Mám hrozný strach z porodu - je lepší císařský řez nebo přirozený porod?

sabinapodrouzkova
24. říj 2018

Zdravím vás ženy.. 😊 Čeká mě v Prosinci první porod..
Ani si to nedokážu představit, a čím dál víc mám strach.
A chci se vás zeptat co je horší či normální přirozený porod nebo císařský porod.. Vím že je to u každého jinak a kazdy to snáší jinak... Doktorka mi řekla že asi nejspíš půjdu císařským řezem... Děkuji za každé odpovědi .. .

sabinapodrouzkova
autor
27. říj 2018

@barchen Tak to vám držím palce 😊

sabinapodrouzkova
autor
27. říj 2018

@sunflowerr Děkuji 😊

jennyska
3. pro 2018

Ahoj @sabinapodrouzkova a ostatní těhotné maminky. Už nějakou dobu máme na koníkovi Online poradny s odborníky - nyní se tedy můžeš optat i porodní asistentky v naší poradně https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn...

Všechny otázky jsou u nás v poradnách zdarma a anonymní a každý z odborníků odpovídá téměr denně 🙂 Navíc, Tvoje otázka pomůže i dalším maminkám, které něco podobného řeší také.

Věřím, že Ti naše porodní asistentka dobře poradí a pomůže.
Hezký den přeji! 🙂
Jennyska
Modrý koník team

floruska
11. srp 2019

@sabinapodrouzkova na to není směrodatná odpověď,každý to má opravdu jinak,mám za sebou 4 porody každý byl jinačí po těch bolestech (lhát nebudu zrovna to nelechta ale to k tomu prostě patří)jak ti dají miminko všechno je hned pryč a existuje jen ten človíček,nemáš se čeho bát

sobist
11. srp 2019

Podle mě je lepší přirozený porod. Ovšem i když si myslím že nejsem žádná "máčka" tak jsem to protrpěla, nechala si dát epidural a ten mi prosákl a umrtvil od pasu dolů.. 🙂 Prostě smůla. 🙂 Rodila jsem i tak "přirozeně" ale vlastně ho že mě spíš vydolovali. Naštěstí zdravého. 🙂

Z okolí vím, že můžeš narazit na cokoliv. Známe dělali císař, přeřízli křečové žíly či co - hodně krvácela, klesl ji tlak atp. a doktor jak spěchal pořezal miminko na noze.. prostě smůla. 🙂

Takže ať to bude tak nebo tak, stát se může kdykoliv cokoliv a často to ani nejde předem vědět a předejít tomu. Strach měj, ale drž ho na uzdě a věř, že to bude ok. 🙂
Mě brzy čeká druhý porod a taky se bojím, přemýšlím, a jediné v čem mám jasno je tohle - je úplně jedno jak, důležité je, aby na konci bylo zdravé miminko a přežila jsem to s co možná nejmenší úhonou i já. 🙂

Přeju hodně štěstí!

jola777
29. črc 2022

Já mám za sebou jak vaginální porod tak i porod sekcí. Za mě je rozhodně lepší sekce. Nebolí to a u mě byla i rekonvalescence rychlejší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru