Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Predčasný porod (26.-27. tt)

sevysa
16. únor 2018
sevysa
autor
16. únor 2018

Ahoj holky. Potrebuju povzbudit a nalit nadeji do zil. Je tu prosim nektera, ktera rodila takhle brzy? Jak to s miminkem vypadalo a dopadlo? Od 25+1 jsem hospitalizovana, caste tvrdnuti briska, zkracujici cipek. Magnesko infuze nezabiraji, gynipral malicko, ale stahy neustupuji. Dnes jsem 25+6... 😞

margie
16. únor 2018

@sevysa Ahoj já jsem teda rodila 31+1 ale v porodnici na JIP se mnou byly dvě holky a obě měly porod 26tt. Oba jejich synové jsou dnes zdraví čilí krásný miminka. Pobyli si v nemocnici víc jak 2 měsíce, ale miminka jim krásně vypiplali. Začátek byl těžký, ale vše to dobře dopadlo 😆 Moc ti držím palce, vím nervy to jsou hrozný, hodně štěstí vám oběma. 🤞

margarithka
16. únor 2018

Nemam osobni zkusenost...ja to vydrzela az do 29+5, ale bylo na JIP miminko narozene 26. tyden, porodni vaha 600g. Byl to pro rodice beh na dlouhou trat, ale je to zdrave temer trilete batole. Drzte se a myslete pozitivne. Psychika dela hodne.

pav_la
16. únor 2018

@sevysa ja jsem rodila 25+2 dvojčata. Brzy jim bude 6 let a jsou to skvělí kluci a jsou v pořádku.

sevysa
autor
16. únor 2018

@margie dekuju moc za zpravicku. Nevis, jakou meli porodni vahu?

sevysa
autor
16. únor 2018

@pav_la to je uzasna zprava! Strasne se bojim, ze to malickej nezvladne. Vaha?

sevysa
autor
16. únor 2018

@margarithka dekuji moc! To je presne to, co potrebuju cist. Je to narocne. Ted jsou navic zakazane navstevy, tak uz to nezvladam vubec... ☹

pav_la
16. únor 2018

@sevysa 760 a 650 g. Jeden si pobyl v nemocnici 97 dni, druhý 124 dni. Držím palce, at si maličké u tebe ještě pobude.

margie
16. únor 2018

@sevysa jeden tuším 560g a druhý 590g. Chvíli byli na plicní ventilaci, ale jednoho jsem viděla asi po půl roce (s holkama jsme se tam skamarádili, takové zážitky i cizí lidi hodně spojí) a vypadal skvěle. Jo byl drobnější, ale vše to krásně dohání. Hlavu vzhůru, dnes dělají doktoři zázraky. Můžu se zeptat ve které městě jsi? Já byla v Plzni a tam na neonatologii byli všichni naprosto úžasní.

sevysa
autor
16. únor 2018

@pav_la dekuju moc! 😘🌸

sevysa
autor
16. únor 2018

@margie zvazuji prevoz do Brna. Tam pry jsou taky super. Ale ten strach je strasny... malicky je na svuj tyden vetsi. Pry kolem kila, tak moc doufam, ze to jeho sance zvysuje.

margie
16. únor 2018

@sevysa kilo no to je nádhera 😀 na tento týden. To zvládne a třeba ještě nějakou dobu spolu vydržíte. V Brně jsou perfektní, určitě bych přemýšlela o převozu kdyby náhodou, chce to zkušené lékaři u těchto maličkých. Hlavou se ti teď honí ten nejhorší scénář, ale je nás spoustu s nedonošeňátky. Jak psaly výše hlavu vzhůru, co se má stát se stejně stane a holt budeš mít miminko dřív, 🤣 můžeš se dřív radovat z potomka.

sevysa
autor
16. únor 2018

@margie hlavne, aby to zvladl on. Ja se s tim popasuju, i kdyz uprimne nejsem vubec pripravena rodit. Je to vymodlene miminko, po letech, z IVF. Neumim si predstavit, ze bych o nej mohla prijit. Tak dlouha cesta za nami,...

kakret
16. únor 2018

Ahoj nas malej se narodil 24+3 s vahou 740g a 35cm. Dneska uz neni moc malej je mu 5 ma 24 kilo je vetsi nez jeho vrstevnici a je naprosto zdravej. V nemocnici tedy byl az do puvodniho terminu porodu.
Hlavu vzhuru slysela jsem nazor neonatologa ze pokud nenastane predcasny porod pro nespokojenost, neprospivani miminka, ale je to ze strany matky (u me treba infekce) tak to ty miminka zvladnou

sevysa
autor
16. únor 2018

@kakret to jeje skvela zprava! A jake byly komplikace, jestli se muzu zeptat? Desim se toho, ze bude mit spoustu zdravotnich problemu...

kakret
Autor odpověď smazal
Zobraz
kakret
Autor odpověď smazal
Zobraz
sevysa
autor
16. únor 2018

@kakret prave mi natocili monitor. Budou me prevazet. Kontrakce po par minutach kolem 30-50...

jbzirafa
16. únor 2018

rodila jsem nečekaně 26+5. setkalajsem se na oddělení i s mladšími menšími miminky, která na tom byla nečekaně dobře a měla se čile k světu a co vím tak i ten brzký porod zvládla bez následků. důležité je, že jste v péči odborníků, sledujjí miminko i vás, miminku se daří dobře, doposud nemáte žádné zdravotní komplikace, to všechno jsou pozitivní body. zdravotních problémů se může objevit tolik, že nemá cenu dopředu po všem pátrat, nebo si ted něco třeba vyčítat. problémy se nevyhýbají ani zdravým donošeným dětem. jestli se maličké má narodit dřív,tak to tak bude, doktoři dnes dokáží mnoho.hlavu vzůhu, a pokud možno klid.

dvork
16. únor 2018

Držím palce, ať to oba zvládnete co nejlépe. Mám dvojčátka narozená 29+0, riziko porodu ale bylo od 26+3, nikdo nevěřil, že se udržíme ještě 3 týdny, ležela jsem od toho 26tt v nemocnici. Tyhle mrňouskové jsou nesmírně silní bojovníci, dospělého by to položilo a oni to dají.

wendissek
16. únor 2018

Pokud te převezmou do Brna na obilní trh tak se te ujme doktorka gerychiva a dojrot Janků verze jim jsou oba skvělí me zastavili porod ve 26 TT ted jsme 30+5 rodili tam z rodiny dvojcarka kolem 26 TT a jsou v pořádku

lennus
16. únor 2018
sevysa
autor
16. únor 2018

Dekuji moc, holky! Jsem trosku klidnejsi. 😘

dora13
17. únor 2018

Asi to znas, ale kdyby nahodou ne, tak doporucuji stranky pro rodice nedonosenych deti nedoklubko.cz, tam najdes spoustu informaci a povzbudivych pribehu. Moc drzim palce, at se udrzite v celku jeste co nejdyl!

wendissek
17. únor 2018

@sevysa tak co jak ti je ? Už te převezli do Brna ? Neboj se vše bude dobré

pavlinecenka
17. únor 2018

Svagrova porodila ve 29 tydnu ,malicka mela 730g a 32 cm . Sice jsou.uz dva mesice v nemocnici bo pomalicku pribira, ale vsechno zvladaji na jednicku. Na ventilaci byla chviličku . Neni se ceho bat,miminko určitě jeste vydrzi v bříšku aby nabralo silu.

sevysa
autor
17. únor 2018

@wendissek diky za optani. Je to tak nejak stejny a jsem na Obi. Zatim mi jen rano zmerili tlak, teplotu a poslechli mimco. Jak to tu chodi dal?

wendissek
17. únor 2018

@sevysa ležela sem na jípse co chvilku me kontrolovali ale u me se to podařilo zastavit a ještě sem nerodila ale paní asistence gerychove duveruj je to úžasná doktorka určí mas podané i kortikoidy na dozrati plic miminka 🙂

sevysa
autor
17. únor 2018

@wendissek maturaci plic uz mame za sebou. Zatim jsem na itermedialni peci nebo co to na tech dverich mame. Rada budu pani Gerychove duverovat, jen at uz se tu ukaze. Co jsi vlastne mela za problem? Taky stahy a zkracovani cipku? Popr.co ti pomohlo?

rohatazizala
17. únor 2018

Sestřenici se malý narodil ve 25. týdnu, vážil jen půl kila a ještě pak zhubnul na 400 gramů. V nemocnici byli od září do ledna, podstoupil i operaci novorozenecké kýly, ale je v pořádku. Domů šel jako tříkilové miminko.

Sem začni psát odpověď...

Odešli