Pomoc, chci rodit - odvar skořice+hřebíček+zázvor

dindonka
24. říj 2015

Ahoj, maminy potrebuju poradit. Za jak dlouho zabere odvar skorice+hrebicek+zazvor. Teda jestli vubec zabere. Mam tehu cukrovku, problem s tlakem a v porodnici cekaji na porod. To ze omdlevam neresi, monitor neukazuje kontrakce. Nic se nedeje. Jsem 39+3 tak jsem dnes uvarila odvar. Jinak sex a uklid nezabira. Vim, ze je to na mimcu, ale moje stavy doktory nezajimaji a ja nehodla denne mit stav na omdleni jen protoze mi lita tlak a klesa cukr. Jinak mimo vysoko, hrdlo 1-1,5 cm na spicku prstu. Diky za kazde rady. Pit jsem zacala dnes. Tak kdy to zabere?

majkylove
24. říj 2015

já pila týden dohromady se všema dalšíma radama a pak to šlo,ale měla jsem po termínu takže kdo ví 😅

no_title
24. říj 2015

zkus čaj z maliníku. Ten se sice pije už od 37. týdne, ale hodně pomáhá, urychluje i porod 🙂

dindonka
autor
24. říj 2015

Ja mam termin ve stredu, dnes je sobota. Tak nevim. Zatka odchazi uz tyden ale je bez krve. Doktor se snazil o Hamiltona, ale pry se mu tam nevejde prst takze nebyl 100%.

dindonka
autor
24. říj 2015

@no_title ten piju uz od 35 t. Ale ten pry nema vliv na vyvolani porodu

vitoriova
24. říj 2015

Myslím si, že nepomáhá vůbec nic 🙂 je to silně individuální záležitost a příroda si řekne sama 🙂

dindonka
autor
24. říj 2015

Nez si priroda rekne tak zdechnu a s cukrovkou bych nemela byt vic jak 40+5. To mi uz moc nezbyva. Nektere nemocnice dokonce nechavaji jen do 38+5. Jen Apolinar nechava do 40

keny123
24. říj 2015

@dindonka mě vyvolal porod ricinový nápoj 🙂 ale hodne lidí by do toho nešlo... já teda znova jo!nejdriv me začlo bolet břicho pěkně jsem se vyprázdnila v pohodlí domova a pak kontrakce a malej okamžitě venku ,bez nástřihu,bez komplikací.. pohoda...

shine2015
24. říj 2015

@dindonka promin ale snad veris lekari\lekarum,ke kterym chodis...a pokud ne,tak je zmen ...podle me vse ma svuj duvod,ale pokud si myslis,ze jinde maji lepsi peci ci postupy,tak bez jinam.

Osobne bych zadne "lektvary" a zarucene postupy jak vyvolat porod teda nepraktikovala.....v zajmu o dite i o sebe.....vubec se divim ze bys sla dobrovolne do hamiltona,ale to je na jinou diskuzi...

dindonka
autor
24. říj 2015

@shine2015 sla jsem do nej dobrovilne. Asi nevis jaknse clovek citi kdyz se mu v ramci cukrovky snizi cukr a doma ma dalsi dite o ktere se stara. Ja se puvodne ptala za jak dlouho asinpusobi onen lektvar. A tezko ve 39 tt zmenim porodnici ve ktere jsem hlasena od 14tt. Tyhle rady miluju!

dindonka
autor
24. říj 2015

@keny123 tak na to nemam odvahu.

kuratkol
24. říj 2015

Mně vyvolala porod horká vana a masáž bradavek, do hodiny se to spustilo a jeli jsme.

loc
24. říj 2015

@dindonka tak pokud se doktorovi nevesel dovnitr prst, porod ti tezko neco vyvola, ty babske rady i Hamilton zabiraji az pri vyssim CS (cervix score):( ale jestli je ti tak zle, rekni to doktorum a oni udelaji, co bude potreba...

evcann
24. říj 2015

@dindonka pokud mimi nechce nepomůže nic, zvláštní, ze té nechávají, já měla též cukrovku a vysoký tlak a tak mi hned 38+1 vyvolali porod. Přeji ať je to brzy 🙂 a v pořádku

ladyhacek
24. říj 2015

prosím tě a v jaké nemocni jsi? Já byla 38+5 a k vůli tlaku mi vyvolali porod a to se zhoršil až poslední týden po celou dobu těhu v pohodě (pak jsem měla 100/150).
Někdo říká, že nepomáhá nic. Já bych zkusila teplou vanu a sprchu a masírovat bradavky (to prý zabírá) já pila maliník cca 14 dní a malý byl stejně vysoko,ale po vyvolání klesl rychle.
Co schody? mají v porodnici zkusila bych vyjít.

zitova
24. říj 2015

Mne nezabral ricinak ani na 2x a ten odvar som pila skoro 3 tyzdne 2x denne..nakoniec drobec isiel sam 14 den po termine. Ale v tvojej situacii by som vsetko toto skusala. Skus ricinak 0,5 dc oleja doliat merunkovym dzusom a troska alkoholu. Ked nic ine je to fajn prehanadlo a neublizi to

lumixii
24. říj 2015

Já měla tlak v pořádku, měla jsem jen těhotenskou cukrovku, a taky mě vyvolali porod v 38+5tt. 😒
a to mi tenkrát dr. říkal, že s cukrovkou nenechávají ani do termínu, že můžou být komplikace. (jaké, na to jsem se raději ani neptala)

deathy
24. říj 2015

Taky asi nepotěším. Zkoušela jsem od úklidu po sex vše, i ten hřebíček se skořicí jsem pila... do ricinu jsem teda nešla. Nezabralo nic. Jediný co pak pomohlo (ale byla jsem už i otevřená a tak nějak připravená a dva dny po termínu), že mi dr. udělala Hamiltona, odpol jsem se donutila k sexu a další den ráno už mě začalo bolet břicho, do porodnice jsme radši odjeli kolem 1 a večer v 7 byl malej na světě. Ale myslím si, že kdyby to tam dole nebylo připravený, tak jsem mohla na Hamiltonovi a manželovi skákat, k tomu se prolejvat čímkoli... a prostě by to nešlo.
Asi bych být tebou - pokud fakt nedáváš, což v tomhle stavu a s druhým dítětem na krku - přitlačila na doktory. Nic jiného asi nezbývá, bohužel...
Držím palce a pevné nervy... konec je na prd sám o sobě, navíc když je člověku takhle zle.

shine2015
24. říj 2015

@dindonka promin ale kdyz ti je blbe a nic nedelaji,tak proc by jsi nemohla zmenit porodnici ci lekare??? Co to je za nesmysl??? Pokud mas komplikace coz podle popisu mas,oni nic nedelaji a ty to nezvladas,tak zmenit je muzes....ja bych to udelala...zkusila bych se s nimi donluvit na nejakem stanovisku a pokud bych nevidela snahu,tak je zmena na miste......vymluvy typu ze to nejde neberu. Protoze bud ti je tak zle ze to resis hned a nebo ti zase tak zle neni a tim padem lekari nic velkeho nepodnikaji...ale babske rady bych pri vysokem tlaku a cukrovce rozhodne neriskovala....
A pokud beres hned vse jako utok,hned se zlobis i urazis, tak potes teda.....

werumka
24. říj 2015

@lumixii
@dindonka Pokud je těhotenská cukrovka pouze na dietě nebo třeba s jednou injekcí inzulínu denně a kompenzovaná (glykovaný hemoglobin v normě), tak se před termínem nevyvolává. Před termínem se vyvolává u diabetiček 1. typu které mají cukrovku celé těhotenství a jejich glykémie jsou často dost rozkolísané a tím pádem placenta může rychleji stárnout. Jinak k vyvolání není důvod.
Pokud máš sklon k hypům, tak zavolej předně na diabetologii. Nevím, jestli nepícháš inzulín, pokud ano, bude třeba snížit dávky (což je kolem termínu normální). Pokud ne, tak pak bude potřeb víc jíst - opět - je to o rozložení sacharidů během dne.

betelgeuzz
24. říj 2015

@dindonka tak já po tomhle odvaru ze skořice a hřebíčku rodila 2x, vždycky do druhého dne. Poprvé 10 dní před termínem, protože jinak bych šla na vyvolání.

majvik
24. říj 2015

já jsem si udělala odvar jenom ze skořice a začali mi tak do hodiny kontrakce po asi patnácti minutách,ale po zhruba třech hodinách přestali. Za dalších asi pět hodin se vrátili a za dalších pět hodin bylo po všem🙂

lumixii
25. říj 2015

@werumka Já byla pouze na dietě.

betelgeuzz
25. říj 2015

jenom mě napadlo, víš, že se nemá vypít naráz, ale popíjet celý den?

dindonka
autor
25. říj 2015

Takninzulin nemam. Na dia mi rekli ze na diete je hloupost mit hypo. Glokometr mi po svacine ukazuje kolem 3,8. Rada dia je cokolada. Na dia od 37 tt uz nezvou takze az po porodu. Tlak jsem mela 100/50 primo u Apolinare kdyz jsem tam jela ze je mi blbe. A pry tlak sice maly ale monitor neukazuje kontrakce. Cukr nizky, merili i tam, tak se mam najist a vic drzet dietu. Tu drzim poctive. Po druhe jsem tam byla s tvrdym brichem ktery ztrvdlo a uz nepovolilo. Tak opet bricho tvtdy ale monitor nic neukazuje. Uz jsem tam byla 4x a ani jednou s kontrakcema.... Zitra poradna, tak uvidime. Rekli mi ze porod vyvolaji az po 41 tt, ze dietu mam dobrou a tak neni duvod. Jestli mi je spatne mam lezet a drzet dietu! Na ricinak nemam nejak odvahu. Odvar popijim cely den. Delam si to rano a do vecera upijim. Malinik vypiju behem dopoledne 1 l.

werumka
25. říj 2015

@dindonka Někdo má sklon k nízkým glykémiím. Ale bez injekcí inzulínu skutečně hypo mít nemůžeš (pokud k tomu nemáš nějaké genetické sklony, ale pak bys s tím měla problém i mimo těhotenství). Spíš to vypadá na to že je Ti blbě i z toho tlaku, který je fakt nízký. Glykémie 3,8 hypo není, ale můžeš už z ní být unavená v kombinaci s tím tlakem. Co třeba svačíš, že ta glykémie je po ní taková?

bajana
25. říj 2015

Ja som skusala vsetko mozne a nic nezabralo, az Hamilton v 40+4, potom nasledovalo trapenie s nepravidelnymi kontrakciami 2 noci za sebou, potom odtecenie plodovej vody, prijem, 9h na porodnom boxe a oxytocin...v zavere som nemala potrebu ani silu tlacit, telo nespolupracovalo.....
teraz som sa rozpravala s PA a podla vsetkeho mala este nebola pripravena, hoci sa nakoniec narodila prirodzene v 40+6tt.... teraz pri druhom by som velmi chcela, aby sa vsetko nechalo tak ako to priroda chce a medicinsky zasahovat az pri komplikaciach...doma bude 17m dcerka, o to to bude tazsie...ale skratka som sa poucila, ze ak dieta nie je pripravene, nic nezaberie a lamat to kadejakymi babskymi radami nema cenu....

dindonka
autor
25. říj 2015

@werumka tvaroh, banan a mliko s carem. Jinak bradavky masiruju taky, citim kontrakcr ale do rana to zmizi. Vanu nemam taze se sprchuju ale to je bez efektu.

werumka
25. říj 2015

@dindonka To je dobré jídlo třeba na noc, protože uvolňuje sacharidy postupně. Spíš bych teď zařadila něco rychlejšího - můžeš zkusit hroznové víno třeba se zakysanou smetanou nebo jogurtem. Prostě ovoce, které to rychleji nakopne. Stejně tak třeba kousek té čokolády. To taky pomůže.

rozzaarka
25. říj 2015

Co nějaká homeopatika? vlastní zkušenost nemám, ale třeba někdo poradí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru