Mám strach, že nepoznám to, že rodím

haninav
24. čer 2015

Ahoj, jsem ve 36tt a 4 dny, poslední týden, mě trápí večerní bolesti břicha(bolest typu jako kdyby mi to břicho chtěl někdo vyrvat, táhne to hrozně dolů) a bolesti kříže po celý den! Mám strach že to nepoznám, každý mi už říká že to poznám, ale mám prostě obavy. Bojím se už i chodit pořádně do města, jelikož mě trápí představa že mi tam praskne voda nebo mi začnou bolesti :( a já nebudu vědět co mám dělat! Nechodím také už sama radši někam ven! Mám větší strach že nepoznám než ze samotného porodu :(

lasirena
24. čer 2015

@haninav zbytecne se stresujes i kdyby jsi jela do porodnice a poslali te zpatky domu tak se svet nezbori... bolesti tedy kontrakce nemusi byt ze zacatku velmi bolestive ale kdyz začnou byt pravidelne co 10min tak je cas vyrazit 🙂

pajdousekk
24. čer 2015

Neboj,opravdu to poznas! A kdyby sis nebyla jista zavolej do porodnice co mas za priznaky. A jestli se bojis nekam chodit, no tak nechod 🙂 bud v klidu doma a odpocivej dokud muzes.
Ja se taky bala ze to nepoznam a pak mi v noci prdla zatka a hned odtekla voda. Drzim palce 😉

andelka
24. čer 2015

Já jsem to teda poznala (ale neměla jsem poslíčky, jen mi asi týden tvrdlo břicho), sice jistá jsem si dlouho nebyla, ale nakonec se vždycky stalo něco (poprvé špinění, podruhé zrychlení a zhoršení kontrakcí, které už se musely prodýchávat a bylo jasné že je to ono), co mě přesvědčilo si sbalit a odjet. A bylo to ještě včas. Poprvé se mimčo narodilo za 2,5h po příjezdu do porodnice, podruhé za 50minut. Myslím že obvykle zafunguje intuice a žena zavelí k odjezdu včas.
Jestli je ti blbě, tak nikam nechoď a odpočívej doma.
Mně bylo dobře, navíc podruhé jsem měla k bříšku ani ne dvouleté batole, takže u něj klidový režim a bát se chodit ven neprošel.I u prvního jsem měla hodně práce, rekonstrukce bytu do poslední chvíle před porodem, obchody apod.

gabi_k
24. čer 2015

Na pravidelne kontrakcie sa nespoliehaj..urcite zafunguje intuicia, nemaj z toho strach. Me zacali kontrakcie o stvrtej rano a uz pri prvej som mala pocit, ze to bude "ono". Uz len to, ze som ich mala v nezvyklu dobu bolo urcujuce.

Ja som tiez mala obavu, keby mi praskla v obchodaku voda, a tak som nosila v taske nahradne kalhotky, vlozky a leginy na prezlecenie. Tak pre tvoj klud to sprav tiez takto. A ak by si zacala rodit, tak skratka zavolas sanitku 112 a je to vyriesene..Mas vazne zbytocne obavy ;)

mandala
24. čer 2015

Já poprvé taky nevěděla, jestli je to ono, nebo není, takže jsem přetrpěla noc a jela až ráno na objednanou kontrolu, kde si mě už nechali, ale rodila jsem až v 18h večer, takže kdybych ještě vydržela, nic by se nestalo. Já osobně si myslím, že poprvé to většinou není tak rychlé, takže bych jela, až budou bolesti opravdu neúnosné, nebo když praskne voda. A to, kdy se stanou neúnosnými opravdu poznáš. Přeji hodně štěstí. 😉

gwennie
25. čer 2015

v klidu... platí pravidlo - dokud si nejseš jistá, jestli je to "ono", tak to není ono 🙂 Tohle jsou takový drsný bolesti, že to fakt poznáš!

haninav
autor
25. čer 2015

Děkuji všem 🙂, jsem na to zvědavá jak to tedy budu mít! Tak je fakt že i samy doktoři říkají , radši 10x zbytečně než jednou pozdě. Tak doufám že to poznám a dojedu do porodnice včas!

apacheee
AMBASADORKA
25. čer 2015

@gwennie No, já ti řeknu, že kdybych čekala doma na kontrakce, tak jsem to nepoznala. Bolet mě to začalo až půl hodinky, než byl malý venku, do té doby jsem byla úplně v pohodě, přestože na monitorech byly šílená čísla. Takže ještě že mi nejdříve praskla voda, do porodnice jsme to měli 2 hodiny🙂

deenyska
25. čer 2015

@haninav Tak postupně.... v 37. týdnu už je tělo, především páteř, fakt tak zhuntovaný, že už se to někdy takhle nepříjemně ozívá. Přirovnání pocitu k tomu, jakoby ti někdo bříško chtěl vyrvat, mě trošku překvapilo, ale kdyby tomu tak skutečně bylo, už by jsi asi šupajdila k lékaři, spíš mám pocit, že jsi sevřená strachem. Ale opravdu zbytečně, jak píšou holky. Jasně, už můžeš porodit prakticky kdykoliv, ale pořád máš před sebou ještě tři týdny do termínu, tak se nesmyslně neplaš. A když ti všichni tvrdí, že to poznáš, tak na tom asi něco bude, hm? Přece znáš své tělo, ono ti napoví ;). A když se zeptáš vícerodiček, určitě ti drtivá většina řekne, že pokaždé byl porod jiný a pokaždé to poznaly. A když se bojíš, že ti praskne voda na nevhodném místě, dělej to, co ti poradila @gabi_k . Alespoň pro pocit klidu. Nicméně i toto je v zásadě hloupost... no a tak co, máš bříško, jsi těhotná, každý musí vidět že na rozpadnutí, bylo by všem jasné, co se ti přihodilo. A neboj, že by ses rozrodila tak rychle, že bys nestíhala. Takových porodů je málo. Větší pravděpodobnost je spíš opačná. Užívej si poslední těhulkové dny, těš se na miminko a zaměstnej si hlavu něčím, s čím těhotenství a porod vůbec nesouvisí ;)

pigpeppa
25. čer 2015

Kéž by šlo přehlédnout porod.

jitavrtule
25. čer 2015

@haninav z vlastní zkušenosti můžu říct, že to, že už je to "ono" poznat nemusíš, ale určitě poznáš, že se něco děje. Je to strašně individuální, není pravda, že "to je taková bolest, že už budeš vědět..". Já třeba celou první dobu porodní považovala za poslíčky (které jsem do té doby neměla). Jo, bolelo to, ale zas tak strašný to fakt nebylo, normálně jsem celý den fungovala - vařila, dopřipravovala věci, pochodovala po bytě.
Pokud jsi ale tak vystíhovaná z toho, že to na tebe přijde někde venku, tak to nehroť a drž se u domu. Na druhou stranu - a co, pokud by se to stalo (praskla ti voda, začly kontrakce) někde daleko, tak za deset minut neporodíš, sedneš si na nejbližší lavičku, vezmeš telefon, zavoláš si sanitku, pak zavoláš mužovi a všechno bude v pohodě.
Buď ráda, že už je léto a teplo...taková prasklá voda v zimě musí být mnohem horší 😀
Neboj, dobře to dopadne 😉

zo_ja
25. čer 2015

Obdobně jako mandala, s tím, že ani s prasklou plodovkou není třeba spěchat, já třeba neměla vůbec žádný kontrakce, nic, takže bych tam jen čumákovala. Pokud je PV čirá a nezapáchá, je bezpečně 24 hod čas. Ale může být dobrá kontrola nebo dle intuice odjet, dle pohybů, pocitů. U prvního obv. není třeba spěchat.
Na druhou stranu - lepší porodit hezky v klidu spontánně třeba doma, než být 2 dny v porodnici, kde se to zasekne a nepostupuje třeba kvůli blbýmu přístupu, když tam člověk přijede moc brzo.

gwennie
25. čer 2015

@apacheee Fakt? 😀 tak to jsi asi první, od které to slyším 🙂 každopádně za to buď ráda🙂

haninav
autor
25. čer 2015

Podle toho co tady všechny píšete, tak každá jste to měla úplně jiné. Je znát že každá je individuální! Jenom že obavy mám právě z toho že budu jedna z těch, která kontrakce mít nemusí nebo budou tak slaboučké že mé to nějakým způsobem nerozhodí. Ono se teď ke konci těhotenství přece jenom honí tolik různých myšlenek, i když mám 3 týdny do porodu. Stejně už abych to měla za sebou a maličkou už jenom držela v náručí 🙂

mandala
25. čer 2015

@haninav Kdybys měla mít kontrakce tak slabé, že bys nepoznala, tak bys byla jedna z mála těch štastných, za což bys měla být spíš ráda. Neboj, ono to nějak dopadne a určitě dobře, nemá cenu se s tím nervovat, počítej spíš s tím, že poprvé to tak rychlé nebývá, bohužel. ☹

prcekverunka
25. čer 2015

@haninav Jak daleko máš porodnici? Netrap se, kontrakce Ti nezačnou okamžitě TAK silné. Stupňují se. Já jsem třeba začínající porod nepoznala, myslela jsem si, že to jsou poslíčci. Ale to už jsem stejně byla v porodnici. Pochopila jsem to, až když mi praskla voda a najednou silné kontrakce po 2 minutách. Do samotného porodu bylo ale i tak dost času 🙂

haninav
autor
25. čer 2015

Tak porodnici mám 40 km od domova, ale už aby to bylo za mnou 🙂 jinak děkuji za oporu a za rady, moc si toho vážím 🙂 už jsem mnohem klidnější 🙂

deenyska
25. čer 2015

@haninav No vidíš, to je přístup - už abych ji držela v náručí! To je přece krásná myšlenka. 🙂 ... to, co bude předtím, to je přece úplně jedno. Ale jsi dobrá, většina holek poprvé těhotných si říká, prosím prosím, ať to nebolí, ať jsem jedna z toho mála, co to skoro neucítí... ale ty ne, ty máš strach z toho, že to bolet nebude 😀 . Super! 😀 ..... hele, něco, co tě donutí jet k lékaři, určitě pocítíš... teď mě napadá, hlidej si hlenovou zátku, může odcházet postupně nebo najednou, jak se objeví, buď ve střehu, do tří dnů, myslím, bys měla rodit. Takže po zátce žádné vycházky, aparát při ruce a je. Do té doby pohoda čajíček 😎 😉

pajdousekk
25. čer 2015

@deenyska me by hrozne zajimalo jak ta hlenova zatka vlastne vypada. Me praskla voda v 3:45 do postele, probudilo me tajove jakoby rupnuti a pak ze me vyteklo obrovske mnozstvi vody. Zatku jsem hledala, ale nenasla.

petrasipkova1
25. čer 2015

@pajdousekk Do postele to musí být mazec 🙂, dneska jsem povlékla čistě postele, abych byla na malinkou připravená, tak doufám, že tohle mě nečeká 😀 Termín mám v úterý, tak už jen čekám kdy to přijde, doufám, že na sebe princezna nenechá dlouho čekat 😉

eva267
26. čer 2015

Já jsem to nepoznala. Pravidelné kontrakce nebyly. Manžel mě donutil jet. Za 45 minut byla malá venku i s cestou. Takže příště nebude žádné rozhánění "poslíčků", rovnou pojedeme. Vůbec mi nebude vadit, když nás 10x pošlou zpět. Hodně štěstí!

deenyska
26. čer 2015

@pajdousekk Já sama s hlenovou zátkou zkušenosti nemám, ale lékař se mě na ni ptal, jestli odešla. Já si toho vědoma nebyla. Ale četla jsem, že může odcházet po částech, takže zřejmě u mě zaměněn s výtokem, jinak nevím. Ale maminy, co st ím zkušenost mají ji popisují nehezky 🙂 Ale pokud tě to opravdu zajímá, tak zkus google a obrázky, že se najde někdo, kdo takový obrázek zveřejnil 😀 😉

dokument
26. čer 2015

@haninav spis bys byla velka vyjimka, kdybys to nepoznala a nemela bolesti. Nechci strasit bolestma, ale az uz se rodi,tak to docela boli. Zprvu to neboli je to jen hodne neprijemne, takhle jsem "rodila" jeste 24 hodin doma vlastne. Ale pak v porodnici to bylo uplne neco jineho. Nejakou dobu to trva. Prvnim vetsim znakem, ze rodim, ze uz se to chysta, bylo, ze mi odchazely najednou krvave hleny (hlenova zatka). Neni to jen na lzicku nebo jen nejaky naruzovely hlen, takove nic, jak jsem se tady tehdy ruzne v diskuzich docitala 😀 Je to neco hodne neobvykleho a je toho hodne. Pak jeste byly kontrakce takove nic a teprve tesne pred porodem (vypuzenim) to bolelo hodne. Ale mne pichli vodu v porodnici, takze potom to byl masakr, protoze ty bolesti byly hned a ty nejvetsi co jsem mela. Mozna to tak nekdo nema, kdyz mu ta voda odejde sama, nevim. Proste neni to hned. Mela jsem nekomplikovany porod, klasika, prumer.

elisset
26. čer 2015

tak já se přiznám, že bych to nepoznala kdyby mi nepraskla voda, po prasknutí vody bolesti taky nic moc a to už jsem byla téměř úplně otevřená ... ale dva dny předtím mi odcházela hlenová zátka a bolelo mě břicho jako při menstruaci

jitavrtule
26. čer 2015

@petrasipkova1 já si před porodem koupila v ikee nepromokavý chránič na matraci za pár stovek a musím říct že se za to dodnes plácám po ramenou🙂 voda mi sice nepraskla, porod začal kontrakcema a vodu mi píchali až na sále, ale co máme Elu,tak postel byla znectěná už x-krát. Počůraná, pokakaná, poblitá. A takhle to jen naházím do pračky a matrace je bez poskvrny.

dannyblakely
26. čer 2015

ehm.. poznáte, nebojte 🙂

petrasipkova1
26. čer 2015

@jitavrtule 🙂 Dobrý nápad, a jak se na tom spí ? je to prodyšné ? nepotí se člověk jako v nemocnici kde mají na posteli igelit ?

jitavrtule
26. čer 2015

@petrasipkova1 no, prodyšné úplně maximálně není, ale mně to na spaní nevadí, nijak zásadně se na tom nepotím. Igelit jsem měla na posteli v porodce a to bylo teda peklíčko...Jediné, co můžu říct proti, je že vydává jiný zvuk než jen samotná matrace, trochu šustí. V ikee mají dva druhy, jeden z nějakého superhyper materiálu, který by měl být prodyšný a kdesicosi, ale to bylo za litr a já to původně plánovala fakt jen na tu dobu těsně před porodem, tak jsem vzala to levnější za nějaké tři stovky. nahoře je jako-froté a zespod něco jak PUL zátěr. Přes něj mám ještě natažené prostěradlo. Dneska bych možná bývala zainvestovala, protože s miminem v posteli se to fakt vyplatí. A to tam malou samozřejmě nemám jen tak vypuštěnou na naháče, ale proteče plínka, nebo hodí dobře mířenou šavli a neštěstí je na světě....

eldrag
26. čer 2015

ja spala na prebalovaci podlozce jednorázové, voda praskla v noci (asi tušení)
zakladatelko 1, praskne voda - odjezd do porodky, 2. začnou bolesti v intervalech - tepla sprcha nebo vana , bud to ustoupi nebo se to zhorsi pak jet, 3, možnost tak slabých bolestí že by sis nevšimla a začala rodit 155 , dobrý den rodím :D a je to.

odpočívej ale nezustavej doma, nečím se zabav třeba si kup neco na tvoření, knihu cokoliv... prochazka atd.... když ti voda praskne venku tak se nic neděje, jako těhotnou te nikdo podezřívat z počůrání nebude :D a když tak drž u ucha telefon a volej že rodíš :D

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru