Kdy vám praskla voda a začal porod?

stefanovamarket
28. čer 2018

Hezky uprseny den ☔☔. Jelikož se mi blíží termín porodu (15.7.)tak procitam diskuze a tak mě napadá,převážně se každému rozjel porod ci praskla voda v noci,nebo nad ránem,což je zvláštní,že se člověk zrovna nenamaha 😊😊. Mi se bolesti rozjely vecer,vydržela jsem celou noc,ráno v sedm už jela do porodnice a az tam pri kontrakci praskla voda a v deset byla malá venku,super porod. Tak si říkám,kdo třeba začal"rodit"pres den? Já musím navíc vyjet dřív kvůli antibiotikum na pozitivniho streptokoka,takže nemůžu přijet"jen na porod"😊co vy?

magdanaty
28. čer 2018

Mě celý den pobolivalo břicho (ale porodu jsem to nepricitala), ve třičtvrtě na 11 večer mi praskla voda a ve 2.14 byla dcera na světě. Ze mám kontrakce jsem zjistila půl hodiny před prasknutím vody, kdy jsem vypozorovala, že mě břicho bolí s pauzama po 5 min..A došlo mi, že to už asi ty kontrakce budou🙂

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@magdanaty a bylo to v termínu?

denny27
28. čer 2018

Mě praskla při vybíhani do schodů v 15hodin a porodila jsem až ve 23.18....atb na streptokoka mi museli taky zavest, protože muj gyndar dělal testy později a výsledky se uz pak nestihli nahlásit porodnici...k tomu porod byl už v 38+5tt 🙂

kosi_cek
28. čer 2018

Já rodila 4* a porod mě vždy vzbudil v noci, po několika hodinách spánku, jen jednou začal až krátce po probuzení (kolem 7mé). Vlastně už jsem si ani nedovedla představit, že by to na mě přišlo ve vědomém stavu přes den. Voda mi praskla na začátku taky jen 1*, hned u 1.ho porodu, jinak vždy odešla kontrakci před miminkem 😉

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@denny27 ja jsem ho mela pozitivního i u dcery,ale tam mi právě ani nestihla dokapat kapacka,takze tentokrát asi pojedu driv at neni zle 😊

lenkamecra
28. čer 2018

Ahoj, mě praskla voda 21.15 zrovna končila v TV pohádka,takze jsem se válela a nenamahala. A ani ne za 3 hodiny přišly kontrakce a za další 3 byla malá na světě 🙂

evee24
28. čer 2018

Tak me praskla voda ve 2 odpoledne. Ale to už jsem od rána mela kontrakce. A byla jsem v porodnici. A to sem si zrovna sedla a obrovska kontrakce a pak úleva jak praskla.

hankapav
28. čer 2018

Mě praskla voda v pátek v 10 večer, malý se narodil v neděli ve 2 ráno 🙂 Kontrakce jsem dostala pořádné až v sobotu v 8 večer 🙂

sarkoc
28. čer 2018

Já měla naprosto bezproblémové těhotenství a takhle v 36+5tt jsem pomáhala manželovi při rekonstrukci bytu, nic namáhavého, ale rozhodně jsem celý den neodpočívala, pak jsem řídila domů (bydleli jsme jinde než jsme zrekonstruovali), dala si sprchu, lehla s knížkou a rup, nějak okolo 20.00, už přesně nevím, praska voda...kontrakce začaly až v porodnici zhruba za dvě hodiny...ale stály za to tedy a trvaly dost dlouho, malá se narodila až 37+0 v poledne, tedy zhruba něco přes 30 hodin kontrakcí a pak už jsem si to nechala vyvolat vzhledem k tomu, že kontrakce k ničemu nevedly, resp.k otevírání...na sál jsem šla v den, kdy se narodila asi v 5 ráno a narodila se za necelých 6 hodin, to už ale beru jako rychlovku po tom, co bylo předtím :D

normalnimatka
28. čer 2018

začalo to večer, dítě se narodilo brzo ráno.... je to tak většinou, z evolučního hlediska je to asi nějak bezpečnější, že ty mláďata nebyly ohrožený ostatníma predátorama...🙂 někde jsem o tom i viděla článek v aj, se statistikama, že se většina dětí naroddí brzo ráno po nočním "rození".

beruda
28. čer 2018

Mně praskla voda v noci, 9 hodin před nástupem na vyvolání. Porod se sám nerozjel, proběhlo vyvolávání a porod skončil císařem téměř 2 dny od prasknutí vody.
S první dcerkou mi voda praskla ráno po cestě do sprchy. Bylo to v 35 tt, dcera se narodila za 4 dny císařem.

pavlin888
28. čer 2018

Dva dny pred terminem mi praskla ve tri rano voda a kontrakce nikde. Psala jsem na konik co ted. Po dvou hodinach jsme vyjeli a mala se narodila v 9:35.

sell1
28. čer 2018

Tyden před termínem začaly kontrakce někdy nad ránem a voda mi sama nepraskla, museli mi ji prasknout na sále někdy kolem pate a malý se narodil v 18:14.

dixi86
28. čer 2018

Voda mi praskla po půl 3 v noci ve "spánku", malá se narodila ani ne za hodinu.

lstuchlova
28. čer 2018

Porodní kontrakce mi začaly přesně o půlnoci, rovnou po 3 minutách. Voda mi nepraskla, tu mi praskli tak 15 minut před tlačením. Malá se narodila v 6:55.

denny27
28. čer 2018

@stefanovamarket ona snad musí kapat alespoň 2 hodiny?? Vůbec si to už nepamatuju...

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@denny27 tak nejak právě. Tuším,že se "musi"prijet 4 hodiny před. Ja prijela v sedm,než jsme pouradovaly se sestrickou,nez byl klystyr a ta kapacka,no v 9.58 byla Anicka na světě a diky bohu vse ok i bez dokapani..

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@normalnimatka aha? No vidíš,to mě nenapadlo,zajímavé 😊

misicka1988
28. čer 2018

Poprvé mi praskla voda ve spánku ráno ( probudilo mě mokro ). Bylo to přesně týden před termínem. Podruhé mi ji protrhli až při porodu-po dvou dnech kontrakcí ( týden po termínu ). A po třetí mi praskla akorát když jsme parkovali před porodnicí 🙂 Bylo to 8 dní po termínu, cca v 8:30 ráno. Ale už od půlnoci jsem měla kontrakce.

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@hankapav a to jsi hned po prasknutí vody jela? A čekala pak v porodnici?

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@evee24 to si taky pamatuju,tu ulevu,přišlo mi i ze mi úplně spadlo břicho a tlačeni bylo pro mě úplně pohodove. Jen jsem se ptala,co když to nezvladnu,nějak mě vyděsilo,že se děje něco,co nemůžu sama řídit a zastavit 😊 ale jinak to byl i pres bolesti krasny,tichý a klidný porod. PA byla ze mě chudak mimo,prý vy vůbec nemluvite,nehekate 😊Každý to má jinak.

newwi
28. čer 2018

Ja mela kontrakce od casneho rana,kolem poledne uz nam to prislo divne (ze to asi poslicci nebudou-prvorodicka...) a jeli jsme.Vodu mi praskla pani doktorka v porodnici pri prohlidce-to uz jsem pry byla otevrena na 3,5 cm... mala se narodila v 17:35.Byla jsem ve 37 tt...

snezenka123
28. čer 2018

Mě asi tak kolem 4.hodiny odpoledne praskla voda v cukrárně na náměstí🙂 a do porodnice jsme jeli hned..no a k večeru přicházeli jakoby ms bolesti, které bylisilnější, okolo půlnoci už to byly bolesti silné, kolem 1 ráno mi udělali klystýr a pak už to bylo mnohem větší, ty bolesti, na kozu jsem šla v 5h ráno, a malá byla na světě v 5.30, bez nástřihu, a první porod. Nádherný okamžik, už se těším na porod svého 4.miminka:heart_eyes:

v_erunka
28. čer 2018

Mě praskla voda v půl osmé vecer. Jeli jsme do porodnice a tam začaly kontrakce. Ve 20:45 mám příjem na sál a ve 23:05 byla malá venku.

evee24
28. čer 2018

@stefanovamarket tak to je krása. Já mela krizové kontrakce. Byla sem uplne vycerpana. A neměla sem silu tlačit. Takže tahali vexem. Ale úleva po prasknutí byla. Doufám že jednou ještě zaziji krásný porod.

xxx3d
28. čer 2018

Ahoj, voda mi praskla přesně 2 týdny před termínem v 6hod. ráno a malej se narodil v 16.30h.
🙂

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@xxx3d no to bych chtěla ja 😊

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@snezenka123 super 😊Ja čekám třetí,mám už velkého syna,15 let a šestiletou dcerku 😊

stefanovamarket
autor
28. čer 2018

@newwi to ja už jsem vlastně skoro 39.tyden,podle utzv.jsem 37+5,takze to můžu čekat kdykoliv 😊to čekání,kdy to prijde je napínavé 😊😊

ckei
28. čer 2018

Voda mi praskla v 15:45 a malá se narodila v 16:28.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru