Menstruace po šestinedělí při plném kojení, je to možné?

samcuska
21. kvě 2013

Ahojky vsem...Mam na vas otazecku?Jak je to s menstruaci po sestinedeli?Plne kojim a dostala jsem slabou menstruaci,ktera trvala 5 dni...ubehlo ted 14dni a mam opet menstruaci.Je to mozne?Ale ted me boli v podbrisku a v zadech...Mela jste to taky nektera?Jsem z toho hrozne nervozni...Mam zavolat na gyndu co a jak?Teda vubec nevim,at ze sebe neudelam blbce..☹ Diky za vase nazory a rady...

lv
21. kvě 2013

no kamoška plně kojila a menses měla 5týdnů po porodu a pak pravidelně..

anina32
21. kvě 2013

Při prvním přišla menstruace 7 týdnů od porodu a pak už byl pravidelný cyklus i když jsem plně kojila do půl roku. Teď při druhém přišla mrcha poprvé 3 měsíce od porodu, ale pořád to ještě není pravidelné, někdy cyklus 28 dní, někdy 45, je to už 9 měsíců, ale ještě pořád kojím, tak snad je to tím.

samcuska
autor
21. kvě 2013

@anina32 :takze myslis,ze je to kojenima ze se mi to upravi???

samcuska
autor
21. kvě 2013

@anina32 : ono to spis ani jak menstruace neni,spise jen spineni...Jsem z toho uplne nesva...U predchoziho ditete jsem mela menses normalne po porodu a bylo to super,ale tohle nesnasim...Pak clovek nevi na cem je...!

agnes91
21. kvě 2013

Kojila jsem taky plně do půl roku a menstruaci jsem dostala přesně den po šestinedělí, měla jsem to dost nepravidělně aspoň půl roku, teď už docela pravidělně, ale dlouhý cykly (35-40dní). Každá to máme jinak, ale možný to určitě je, to tělo se zas časem "ustálí" 🙂

anina32
21. kvě 2013

@samcuska no já doufám že se to ustálí až přestanu kojit. Byla jsem na kontrole po šestinedělí a podle doktora vše v pořádku, teď jdu příští týden na stěr tak se znovu zeptám. Pokud máš nějaké pochybnosti asi to zkus taky probrat s doktorem jestli je vše ok😉

mitote
21. kvě 2013

@samcuska ja dostala po sestinedeli take hned mesntruaci. Plne kojim uz 8. mesic a uplne normalne menstruuji kazdy mesic

samcuska
autor
22. kvě 2013

@anina32 :zkusim mu dnes zavolat,je tam odpoledne...Prijde mi to divne,po vice nez tydnu,abych zacala znova slabe spinit...Meli jsme i s manzelem sexik a on mi tvrdi,ze si neni jisty,tak jestli to nemuze byt i uhnizdovani nebo neco takoveho..Po peti dnech,to by byla asi hodne kratka doba na vajicko,ne?.Ale to asi ne-e...Nevim,tezko rict.Odpoledne budu chytrejsi.🙂

werunka21
22. kvě 2013

Taky jsem dostala menstruaci hned kolem 6nedělí.Plně jsem kojila ale v noci asi jen jednou. Ale mohla by to být třeba i ovulace, na uhnízdění je to brzy, to je tak týden před další MS. Ale těžko říct, po porodu je to tělo úplně jiné, jinak dlouhý cyklus ap., takže to může být klidně obojí 😅

samcuska
autor
23. kvě 2013

@werunka21 : Diky ja vcera volala k dr. a ten rekl,jakoze by to mohlo byt i normaln i...Akorat to krvaceni nesmi trvat vic jak 10dni,jinak by se to muselo nejak zastavit...🙂 Tak nevim,jestli mam byt klidnejsi...Bez MS jsem byla nervozni a s MS jsem taky na nervy...:-/

romantika
23. kvě 2013

ano je to normalni, někdo to ma za rok někdo hned. asi si nevyberes, po tom roce je to potom celkem pohroma. mne to tak pul roka i vic trvalo, nez si telo zase udelalo rezim a mela jsem desive silnou a bolestivou. fakt des. Po sestinedeli to mela hned kamarádka. Stejnak pujdes na kontrolu po sestinedeli, tak to rekni nebo si zavolej. Normalni je, ze i ocistky trvaji dele nez sestinedeli. Ja spinila o 2 tydny dele, pak se ukazalo ze tam kousek neceho zustal - placenty, coz způsobovalo to krvaceni, nastesti pak vypadla sama, ale krvácela jsem celkem dost cele sestinedeli i 2 tydny potom. Muzes jit na kontrolu, udela ti UTZ a povi. POzna to podle vysky sliznice.

dorinek
5. črc 2013

@samcuska - po porodu jsem 2 měsíce krvácela, pak pár dní nic a přišla pravidelná MS. A to kojím doteď 🙄

mmd
6. bře 2014

Potýkám se se stejným problémem 10 dní po šestinedělí se mi vrátila MS a plně kojí od začátku po 2 hodinách a v noci po 4 hodinách . Je to k vsteku těšila jsem se jak budu mít tak půl roku klid . Všichni mi totiž tvrdili že se vrací tak zhruba po půl roce.

ined77
7. kvě 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,

do naší WIKI knihovničky byl přidán nový článek Menstruace při kojení https://www.modrykonik.cz/menstruace-pri-kojeni/.
Budu moc ráda, pokud najdete chviličku a podělíte se s ostatními maminkami o své zkušenosti s menstruací při kojení. Kdy se dostavila či nedostavila, byla pravidelná nebo naopak přicházela, jak se jí chtělo? Měla menstruace vliv na kojení? Začalo miminko kojení odmítat?
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte WIKI knihovničku tvořit a rozšiřovat 🙂.
Krásný den všem.
Denisa

@mmd @dorinek @romantika @samcuska @werunka21 @mitote @anina32 @agnes91 @lv ... a další 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru