Triple test - ano, nebo ne?

operetka
28. črc 2016

Ahoj holky. Jsem v 13 tt a půjdu na screening. Už ale přemýšlím o tripple testech - dočetla jsem se, jak často vychází falešně pozitivně, že jsou zastaralé a že se od nich začíná opouštět. Vím, že v Gennetu mě do nich budou tlačit, a já zvažuju, jestli se na ně objednat, nebo ne. Můj gynekolog je pořád asi taky dělá (nebo je v 16 tt i jiné vyšetření z krve??). Od přírody jsem nervák a vím, že v těhotenství je nejdůležitější klid a pohoda, tak se chci zbytečným stresům z falešných výsledků, případné amniocentézy a čekání na výsledky vyhnout. Dělám dobře? Byli jste nebo se chystáte na tripple testy? A proč ano nebo proč ne?

lepsa
28. črc 2016

Ahoj holky, ja jsem teprve v 10tt a o techto testech ctu poprve. Sestricka me objednala na dalsi 4 kontroly nebo vlastne ani nevim na co. Jedno je ten 1. Screening, dalsi ke normalni kontrola, pak dalsi velky UZ a mam jeste jeden termin a ten vychazi na17tt, myslite, ze by to mohlo byt na ty testy? to jedine si nepamatuji, proc me objednala, ale jsem objednana az po 16 hod a na krev musim byt na lacno ne?

babanci
28. črc 2016

Ne. Ne. Ne. Je tak falešnê pozitivní,že se už nemá vůbec dêlat.

urtica
28. črc 2016

@lepsa Nemusíte

lepsa
28. črc 2016

@urtica 🙂 to uz jsem si tu precetla, ze nemusim, ale spis si rikam, jestli to muzeme byt ono to vysetreni. Kdyz jdu az odpoledne, prece by mi pak nebrali krev, tak pozde. Nevybavuji si, ze by se sestricka o necem takovem zminila

urtica
28. črc 2016

@lepsa to bude NT screening, ten první. Triply se dělají kolem 16tt.

urtica
28. črc 2016

@lepsa Případně - pokud Vám už dělali těhotenské odběry na nemoci + Rh faktor.

lepsa
28. črc 2016

@urtica na ten jdu za dva tydny. To mam i napsane v prukazce. Krev mi brali vcera rano. Ale toto vysetreni, ktere vubec nevim na co bude je az v zari. DR se samozrejme zeptat, ale jak to tady ctu, tak mam brouka v hlave :D

babanci
28. črc 2016

Bože,samá vyšetŕení... moje dcera byla za têhoteství 19 x a pořád něčím strašili a vyhrožovali ... samý stres.

lepsa
28. črc 2016

@babanci tak si myslim. Kdyz jsem videla, ze mi napsala terminy az do rijna, tak jsem se lekla a to mi jeste nechala volnou kolonku na normalni kontrolu....

operetka
autor
28. črc 2016

@lepsa Kolem 16 tt se většinou na gynekologii chodí - zkontroluje, jestli mimi roste, jak má, dělává se rozbor moči, váha, tlak atd. A někdy se u toho nabere krev na tripple testy a nebo taky nenabere. Krev se může ale brát kdykoli, nemusí být nalačno. Do poradny běžte, odběr krve samozřejmě můžete odmítnout nebo si o tom nejdřív promluvit se svým gynekologem.

babanci
28. črc 2016

@lepsa Já bych dnes kdeco odmítla. Moje kolegyně měla všechny testy v pořádku a narodilo se jí postižené dítě. Mojí dceři vyšly testy špatně,odmítla plodovku a máme zdravou holčičku.

kerstinka
28. črc 2016

@babanci můžu se zeptat jak postižené:?...to nebylo na vyš poznat?

victress
28. črc 2016

@babanci já myslím, že na ty tripple testy posílají schválně, aby vyšly falešně pozitivně a oni pak mohli maminky hnát na plodovku, za kterou je spousta bodů 😝 😝

babanci
28. črc 2016

@kerstinka Má DS,testy byly v pořádku. Dcery kamarádka má zase holčičku s roštěpem a taky testy O.K. Máme čerstvé miminko,tak jsem to hodně sledovala.

babanci
28. črc 2016

@victress To si taky myslím. Dcera odmîtla,zaplatili jsme Prenascan. Kamarádka ponodběru plodové vodubpotratila zdravého chlapce. Přiznávají 1 ze 100 odběrů a to někomu přijde jako malé riziko. Jedna ze sta!

kerstinka
28. črc 2016

@babanci jak je to možné? ...já to chápu že nelze zachytit a zjistit všechny nemoci světa, ale když screeningy negativní, tedy i utz nosní kůstka,srdíčko ok...je to divné

victress
28. črc 2016

@babanci to jste frajeři, mně přijde ujeté, že za "bezpečný" Prenascan se platí taková hrůza peněz (já ty peníze nedala, na plodovku nešla, riskla jsem to a syn je OK) a za riskantní amniocentézu se neplatí nic, akorát 1 ze 100 za to zaplatí miminkem 😝

victress
28. črc 2016

@kerstinka někdy má DS všechny tyto faktory OK a je v podstatě během těhotenství nezjistitelné, ale opravdu vzácně 😝

kerstinka
28. črc 2016

@victress no je to divné a smutné....mrzí mě to za kamarádku..doufám že náš prcek bude ok🙂)...

victress
28. črc 2016

@kerstinka určitě, držím pěsti 🙂

babanci
28. črc 2016

@kerstinka U nás nosní kůstka byla,šíjové projasnění taky v pohodě a přesto z krve údajné riziko na DS. Dcera brečela tak, že nebyla k utišení. Tři neděle nervů a probdělých nocí a teď máme nádhernou,zdravou holčičku.

ivis_b
28. črc 2016

@kerstinka tak rozštěpy se v prvním trimestru těžko dají zjistit (NT screening se jich netýká), jinak NT screening je spolehlivý asi z 90%, nikdo netvrdí, že je to 100%. Neinvazivní testy mají spolehlivost mnohem vyšší, moje Panorama měla tuším 99,8% na Downa.

babanci
28. črc 2016

@victress My ty prašule dali,ale měli jsme za to radši koupit nêco užitečného maličké. Dcera byla totálně na dně. Chce ještě druhé,tak to aby dávala do prasátka.😊

vilibalda
30. črc 2016

@ivis_b Taky jsem našla taková čísla, proto mě tvrzení eficenky překvapilo (tím spíš, že vím, že má načteno mnohem víc než já).

lenkalechnyrova83
10. srp 2016

Holky, nevite nektera, jestli kdyz nejsou dobre vysledky trippl testu jestli volaji nebo musim cekat az na planovanou navstevu gyndare? Byla jsem ted v pondeli na druhych odberech a cekam na vysledky integrovaneho testu a jelikoz chci vzit na dalsi utz i pritele rada bych uz dopredu znala vysledky.

martisek11
11. srp 2016

kdyaž to bude špatné, zavolají....když dobré, neměli by volat, aspon u mě to tak bylo..

lenkalechnyrova83
11. srp 2016

@martisek11 dekuju, byla jsem v pondeli a ani dnes nikdo nevolal, tak snad to bude dobre.

martisek11
12. srp 2016

já byla ve čtvrtek a ve středu volali, zjistili riziko na Downa, tak nás poslali do Olmika, tam ultrazvuk vše ok, a taky na výběr pouze ultrazvuk, nebo odběry za 15000kč anebo odběr plodovky-který jsem hned odmítla.dali jsme nakonec ty peníze ated čekáme na výsledky..já bych ty triple hned zrušila... 😒

babanci
12. srp 2016

@martisek11 Přesně tohle jsme mêli my,nedávno. Zaplatili jsme,protože odběr plodovky,invazivní a s rizikem nebereme. Za 8 dnů jsme dostali zprávu,že je naše vnučka zdravá. Jsou jí 3 měsíce a je to úžasné dítě. Moc přeji stejnou,pozitivní zprávu.

dokument
12. srp 2016

@operetka ten test se dela jen z krve, ne? Tak to neni zadny stres. Normalne ti vezmou krev z predlokti. Klasicky odber. Pry tam hodne zhorsuje vysledky vek. Cim vyssi vek, tim horsi vysledek. Ja rodila v 37 letech prvni dite a taky jsem absolvovala tento test. Vysledky vysly vyborne, amniocentezu jsem stejne chtela odmitnout. Toho uz jsem se bala. Ten tripple test se ale neposuzuje jako jediny. Vse se pocitalo soucasne s jinymi testy. Samotny uz se snad ani nebere v uvahu, nebo jo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru