Dianatal porodnický gel, máte zkušenost?

21. října 2015 
Ahoj. Chtěla bych se zeptat jestli některé z vás použily při porodu porodní gel Dianatal. V letáku se píše že bylo zjištěno že jeho použití zkracuje druhou dobu porodní u prvorodiček (což jsem já) až o 30% (=26 minut). Tak by mě zajímalo jestli by nebylo lepší si ho k porodu koupit. Ne z důvodu abych to chtěla co nejvíce zkrátit, ale aby šlo miminko lépe ven a ušetřilo mě alespoň pár poranění a možná i nástřihu hráze. Předem díky za odpovědi
23. kvě 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
prý je to asi něco podobného jak lubrigační gel ale za dražší peníze,-aspoň co jsem o tom četla, tak nevím, já nekupuju.
23. kvě 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
poranění a nástřihu se spíš vyhneš vhodně zvolenou polohou (cokoli krom lehu s nohama nahoře), masáží hráze (příp. používáním balonku EPI-NO) a tlačením, jak ti bude tělo říkat (místo to porodnicového Ještě, ještě, ještě!). Koupi něčeho podobného považuji za vyhozené peníze, které můžeš investovat třeba zrovna do EPI-NO balonku nebo něčeho pro miminko
23. kvě 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
taky gel nekupuju,, jestl ito má stejný účinek jak lubrikační gel, tak ten vyjde určo levněji jinak já si pořídila E-pino a začla jsem trénovat, tak uvidíme
23. kvě 2012 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coufii já si ho chtěla koupit a pak jsem byla ráda, že jsem ušetřila penízky. I bez Dianatalu jsem porodila za půl hodiny (od prvních kontrakcí).
Podle mého gynekologa ten gel má smysl jen u málo kterého porodu. Ale tak jestli se s ním budeš cítit klidnější tak proč ne. Určitě neuškodí, snad jen ochudí peněženku
23. kvě 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zrovna jsem koukala, kolik to stojí,,, no palba teda to bych ty prachy raději investovala do E-pina, to mi příjde že už nějaký význam má,,,,,
23. kvě 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že je jedno co si pořídíme nebo děláme (EPINO, masáž hráže, Dianatal, homeopatika....) každý porod je jiný a jedinečný. Co pomohlo jedné druhé nezabere a naopak.
Důležité je cítit se v pohodě
23. kvě 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@editah222 jj, myslím, že je to hodně o psychice,, každá věří v něco jiného,,, a už jen to, že v to věří, že jí to pomůže asi udělá hodně
23. kvě 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Díky za názory...no asi vážně nemá cenu kupovat ho...Přesně jak říkáte, škoda peněz to si radši koupim pořádnou odsávačku
24. kvě 2012 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coufii tak za mě teda zase Dianatal určitě ano a pokud budu ještě někdy rodit, tak si ho určitě koupím. Ty penízky mi za to stály. Rodila jsem tenhle rok v únoru . Neřekla bych, že by mi to porod uspíšilo, pořád jsem se nechtěla otevírat, ale 100% mi pomohl v něčem jiném. Nepotřebovala jsem nástřihnutí, ani jsem se neroztrhla a i vnitřně jsem poraněná nebyla. A hlavně co pro mě bylo nej, že mi po porodu vůbec nebolela pipka , jen chvíli zadek a hlavně jsem už půl hodinu po porodu mohla v klidu sedět. Takže nevím ani co to je když bolí hráz po porodu. Vždy když jsem přišla do jídelny, tak jsem jen koukala na chudinky maminky s nafouknutými kruhy pod zadky a jak si sedají nakřivo. Takže za tohle jsem fakt byla ráda. Musím ještě říct, že jsem tomu sama moc nevěřila a taky hodně o tom diskutovala, ale pak se rozhodla ho koupit a jsem ráda. I ta porodní baba říkala, jeeeeeeeeeeee vy máte ten lubrigační gel sebou? No a po porodu mi řekla : Teda slečno, to bych nečekala, ale vyy nejste ani vnitřně poraněná, ani natržená a bez nástřihu? Tak ten gel asi opravdu k něčemu je takže za mě určo ano
15. črc 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
autor
@martinalibor jak bych ráda...přemejšlela sem že bych to taky nakonec zkusila...ale u nás na něj stejně nebudou finance
16. črc 2012 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@coufii já bych asi spíš investovala do Epina, kupovala jsem použité a zas ho prodala, celkem mě i s příslušenstvím (kondomy a lubrikační gel) vyšel asi na 600kč. Investice k nezaplacení. U Dianatalu věříš, doufáš, že bude fungovat, kdežto u epina víš, kolik máš nacvičeno, jsi si jistá, že to dáš, víš jaký je zhruba pocit přitlačení, takže se můžeš do toho opřít a věřit si na mě se taky chodili koukat, i když jsem byla druhorodička
16. črc 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dostala jsem Dianatal od manzela k porodu a jsem mu za to vdecna.Porod trval hodinu,bylo to strasne rychly,nebyla jsem nastrizena,ani zadny steh,zadny poraneni.Hned po porodu jsem mohla sedet.Za me jednoznacne ANO.
7. srp 2012 ve 21:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahojky holky, prodám nepoužitý dianatal gel, spotřeba do 9/2013. Bohužel můj porod byl tak rychlý, že jsme ho nestihli použít. Ale docela mě to mrzí, pač porod nebyl nic moc a ten gel jsem chtěla vyzkoušet...no, tak snad příště Pokud máte zájem, napište mi do IP. Díky.
11. zář 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
zůstal mi porodní gel Dianatal .
Pište do IP dík
23. říj 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, omlouvám se, že jsem tu tak vpadla, ale potřebujeme nutně dohnat ztrátu 3 dní. Natálka byla na 3. místě a bohužel spadla až na 13. místo. Aby se mohla zúčastnit dalšího kola, potřebujeme zůstat v první patnáctce, což je hodně těžké, protože s tím mrnětem nemohu sedět pořád u počítače a prosit známé jako to dělají ostatní Takže vás moc, moc, moc prosím, jestli byste nám neposlaly pár hlasů. Jde poslat 5 hlasů za hodinu, takže pokud nemáte jiného favorita, dejte nám je všechny, prosím. Jedná se o to, že pokud se dostane do druhého kola, hlasování už bude objektivní, jelikož se bude hlasovat pomocí sms. Předem vám moc děkuji
http://prozeny.blesk.cz/soutez/zlaticka/2012/profil/2044/natalie/
26. říj 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maminky chtěla jsem se zeptat jestly nekdo nama dyanatal gel ???nekdy se stane že ho nestihnout doktoři aplikovat tak to nekterym maminkam zustane a pak prodaji .mela bych zajem ...dekuji
7. zář 2013 ve 12:42  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vanuska ahoj maminko ...mela bych zajem o ten porodni gel
7. zář 2013 ve 12:43  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Simono, jeee ten jsem dávala pryč už loni. A ještě se holky málem o něj popraly . Já ho nestihla aplikovat, měla jsem rychlý porod a v těch bolestech jsem kráááva zapoměla, že ho mám v tašce. Ovšem paní, které jsem ho dala (druhorodička) si ho moc chválila.
9. zář 2013 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Obnovuji diskuzi. Má prosím někdo další zkušenosti s Dianatalem? Epino jsem zkusit chtěla, ale trpím na vaginální infekce, kvůli ním mi ho gynekolog nedoporučil. Přesto bych ráda alespoň něco udělala pro snazší porod. Budu ráda za jakoukoliv zkušenost a radu, díky
21. říj 2015 ve 14:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Poznámka admina: “inzerce”
24. led 2016 ve 12:00 • poupatinko
Tvůj příspěvek