Zvedaly jste roční dítě v těhotenství?

loc
9. srp 2015

Chci se zeptat, jak jste to řešily při dalších těhotenstvích vy... Zda jste zvedaly děti bez "omezení" nebo jste to přenechávaly ostatním a pokud už to bylo nutné, např. zvedaly ze dřepu apod. Samozřejmě nemám na mysli riziková těhotenství. Děkuji🙂

konidana
9. srp 2015

@loc cca od 3. nebo 4. měsíce druhého těhotenství (nebo tak nějak) jsem odmítla starší dceru nosit na koni i v šátku. Až do porodu nosil jen tatínek, v šátku jsem ji nosila zase až po nějaké době po porodu ještě asi rok na střídačku s prckem. Jinak jsem ji během těhotenství občas asi normálně zvedala.

p_ch
9. srp 2015

syn měl 16m když jsem otěhotněla a normálně až do porodu jsem ho nosila, skákal po mě, hrála jsem si s ním.. nevidím důvod proč to omezit... pokud není rizikové těhotenství

aninousek
9. srp 2015

Ahoj nosila jsem normálně po celou dobu těhotenství,žádné omezení

mmms
9. srp 2015

Skoro hned jak jsme zjistila, že jsem podruhé těhotná, jsem přestala staršího nosit v Manduce, protože mi to bylo nepříjemné. Ale zvedala jsem ho normálně, poponášela v ruce, chvíli pochovala. Občas jsem dokonce zvedla i kočárek, ve kterém seděl (z toho jsem neměla dobrý pocit, ale někdy to prostě jinak nešlo) a všechno v pohodě. Přeju hezké těhotenství!

bemichaela
9. srp 2015

Jsem v 15tt a dceru 15m zvedám a chovám poslední dobou celé dny, na výletech nosím v Kibi také já. Někdy je nutnost odnést i čtyřletého syna i dceru naráz. Pokud se cítím dobře, tak je nechci nijak omezovat.

pouzarovaj
9. srp 2015

Jsem 38.týden, dceři je 15 m a nosím a zvedám jí přes den běžně.

elen222
9. srp 2015

otěhotněla jsem, když byly synovi dva roky, normálně jsem ho celou dobu těhotenství zvedala, ke konci už i co nejvíc, abych urychlila porod 🙂, ale stejně jsem přenášela 😀 . Jinak jsem měla pocit, že se chtěl i víc nosit a tulit a mazlit, jakoby se ujišťoval, že i když čekáme další miminko, že ho mám pořád stejně ráda 🙂 , brouček můj malinkej 🙂

mandala
9. srp 2015

Nosila jsem normálně, ono to ani jinak nešlo, roční dítě ještě potřebuje občas pochovat, poponést, přenést, zvednout... 😉

zuzajda20
9. srp 2015

@loc Malá má 3 roky a když je nutné, tak jí prostě taky vezmu, kdybych se cítila blbě nebo měla nějaké problémy, tak bych jí nenosila, ale takhle to prostě nějak neřeším a když třeba spadne a brečí, tak jí prostě vezmu a utěším

anaj.pet
9. srp 2015

otehotnela jsem, kdyz synovi bylo 11 mesicu. Kdyz jsem s nim byla sama, tak takove ty nejnutnejsi zvednuti jsem delala sama, do kocarku, jidelni zidlicky. Kdyz byl manzel doma, tak jsem to prenechavala na nem.

verusky
9. srp 2015

mam jedenactimesicni dceru, jsem v puli tehotenstvi a zvedam, musim. nikdo to za me neudela 🙂 ale jsem opatrna. nektere holky tu pisou, ze jsou uplne v pohode, ja bych byla tak v pohode nebyla, clovek nikdy nevi, vezme spatne... takze beru porad, jak je nutne, ale uz jen na boku nebo nad brichem a moje mama me nemuze videt, hned mi ji bere. ale ja to tak mam podruhe ( deti za sebou) a s mamou nebydlim 🙂
urcite opatrnost 🙂 at si clovek nic nevycita 🙂

ducik
9. srp 2015

@loc nosím a zvedam normálně. Prckovi je rok a půl a až teď začíná chodit sám, takže nošení požehnaně.

jhhd
9. srp 2015

Otěhotněla jsem v 16 měsících věku mé dcery a dceru téměř od začátku těhotenství striktně nenosím. Dcera začala velmi pěkně chodit během 13. měsíce věku, od té doby jsem ji začala zvykat na to, že maminka nenosí, že má svoje nožičky. Šlo jí to dobře. Ve druhém měsíci mého těhotenství, dcera dostala zánět kyčelního kloubu a přísný klidový režim (žádné chození ani lezení), takže alespoň minimální nošení a zvedání bylo třeba. Lékař mi pak při potvrzení těhotenství našel hematom a následoval klidový režim a zákaz zvedání. Nevím, zda byl hematom od nošení dcery nebo ne, protože jsem problém s hematomem měla i v prvním těhotenství a to jsem nic nenosila. Ale já prostě nenosím a měla jsem to tak nastavené už od začátku. S dcerou se kdykoliv potulím, pomazlím, ale prostě si k tomu vždy sednu. Dcera ví, že maminka nenosí a je naprosto v pohodě.

duck09
9. srp 2015

Nosila jsem dceru bez omezeni do cca 20tt. Od 18tt jsme bydleli do 26tt u tchanovců av 21tt nás MUDr. vylekali s nějakými možnými problémy s těhu, tak mě dost pomáhala tchýně (je nonstop doma, nechodí ani na nákupy), i když jsem toho nechtěla zneužívat - do jídelní židličky apod. Nakonec bylo vše OK. Zvedala jsem po návratu domů dle potřeby až do porodu. I když když to šlo, zvedal manžel, když byl doma - do vany apod. Když se malý narodil, dcera měla 2r a 4m a 12,5kg. Po císařském řezu jsem ji ale normálně měla problém uzvednout. Za pár týdnů se to zlepšilo, ale v porodnici ani třeba 8. den (byli jsme tam déle) jsem ji skoro neuzvedla do náruče.

welbloudek
10. srp 2015

já nosila syna celou dobu bez omezení a to nebyl žádnej drobeček (13kg) a všechno bylo v pořádku, malá je zdravá, žádné problémy jsem z toho neměla, dokonce jsem jí přenášela :D a po porodu to samé, tahám malého pořád 🙂

lucifereeek
10. srp 2015

Mala byla nosici když jsem otěhotněla mela 2 roky. A furt chtěla chovat a nosit ale pak jsem zacla krvácet a dr Rekl nezvedat. Takže jsem ji vysvětlovala ze mam v bříšku miminko a ze ji nemůžu nosit. Takže jsem ji zvedala jen v nutných případech jinak ne. Nastesti to docela chápala po nějakém čase.

claire90
10. srp 2015

Malou jsem zvedala a nosila naprosto normalne az na cca tydenni obdobi kolem poloviny tehotenstvi, kdy mi pri ohnuti do mycky ruplo v zadech a ja se nemohla skoro hejbat, natoz neco tahat 🙂 kdyz je tehotenstvi bezproblemove, bevidim duvod proc starsi ditko nenosit 🙂 ta nase nrska se nechala nosit i v den porodu kdyz rano prijela babi s dedou a ona delala, ze se desne stydi 😅

naomi6
10. srp 2015

@loc Dcera měla 2 a čtvrt roku, když jsem otěhotněla a normálně jsem ji nosila, když bylo potřeba. Vše bylo naprosto v pořádku 😉. Pokud nemáš rizikové není se čeho bát. Držím palce

ronyx
10. srp 2015

Mám 3 a půl letého syna a zvedám ho celé těhotenství.Ono to ani nejde,nezvedat. Do vany,z vany.....nebo když vařím,chce sedět na lince a pomáhat.... Jsem ve 37 tt a těhu probíhá naprosto v pořádku a bez problémů.

verusky
10. srp 2015

chtela bych jeste rict, ze se zveda uplne jinak dvou a trilete dite, ktere Vam pri pohybu pomaha nez rocni dite, kdy tahate celou vahu. brat v potaz...

radapokec
10. srp 2015

Taky jsem to řešila, syn mel 1,5 roku když jsem otěhotněla. Vše naprosto v pohodě, ono to ani neslo jinak,děti jsou vice mazlive,jakoby cítily ohrožení. I gynekolog me ujistil,ze kdysi ženy drely na poli a neresilo se to... A tělo je opravdu asi na to stavěné,pokud není vážný důvod zdravotní.

elu
10. srp 2015

zvedám i pětiletou....holky sorry, ale někdy mě ty dotazy dostanou...jako třeba: myslíte, že si můžu dát deci koly, když jsem těhotná? 🙂

leikkka
10. srp 2015

samozřejmně že jsem zvedala, otěhotněla jsem když bylo synkovi 1 rok, neomezovala jsem to, nosila v nositku, na koni, zvedala ho, není důvod se omezovat, pokud nejsou komplikace

leilunka
10. srp 2015

malej má 3 roky, zvedám ho normálně, jen si víc podřepnu, často je to prostě potřeba, zvláště když jsme sami doma, nebo venku spadne, brečí, tak ho utěšuji nebo poponesu. doma ho zvednu do židle, k zrcadlu, z okna když chce vidět vrtulník 😀 prostě to jinak nejde, a když sem se na to ptala mudr tak se jen pousmála, prý je ženské tělo tak stavěné, a tím že je to druhé nebo další dítě na cestě tak jste už od toho prvního zesílená právě z toho předchozího zvedání 🙂 prý to tak příroda má zařízeno 😉 ničeho se nebojte 😉

mmaajjaa
10. srp 2015

Nezvedala, měla jsem rizikové těhotenství a čekala jsem dvojčata. Doktor mi to výslovně zakázal, protože jsem často krvácela. Když se chtěl syn potulit, tak jsme si na to sedli a tulili se a tulili. Synovi jsem to samozřejmě vysvětlila, že teď, když mám v bříšku dvě miminka, tak to nejde, ale jakmile budou miminka u nás, tak ho zase budu nosit. Vzal to jako fakt a problém s tím nebyl.

marcinek
10. srp 2015

@loc zvedani se většinou nevyhnes, ale pokud je mozne diteti domluvit,ci to udelat jinak, bylo by to lepsi. Me se to malem vymstilo, zvedla jsem v 10 tt rocni dceru do houpačky, chvili na to, zacla hodne krvácet, jeli jsme do nemocnice a nastesti se miminko udrželo, byl to jen hematom, ale nahnano jsem mela...

eficenka
10. srp 2015

@loc
otěhotněnla jsem, když první dcerce byl rok.
nosila jsem ji až do porodu.
budto v manduce do cca 4. měsíce, dokud nebylo velké břicho a pak na zádech.
ještě v den porodu jsem ji držela při jejích 12kg na jedné ruce a druhou rukou vařila na snídani kaši...

luciesofi
10. srp 2015

Zvedala jsem a nosila až do porodu v té době 14 kg dceru... Otěhotněla jsem, když jí byl rok.
@loc

zo_ja
10. srp 2015

Tělo si řekne. Nosit (šátek, nosítko) mi vadilo skoro hned od začátku, takže to nešlo. Vanu máme vysokou a klouzavou, takže tam a zpátky jsem musela zvedat i tříletý dítě, to mi vadilo, ale musela jsem to držet co nejvíc jen rukama. Batolátka i 17 kg jsem musela vzít, umýt, občas někam vyzvednout, odněkud sundat, unavený nebo spící přendat z auta ap. Když je nesu na ruce a opřou si o mě hlavu, tak je to celkem ok, ale když tu hlavu zvedly, tak to bylo hrozný... Vyšly vstříc. Daleko větší problém mi dělal dřep k nočníku třeba. Takže tak nějak podle toho, jak to cítíš. Starší dítko zvedáš před těhotenstvím i na začátku = tělo je na to zvyklý, takže mu to nemusí dělat až takový problém, a současně poznáš, když Ti to dobře nedělá - tak to eliminuj. Oni i batolátka pochopí, že je nevezmeš, když je nevezmeš (když to není nutný), a u nás celkem obstojně fungovalo, že půjdeme za ručičku.

avantgarda
11. srp 2015

Našemu synovi budou v říjnu 3 roky a občas ho prostě zvednout musím, když jsem s ním sama doma. Ale snažím se to minimalizovat. Přeci jen už má 15 kg. Když chce poponést na procházce, tak to nechávám na ostatních, kteří jdou třeba s námi. Nebo když s ním jdu někam na celý den sama, tak si hlavně kvůli sobě vezmu kočárek, abych mo mohla vézt, pokud by byl unavený. Ja píše zo_ja u nás celkem funguje, že ho na procházce neponesu, ale že půjdeme za ručičku. Nebo si s ním na chvíli sednu, aby si odpočinul. Někdy je pro mě horší ohýbání se k němu nebo sezení s ním na koberci při hře než ho zvednout třeba do vany. Záleží, jak který den - asi i podle toho, jak se zrovna mrňous v břiše převalí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru