Budou mě nastřihávat i u druhého porodu?

domcadomca27
3. dub 2015

Totiz takhle..uz mam 2,5 let stareho syna, a pri porodu me strihali. Dost jsem potom trpela, a chci vedet, jestli kdyz me strihali u prvniho, budou i druheho ditete. A jeste ten Aniball...Kde ho sehnat nejlevneji?? Prece jen je to na par tydnu pouzivani, a cena 2.000 mi prijde zbytecne vysoka... dekuji mockrat 🙂

palomitacheca
3. dub 2015

Poprve jsem nastrih mela, syn mel dost velkou hlavu (obvod 37cm), celkove byl vetsi (3790g) a sita jsem byla i uvnitr.
Podruhe mi nastrih nedelali, jen jsem se malinko natrhla nahore, asi na 3 stehy. Dcera byla drobnejsi (3240g), obvod hlavy mela 35,5cm.
Ted jsem zvedava, jestli bude nastrih potreba, nebo ne. Miminko melo na poslednim UTZ hlavu asi o 3 tydny vetsi, takze to nejspis zase bude hlavounek...

betelgeuzz
3. dub 2015

tak to záleží, jestli pro to něco uděláš 🙂 U první mě střihli, u druhé jsem cvičila s epinem, masírovala jsem, měla jsem svoji PA a vydupala si polohu na stoličce (chtěli ať si lehnu na záda 😝 ). v porodním plánu jsem nástřih odmítla. Nestřihli, porodila jsem s malou oděrkou, která se nešila. Po porodu bez šití to byla daleko větší pohoda, určitě má smysl se snažit, aby k nástřihu nedošlo.

zuzik22
3. dub 2015

U první dcery mě nastříhli a to jsme masírovali hráz.U druhé jsem nedělala nic a rodila jsem bez nastřihu. 😉

lmka2
3. dub 2015

Neměla jsem nástřih a šití ani u jednoho porodu. Děti vážily 3200 gramů a 3650 gramů.

petule12
3. dub 2015

u prvního malý nástřih, u druhého bez 🙂 nedělala jsem pro to vůbec nic 😉

jpetraa
3. dub 2015

u prvního mě stříhali, u druhýho nebylo potřeba:o)

apacheee
AMBASADORKA
3. dub 2015

Opravim te,novy aniball stoji cca 1200,pouzity sezenes za par stovek v bazarku.Drazsi varianta je epino

holubice.petra
3. dub 2015

U prvniho nastrih syn 3280g u druheho bez nastrihu a druhy syn mel 4320g a nedelala jsem u zadneho nic ani masaz ani cviceni...jsou od sebe 3roky.

zuza01
3. dub 2015

U první dcery nástřih, u druhé bez. Druhá dcera byla větší. Nedělala jsem pro to nic 🙂

andelka
3. dub 2015

U prvního nastrih,malý,ale pro příště jsem se mu chtěla vyhnout. Používala jsem epino,koupila a pak prodala,takže mě vyšlo asi na 400 plus gel. Druhý porod naprosto bez poranění a pocit luxusní.

adeden
3. dub 2015

První porod velké šití - prý dva metry nití - já dolů neviděla, tak nevím ... Byl to porod nečekaně koncem pánevním ... 😨
Druhý porod taktéž velké šití . Malý byl velký 🙂 , 4250 g , 54 cm ..

achjonetusim
3. dub 2015

První porod s Epinem, bez nástřihu. Druhý porod s Aniballem, jeden ministeh (4300gr, 54cm, obvod hlavy 36cm).

werunqa
3. dub 2015

Ahoj,mě u prvního porodu nastřihly a v pohodě(3710g a 49cm)
.U druhého (3762ga 50cm) myslely,že syn projde bez nástřihu,ale měl velkou hlavu (36,5cm),takže mě natrhnul v tom místě,kde jsem byla minule nastřižená.Ani jsem to necítila.Doktor to zašil a pohoda.Mohla jsem hned sedět a to jsem měla prý víc stehů než po prvním porodu.

Epi-No ani nic jiného jsem bohužel zkusti nemohla,páč mi u obou dětí hrozil předčasný porod.Takže jsem to měla zakázané.

beruska125
3. dub 2015

U prvního nastrih byl, u druhého ne. Nic jsem pro to nedělala🙂 obvod hlavy mely obě děti úplně stejný.

pkolin
3. dub 2015

První porod malý nastrih a druhý porod po 5ti letech - cvičila jsem s anibalem a pila malinik a jedla lněné semínko a bez nastrih, jen drobné poranění - hojení super, mnohem lepší než u prvního. Anibal stojí něco přes tisícovku a tuto investici doporučuji

sangita
3. dub 2015

Prvni porod male natrzeni, velmi rychle zahojene bez bolesti.. Druhy porod bez poraneni. Rozdil byl asi v tom, ze u prvniho jsem tlacila podle sebe, u druheho me v kritickou chvili pribrzdila PA. V obou tehotenstvich jsem masirovala hraz. U druheho jsem pouzivala Epi-no, koupene z druhe ruky za necelych 800Kc. Prijde mi to fajn aspon pro seznameni se s tim pocitem, kdyz prochazi hlavicka..
Strihaci trend v CR (a mozna i jinde) mi prijde zvrhly..

katynka83
3. dub 2015

Ahoj, já měla obě děti zhruba stejně velké, u prvního mě stříhli, protože jsem se bála tlačit=moje blbost, ale u druhého jsem se jen "víc" snažila, nestříhali nic, vše šlo jak po másle 🙂

milmic
4. dub 2015

U prvního porodu mě šmikli dost rutinně, dítě mělo jenom 2200g. K druhému porodu jsem šla s porodním plánem a nástřih jsem si nepřála. Ani nebyl potřeba a dítě mělo 3kg. 🙂

pavlapl
4. dub 2015

Mě u druhého nastřihávali taky a byla jsem víc potrhaná jak při prvním. U třetího nez nástřihu a poranění.

elen222
4. dub 2015

u obou porodů mě nastříhávali, masáž hráze nepomohla, u druhého jsem se ještě "dotrhla" ☹ , první syn 4,30kg, druhá dcera 4,85kg

lpamela
5. dub 2015

První porod předčasný , holka 2200 g - měla jsem nástřih kvůli miminku, aby se mu nic nestalo. U druhého taky nástřih, kluk 3650 g.

mandala
5. dub 2015

První nástřih a dost tragické potrhání, u druhé za rok a něco, malý nástřih, u třetího za 7 let úplně bez nástřihu a skoro bez šití, nedělala jsem proto nic. 🙂

miskadis
5. dub 2015

U první dcery malý nástřih, u druhé dcery malý nástřih. Nedělala jsem pro to vůbec nic.

minonnka
5. dub 2015

Ahojky ja u prvniho uvazovala o epinu, nakonec jsem ho neporidila, ale koncem tehu jsem masirovala hraz. Syn mel 3460g a bez nastrihu. Za 2 roky jsem porodila dceru 3730g a take bez nastrihu a tentokrat jsem nedelala nic, nebyl cas, maly je divocak 😀 Myslim, vzhledem k tomu, ze rodis podruhe, ze by stacilo masirovat hraz at jsi klidnejsi, pac neco delas. Balonek beru prevazne jako pomucku u prvorodicek, na nacvik tlaceni. Ty uz vis, o cem to je, rodila jsi. Pokud chces za kazdou cenu cvicit s balonkem a nechces pouzity (me by pouzity vadil, uz ta predstava, ale kazda jsme jina), tak bych mrkla do sex shopu na analni balonky ktere plni podobnou funkci a vlezes se i do 400,- 🙂 U prvniho tehu jsem tu cetla diskuzi o epinu a tam to prave nekolik holek takto resilo a byly spokojene. Kamaradka si to diky tomu poridila a v pohode cvicila, nakonec sla cisarem, tak byla i rada, ze to nestalo majlant. Zkus si najit nekterou z diskuzi o epinu apo. 😉 U druheho tehu jsem o cviceni ani neuvazovala. Preji hodne stesti 🙂

aguaverde
5. dub 2015

První porod malý nástřih (dcera 2630g) a to jen proto, že se stále vracela zpět a bylo potřeba ji už dostat rychle ven. Druhý porod bez nástřihu (3070g) ... nedělala sem ani u jednoho porodu nic pro lepší projití 😀 ani epino ani žádné lněné semínko bo co se má pít, ani masáž hráze 😀

eloana
5. dub 2015

ja nemela nastrih ani u jednoho ze 3 porodu.prvni dite 3000, druhe 3100 a treti 3700-nikdy jsem nic nepouzivala a nedelala proto nic.

veruska007
5. dub 2015

U prvního nástřih - musel rychle ven, hypoxie. Hojilo se to dobře, bolelo to trošinku, v pohodě. U druhého nástřih nebyl, ale malý mě hodně trhnul, prý šel asi ručičkou, PA nic neříkala, ale udělal mi skoro dokonalou obřízku, šití hodinu, bez umrtvení, bolelo to šíleně, vypadá to otřesně, měla jsem tam pak ještě absces a nesedla jsem si tři měsíce. U třetí bez nástřihu, bez natržení, naprosto ok. Nikdy jsem nic speciálního nedělala.

slunicqqo
6. dub 2015

nástřih jsem nechtěla ani u jednoho, u prvního porodu jsem byla šitá celkem dost, i se to dost dlouho hojilo, dcera měla 3,5 kg, u druhého jsem i přesto, že měl syn 4.2 kg byla šitá méně, hojení ok, sedět jsem mohla po porodu celkem bez problémů narozdíl od prvního porodu. s epinem jsem necvičila, hráz nemasírovala

hansed
6. dub 2015

U prvního porodu jsem nástřih měla (doktorka se bála velikosti hlavičky vzhledem k postižení mozku), střihla mě podle mého špatně, zašila moc napevno, hojilo se mi to celé šestinedělí, první dva týdny jsem seděla na kruhu, moc jsem toho nenachodila.... Ještě občas tu jizvu cítím.
U druhého porodu jsem nástřih neměla, jen natržení na 2 stehy. Ze sálu jsem odešla po svých, hned jsem si sedla, jako bych nerodila 🙂 A to byla druhá dcera těžší...
Ani u jedné dcery jsem necvičila, nemasírovala apod.

xvitk101
6. dub 2015

První porod s nástřihem, co se hojil víc jak 3 týdny, nemohla jsem skoro sedět. Ještě teď me jizva občas táhne. Stehy, mi myslím, praskly, ale dle lékařů to bylo v pohodě. Druhý porod bez poranění, bez nástřihu. To měl druhý syn 3950 g, ale spíš než hmotnost hraje roli obvod hlavičky, tedy dle mého názoru. První syn měl 37 cm, druhý jen 35,5 cm. To šlo fakt po másle u druhého jsem už nic nedělala, při prvním občas masáž hráze a pití maliníku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru