Škodí kouření v těhotenství?

jitulinkaaa
6. zář 2014

Holky chtěla bych se zeptat na kouření v těhotenství. Jsem kuřačka dost sem to omezila, ale nemůžu bez cigarety být. Myslíte si že je to škodlivé pro miminko když kouřím deně 15 cigaret slimek? Já myslím že to neškodí ničemu a že zdravý miminka záleží na genech rodičů. Moje máma taky kouřila v těhotenství a sem zdravá. Můžete mi napsat svůj názor?

missveru
6. zář 2014

Nemyslím si, že máš nějaký bůhvíjaký mateřský instinkt, kterým se tu oháníš, jinak bys tomu maličkému přestala ubližovat. S každou vykouřenou cigaretou se dusí! Stejně tak si nemyslím, že kouření tvojí maminky na tobě nezanechalo následky, když jsi schopná takhle se zeptat... Sorry za upřímnost a tvrdší tón, ale jestli něco nenávidím, tak jsou to cigarety a stokrát víc, když se jedná o těhotné/ kojící/ jdoucí s kočárkem, atd.

senoritapetra
6. zář 2014

@nocinoci No já nekouřím, takže nemám tu zkušenost a nevím, jen mě to napadlo 🙂
@missveru Moje řeč!

nocinoci
6. zář 2014

@senoritapetra jasně to chápu 😉

senoritapetra
6. zář 2014

@nocinoci Mě by zajímalo, jak to má člověka teda odnaučit kouřit, když je po nich většině blbě 😀, to budou asi silné 🙂 Hold byznys 🙂

terinda
6. zář 2014

@jitulinkaaa kdepak miláčku, kouření je pro miminko blahodárné. Krásně se mu dýchá, skvěle prospívá, děláš pro něj jen to nejlepší 🙂 😀
A další bonus je, že ani moc nepřibereš 😉

craki
6. zář 2014

@jitulinkaaa K tomu, co škodí a neškodí miminku a jak je zavesle na genech - za prve, dneska se řeší jak by mela vypadat strava matky, aby to bylo co nejprospesnejsi pro dítě, doporučuje se vynechat určité potraviny a ty si myslis ze kouřením mu neublizis? Za druhé, psychika matky v těhotenství se často přenáší i na miminko, toliko k tvé teorii genu....
Ted mas možnost dat tomu malému základ do života, předpokládám, ze chceš aby byl ten nejlepší ne? 15 slimek je opravdu dost a az to bude třeba 5 budeš na sebe neskutečně hrda...

nocinoci
6. zář 2014

@senoritapetra jasně, všechno je byznys... léky .. kosmetika .. odvykačky apod ... já kouřila rovných deset let, krabička denně nebyl problém, jakmile jsem zjistila, že jsem těhu, cigarety padly ... a pak jsem začala zase po dvou letech od narození a při dalším těhu opět padly a už je to krásných sedm let co nekouřím a děkuji za to každý den 😉 ... ono se to dá .. já to taky svalovala celý život že mám slabou vůli po své mámě, ale prdlajs .. to jsou pouhé výmluvy .. každý je zodpovědný sám za sebe a tak se má taky chovat 😉

beditha
6. zář 2014

@jitulinkaaa Píšeš, že ti kouření tvé matky neublížilo, ale pravopis neovládáš....

nocinoci
6. zář 2014

@terinda hustý 😀 😉

nocinoci
6. zář 2014

@craki o psychice máš naprostou pravdu .. v prvním těhu jsem byla ze všeho vystrašená, bála jsem se každou noc jak divá a jakýkoli nečekaný zvuk mě doslova vyděsil .. Jiřík má 9 let a když si má jít sám lehnout do postele a projít po chodbě i když si rozsvítí tak to nehrozí ... je po mě děsně bojácnej. na kluka fakt dost. já i jeho tatínek jsme se shodli že je stejnej jako jsem byla v těhu s ním

pupickova
6. zář 2014

@beditha nezdá se ti, že útočíš dost zbytečně? Pravopis neovládá polovina oře...

nikollita
6. zář 2014

@jitulinkaaa reaguju na ten kurz před porodem. Mateřský instinkt můžeš mít, ale taky se ti může stát, že tě prostě nenavede, jako mě. Taky jsem si říkala zbytečnost, ale během porodu jsem hořce litovala. Nevěděla jsem, jak prodýchávat, aby se mi ulevilo, ani jakou polohu zvolit, aby to bylo snesitelnější. Pak jsem ani nevěděla, jak správně tlačit a co přitom dělat. Takže za sebe kurz doporučuju. To nejhorší, co se ti na kurzu může stát, je to, že si řekneš - nedozvěděla jsem se nic nového 🙂

beditha
6. zář 2014

@pupickova Třeba jejich matky kouřily v těhotenství...🙂 Spíš jsem chtěla vyjádřit, že pložená otázka je mimo.

tarra27
6. zář 2014

@jitulinkaaa jistěže že neškodí, naopak, všichni lékaři jej doporučují, neb má pozitivní vliv na miminko 😀 😀 😀 😀 😀 a pro nekuřačky je doporučení alespon 3x týdne do hospody popřípadě kuřárny... 😀 😀 😀 😀 😀

Holka prober se, chceš mít zdravé dítě?? tak to vydrž...jez neco dobrýho....

tarra27
6. zář 2014

@kajalka nejen to, mívají nízkou váhu, nižší inteligenci, astma a tisíce dalších věcí...

littleturtle
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
littleturtle
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
littleturtle
6. zář 2014

Ten tvůj přítel nebo muž ti už měl dávno jednu "však víš co".....a několikrát denně.....prober se...... 🙄 😠

uztotakbude
6. zář 2014

@jitulinkaaa Děvče nezlob se na mne, ale když je někdo hloupý, tak s ním nemá smysl o ničem diskutovat. Navíc tady nic neodiskutuješ, ani neobhájíš. Prostě jsou to fakta, která jsou dané výzkumy a pokud hodláš své dítě zabíjet a ubližovat mu, tak sis ho neměla pořizovat!!!!

ratatooy
6. zář 2014

jestli chceš mít dítě astmatika,nebo aby se narodilo se zápalem plic,klidně kuř dál

ilonne
6. zář 2014

@jitulinkaaa Samozrejme, ze skodi a bacha na to, slimky jsou jeste horsi nez klasicke cigarety. Kdyz budes chtit,kourit prestanes. Znas to prislovi "Kdo chce, hleda zpusoby, kdo nechce, hleda duvody!" Tak zacni chtit 🙂

okomodre
6. zář 2014

Předčasně narozené miminko kouřících rodičů, ležící na novorozenecké JIP v inkubátoru, s těžkými abstinenčími příznaky, plné hadiček, neschopné samo dýchat..i to je realita...to chceš?

miryp
6. zář 2014

@jitulinkaaa Kouření komentovat nebudu, ale s tím porodním kurzem bych to být tebou zvážila. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že prvorodička a její instinkt je jaksi ... Já třeba nedokázala posoudit správně bolesti, myslela jsem si, že mi jen tvrdne častěji břicho a přitom jsem rodila a nemluvím o tom, že jsem měla načteno hromady věcí a ve finále jsem stejně neuměla prodýchat kontrakce, spíš mi instinkt velel zadržet dech, což tedy není ani trochu žádoucí a PA mě musela učit dýchat přímo při porodu... Pokud někdy budu znovu těhotná, ráda na kurz zavítám 😉

uztotakbude
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
littleturtle
6. zář 2014

@uztotakbude Naprostý souhlas. 😉

samcuska
6. zář 2014

Ahojky,i ja pridam příspěvek k diskuzi..Nechci te soudit za to jestli kouris nebo nekouris v tehu...Ja byla tez dost silna kuracka( cca krabička a pul denne) a taky bylo dost tezke prestat kourit,pro me proste nepochopitelne...:-/ U prvního syna jsem kourila hodne a taky jsem za to zaplatila tim,ze ted ma problémy s ledvinami(ale nastesti to není tak vazne),ale musí se to porad hlidat,cca mesic byl v nemocnici prt mel nizkou porodni vahu(cca 1800g) , u druhého dítěte jsem kourila uz jen cca 7cig. denne,opravdu jsem to omezila a maly se narodil naprosto v poradku s vahou 3kiloveho miminka a u tretiho dítěte jsem cigarety nesnášela,prt mi bylo tak zle,ze jsem je odmitala a od te doby nekourim a primo nesnasim kuraky...
Ono to vicemene zalezi na tobe a tvých výčitkách potom...Ano miminko muze byt v poradku po porodu ,ale taky nemusi..
.Zkus to omezit,myslim,ze i 15cig.denne je hodne.
Vzij se do kuze toho miminka,ze je v brichu,ty mu tam vdechnes kour a ono se zacne dusit a nemá kam utéct...Jako priklad dam zavri se do mistnostni a nech se zamknout a nech si tam pustit kour,uvidis jak ti bude a to same ma to miminko v brisku.Nemuze za to,ze ,muze mit problémy i s mozečkem.Ono je to hrozne individualni.
Ono se říká,ze silna kuracka by prestat kourit nemela,ale podle me je to blbost.
Zkus to opravdu omezit,najdi si cinnost,ktera te zabavi,kde nebudes myslet na ciga,vim o cem mluvim,pak si to muzes vycitat do smrti.

ratatooy
6. zář 2014

ja sem na sebe kolikrát nasraná když nestihnu odvézt kočár a dědek mi u něj začne hulit, pč nemá rozum,to dostane vyčiněno,natož abych ještě v těhu kouřila,a jak říká uztotakbude je tu poměrně velká část mamin co nemužou mít děti(včetně mě)a co vše musí podstoupit,takže zahod ty cigarety a uvidíš že ti bude líp a líp

pigpeppa
6. zář 2014

Jestli máš instinkt, který tě navede, tak se nemusíš ptát na vhodnost kouření, ne? Jenže už to, co píšeš v úvodu, ukazuje, že ti krapet selhal.

sulemina
6. zář 2014

tak záleží čemu dáš přednost, jestli dítěti a tomu jestli dostane vše pro správný vývoj anebo sobě, já děti zatím mít nemůžu,mé těhotenství skončilo potratem, takže pro mne by volba byla jasná a pak, ptát se dnes jestli škodí cigaretle dítěti mi přijde, ehm, napíšu to jemně-neinformovanost?

kami1984
6. zář 2014

Jen v prispevku na svem blogu pises, ze mas od zacatku velmi rizikove tehotenstvi, tak co tu ted resis cigarety..... nechapu!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru