Je druhý porod rychlý, i když byl první císařem?

vero987nika
10. říj 2022

Jak dlouho jste rodily druhé dítě po prvním císaři ? 🙂 je mi jasné že když není s čím srovnávat tak není úplně jasné zda to je zrovna rychlejší, ale tak pro zajímavost 🙂

dashyyy
10. říj 2022

Pět hodin od příjezdu do porodnice, takový bych přála všem ❤

cherie24
10. říj 2022

@vero987nika tak záleží asi i na tom, proč byl první císař.. Největší šanci na přirozený porod prý mají ženy po císaři kvůli konci pánevnímu. Já po 20ti hodinách další císař. 😔 První porod taky dlouhý, malé se nechtělo do porodních cest. Druhá byla správně, sestoupená, ale zas měla špatné ozvy. 🤦 Doporučuji na fb skupinu Vaginální porod po císařském řezu. Je tam spousta informací a všichni rádi poradí.

vero987nika
autor
10. říj 2022

@cherie24 tak to jsem přesně měla já, kvůli poloze KP 😊 tenkrát jsem to od začátku cítila v kostech že mě nejspíš z nějakého důvodu čeká císař a tal mi to ani nevadilo, počítala jsem s tím, a teď mam zase silné tušení že budu rodit normálně 😁 a právě netuším zda se to bere stejně jako prvorodička, nebo něco mezi atd 🤔 skupinku kouknu děkuji 🙂

emamaira
10. říj 2022

@vero987nika měla jsem taky u obou porodů silné tušení, že první bude císař a druhý vaginální. Měla jsem tušení i že porodim předčasně a vše se splnilo 😀 jinak císař kvuli odlucovani placenty, přirozený porod 2,5 hodiny od příjmu, celkem 6 hodin od prvního pocitu, že možná rodim 😀

j.a.n.i
10. říj 2022

@vero987nika ono je to asi jedno, jak te budou brat, o rychlosti porodu to nic nevypovida, nekdo ma rychly i ten prvni, nekdo ani ctvrty...

j.a.n.i
10. říj 2022

@dashyyy Ti nevim, me prijde dlouhy 😁

leniczka23
10. říj 2022

Druhé porody bývají rychlejší proto, protože porodní cesty už jsou jednou roztažené, při císaři ve většině případů k roztahování porodních cest ani nedojde, tudíž druhý porod rychlejší nebude. Pokud je první CS a druhý bude vaginální, bude trvat tak dlouho, jakoby to byl porod první.
Držím palce v rychlovku.

hezz17
10. říj 2022

@vero987nika mela jsem to asi jako ty. 1.KP, sekce. O druhem jsem byla presvedcena ze to bude rychly vaginalni porod.
Odtekla voda, zacly kontrakce a za hodinu s ctvrt bý venku .

ajja87
10. říj 2022

@vero987nika tez první pro KP, druhy vaginalni, od prvních bolesti cca 11hodin... V porodnici mi řekli, že ke mě budou přistupovat jako k prvorodicce, když jsem první měla císař

pepickovapavlinka
24. lis 2022

První porod akutní sekce v 32tt rok 2012.Druhý porod přirozený v 37tt trval 6 hodin rok 2013

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru