Předčasný porod kolem 26tt, jaká byla vaše miminka?

mimi1004
15. říj 2014

Maminky, rodila jste některá předčasně v 26. - 28.tt. Hrozí mi, že se mi to stane. Jaká byla vaše miminka? Přežili to některé z nich?

svoba
15. říj 2014

@mitote ti napíše a poradí

hanivasi
15. říj 2014

@mimi1004 moje známá to měla podobně - jen porod v 30.tt.. Malá je bojovnice, vše zvládla, ani dýchací přístroje po porodu nepotřebovala, ale v inkubátoru samozřejmě byla. Měla necelé kilo, ale byla pěkně vyvinutá. Přežila to a žije dál. Už má půl roku.
Držím palce, ať to dobře dopadne.

mosvo
15. říj 2014

@mimi1004 Ahoj, malej se narodil 27+3 a vážil necelý kilo. Měsíc před tím jsem ležela v nemocnici s nohama nahoře a nesměla vůbec vstávat, takže kortikoidy proběhly. Začátek byl těžký, než malýho pustili domů, uběhlo 2,5 měsíce, ale teď mu jsou 2,5 roku a je to normální zdravý kluk a nikdo už na něm nepozná, že se narodil předčasně.

pav_la
15. říj 2014

@mimi1004 Já mám dvojčata narozena 25+2. Jeden vážil 760g a druhý 650g. Teď jim je 26 měsíců, 23 m. korigovaně a jsou úplně v pořádku. Nikdo by nepoznal, že se narodili tak brzy. Bylo to samozřejmě těžké, byli celkem 4 měsíce po porodu v nemocnici, spousta komplikací, následně hodně návštěv specializovaných lékařů, ale vše se časem srovnalo.
Přeji ti, ať u tebe miminko vydrží co nejdéle, každý den je dobrý. A kdyby se náhodou stalo, že budeš rodit takto brzy, přeji hodně štěstí a síly.

mimi1004
autor
15. říj 2014

@hanivasi
@mosvo
@pav_la Holky a rodily jste přirozeněj nebo císařem?

bunny123
15. říj 2014

Posilam srdicko, at se te mimi drzi jako kliste.

hanivasi
15. říj 2014

@mimi1004 známá rodila přirozeně.

sykorkaa
15. říj 2014

At tam miminko vydrzi co nejdyl.

pav_la
15. říj 2014

@mimi1004 Já císařem. Ale vzhledem k tomu, že kluci jsou jednovaječní, tak jsem s tím počítala od začátku těhotenství. Sestřenka, která má chlapečka také 26tt, rodila přirozeně.

mosvo
15. říj 2014

@mimi1004 přirozeně, bylo jsem už dlouho před tím hodně otevřená a poslední týden i s mírným odtokem plodovky. tak to šlo jako po másle 🙂

veruska007
15. říj 2014

@mimi1004 Povím Ti z lepší strany: od 30.tt mi tekla plodová voda... jako fakt hodně tekla. A malá zázrakem vydržela až do termínu!

juldaska
15. říj 2014

Sestřenice porodila v 28tt dvojčátka a mají obě dětskou mozkovou obrnu.. dnes jim je 7 let a stále cvičí a rehabilitují se.. Rodila císařem..

mitote
16. říj 2014

@mimi1004 rodila jsem prirozene, i kdyz mala byla koncem panevnim... zalezi jak je miminko celkove natocene, proc take rodis predcasne, atd...

marketa11112
18. pro 2014

ahoj, jsem ve 31 tydnu, porod zrejme prijde kazdym dnem - nikdo presne nevi,kortikojdy mame, , bojim se o prcka. lekari me ujistuji, ze je velky a ze bude vse ok. jsem uz klidna, udrzeli jsme se uz 10 dni, ale presto ten cervicek hloda--- bude maly zdravy?

polaks
18. pro 2014

Ahoj,známim sa narodil chlapček v 26tt,rodila prirodzene,malý mal 660g,no a dnes je to trojročný čertisko!! Držím palce,nech to dobre dopadne.

lenicka07
18. pro 2014

@marketa11112 Tak z mého okolí z poslední doby dvoje dvojčata cca dva měsíce před termínem, váhově při narození všechna kolem kila, jsou podle mě naprosto bez problémů.. Takže věřím že to bude v pohodě. Držím palce!

vrk
5. dub 2015

@marketa11112 ahoj, muzu se zeptat, jak jste dopadli?

marketa11112
5. dub 2015

@vrk ahoj, porodila jsem 30 + 5, udržela jsem malého jen 12 dni.. mel 41 cm, 1760 g, apgar score 10/10/10. 2 a 3 den mu dost haprovalo dychani, tak byl na pomocne ventilaci, pak to uz tak nejak zacal zvládat sam. zhubl na 1470 g. na jipce byl necelých 14 dni, pak ještě asi tyden v inkubatoru.... porad jsem odstrikavala mlicko, asi ze stresu ho bylo vždy jen tak tak na malého davku.... ale me mlicko nastesti prijal 🙂), to z nemocnicnich zasob první dny netravil, proto tak rychle a hodne zhubl...při 1800 g byl v postýlce, při 2100 g sel s emnou na pokoj , při 2330 g jsme sli domu. když sel do postýlky, zacala jsem zkousit kojeni, všichni tvrdili, ze mam mlicka maloa kojit nebudu. ale na pokoji jsme s e rozkojila a sli jsme domu bez prikrmu. kojim stále, asi 2 x denne malého dorazim troskou beby, protože on je fakt zravy. ted ma 4700 g, je u korigovane 6 tydnu, ma 56 cm, pribira 1100-1200 g mesicne. kojeni je u nas asi 10-2 x za den + teda tak 2 x trocha beby...ted uz je klasicke miminko, které me poznava, zacina zvatlat, zveda hlavicku. jen na strapi prdiky, jinak ok. ale před mesicem a pul mel rs vir, mel prodlouzene dechy, tak jsme jeli na pohotovost a nechali si nas asi 10 dni v nemocnici.odtamtud jsme utekli nedoleceni kvůli nahrnuti se jakýchsi nepřizpůsobivým spoluobcanum a ja jsme se stala bohužel menšinou....kazdopadne jsme to doma zvladali lepe nez v nemocnici a bylo rychle vse ok..... navíc jsme tam chytli rymu, tu teprve ted doléčujeme-- teda doodsavame, ale uz minimalne-- snad uz to bude ok. malého beru ven na zahradku vencit pejsky, párkrát jsme byli na procházce. ted 14.4 jdeme na první ockovani hexou, rotaviry jsme bohužel propasli kvůli rs viru. uz chci ,aby mel maly nejake ockovani, uz musim trosku mezi lidi....

vrk
5. dub 2015

@marketa11112 jee, tak drzim palecky at jste brzy zdravi, to je krasny pribeh a stastny konec. Ja jsem 30+3 dnes uz mi nedali magnesium a citim bolesti v podbrisku, tak mam strach, misto vody uz dnes jen hlen :(. Tak snad jeste par dni dame. Moc si to preju. Jaky jste meli utz odhad vahy pred porodem prosim a rodila jsi cisarem nebo normalne? Malej je koncem panevnim, tak msm strach.

marketa11112
6. dub 2015

🙂) to uz bude ok, videla jsem v nemocnici i miminka ve 24/26/28 tydnu a všechny to dali ..... 🙂)
jinak me udrzovali asi 6dni, pak uz tomu dali volny prubeh, porodila jsem po 12 dnech..... celych 12 dni jsem ale mela kontrakce -- zaver me gynekoložky ? mam trosku mensi a zrejme dráždivou dělohu........ zanet jsem mela tak maly, ze pry porod nemohl zapricinit . tot otázka, nikdo poradne nevi...... jinak deti ve 31. tydnu mivaji tak 1400-1500 g. nas maly mel 1760 g -- hrozilo mi, ze budu rodit 4-kilove dite... hi......
odhad vahy byl cca 1800 g, takze se docela trefily, maly mel 1760 g. pak ale fakt netravil to jejich mlicko, zhubl na 1470 g. pak se to zlomilo s mym mlickem 🙂), ted pribira kolem 1200 g mesicne. pokud to tak pujde dal, vse dozene do svého pul roka od narozeni, tedy v korig. 4 mesicich by byl jak ve svých opravdických 6 mesicich. to by bylo super....
rodila jsem normalne, maly byl od 25 tydne hlavickou dolu, proste ta děloha asi vedela co dela a na porod se pripravovalo vse... ☹(. ale ja ne. na brise se mi sice asi mesic delali tvrde boule, ale ja to neresila, ma lékařka také ne -- ze jako asi maly tlaci hlavickou--- no, pravda to nebyla....
ja sla rano k lekarce na kontrolu, pak jsem mela jit normalne do práce, na mateřskou jsem chtěla nastoupit co nejpozději.... no a v ordinaci po vysetreni jsem mela první kontrakci a pak uz porad....... bezne cele dny a noci po 3-5 minutach, no vyzrala jsem si to. před porodem jsem mela 4 kila dole 🙂) ze 7 , které jsem stihla nabrat.
rodila jsem tedy normalne, u predcasne narozenych deti vždy strihaj pipi, u me lékařka držela nuzky v ruce a ja zatlačila a maly byl venku -- nestihla to. ja druhy den po porodu byla uplne ok.
ale dam ti radu, v tomto tydnu uz deti opravdu byvaji ok. ja stala u inkubatoru a dva dny fakt probrečela. pak mi jeden lekar řekl, ze prcek všechno citi, ze mam byt hlavne s nim, hladit ho, mluvit na nej, zpivat mu a jakmile to pujde, brat si jej na sebe....... zklidnila jsem se a maly také....najednou nemel vypadky dechu.......pokrok byl strasne rychly-- tedy tenkrat mi to tak nepripadalo, ale zpetne....... ještě mesic před terminem porodu uz jsem byla s malym doma. je to pak hodne práce, navíc jsem asi svou stalou pritomnosti zpusobila to, ze nas maly je zavislak a kontaktni miminko--- ale zase krasne prospiva. roste jako z vody, z deti z nemocnice je největší. ale opravdu mu venuji 24 hodin denne. 1,5 mesice jsem byla zavrena v nemocnici, pak mesic doma, pak s rs virem asi 10 dni v nemocnici a teprve ted začínáme chodit na prochazky. nikam mezi lidi jsem nesla, nebyla jsem nakoupit, naší rodice jezdi k nam a nesmí k nam mmale deti. ted v pulce mesice teprve maly dostane první ockovani, rotaviry jsme bohužel propasli, jak byl maly nemocny.... mezi lidi mam v planu zacit chodit az tak za mesic ? taky to na me občas pada, ale stoji to za to........ a jsem uz rozhodnuta, ze do toho pujdu ještě jednou i s tim, ze diky drazdivosti dělohy to muze dopadnout stejne. pockam ale tak 2 roky.
drzim ti palce a klidne pis, ptej se, odpovim na cokoli.
ja sama jsem hledala informace a ono jich nikde moc není, a ja je tak silene potrebovala. chtěla jsem byt pripravena na vse, co me ceka. ale nikdo mi nechtel poradne nic rict.....
v jake jsi nemocnici ? ja byla v moste....sestry na jip byly uzasne...teda většina 🙂)
jinak prcek je maly, ale nevim zda te nebudou chtit vzit na cisare vzhledem k jeho poloze.... to ti ještě nerekli ? jinak v moste to funguje tak, ze na co se konkretne nezeptáš, to ti nikdo nerekne, ....třeba je to tam kde jsi stejne..
m

vrk
7. dub 2015

@marketa11112 ahoj, dekuji za zpravu. Nas maly se narodil vcera 5:05 akutnim cisarem. Ve ctvrtek vnoci odtekla voda a v nedeli vecer zacly kontrakce, malicky se uz potom ale pokakal a chtel ven, tak to bylo rychle, byl koncem panevnim, takze by byl normalni porod risk. Maly mel 1730g v 30+4takze krasna vaha a podobna vasi. Priznam se, ze hned vcera jsem se tam sla podivat a taky poplakala, je to jeste prdolka, ale velky silak. Budu se snazit rozkojit, ale zatim samo nic netece, musim stimulovat. Zitra mi snad prijde i odsavacka, tak se do toho dam poradne. Moc si preju aby bylo vse ok a malyckemu se darilo. Dycha sam, ale tu a tam ho jeste napoji aby se nevycerpaval tolik. Uvidime co dnes. Uz se za nim moc tesim.

vrk
7. dub 2015

@marketa11112 jsme v nemocnici v Brne na Obilnim trhu

nolies
7. dub 2015

@vrk ahoj, nahodou jsem narazila na tuto diskuzi. Taky jsem rodila predcasne na obilnaku. Jsou tam vybornk doktori a sestricky, vubec se neboj. Prcek ma krasnou vahu na ten tyden 🙂 drzim pesti 🙂

mimi1004
autor
7. dub 2015

Ahoj, nakonec jsem rodila ve 26+2 a po 88 dnech jsme si Dominiku přivezli domů. Cvičíme vojtovku a zatím je vše v pořádku 🙂 Hlavně myslete pozitivně, ti drobkové jsou neuvěřitelní bojovníci!!!

catchulinecka
7. dub 2015

@vrk zdravím tě moc i tvého chlapečka!!!! určitě to zvládnete, začátek bude krapet těžší, ale máte fakt krásnou váhu, věřím, že to zvládnete 🙂 Moc gratuluju!!!

marketa11112
7. dub 2015

@vrk to bude ok . mate to podobne jako my.....ja zacala odsávat az treti den, předtím jsem nemela nic .-)))... ale uz je také veliky, zvladne to....

vrk
7. dub 2015

@nolies jojo, personal je tu skvely a v jakem tydnu jsi rodila jestli se muzu zeptat?

vrk
7. dub 2015

@marketa11112 tak to moc rada slysim, ja uz dnes kapku vymackla a donesla a po obede za nim zas bezim s odsavackou uz. To je ted me velke prani, davat mu moje mliko.

marketa11112
7. dub 2015

@vrk pujde to, uvidíš... 🙂) za par dni si zabehnes rezim a bude dobře 🙂)

nolies
7. dub 2015

@vrk 34+1 a malej mel 2140. Pousteli nas v 36+0. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru