Epidural - pomohl vám?

ah1234
9. říj 2018

Ahojky, strasne som bola za prirodzeny porod, ale posledne dva dni mam takych poslickov, ze mam pocit, ze v noci skapem od MS bolesti a stahov. Stahy mam cele dni uz a predstava, ze porod je tak 1000 krat horsi ma netesi. Tak rozmyslam, ze asi menim nazor na epidural, pomohol vam ? Ja neznasam dobre bolest, tak sa skor pytam takych, co su na tom podobne. Isli ste do toho a nelutujete ? Inak kedy sa podava ? Mne bolo povedane, ze az na konci, takze ci to nie je nakoniec zbytocne...

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
sudylichozrout
10. říj 2018

@dzungala Jj, ochrnuti v roce 2017. Na severni Morave, pribuzna z manzelovy strany, vic radeji psat nebudu. Je to uz pani v letech, sla na banalni operaci kolene. Lekari nechteli delat kvuli veku narkozu, zvolili epi a nepovedlo se to. Pokud vim, je to stale v reseni, rodina chce samozrejme odskodne. Zatim se to podarilo ututlat pred medii.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
sudylichozrout
10. říj 2018

@dzungala nene, neslo. Ale epidural je to uplne stejny. Osobne jsem mozna cimprlich, ale pokud nejde o zivot, nenechala bych si v zadnem pripade rejdit jehlou v pateri. Staci pul milimetru vedle a jste v loji.
Tento detail nevim, nemohu rici. Jen vim, ze to bylo jehlou k mise.

urtica
10. říj 2018

@ah1234 Nedává se na konci , ale cca "uprostřed" - tuším v rozmezí otevření 4-7 cm. To uprostřed píšu v uvozovkách, protože já byla 29 hodin otevřená na 3 cm - nechtěli mi ho dát, že jsem moc málo...a pak jsem se otevřela během snad 20 minut na 10...takže u mě se to nestihlo..jinak bych do toho bývala šla

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronicka89
10. říj 2018

@dzungala vidis a ume to davkovali asi 4 hodiny ....takze jsem nechodila ...

Porad nechapu jak nekdo tvrdi ze ucinkoval chvilku ... Kdyz me to davkovali furt ptz jak rikam porod jsem vubec necitila jen tlak hlavicky ale spis nez bolest bych rekla to ze si poradne narvete pusu jidlem 😅tlak jen pnuti

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
sudylichozrout
10. říj 2018

@dzungala aha, tak to je pro me novinka 🙂 Nevim, ktery druh, ale bylo to misto narkozy.

veronicka89
10. říj 2018

Uz jsem si myslela ze jsem si to vsugerovala 😅pritel spi tak se ho nemuzu zeptat

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
veronicka89
10. říj 2018

Hm rodila jsem Rakousku ...tak uz rozumim proc to holky z ceska rikaji ...ze nechcou pichnout...ze zabral malo nebo pozde ...ze spomalil porod....ptz to vypada ze to pichnou a nazdar...kdezto u me to davkovali xxhodin ...

lennus
10. říj 2018

@ah1234 Taky špatně snáším bolest, ale největší opora mi byla dula, hlavně psychická tedy. Držím palce!

veronicka89
10. říj 2018

@dzungala epidural 😜

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
urtica
10. říj 2018

Jinak k té bolesti - já mám nízký práh bolesti, jsem hodně velká cíťa, ale musím říct, že samotná porodní bolest jako taková se dá vydržet a není to to nejhorší. To nejtěžší - při porodu - pro mě bylo vyčerpání...tedy nejde o to, zda se dá bolest vydržet, ale jak dlouho se dá vydržet. A tam se to podle mě liší a každá rodička bude mít nějakou časovou hranici, kdy se pro epi rozhodne (spousta jich samozřejmě porodí dřív než se k té své hranici dopracuje) - u někoho to může být 10 hodin, u někoho 30, ale nikdo to nevydrží neomezeně dlouhou dobu.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
no_title
11. říj 2018

@dzungala napíšu sz radši...

priefi
11. říj 2018

@jenny91 dekuji 😊 no ja byla na 4 cm, dali mi oxitocin a behem kontrakci me dr.otviral. to trvalo nejakou dobu a neskutecne bolelo. Zaroven chtel, at tlacim. Az me otevrel, tak se pak tlacilo miminko. To mi rekl a ted budeme tlacit miminko a ja na nej, co jsme delali celou dobu, kdyz jsem tlacila a on na me, to jsme se jen pripravovali, ted bude teprve muze mimi projit. To jsem taky nabrala spoustu sil a tlacila, jak jen mohla. Bylo mi vse jedno, tlacila jsem, to pro me bylo gro 😊

kizii
11. říj 2018

@urtica Naprosto souhlasim.. 🙂

priefi
11. říj 2018

@dzungala raci ani nevedet. Je mi bohuzel jasne, ze zdrave a zive mimi neni samozrejmost a proto jsem byla jak na trni, nez jsem prvniho syna porodila a rekli mi, ze je v poradku a ted u druheho syna jsem taky jako na trni a budu klidna az kdyz ho porodim 😊 Ty cerne scenare pak proste v hlave rvou. V mem okoli, blize nebo dale je hodne porodnic(docela blizko mam 3), z toho radeji si ani nezjistuji, zda tam, kde chci rodit, byly cerne scenare (ty jsou bohuzel vsude), ale treba totalne mi rve v hlave afera, kdy lekar kousek odsud miminku urval hlavu, to je uz x let zpet, ale proste nekde to je ve mne zakotvene a clovek se boji. Obe porodnice, ktere jsem si nevybrala mely hlasitou aferu, kterou pak utisili a nakonec nic nebyla jejich vina, ale otazka je, zda ruka ruku myje, nebo opravdu s tim nemohli nic delat. Ono to ani neni o profikovi doktorovi, nebo zacinajicim dr., ale o spatnem dni nebo dobrem. I zacatecnik muze ukazat brilantni vykon a nastartovat si slibne karieru, nebo to totalne podelat. Avsak i dokonaly profesional, ktery vse udelal vzdy brilantne muze mit den blbec a totalne selhat. Je to shoda okolnosti, ktere nemame jak ovlivnit. A to, ze se miminku neco stane uz pred tim, nebo potom, jsou to hrozne smutne okamziky, ale otazka, zda se to da nebo neda ovlivnit. Nekdy jde o minuty a kdyz je zrovna tehulka ve spravny cas na spravnem miste, vse dopadne dobre, ale kdyz neni.... normalne bych si o tu sz rekla, ale s ohledem na brzky porod by me to hrozne rozhodilo a mela bych sileny strach. Nejde ani o ty mista, ale o to, ze se muze neco takoveho stat. Mimochodem, odkud to info mas? Co se tyce epiduralu? Chtela bych to zvaldnout bez nej, ale kdyby mi pretekla moje pomyslna hranice, budu o nej zadonit, jako u syna, kdy po 26 hodinach jsem uz zacala panikarit, ze to nemam sanci dat a chtela jsem ho (neuspesne, nakonec jsem ale za to treba rada)
@urtica myslim, ze to presneji neslo napsat. Taky mam nizky prah bolestivosti, jsem uknucena knuca,.vse me boli. Ale ty kontrakce, jde opravdu o cas, jak dlouho se to da zvladnout a o pristup, jaky mas k teto dane bolesti. Kdyz vis, ze to prejde a vidis ten stastny konec, ma ta bolest i smysl, ale kdyz ten stastny konec ne a ne prijit, tak je to horsi a horsi, bolestivejsi a bolestivejsi a pak prijde okamzik, kdy se rodicka zlomi a chce si aspon na chvili odpocinou. Ja chtela epidural, kdyz odmitli, chtela jsem cisare s tim, ze to proste uz nedam.

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
ah1234
autor
11. říj 2018

Fuha, nemyslela som, ze sa rozbehne takato debata. Ja som mala za to, ze epidural sa podava tak, ze sa napichne kanila a postupne ho uvolnuju. Ale mozno je to na SR a v CR ine, alebo som si to zle precitala 🙂 kazdopadne rodim v CR a sposob zavadzania sa mi nepaci, uvidime 🙂 urcite dam vediet, ako to so mnou dopadlo, zatial som v nemocke a caka sa, ci sa porod sam spusti, alebo mi ho vyvolaju 🙂

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
uzivatelkapetra
11. říj 2018

@ah1234 mě taky dali kanylu, měla jsem ji tam až do druhého dne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru