Kolik jste přibraly do porodu a kolik zhubly v 6nedělí?

kaccistar
18. kvě 2015

ahoj holky, zaujimalo by ma, kolko clovek skutocne zhodi v sestinedeli? Citam vsade, ze pokial zeny koja, tak vacsinou vsetko co naberu, nechaju v porodnici a potom sa zvysku zbavia v tych siestich tyzdnoch.. kedze ma to este len caka, tak mam celkom strach, ze priberiem prilis vela a zostane mi to 🙂 aj ked viem, ze to nemam riesit, zaujima ma to.. 😉

eviknufik
18. kvě 2015

Ahoj, já přibrala asi 16 kg, v porodnici jsem nechala asi 9 kg a během těch 6 týdnů jsem byla na svoji váze. Za to ted půl roku po porodu mám již 3 kg nahoře 😠

gepe
18. kvě 2015

Do porodu 3, 5kg nad startovaci vahu na zacatku tehotenstvi pribylo. Po porodu cca 3 tydny, kdy jsme se ze srandy vazili cela rodina, -cca 8kg, takze zhruba -4,5kg pod startovaci tehotenskou vahou. Kojila jsem, avsak to pricitam spise k odvodneni po porodu vcetne vahy miminka, plodove vody atd. a i k te zmene, miminko, stresy, nevyspalost apod. 🙂

jaja01k
18. kvě 2015

V prvním těhotenství jsem nabrala 13 kg, na konci šestinedělí jsem měla všechno dole. V druhém těhotenství jsem nabrala 11 kg a teď po šestinedělí mám jen kilo navrch (a o 1 kg míň než před prvním těhotenstvím).

mysonek
18. kvě 2015

Přibrala jsem 15,5kg, do konce šestinedělí jsem zhubla 8,5kg, na své váze jsem byla po 6 měsících, po 8 měsících jsem měla ještě o 2 kg méně. Jedla jsem hodně, kojila jsem, sportovala jsem (to ale i před těhotenstvím). Teď jsem těhotná podruhé, termín mám za měsíc, přiberu asi podobně (ale výchozí váha byla o 2kg nižší než poprvé), tak jsem zvědavá jak to půjde dolů. Ale rozhodně nepočítám s tím, že po 6 týdnech budu na své váze.

kaccistar
autor
18. kvě 2015

holky, dakujem za infosky 🙂 stale tomu tak nejak nechcem verit, ze to fakt vsetko zmizne.. mne sa zda, ze mam v 20.tt brucho uz dost velke a tak si neviem predstavit, ze to zmizne po porode 🙂 ale verim Vam 🙂

gwennie
18. kvě 2015

@kaccistar No neraduj se předčasně.. ono to sice váhově shodíš, to takový problém nebývá. Jenže postava se ti změní. Máš všechno povislé, povadlé, břicho vytahané... prostě pokud chceš vypadat dobře, vždycky je třeba si to zpátky "vycvičit"

kaccistar
autor
18. kvě 2015

@gwennie s cvicenim problem nie je, to sa vobec nebojim ;) ale skor sa bojim, ze clovek priberie moc a este musi aj to do startu zakat zhadzovat. Je jasne, ze postavu to zmeni 😉

frantiska85
18. kvě 2015

Z 53 jsem nabrala na 65. První den doma z porodnice jsem měla 57 a zbytek zmizel ani nevím jak. Hned po porodu bylo břicho pryč a nadbytek kůže se projevil jen když jsem kůži shrnula rukama od stran směrem na pupík.
Teď jsem začala na 52 kg a v 35.tt mám 62 kg.

princikovi
18. kvě 2015

Můžu odpovědět taky i když byl dotaz na holky? Přibral jsem během prvního těhotenství a zatím jsem nesundal ani kilo a to budou malé tři. Cítím nespravedlnost 😉

loupacek
18. kvě 2015

U prvního dítěte díky cukrovce 8kg nahoře, nechala jsem je v porodnici.
U druhého dítěte 19kg nahoře, v porodnici jsem nechala jen 4kg, po šestinedělí jsem měla dole celkem asi 6kg. Těch 19 zmizlo cca za 9 měsíců.
Kojením jsem teda ale nehubla. U prvního jsem prostě měla váhu mínus těch osm, co jsem přibrala a hubnout jsem začla až když jsem začla cvičit.

kacaba85
18. kvě 2015

Co jsem nabrala, jsem opravdu do konce šestinedělí shodila. Kojenim si dále váhu už jen držím.

svobodpetika
18. kvě 2015

Nabrala jsem asi 10 - 11 kg a vše jsem nechala v porodnici 🙂 byla jsem tam tedy týden. Mám měsíc po porodu a nic dalšího jsem nezhubla a to kojím 🙂 jenže deně mám strašnej hlad a chutě na sladký 🙂

werunqa
18. kvě 2015

@kaccistar
U prvního dítěte jsem přibrala necelých 10kg a týden po porodu jsem byla na své váze.Dcera vážila při narození 3,7kg.

U druhého +17kg a do 2.-3. měsíců od porodu to bylo pryč.Moc jsem se nevážila-nebyl na to čas...Spíš jsem posuzovala podle oblečení,do čeho jsem se vlezla a do čeho ne..Syn vážil též 3,7kg..

U dcery kojením nešlo dolů nic navíc..až když jsem změnila jídelníček a chodila cvičit,tak jsem zhubla ještě dalších 8,5kg.Né že bych to potřebovala,ale prostě se stalo 😉 .
U syna kojení pomohlo na hubnutí...toho kojím pořád a všechno ze mě krásně vysává 😀
A postava v pohodě..as by jsi nepoznala,že mám 2 děti..nebýt pár strií na břiše 🙂

gwennie
18. kvě 2015

@frantiska85 Však tys měla postavu zpátky díky tomu, že jsi začla 5.den po porodě běhat 🙂 Což jen potvrzuje to, co píšu výše 😀

evulina77
18. kvě 2015

hmm, tak já přibrala na posledy 18 kg a zhruba 8 mám dole a dál ani ťuk, a to prosím plně kojím a už tři měsíce cvičím. Ale jsem taková pevná, neklepe se na mě nic, no snad až přestanu kojit, jako u předchozích dětí. Teď jsem začala cvičit výrazně dřív, ale opět to nemá na hubnutí žádný vliv...

alboo
18. kvě 2015

@kaccistar do termínu 11kg a po termínu 3kg, takže celkem 14... ale skoro vše snad jen břicho, po šestinedělí i bez kojení sem vešla sice obtížně do půbvodních kalhot, nevážila sem se, tak nevím, kolik váha. Ale teda pak třeba za 3-4 měsíce po porodu sem měla víc než po šestinedělí, ale u mě to bylo asi tím, že abych se doma nezvokla, tak sem jedla sladký. Ted skoro 9měsíců po porodu se vejdu celkem v pohodě do původního oblečení, váhu nevím, nevážím se, ale teda břicho mám hrozný, potřebuju cvičit 😎

nov777
18. kvě 2015

Prvni tehotenstvi 6 kilo, druhe (dvojcata) 9 kilo. V obou pripadech jsem z porodnice sla a nizsi vahou, nez v dobe otehotneni. Ale po dvojcatech moje bricho vypada regulerne otresne 😉

ladyhacek
18. kvě 2015

u každého to je asi jiné. Já na začátku těhu zhubla 4 kg ty jsem nabrala + 3 dalšÍ. V porodnici jsem nechala 6kg a během 6-nedělí jsem dala dolů cca 6. Teď 8 týdnů po porodu mám dole skoro 16 kg. Já si nestěžuji. Jen doufám, že až přestanu kojit tak to nenaberu

me79
18. kvě 2015

Ja nabrala 7,5kg, z porodnice jsem šla s 1 kg navíc a do 3 dnu jsem zhubla 3kg. Bez cvičeni (zdravím gwennie v dobrém slova smyslu 🙂 a bez diet ( jim snad víc než kdykoliv před tím) mám nyní i po 9,5 m minus 2 kg, břicho tak ploché, jako nikdy před tím. Pravda kůže malinko povolena, ale z toho si hlavu nedělám. Miminko je zdravé a já také 🙂

cassis1
18. kvě 2015

Já by řekla, že je to individuální a u každého jinak a hlavně záleží co kdo nabere zda je to voda či opravdu kila tuku, dle toho se taky shazuje. Nabrala jsem 20kg a po 14dnech od porodu jsem měla 15kg dole. Zbylých pět se mě sice nějakou dobu drželo ale nebylo to nic strašného. Do dnes a to mám doma 13m dítě mám něco navíc a v některém oblečení se necítím neb mě zůstal hlavně zadek, břicho téměř zmizelo. Ale je to jen moje pohodlnost, kdyby jsem pro to víc dělala věřím jsem dnes na své váze.

babby
18. kvě 2015

První těhu jsem nabrala asi 14kg u druhého 19kg a teď mám na sobě 23kg a to není ještě konec.
První jsem zhubla ani nevín jak najednou ze mě padaly kalhoty, bylo to velkým stresem s nemocným dítětem. Podruhé to šlo mnohem pomaleji, ale schodila jsem na svoji váhu asi do půl roka a teď se nechám překvapit 😉

gwennie
19. kvě 2015

@me79 no já vlastně po 1.dítěti měla taky postavu nezměněnou, teď si uvědomuju, že hlavně to druhé těhu mi dalo zabrat 🙂

andelka
19. kvě 2015

Taky to u druhého šlo pomaleji.
První 7,5kg, v porodnici jsem nechala asi všechno a během prvních 3 měsíců dalších pár kilo. Přibrala jsem trochu až po skončení kojení.
Druhý 11kg, v porodnici 7, zbytek do 3 měsíců, pak ještě trochu a odstavením zase zpátky.

zzuzinda
19. kvě 2015

U Adama jsem přibrala 8 kg a během 8 týdnů jsem měla 16 dole. U Báry jsem přbrala 12 a během 6 nedělí jsem 10 měla pryč a zbytek za další cca měsíc.

aneriska
22. kvě 2015

Zdravím, jsem po třetím porodu, dnes jsem se vrátila z porodnice a břicho mám stále obrovské ☹. Váhově jsem nechala v porodnici jen váhu mimča a asi kilo, takže nějaké 4 - 5 kg. Snad s tím šestinedělí něco udělá, ale to břicho jsem nečekala...

silvik77
22. kvě 2015

Já jsem přibrala asi 12-13 kilo. Vážila jsem se týden po porodu a měla jsem dole 9 kilo. Teď jsou to 2 týdny po porodu, nevážila jsem se, ale připadám si stejná, akorát kalhoty ještě nezapnu, bříško malinko ještě je. A to jsem si říkala, kolik přiberu a jak pak budu vypadat, když mi je 37. A úplně v pohodě, až jsem překvapená, a jsem zvědavá, jak to bude u dalšího těhu.

meindzi
22. kvě 2015

Do porodu jsem pribrala 12kg,v nemocnici jsem nechala 4kg. Pak skoro pul roku neslo dolu ani kg,i kdyz jsem mela poporodni komplikace,kojila jsem,o dite se staram sama,takze honicka,leta se stravuji zdrave. Na svoji vahu pred otehotnenim jsem se dostala po roce.ted vazim o 5-6kg mene,nez kdyz jsem zustala tehotna.

misulinka44
22. kvě 2015

Přibrala jsem 10 kg, v porodnici nechala 8. Dva měsíce po porodu jsem měla dalších 10 kg dole... Ted jsem půl roku od porodu a jsem stále o 8 kg lehčí, než před otěhotněním 🙂

krucis
22. kvě 2015

Sakriš holky jak to děláte? V prvním těhotenství jsem nabrala cca 18 kg. Z 62 se ručička zastavila před porodem na 80. Po porodu jsem měla 76 a toto číslo se zřejmě mojí váze líbí, páč už tam takhle zůstává přes 3 roky a to jsem malou kojila skoro do dvou let. Nutno ale podotknout, že už mám děti 2 (malý má 9 měsíců) a u druhého těhu jsem nabrala necelých 10 a nechala jsem je v porodnici a mám zase svých 76 ☹ Teď se snažím nežrat a hodně cvičit abych to konečně shodila, ale zrovna nemám pevnou vůli (zvlášť co se sladkostí a jiných dobrot týče, zvlášť teď když se dá už grilovat). Se cvičením teď až tak problém nemám. Snažila jsem se tedy cvičit celé ty 4 roky, ale to bylo spíš nárazově a spoléhala jsem na dlouhé procházky, ale moc to nepomohlo.

dedulka
22. kvě 2015

U obou tehotenstvi 15 kg nahoru a pak u obou slo 20 kg dolu...kojeni u me fungovalo skvele 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru