Bojím se porodu, jak na něj? Pomáhá něco?

brumla20
6. lis 2015

Nevím jestli to tu už někdo nezaložil ale já to nemohla najít ;( jsem v 31tt a docela se už začínám bát porodu a jsem prvorodička.. Četla jsem toho hodně jak to probíhá a podobně .. Jen by mě zajímalo jak ste to měli vy ?? Pomáhá něco například čaje a podobně aby to bylo rychlejší ? :D a dělali ste nějaký před porodní cviky a podobně ? A jak ste to měli před přírodním plánem ?? Děkuji za rady ;)

markyska88
6. lis 2015

@brumla20 ahoj, já ho mám taky ještě před sebou a už teď mám bobky 😀 😅

dannyblakely
6. lis 2015

Plán jsem si nedělala, vybrala jsem si přátelskou porodnici na základě zkušeností jiných maminek. Pila jsem maliník a byla v klidu, protože dítě ven stejně musí, tak proč se předem stresovat. Porod bolí, jasně, ale ve finále mi to přišlo mnohem rychlejší, než jsem čekala. Pro mě bylo nejdůležitější mít s sebou u porodu manžela. Byl pro mě velká opora, ale nijak extra jsem se nebála. Brala jsem to, jak to je. Je potřeba myslet pozitivně i během kontrakcí, dokud to jde. U těch silných to pak už tolik nejde, ale snažte se a nebojte se. Tím se akorát bloknete.

brumla20
autor
6. lis 2015

@dannyblakely manžel tam půjde taky s semnou ;) ale on si myslí že za tři hodiny bude malá venku :D mě spíš rozhodlo jak některý maminy mi říkají ty komplikace a podobně :\ jen potrebuji uklidnit ;)

terysek44
6. lis 2015

Ahojky, taky jsem se hodne bala, jelikoz me boli kazde pichnuti 😀 Cvicila jsem od 36tt s aniballem a myslim, to mi hodne pomohlo ,jak tam dole tak i psychicky. Jinak ja mela porod celkem rychly a to jsem rodila poprve. Postupne mi odchazela voda ze ctvrtka na patek a v patek kolem pate praskla vice a jeli jsme. Od 19:00 jsem zacala mit kontrakce, ty byly mirne a krasne jsem je prodychala na balone, v 22:00 zacaly silnejsi, ty se dali take prodychat ,ale uz to docela dost bolelo. No a po pulnoci jsem uz zacala tlacit a v 0,58 byl maly na svete 🙂 Nemela jsem ani zadne injekce na bolest, jen rajsky plyn a to az cca od 23,00. Kdyz jsem si dachla presne pred zacatkem kontrakce, zadnou bolest jsem necitila 🙂 Ja mela bolesti jen do podbrisku a byla to spis takova bolest s tlakem.....myslim, ze to nebylo zase tak hrozne a urcite se neni ceho bat,,,chce to byt v klidu a opravdu se snazit kontrakce prodychat zhluboka 🙂 S kazdou kontrakci jsem vedela ,ze Maty bude za chvili s nami 🙂 mam na svem blogu clanek jak probihal muj porod. Rodila jsem v Anglii 🙂 a fakt se neboj, zenske telo je na to pripravene 😉

joannah13
6. lis 2015

holky nebojte se.. no možná teď vám to do porodu bude běhat hlavou, ale při samotném porodu na to nebude čas, budete myslet na úplně jiné věci.. nečtěte a nehledejte, jen si užívejte chvilky s bříškem, bude vám pak smutno... porod byl zajímavý, strašně silný a krásný zážitek, připravovat jsem se chtěla, začala jsem pít maliník a cvičit s aniballem, ale nic moc jsem nestihla, protože jsem porodila o měsíc dřív, ale víte co?? když se narodil syn, ta chvíle, kdy to všechno přešlo, to bylo nepopsatelné a hlaně jsem nevěřila, že je konec, čekala jsem to daleko horší a tak jsem byla mile překvapená.. těším se na další porod.. jo bylo to nepříjemné, ale neřvala jsem, nedělala blbosti, jen jsem se soustředila na své tělo a poslouchala ho.. praskla mi voda a nic se nedělo, přítel jel tedy domů a pak se to rozjelo a byl to fičák a vlastně jsem tam přítele ani nepotřebovala, spís mi bylo líp samotné, došel až na samotný závěr, ale každý to vnímá jinak, strašně jsem ho tam chtěla, ale nakonec bych ho stejně nevnímala
plán jsem nepsala, zbytečnost, jen jsem si tak v hlavě promítala, co by bylo fajn, co chci a co ne, ale ve skutečnosti, až došlo na porod, tak sem na různé věci změnila názor.. a pokud jsem něco chtěla nebo nechtěla, stačilo okamžitě říct a bylo mi vyhověno, takže za mě je plán zbytečnost

mafeska
6. lis 2015

@brumla20 nic jsem nepila, na kurzy a cviky nechodila, nijak se nepřipravovala, jen jsem odpočívala a byla ráda že nikam nemusím protože jsem byla ráda že jsem se zvedla. Jedinou blbost kterou jsem před porodem dělala byla že jsem si sedla k netu a začala vše pročítat jak to probíhá, co se přesně bude dít atd. Akorát jsem z toho měla nervy. TAkže buď v klidu a až to přijde tak to přijde. A neboj, poznáš to 😀

Žádný plán jsem neměla, přišlo mi to zbytečné. Nechala jsem vše na doktorech, vědí co dělat.

Můj porod byl celkem dlouhý, začal bolestmi, porodila jsem až druhý den navečer, neměla jsem dostatečně silné kontrakce, usínala jsem, síly žádné, nebylo daleko od císaře. Pohled na moji čerstvě narozenou dcerku mě probral tak že jsem pak nemohla usnout 🙂

soda365
7. lis 2015

@brumla20 já měla porod opravdu velmi rychlý - na prvorodičku (v 16:30 jsme přijeli, já otevřená na 2cm, ani si mě v porodnici nechtěli nechat, ve 20:03 byl syn venku, u mě komplikace byly - když jsem měla tlačit tak mi kontrakce přestaly a tak jsem musela malého tlačit bez kontrakcí, PA mi tlačily na břicho, nástřih jako vrata od chlíva - synovi docházel kyslík, po porodu nezačal dýchat a první noc strávil beze mě na JIP)..

ale zpět k tématu - porodní plán jsem měla - byl mi k ničemu, nikoho nezajímal vzhledem ke komplikacím u porodu, maliník jsem pila - ne každý den, magnesium jsem vysadila pro jistotu už ve 28.týdnu, abych měla dobré stahy - no.. žádná z těhle věcí mi u porodu moc nepomohla.. Pomohl mi aniball - nacvičila jsem sice jen na 22cm, ale věděla jsem jak tlačit dobře, efektivně - za mě nejlépe investované peníze!!! Na předporodním kurzu jsem nebyla, na těhu cvičení jsem nechodila.. Sama jsem si nastudovala jak při porodu dýchat a stačilo to - stejně Ti to tvoje PA zopakuje.. Mě pomohla podpora manžela u porodu - měla jsem se při otevíracích kontrakcích o koho opřít - doslova 🙂 (když jsem tlačila tak jsem vnímala jak mi radil s dýcháním, ale fyzicky jsem ho už nevnímala), ale nejkrásnější bylo, že byl u mě hned po porodu - opravdu škoda jen, že jsme neměli u sebe taky syna - hlavně, že vše dobře dopadlo..

kuc
7. lis 2015

Nečti, nic o porodech, užívej si bříška.Zbytečně se nestresuj, Každá žena má porod jiný a jinak ho vnímá, jedna má porod krátký a pohodový druhá dlouhý a bolestný ale nakonec každou čeká ten nejkrásnější dar, její miminko
Přeji hlavně pohodový závěr těhotenství.

cattus
7. lis 2015

Ja jsem se rozhodla ze nechci nic dopredu vedet. Jedine co chci je aby bylnporod vedeny pokud mozno prirozene bez zbytecnych vnejsich zasahu. Ale.. mam nize posazenou placentu jsem trosku starsi prvorodicka a mam potize s pateri (riziko ochrnuti). Takze jsem rozhodnuta nasledovat pokynu lekare a pokud rekne ze CS je nezbytny podvolim se.
Bojim se.. ale pritom se na to strasne moc tesim.

mafinka13
7. lis 2015

@joannah13 kde jste rodila? Ze pisete ze stacilo rict a vyhovi vam?myslim ze me by nevyhoveli :/

tesorino1234
7. lis 2015

@brumla20 Vobec sa neboj nemas coho a necitaj nic prosim ta,to je nejlepsie aj tak kazda ma iny porod,ja som povedala doktorovi,ze v zivote ma uz neuvidi a on mi povedal,ze to kazda hovori...dala som si pichnut epidural a nic som necitila...ked budes mat malicke na prsiach na vsetko hned zabudnes....ale fakt sa neboj,aj ked prvorodicke to je tazke hovorit,musis si to vyskusat,ale po porode urcite povies,ze nic to nebolo a samozrejme to stalo za to 🙂

majkylove
7. lis 2015

za mě rozhodně doporučuju přípravu s aniballem,pití maliníku,já věřím i dost že mi pomohly homeopatika k rychlejšímu otevírání a pak se člověk sice bojí,ale tak nějak mě psychicky uklidňovaoa že jsem pro to udělala maximum a že se to určitě vyplatí a na 90% se vyplatilo 😉 já jsem člověk pro kterýho je předpříprava na všechno uklidňující.a opravdu aniball chválím kudy chodím 😉 držím palce a zároveň závidím ten pocit přímo po porodu když dostanete mrně na bříško 😵

granda
7. lis 2015

otevři své srdce dítěti a všechno půjde jak má...Matka příroda je velká žena a bude ti pomáhat.. tak jen ji poslouchej a budeš štastnou matkou... nech se vést a jdu v jejích stopách

teenyel
9. lis 2015

Ahoj, hlavně se uklidnit....já se tak bála, až jsem si chtěla naplánovat císař. Když mi ho zamítli, dostala jsem se do stavu, že jsem se zablokovala úplně a věřím, že jsem si tím způsobila problémy při porodu. Takže přeji hodně štěstí, síly a hlavně klidu, protože když ovládneš svůj strach, určitě budeš mít porod mnohem lepší 🙂 A ještě hodně holek cvičí s aniballem a třeba kamarádka si ho moc chválila. Nedávno rodila a za týden už chodila na procházky s kočárkem a byla naprosto v klidu 🙂 Je tu o tom i skupinka, tak se kdyžtak můžeš mrknout tam. Já ho měla taky, ale jak jsem se zablokovala, tak to prostě nešlo a zasekla jsem se už při cvičení na malém obvodu a dál se nedostala. Vím, že tam ve skupině holky psaly, že to pro ně byla i obrovská psychická podpora, protože když se dostaly k obvodu, ke kterému se má žena dopracovat, tak si byly jistější, že zvládnou porodit. 🙂

jjustyna
9. lis 2015

@granda líbí se mi tvá odpověď. První porod jsem měla hrozný, ukončený vexem, vyvolávaný a malému se nechtělo ven. Druhý jsem si tak maximálně užila, byl tak moc krásný. Malá se drala ven a to tak rychle že od první bolesti za 5 hodin bylo po všem. Tím, že jsem o tom krásném porodu snila, těšila se na něj, tak to snad cítila, opravdu jsem pocítila sílu přírody a sílu toho prťavého miminka.

bartovka83
9. lis 2015

Vim, ze je to tezke, ale snazte se tim moc netrapit. Bojime se asi kazda, i ja jsem se bala. Ale porad stejne nejde predem naplanovat, na konec muze vse probihat uplne jinak, nez jste si predstavovala. Najdete si porodnici, kde se vam bude zdat prijmne prostredi a na kterou treba uslysite dobre reference a jestli vam to pomuze, nastivte predporodni kurzy. Ale snazte se tyto myslenky jak porod zvladnete co nejvic vypustit. Zvladnete to urcite a i kdyz to treba bude tezke, ve chvili kdy budete mit mimco v naruci, bude vse spatne pryc. Hlavne se nenechte vydesit prisernymi histrorkami radoby zkusenych rodicek. Kazdy porod je jiny a neni nikde zadny metr jak ma idealni porod vypadat. Zalezi jen na vas jak se k tomu postavite. Ja jsem obe deti rodila cisarem (porodni bolesti a vse co ktomu patri jsem si ovsem vyzrala u obouch deti), moc me to mrzelo, ale nac se tim trapit, ze me porody nedopadly jak jsem si predstavovala? Dulezite je, ze mam doma dve zdrave deti. Bude to dobre, zvladnete to, uvidite. Mozna nakonec budete mit stesti a budete prekvapena, ze to nebylo tak hrozne, jak jste si predstavovala 🙂

cattus
30. pro 2015

Nevim proc ale cim vic se to blizi zacinam se vic a vic bat jestli a jak to zvladnu. Tak jak driv partner byl skoro nadseny tim ze bude u porodu tak mam najednou pocit ze tam byt nechce. Nechci ho nutit, ale vim ze bych byla rada aby aspon pri tom zacatku se mnou byl.. a pak aby si mohl prcka pochovat hned po porodu.
Doktor vyhrozuje ze asi budi rodit driv nez mam termin a tak k dnesnimu dni muzu s klidem rict ze pokud by to melo nastat behem nasledujicich 24hod jsem pripravena. Uz i tu tasku do porodnice mam skoro pripravenou a to co nemam jsou veci, ktere se daji snadno poridit - vlozky do podprsenky,poporodni vlozky a kalhotky. I pro prcka mam pripravene veci do porodnice.
Jen se ted proste najednou strasne moc bojim...

brumla20
autor
30. pro 2015

@cattus jsme na tom skoro úplně stejně, mě taky můj chlap říká že chce být u porodu a pak mi zase řekne že neví je to s nima hold složitější :D Ale nutit ho taky nemůžu :\

evulina77
30. pro 2015

bát se je normální, člověk buď neví do čeho jde, nebo už ví a proto se bojí 😀 . Hele všichni jsme tak přišli na svět. Já manžela u porodu měla a alespoň poprvé byl pro mě nezastupitelný, u dalších porodů jsem byla ale taky ráda, že tam byl se mnou. Trauma z toho neměl a říkal, že to nebylo vůbec hrozný a hlavně to nebylo nijak krvavý, nebo jinak odpudivý. Bolest je individuální, ake že to bolí o tom žádná. Prostě to tak je, ale bez toho to prostě nejde a mimčo za to stojí. Co můžu poradit je to, nenechat na sebe tlačit od personálu. Někdy mají pocit, že jde porod pomalu, tak nabízejí různý zrychlovače a pokud je člověk předem nechce, nemá cenu se nechat zvyklat...

cattus
30. pro 2015

@brumla20 kdyz on o tom jako o jasne veci mluvil od zacatku.. a ted najednou se vykrucuje ze to muze trvat buhvi kolik hodin.. pritom ja mu od zacatku rikam ze ho tam chci hlavne na tom zacatku,prvni dobu porodni a pak uz se o me postaraji.. ale ze bych rada aby si mohl prcka pochovat hned jak to pujde, ze co kdyz budu muset rodit cisarem v celkove narkoze a pak tam nebude mit nikoho, kdo by ho privital na tomhle svete..
Uvidime.. podle doktora mame cca 3tydny cas..mozna i dyl. Podle dr se totiz zacina telo pripravovat na porod a i kdyz se zatim neotviram pry od zacatku roku mam byt pripravena.. tak to uz jsem.. az na ty nervy.
Navic partner je ted skoro porad v praci, domu chodi unaveny bez nalady.. jedine co ho posledni dobou nejvic zajima je vecere a jak nejrychleji usnout. Chapu to.. praci ma v tomhle narocnou.. kdyz si chci povidat vyslechne mne,obcas neco k tomu rekne.. ale vidim na nem ze ma myslenky jinde,ze je unaveny...

hapovab
30. pro 2015

@mafeska jeee to jsem si ted vzpomnela-3 dny bolestli,mezi kontrakcema jsem unavou usinala a kdyz jsem porodila a mohla klidne spat tak jsrm mela sil ze bych i maraton ubehla.

marketa11112
30. pro 2015

ja jsem nekde cetla, ze kontrakce neboli, ze bolest zpusobuje to, ze se porodu branime 🙂))... po celou dobu kontrakci, jsem si to opakovala, konrakce prodychavala ... stala jsem a luštila krizovky... 🙂))... spoubydlici ze me byla hotova, na sal jsem sla otevrena na 4 a v pohode....blbi je az konec, ja nastesti byla mimo, me telo tak reaguje na bolest, takze si nic nepamatuji... ale asi to je tou vsugeraci.........

kecalka2
30. pro 2015

Ahojky taky jsem se bála ale neboj uklidním tě jakmile se bude termín porodu blížit bát se přestaneš a naopak se začneš těšit aby byl už prcek venku 🙂 Jinak porod opravdu tak hrozný není opravdu.Jinak by žádná ženská už nikdy nerodila kdyby to bylo tak strašný 🙂Být tebou tak se spíš netěšim na šestinedělí pro mě to bylo ještě horší jak porod a to nelžu.Ani ne tak v bolesti ale spíš o psychice.Jinak ti doporučuji od 35tt pít čaj z maliníku.Já ho pila i s kolegyní a jako prvorodičky jsme měli skvělý a rychlý porod.Pravidelné kontrakce které byli po pár hodinách hned po pěti minutách a já porodila za dvě a půl hodinky syna 🙂 Jinak hlavu vzhůru porod je opravdu na jednu stránku krásná vzpomínka přivedeš na svět svou největší lásku 🙂

qz
30. pro 2015

Ja se nebala, nevim proc. I kdyz jsem rodila 37+4, tak jsem byla rada za tu trochu cviceni s aniballem na 23 cm (mala 34), obcas lnene seminko, malinik vyjimecne. A kolem porodu jsem mela pritele a tchyni a na samotny porod kamaradku, ktera je jako ma sestra.

barulina
30. pro 2015

Ja se nwbala,porod tragedie, popisivat ti ho nebudu. Ale ver ze na to v okamziku zapomenes. Kludne bych to pro malou zopakovalatedy ty sve bolesti. Tu bolest klidne

uzsezasenudim
31. pro 2015

90% porodu máme v hlavě. Pokud je průběh těhotenství poklidný, není důvod, proč by porod měl být jiný. Je dle mě dobrý se informovat, co lékaři rádi indikují a proč, co můžeš jako rodička odmítnout, jak věci mohou být a naopak jak bys je nechtěla. Dle mé zkušenosti, dost nám pomáhá předporodní kurz. není to nějaké hekání na žíněnkách s panenkami v ruce 🙂 dost mě to utvrdilo v tom, že to sice dřina je, ale není to nic, co by nešlo. Jak jinak...jako lidstvo bychom to daleko nedotáhli, kdyby to byla taková věda. Porod řídí miminko. Nech ho, ať si samo diktuje, nikoli Tvoje obavy a lékaři, co to šup šup chtějí mít za sebou. Každý porod je jiný. a chce to čas. Nemyslet si, že po 5ti hodinách už je to dlouhý a je třeba tomu nějak lékařsky pomoci 🙂 Myslím, že ten zenový klid na mysli je děsně důležitý 🙂 důležitá je i opora, vědět, že tam nebudeš sama. Nevím, máte-li to tak v plánu či nikoli, ale já bych k porodu sama nešla. Bála bych se, že mě autoritativní pláště vyděsej, ikdybych tam měla mít ségru, kámošku. Prostě sama né. A věřit a vědět od někoho slyšet, že to děláš dobře, že jsi skvělá udělá zázraky! Naše těla to přirozeně umí. Nebrzdit je myšlenkama je těžký, ale jde to. Prostě klid 🙂 Jsem 34 nebo 35 týden a fakt se na to těším. Povídám si s mímem, jak to půjde, ať se nebojí jít ven, rozjímám a jedu takové mantry, víš? Představuju si, jak pohodově a krásně to probíhá. Realita bude možná jiná, na to "zlé" jsem taky připravená (jako v tom smyslu, co se všechno může pokazit, co by mohlo přijít), ale to ani z bla není alfou nebo omegou mé mysli, když se řekne porod. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru