Třetí těhotenství po porodech císařem. Je to riziko?

nepiha
28. říj 2011

Ahojky všem těhulkám i maminkám. Chtela bych se zeptat nema nekterá zkušenosti s 3.tehotenstvím po predchozich dvou ukončených cisarem ? Je to moc velké riziko? Děkuji moc za odpovedi a pripadnou diskuzi... Rada bych nazory i nekoho jineho nez lekare

nikollita
21. lis 2016

@radka1981 já bych dala spíš na vnitřní pocit. Já jsem taky po třech císařských řezech. Všechny těhotenství bez výrazných problémů, akorát teď naposledy jsem cítila jizvu snad při každém pohybu a fakt jsem měla strach, že to nedá. A to bylo miminko výrazně menší než ostatní dvě. Právě z toho důvodu už bych to nepostoupila.

radka1981
21. lis 2016

@nikollita tak to chápu já největší měla kluk 53cm 3880g a to první a druhe a třetí holky skoro stejně 49cm a 2860g a 47cm 2960g a vše bez problémů až na druhé těhotenství.cukrovka jen do 8mesice pak klid a do dnes.

smajlisek25
20. bře 2018

Ahojky já jsem po dvou sekcích první sekce před 8lety druhá 3 roky zpět takže po 5 letech po první a teď to vypadá že čekám další, dr mě upozornila že budu mít rizikové že je riziko prasknutí dělohy tak doufám že bude vše v pořádku, mám trochu obavy.

beruda
20. bře 2018

Moje lékařka mi řekla, že jim vadí až tři císaři, dva ještě tolik neřeší.

shine2015
20. bře 2018

Tri sekce první dvě po 14mes a pak za tři roky a v pohodě .... už mam být prý opatrná se 4

drzticka81
20. bře 2018

Tak u me cs 2012,2014 a 2017-nikdo me nikdy vic nehlidal,vse uplne v klidu-vzdy mi nabidli i variantu prirozeneho porodu 🙂))) posledni byl uplne nejlepsi-klidne bych si strihla dalsi 🙂)))

ojo
20. bře 2018

Dala bych na vnitřní pocit. Moje kamarádka má 4 děti a všechny císařem 🙂 nenechala si vymluvit ani třetí, ani to čtvrté...

swizz
20. bře 2018

Jen bych doplnila k tomu co tu pisou jine maminky, asi by jsi neměla brát v potaz pouze těhotenství a zvladnuti porodu. Protoze to muze dopadnout dobře i po třetí nebo po ctvrte. V Tvé břišní dutině budou ale po četných císařských rezech pravděpodobně znacne srůsty. Což muze v budoucnu zkomplikovat operace ve vyšším věku nebo třeba kolonoskopicke vyšetření. Tak jen abys vzala v úvahu i tyto skutečnosti.

2hanah
20. bře 2018

@nepiha Právě jsem ten případ, dva císařské řezy, teď čekám třetí miminko, jsem v šestém měsíci a vše naprosto v pořádku, nikdo mě ani nijak z toho nezrazoval, ale je fakt, že s jizvou jsem nikdy neměla žádné potíže. Za mě v pohodě.

lennus
20. bře 2018

Mám kamarádky, které měly dvě sekce a pak třetí, dokonce v zahraničí, není to problém. Dokonce i některé řeší po dvou sekcích přirozený porod - VBA2C.

smajlisek25
21. bře 2018

Děkuji holky, uklidnili jste mě trochu. S jizvou jsem neměla vůbec žádné potíže po obou se mi krásně zhojila nic mě nebolelo žádné srůsty nic. Ještě jednou děkuji

atka21
11. únor 2022

Mám třetí císař..musim informovat že to jde bez obav.. Jednou jsem šla na potrat, protože mi všichni říkali jaký je to riziko, bála jsem se a brečela. Riskla jsem to, a úplně super, bez problémů. Mám třetiho kluka, nejvhodnějšího, prostě za odměnu.. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru