Nalbuphin - tišící lék při bolestech u porodu

alt
23. únor 2015

Chtěla bych otevřít diskuzi, zda tu má některá z vás holky nějakou zkušenost s tišícím prostředkem při porodu Nalbuphin viz http://www.porodnice.cz/clanky/pripravek-na-sni... v naší nemocnici je podáván místo epiduralu,ráda bych chtěla slyšet, zda a jak moc to tlumilo bolest..

leniczka23
23. únor 2015

@alt Já myslím,že mi ho dali..Epidurál jsem nechtěla,ale něco jsem v určité fázi chtěla..No..Bolesti jsem teda menší necítila,ale byla jsem tak oblblá,že jsem mezi kontrakcema usínala a nemyslela na to,že zase přijde další..prostě jsem byla regulérně sjetá..🙂 Manžel řikal,že jsem něco mluvila,na něco odpovídala a přitom on nic neřikal..Ale bolest menší nebyla..Ale je taky možný,že mi dali uplně něco jiného,protože 3hodiny to netrvalo ani náhodou..

s_b
23. únor 2015

Taky jsem nechtela epidural, nebyla jsem si jista jestli u aplikace necuknu, a myslim ze mi dali proti bolesti prave nalbuphin, nebo neco podobne. Prvni davka od bolesti fakt ulevila asi na hodinu, pak mi pichli oxitocin, a bolesti strasne zesilili, druha davka uz moc nepomohla. Ale zase na druhou stranu bez te druhe davky tby to mozna bylo jeste mnohem horsi..

alt
autor
23. únor 2015

@leniczka23 no ještě ti mohli dát Dolsin, ten se dával dřív, a právě byl slabší.. no škoda že to nevíš přesně, ale chápu člověk se na takové věci neptá, chce ,,něco od bolesti,, a víc ho nezajímá ..že 😀

alt
autor
23. únor 2015

@leniczka23 Petidin ( je to ten dolsin) ten jsem měla i já u druhého porodu, dali mi to s tím, že bud mi to porod rozjede nebo poslíčci odezní.. poslali mě spát, že se mi po injekci prý bude chtít.. no já fakt kontrakce prospala takovým stylem, že jak na mě šla tak jsem vyskočila z pposlete prodýchala a zase lehla a usla, byla jsem fakt ,,mimo,, asi tak jak ty.. 😀

irennn
23. únor 2015

Taky jsem dostala Dolsin, měla jsem nesnesitelné křížové bolesti u nepostupujiciho porodu, tři dny... Byla jsem z něho totálně mimo, jako bych spala ale zároveň nesnesitelné bolesti jakoby se mi lamaly záda ale nemohla jsem křičet, jen jsem se vždycky nějak nahrbila v posteli, to vím od manžela, epidural mi dát nemohli

janinna947
26. bře 2016

Nechtěla jsem při porodu epidural, tak když mi nabídli Nalbuphin, nechala jsem si ho dát. Dali mi ho do kapačky. Souhlasím s leniczkou23, bolest to neztišilo vůbec - to mi teda ale doktorka ani neslibovala. Říkala, že je to jako dát si dva panáky alkoholu, ale bolest že to nezmírní. Mně to teda přišlo jako deset panáků, mezi kontrakcemi jsem okamžitě usínala a mluvila z cesty. Když mi dokapala kapačka, za chvilku už jsem byla při smyslech.

janazdendavojta
26. bře 2016

Taky mi nabídli něco jako dva panáky alkoholu a super. Příště si o to řeknu znova 🙂 Kontrakce byly stejně bolestivé, ale mezitím jsem tvrdě usínala a díky tomu jsem nabrala další sílu. Kamarádka mi teď doporučovala rajský plyn, ale v porodnici, kde chci rodit s tím zkušenosti nemají.

bekyc
12. črc 2016

Mně ho taky napíchli, musím říct, že jsem mezi kontrakcema, které byly velmi bolestivé, byla docela mimo, usínala jsem a tak nám to aspoň rychleji uteklo. Porod se vyvíjel dobře a já nelituju, že jsem si to nechala dát. Na fotkách ze sálu hned po vyndání miminka vypadám trochu jako zfetovaná 😀 Až na porodním křesle jsem byla při smyslech.

astyna
12. črc 2016

@alt

Já jsem Dolsin dostala, neviděla jsem nějakou změnu teda...Nejlepším tišícím prostředkem byl pohled na syna 🙂

anetadr
12. črc 2016

@alt ten článek, na který odkazuješ, je opravdu jednostranně napsaný. Je lepší si přečíst příbalovou informaci a zhodnotit rizika tohoto léku oproti jeho přínosu. Příbalový leták je např. zde http://www.sukl.cz/download/pil/PI14974.pdf

Vybírám úryvek týkající se podání u porodu:

Je-li Nalbuphin OrPha podáván matce během porodu, novorozenci by měli být sledováni pro možný výskyt útlumu dýchání a arytmií (viz bod 4 možné nežádoucí účinky).
Nalbuphin OrPha se vylučuje do mateřského mléka. Po podání přípravku Nalbuphin OrPha by mělo být kojení na 24 hodin přerušeno.

alikoaliko
26. únor 2017

Ja musim rict, ze nalbuphine mi zachranil porod 🙂 po 18 hod kontrakcich jsem se konecne zacla otvirat z 1 cm na 5, ale uz jsem bolesti lezla po zdi... pri tech 5 cm mi ho pichli a byla jsem teda dobre sjeta 🙂 jakoby se mi vratil optimismus, ze to zmaknu a na zaverecne tlaceni jsem nabrala hlavne psychicke sily. Pritel rikal, ze do sprchy jsem pak sla sejdrem a usmivala se u toho :D

linn42
13. čer 2018

Ahoj přidám svou čerstvou zkušenost, třeba někomu pomůže, aby nedopadl jako já.
Pokusím se to nicméně zkrátit; měla jsem dlouhý nepostupující porod, kdy kontrakce sice chodily silné a po dvou, max třech minutách, ale prakticky jsem se neotevírala (2cm za 7 hodin). Večer po celodenních bolestech už bylo jasné, že to bude ještě na strašně dlouho, takže jsem poprosila o něco od bolesti, abych si mohla trochu odpočinout. Domluvily jsme se s asistentkou, že dáme "jenom něco slabšího do svalu", protože epidurál jsem striktně odmítla hned ze začátku. Dostala jsem injekci do zadku s tím, že mám vstávat opatrně, že se po tom některým lidem chvíli točí hlava. Točila. Ne ale jenom chvíli - nebyla jsem ani schopná jít sama rovně další tři hodiny a čas od času se mi regulérně rozvlnil svět, což byl hnus přímo fialovej. Od bolesti to ovšem pomohlo prakticky okamžitě, jenže mi to zároveň taky skoro zastavilo kontrakce - chodily tak jednou za ctvrt hodiny. Z extra pomalého porodu tak byl najednou zastavený porod a když jsem se za dalších šest hodin neotevřela o víc než centimetr, museli jsme přistoupit k infuzi oxytocinu. Netřeba asi podotýkat, že tím pádem začalo naprosté mučení, ale po dalších 3 hodinách už jsem skutečně začala rodit. Vyčerpaná jsem byla já i malý, takže se mu nedařilo dobře rotovat a šprajcnul se, v průběhu na chvíli ztratili srdeční ozvy a nakonec přestal dýchat. Já byla v takovém deliriu, že jsem ani netušila, jaká se strhla panika, a že tam naběhl celý tým lidí, akorát vím, že na mě začali všichni řvát ať tlačím, protože malý ještě ani omylem nebyl venku. Po narození ho hned brali na přístroje, protože nezačal dýchat sám... no děs a hrůza. Naštěstí to dobře dopadlo, ale kolik škody nadělá jedna injekce, bych si nikdy nepředstavila.

fandysek_1
13. čer 2018

@linn42 hlavně, že jste oba dva v pořádku. Úplně mi mrazilo. Můžete napsat porodnici?

linn42
22. čer 2018

@fandysek_1 Jj v pořádku jsme, ale hned následujícího dne jsem prohlásila, že další dítě si teda už adoptujeme. Porodnice Frýdek-Místek. Rozhodla jsem se pro ni, protože měli docela fajn reference a i všechny známé co tam rodily, si to chválily. A je fakt, že doktoři byli i vcelku milí a vstřícní, jediné co mě tam vždycky štvalo, bylo nekonečné čekání, než člověk přijde na řadu, ale to se dá přežít. Tak nevím no, co to tentokrát vyváděli... asi chyba v matrixu :(
Jako později jsem se o nalbuphinu dočetla, že "zvláštní opatrnosti je zapotřebí, pokud trpíte sníženou funkcí štítné žlázy" což jsem jim řekla 2x při příjmu a pak ješte jednou už na sále, ale asi to nebrali v potaz a počítali s tím, že se nic nestane...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru