, proč někdo vědomě vystavuje svy děti riziku nemocí a vývojových vad. Děti by měly být pro rodiče na prvním místě, nějaký závislosti a sobecký choutky by měly jít stranou.

hlasimse
15. kvě 2019

Holky, je to starý dotaz, a ještě to zní jako troll...

gracinka7
Autor odpověď smazal
Zobraz
preiba
15. kvě 2019

Cigára snižují porodní váhu dítěte, ohrožují miminko astmatem, srdečními chorobami, sklony k ekzémům... Já jsem taky kouřila jak fabrika, ale jakmile jsem viděla dvě čárky na testu, okamžitě jsem krabičky zahodila a zakourit by mi přišlo vůči miminku dost sobecky postoj... Jde tu o zdraví druhého člověka, ne jen o Tebe a Tvůj chtíč...

radu98
21. kvě 2019

@jitulinkaaa nezasloužíš si to štěstí čekat miminko, když si toho nevážíš! Miminku jen ubližuješ a to malinkatý pak bude trpět za tvoji “tvrdohlavost”. Je ti snad 14?! Kolik žen nemůže mít děti a udělaly by cokoliv pro to, aby mohly a ty nejsi schopná přestat s něčím, co zabíjí nejen tebe ale i miminko...

karloskaivet
16. čer 2019

Ty jo, vy se tady oháníte, jak mimino bude nemocné a tak dále. Tak já vám něco řeknu. Když jsem čekala první dceru, přestala jsem kouřit okamžitě. Ze dne na den. Nejen, že jsem měla nervy na pochodu a byla psychicky úplně na dně ale ještě 7x denně zvracela.
Do porodu jsem si nezapalila. A víte co? Mám nemocné dítě! Imervere!
Operace očí, angíny, zapal plic, opakované zelené rýmy, bojujeme s jídlem, s pitím, vývojová dysfazie... A můžu pokračovat!
Takže i matka. Která přestane kouřit, nemusí mít dítě zdravé. Proboha!

gruyerre
16. čer 2019

@karloskaivet co to tady vykládáš za nesmysly? On tady někdo tvrdí, že každá žena, která nekouří, bude mít stoprocentně zdravé dítě? To snad ví každý, že jistota zdravého dítěte není bohužel nikdy. Ale kouření výrazně zvyšuje riziko, že to dítě bude nemocné. Možná, že kdybys nekouřila ani před těhotenstvím, mohlo na tom být tvoje dítě líp, ale pokud bys nepřestala kouřit ani v těhotenství, bylo by na tom pravděpodobně ještě hůř. A píšeš, "do porodu jsem si nezapálila" . Tak jestli vykuřuješ malýmu dítěti pod nosem, tak to je jasný, že je nemocný.

verusch
2. črc 2019

Myslim ze v dnesni dobe je skoro fuk jestli kouris nebo ne podivejte se co vsechno dychate hlavne ve meste ...a pokud jste kourily i pred tehotenstvi tak ty latky mate stejne v tele ...cetla jsem clanek ze je horsi kdyz kouří muz ...muj nazor ted me ukamenujte ano neni to pekny pohled a nelibi semi kdyz nekdo kouri hodne ale sama si jednu dene dam sama o samote

izz76
3. črc 2019

@verusch Tvoje věc jestli kouříš, ale nehledej hloupé výmluvy a duvody🙄

verusch
3. črc 2019

@izz76 nehledam vymluvy ale kolik maminek nekourilo a deti ma alergii a astma ...myslim ze zalezi i na jinych faktorach nerikam ano kdyz nekdo kouri hodne tak to ani nechapu sama zakourim si jednu nekdy ani to ne proste kdyz mam chut mam koupenou krabicku a mam snad za cele tehu druhou a to ty nejslabsi a to jsem 35tt kdyz jsem kourila minule a prestala hned prisla jsem oto v nemocnici mi rekly zeto muze byt tim ze dite dostalo sok ze jsem hned prestala mohlo to byt tim nemuselo

izz76
3. črc 2019

@verusch Nevykladej tu pohádky, v nemocnici by ti nic takového neřekli..

verusch
3. črc 2019

@izz76 lezela jsi tam ty nebo ja ?

xxx3d
3. črc 2019

Mám dojem, že ze všech škodlivých věcí, které mohou a některé prokazatelně špatně ovlivňují dítě, je kouření (v omezené míře) to nejmenší zlo. Pochopitelně v dnešní době, kdy se proti kuřákům vede pomalu válečné tažení, to nikdo nahlas neřekne.

karloskaivet
8. črc 2019

@gruyerre jistě a ty mi vidíš do bytu a i do mého okolí, že? Kde píšu, že dítěte kouřim pod nosem? Sama mě osocujes, že vykládám nesmysly a sama je používáš. Jak vtipné paní vzorna a dokonalá. Typovala bych to na kombinaci s alkoholem a snezenim lejna s encyklopedii a koukání se na pořad, kde vystupuje Jolanda.

gruyerre
8. črc 2019

@karloskaivet teď jsi na to kápla

lajla
8. črc 2019

@verusch já spíš myslím že jste to špatně pochopila...či měl někdo hooodne dlouhou službu

verusch
8. črc 2019

@lajla je to možné je to uz jedno stalo se stalo život jde dal i presto si sem tam někdy dam a i presto ze jsem kourila normalne a ted si sem tam dam vadi mi jak nekdo kouri jednu za druhou :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru