Šly byste na odběr plodové vody?

rioko
13. pro 2013

Dobrý den, chci se zeptat i na názor jiných.Jsem ve 14 tt, ve středu jsem byla na screeningu, UTZ negativní - nosní kůstka nalezena, dokonce tak špičatý a velký nos že se doktor vyjádřil, že to nemůže být dítě s downovým syndromem, šíjové projasnění 1, takže vše ok. Krev taky negativní, riziko 1 :800. Ale poznámka, že vzhledem k věku je mi 36) a nižší hodnotě 0,63 MoM doporučují genetickou konzultaci. Je mi jasné, že tam mě budou přemlouvat na odběr plodové vody. Výsledky jsou vlastně dobré a já byla rozhodnutá, že na amnio v tom případě nepůjdu. Ale pořád mi to trochu vrtá hlavou, ta nižší hodnota - ale není ani hraniční. Jsem domluvená s mým gynekologem, že v 16 týdnu mi odběry dělat nebude, vzhledem k časté falešné pozitivitě - měla jsem to i u prvního že mě falešně vyšlo hodně pozitivní riziko ale na amnio jsem nešla a mám zdravé dítě. Můj doktor mě udělá v 16 tt podrobný UTZ, má kvalitní. Jaký máte názor na to vy? Je to druhé vymodlené dítě po IVF a nechce se mi moc podstupovat ani to malé riziko potratu po amnio

neominka
10. led 2014

@muddledgirl Hodne stesti preju, bude to v poradku 🙂)))

blahova_andrea
10. led 2014

@neominka no nevím proč mi adresujete tuto zprávu, když já napsala jen jednu krátkou větičku, ze které nic z toho, co mi odpovídáte nevyplývá 😉

neominka
10. led 2014

@blahova_andrea mozna jsem se preklikla a melo to byt nekomu jinemu,ale to uz zjistovat nebudu nemam na to cas.
Tak se omlouvam.
Hezky den

blahova_andrea
10. led 2014

@neominka ono to nevadí, já to spíš jen moc nepochopila, proč je mi to adresovaný 🙂

verisek91
13. led 2014

ne 🙂

evusenka
15. led 2014

@dezyre Ano, genetické výsledky byly trochu jiné. Trisomie se potvrdila, ale ne tak jak to vyšlo z plodové vody. Jestli potřebujete vědět víc, napište mi 🙂 Omlouvám se, jestli se někoho můj příspěvek dotkl. Jen jsem napsala jak to dopadlo u nás a uvědomuju si neustále jaké štěstí máme...

dezyre
16. led 2014

@evusenka Mě se určitě tvůj příspěvek nedotkl.. Jen mě to zaujalo. S manželem jsme přenašeči genetického onemocnění. Mladší syn je hodně vážně nemocný. A bylo nám řečeno, že v dalším těhotenství půjdu určitě na odběr plodové vody, kde se zjistí, jestli má miminko tu nemoc nebo nemá. A teď mě trochu vylekalo to,že ta genetika může být nepřesná..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru