Poporodní kalhotky, je to nezbytná výbava po porodu?

baluci
24. led 2017

Ahojte holky, dnes jsem byla v drogerii a koukala se po poporodnich kalhotkach..byli tam jedny a cena 129korun...tak jsem se otocila a sla pryc. Chci se zeptat,je to opravdu nezbytna vybava po porodu,nebo muzu mit obycejne bavlnene. Popripade kde jste kupovaly a jake? Ja odmitam dat 130korun za 1 kus kalhotek,ktere vyhodim..😒
Diky🙂

almara2
24. led 2017

Já jsem si kupovala v lékárně síťové kalhotky,ty stačí,ale nevím cenu. Na stránkách naší porodnice píšou,že můžete mít své bavlněné prádlo,ale ty síťové kalhotky jsou o dost vzdušnější. Já jsem síťové měla u obou porodu a teď si je zase musím dokoupit

annasmyckova
24. led 2017

v lékárně takové ty síťované bombarďáky -hodně pruží...jiné v porodnici nechtěli -moji spoluležící za normální kaťky sestřičky sprdli.
https://www.zbozi.cz/vyrobek/kalhotky-do-porodn...

clifulka
24. led 2017

Já kupovala balík (nebo spíš myslím dva) po 5 ks Molipants od Hartmannu, jsou v pohodě pratelné a za mě rozhodně milionkrát lepší než klasické balněné. Moc estetické nejsou, ale větrají a nikde neškrtí. Navíc jsou za hodinu suché. Nosila jsem je určitě 14, celou dobu, co jsem byla v nemocnici i chvilinku doma. Jo a ten balík je kolem 200,-.

baluci
autor
24. led 2017

Dekuji vam moc holky🙂

lenbela
25. led 2017

Přesně jak píše @clifulka, tahle značka je bezva, já měla jen jeden balík a max spokojenost, navíc jsou levné. Jsem po císaři a byly fakt pohodlné. Jsou pratelné a hned suché.

beruska125
25. led 2017

Asi by šly i obyc kalhotky ale s tím ze pak budou pravděpodobně na vyhození bych raději zainvestovala do těch jednorázových🙂

g_m
25. led 2017

Za mě rozhodně ty síťované, co ti tu holky radí. Jsou super, větrají a nikde nic netáhne, netlačí. Je to jedna z investic, za které jsem byla šťastná.

kituska20
25. led 2017

Já se jich tak bála a nakonec super 🙂 hlavně byly hned na vyhazov :D tak jsem ráda, že jsem si neničila své🙂

jabadabadoo
25. led 2017

Mě ty síťované nebyly, takže jsem měla klasické bavlněné a přepírala si je žlučovým mýdlem. Bylo léto, vedro, tak jsme je sušily s maminou na pokoji na radiátorech, jen na vizitu jsme je schovávaly 😀 A znám víc mamin, co neměly síťované, takže záleží na tobě.

lucinka58
25. led 2017

Za mě určitě jsou nezbytné 🙂 A kup si jich víc 🙂 Ony totiž i ty poporodní vložky hrozně rychle protékají a je lepší si zničit několikery síťované kalhotky jak furt přepírat v porodnici normální kalhotky 🙂

sarkar
25. led 2017

určitě nezbytné. Párkrát jsem po druhém porodu po návratu z porodnice použila normální a okamžitě jsem byla opruzená.
Já měla 5ks za necelých 150kč tenkrát, rozhodně jsem neměla tak drahé. Jo a moje porodnice je na polonadstandardu a nadstandardu nabízí zadarmo v neomezeném množství, tak si to ověř i se svou porodnicí.

monulec
25. led 2017

Když mi je přinesla kamarádka ještě před porodem, tak jsem se na ně moc netvářila..... ale jsem po porodu jsem jí děkovala, že mi je přinesla. Měla jsem císaře a v obyčejných kalhotkách jsem vydržela asi hodinu, pak jsem dávala tyto "síťované". Nevím sice cenu, ale bylo jich tam asi 5 a OPRAVDU SPOKOJENOST!!!!!!! A jsou pratelné (i na 90 stupňů), takže jsem je používala ještě i myslím celé šestinedělí doma 🙂
Kdybych měla rodit znovu, neváhala bych!!!

jasica77
25. led 2017

Ano, jak pise clifulka,ja mela take molipants nohavickove kalhotky, ty sitovane obycejne mi byly protivne,byla jsem po cisari.Molipants se daji krasne vyprat,jsou prijemne.

lennus
25. led 2017

@annasmyckova A co je sestřičkám po tom, no chápe to někdo? 😀
Já měla z lékárny a pak i nějaké svoje staré.

luckylee
25. led 2017

Samozrejme je to kazdeho vec ale ty sitovane jsou proste bozi.😀

kristynatita
25. led 2017

Mam ted presne tyden po porodu a uprimne je pro me nepredstavitelny, ze bych sitovane porodnicke kalhotky nemela. Opravdu v tyto dny ani ktok bez nich....
Mam znacku carriwell, i od kamaradky mam na ne nejlepší hodnoceni (a ta vyzkousela vice znacek-tyto jedine nedkrti a jsou opravdu padnouci na kazdy typ postavy). Jsou pratelné. Prostě 100%. Urcite penize investujte, uvidite, jak budete rada nakonec.

koordinatorka_odboje
25. led 2017

@lennus moji spolubydlici take sprdli kazde rano pri vizite, ale ona mela dokonce nejake krajkove a obycejne always vlozky 😃 Asi tolik nekrvacela, ja bych to tak mit nemohla po porodu 4,5kg mimina. Mela jsem sitovane nohavickove z lekarny

linee
25. led 2017

@baluci sitovne ocenis,jsou vzdusnejsi a po porodu muzes hodne krvacet,nebudes mit silu ni cas prat bavlnene.Ty sitovane jsou rychle suche,pouzivala jsem doma v sestinedeli. Ja mela ze zdravotnickych potreb obyc za 45 Kc/ks.Koupila jsem si 3 na zacatek. Kup si take poporodni vlozky. 130 za kus je prehnane.

annasmyckova
25. led 2017

@lennus holky pro pobavení příhodu z porodnice..moje spoluležící na pokoji dostala sprdunk od sestřičky, že má špatný kalhotky, tak volala manželovi, aby ji dovezl ty síťovaný... a on ji dovezl tanga -jen ty šňurečky a uprostřed síťka 😀 no řezali jsme se smíchy, zvlášť když si člověk představí ty vložky jak matrace a k tomu ty tanga...😂

kristynatita
25. led 2017

@annasmyckova to ne :D to je neco :D

lenka3p
25. led 2017

Ja mela tyhle a naprosta spokojenost, urcite bych do nich sla znovu 🙂
https://m.lekarna.cz/inkontinencni-fixacni-kalh...

ninive211
25. led 2017

Já měla kalhotky Tena Fix a i Molipants, ale ty Tena fix mi seděly daleko líp, byly také pevnější, lépe na nich držela vložka a i lehce stahovaly bříško, ty všemi vychvalované molipants teda nic moc.

sonik22
25. led 2017

Ahoj, já si je koupila a vůbec nenosila🙂. Měla jsem hned bavlněné, protože mi tyto nebyly moc příjemné. A v porodnici v pohodě, ale asi záleží i na porodnici. K druhému porodu je nebudu ani pořizovat🙂

symca
27. led 2017

Tak já kupovala v lékárně za cca 90kc 3ks v balení, síťované. Je spoustu maminek co nenosily. Ale já měla sekci, takže nic jiného jsem ani nosit nemohla. Buď se mi kalhotky sesouply vždycky dolů a zarizly se samozřejmě do jizvy a nebo to zas nevetralo, takže další problém s hojením. Ale v krči dostávaly maminky sprďaka za bavlněny. Ale zase...... Vždycky se v těch porodnicich něco najde, když to není sprďak za dudlík nebo špatný kojení atd. Tak si nakonec najdou třeba právě i ty kalhotky 🙂

zuzineckah
27. led 2017

@baluci já protože nesnáším ty síťové, tak jsem si koupila tenké bavlněné u všech tří porodů👍🏼 síťovky jsou pro mě absolutní nesnesitelné zlo 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru