První porod kleštěmi, jaký byl druhý?

betha37
10. led 2018

Ahoj všem, ráda bych se poradila, asi hledám i podporu 🙂 Chtěla bych se dozvědět zkušenosti maminek, které měly první porod kleštěmi a měly potom i další dítě, jaký byl ten druhý porod. U mě první porod probíhal úplně standardně, ale na konci jsem prostě nemohla syna vytlačit. Nevím, čím to mohlo být, syn měl 3,7 kg, já jsem hubeňour, porodní asistentka mi nesedla, byla nervózní a nutila mě tlačit, když jsem ještě nebyla úplně otevřená. Do toho mě ke konci začalo hodně bolet v kříži tak, že už jsem přes tuhle bolest nedokázala víc tlačit. Takže nakonec kleště, nástřih hodně velký, velká ztráta krve. První dva dny jsem na záchod chodila po čtyřech, stehy mi vypadly až po dvou měsících, ke konci vyhnisávaly. prostě nic moc.
Teď čekám druhé dítě a rostou ve mě obavy, jak to bude. Císařem se mi rodit přes to všechno nechce, i když mi to doktor nabízí (prý jestli mám z těch kleští strach). Tak prosím o zkušenosti těch, které to měly podobně, jestli ten druhý porod byl lepší nebo třeba zase kleště a jak to zvládly. Moc děkuju 🙂

radostnavila
12. črc 2019

@sebinka123 Budu doufat, že tentokrát se miminko tam natočí nějak lépe...aby netlačilo tak do těch zad.

radostnavila
12. črc 2019

@blueyonder Už jsi za půlkou, to bude určitě dobré! Ty první tři měsíce jsou nejrizikovější.Taky jsem měla epi, pomohl jen velmi krátce a pak jsem ochrnula, tak se stejně musel vypnout. Taky už bych do něho nešla!

radostnavila
12. črc 2019

@rkathinka Vex taky tak umí potrhat rodičku, jo? To jsem nevěděla....brrr

radostnavila
12. črc 2019

@andrea353 Ano, slyšela jsem o tom, u prvního se mi to příčilo, ale teď do toho určitě půjdu!

sebinka123
12. črc 2019

@radostnavila tam to bylo nějak podle toho, kam mimčo směřuje oblicejovou části a podle toho se pak stáčí do porodních cest a to pak buď způsobuje ty křížové bolesti nebo ne. Už jsou to skoro 2 roky, ale určitě to jde na netu vyhledat. Byla to nějaká skripta pro porodniky a s obrázky těch rotací. Byla u toho i procenta výskytu různých poloh v břiše. Já měla tu polohu, která bývá u cca 5% miminek. A můžu říct, že každý dítě bylo v břiše úplně jinak. Poslala bych odkaz, ale starý tablet mi i se vším uloženým odešel. Ale stejně s tím, jak je mimčo uložené, nic neuděláme. Je to spíš pro zajímavost a vysvětlení.

zuuzav
12. črc 2019

Ja mela u prvni dcery vex a zakonceni klestema. Veliky nastrih, desne hojeni a trauma z porodu na nekolik dalsich let. Do druheho porodu jsem si uz nenechala kecat. Prijeli jsme na posledni chvili a porod uzasny. Bez nastrihu a bez siti(teda mam tam pry jeden kosmeticky steh🙂). Byla bych schopna odjet hned domu. Po prvnim porodu jsem si 14dni nebyla schopna sednout:(

rkathinka
13. črc 2019

@radostnavila Než použili vex, provedli nástřih..

tristizia
13. črc 2019

U prvního vex - křížové bolesti, spatné natočení. Porod trval 11hod a syn měl 3,4kg. Druhý porod taky křížové bolesti, ale PA s tím "špatným" natočením umela pracovat a krásné mi pomohla ho tam srovnat (různými polohami a lehkým mým zatlačením), porod pak proběhl po 23hod krásné i bez nastrihu a to měl druhý syn 4kg

zabkapetka
13. črc 2019

Tak ja první porod vyvolavany, rychly nastup kontrakci s bolestmi v krizi po 2min, ale ja zavrena na sto zapadu (po 4h techto bolesti otevrena na 2cm) takze epidural, k otevreni mi vylozene pomahala porodni asistentka masazi cipku, celkem to trvalo 10hodin,strasne mi to urychlovali, tlačili na me, jak to trva atd. (pak jsem zjistila, ze ten den tam rodilo hodne maminek a potrebovali uvolnit boxy) Koncilo to, ze mala ztrácela ozvy a ja mela neucinne kontrakce, takze i oxitocin a nakonec velký nastrih a vex, tlačila jsem jak to slo, ale nic. Az poté zjistili, ze dcera sla oblicejovou casti, proto to nepostupovalo. Dost me to trapilo, jak pisou holky, dostavil se pocit selhani, ze jsem nemela tolik verit doktorum... Mela jsem pocit, ze jsem ani nerodila, spis, ze ji ze me vyrvali...
Druhý porod jsem chtela jinak. Zmenila porodnici a hlavne psychicky se pripravovala. Porod zacal po hamiltonu, od prvnich pravidelnych kontrakci 12h, otevirala jsem se opet dost pomalu, ale nikdo na me netlacil, mela jsem skvelou PA i doktora, respektovali me a byli uzasni, delala jsem si tam vse po svem - aromaterapie, chvili i hudba, polohy na úlevu a neposlouchala jsem na slovo, jak u prvního, kdyz mi neco bylo nepříjemné, hned jsem rekla, ze to proste delat nebudu. Maly narodil na tri zatlaceni, bez nastrihu, jen s malym poraněním na dva stehy. Za me urcite hraje roli jaky je personal a psychika rodicky.

lennus
13. črc 2019

@betha37 Pracovala bych na sobě, na strachu, přípravě a vzala si s sebou dulu, je to velká psychická podpora, mluvím ze zkušenosti.
Zažila jsem teď nádherný ozdravný porod ze čtvrtého těhotenství. Syn se narodil o sedm týdnů dříve, porod ok, ale chybělo mi to poté, pak potrat v 11.t. a sekce ve 23., kdy malý umřel. Teď holčička dva dny před termínem a určitě vděčím hodně dule a přípravě - maliník, lněné semínko, datle, homeopatika, epino - pomohlo mi připravit se na to tlačení, i když nástřih byl, s mým souhlasem. Ale malá se narodila hodinu a čtvrt po příchodu na sál.
Ten pocit bezpečí je zásadní a každá vnímáme protivný personál jinak. Drzim moc palce! 😊

saffy
13. črc 2019

@radostnavila, @blueyonder Ahoj holky, přidávám se k vám, taky mám za sebou porod kleštěma a další před sebou v lednu. Přiznám se, že uvažuju nad císařem, neumím si představit, že bych zas měla takové komplikace a k tomu péči o dvě děti.

radostnavila
13. črc 2019

@zuuzav Teeda, napřed vex a pak kleště? Při jednom porodu? Pochopila jsem to správně?

radostnavila
13. črc 2019

@tristizia Dobrý tip, pracovat s polohou miminka, něco si o tom najdu...

radostnavila
13. črc 2019

@zabkapetka Ahojky, po tom všem, co jsi u porodu zažila ti kvůli kleštím přišlo, že jsi neodrodila? Vím, že to ženy cítí po císaři, po kleštích to slyším poprvé. Zajímavé.

radostnavila
13. črc 2019

@saffy Ahojky, porod kleštěma nebyl ten první?

saffy
13. črc 2019

@radostnavila ano, porod kleštěma byl první, teď čekáme druhé. Rekonvalescence chvíli trvala a bylo to náročné i s jedním dítětem, proto teď zvažuji císaře, když se budu starat o dvě děti (staršímu ještě nebudou ani 3).

klea81
13. črc 2019

@radostnavila bolely mě kříže jen u prvního, u druhého vůbec

lera1
13. črc 2019

Holky já první porod 2012 na konci kleště,malá úplně v pořádku,já cca 3 týdny seděla pouze na nafukovacim kruhu,druhy porod 2016 krom manžela jsem rodila s dulou a v jiné porodnici,krasny přirozený porod,vše dole uzdravené a plně funkční 😉

mis_el
13. črc 2019

Také se podělím se svou zkušeností...vyvolávaný porod, kapačka epiduralu, nemohla jsem se ani hnout, prostě jen ležet na zádech, na boku. Personál naprosto otřesný. PA mi byla nesympatická, doktorka ještě horší, malé začali padat ozvy, tak šla vexem.
Jediné štěstí, že porod byl rychlý, bolesti asi od 10 hod. a 15:29 malá na světě.
Ale PA i doktorka pořád kecy, jak neumím tlačit, hned po porodu mi řekla doktorka že kvůli mě bude mít malá šišatou hlavičku (šišatou ji nemá), v porodní zprávě mám napsáno že jsem nespolupracovala u porodu, netlačila jsem...
Nevím jestli z toho oxitocinu, nebo z čeho, ale porod si téměř nepamatuju, byla jsem úplně mimo, i přítel říkal že takhle mimo mě nikdy neviděl. Každopádně když jsem tlačila, malá zajela zase zpátky. Byla jsem potrhaná, ale asi ne nějak extrémně, šili mě asi 10 minut. Poté jsem asi dvě hodiny ležela na sále (bez malý, tu si odvezli do inkubátoru), pořád jsem byla mimo, ale pak tam chodili nějaký asistentky a bavili se spolu, a zaslechla jsem že malá měla strašně krátkou pupeční šnůru, a že to byl ten důvod proč se mi po zatlačení vracela zpět. Alespoň na chvíli jsem si přestala klást za vinu, že za to jak porod probíhal byla moje vina.
Zážitek otřesný, doktorka při porodu kecy jako že to kvůli mě nemusí přežít, že pokud nebudu pořádně tlačit tak umře...to myslím že tohle není normální, byla jsem z toho akorát ve stresu.
Druhého porodu se bojím, císaře nechci, ale když nad tím přemýšlím bylo by to lepší než toto.
Kdybych měla lepší personál, myslím že ten porod by byl jiný. Cítila jsem se jako malá holka co něco rozbila a všichni na mě řvou proč jsem to udělala...

zuuzav
14. črc 2019

@radostnavila jj, pri jednom porodu

lennus
14. črc 2019

@mis_el To bylo na stížnost, hnus chování tedy! U krátké šňůry prý může pomoct pozice v dřepu na tlačení. A podle mě nucení se nehýbat může někdy i za to, ze porod nepostupuje, miminko nemůže sestupovat. V žádném případě to nebyla tvoje vina. Také bych i tobě doporučila soukromou PA či dulu. Kde to vlastně bylo?

radostnavila
14. črc 2019

@mis_el hrozné, ta doktorka musela být pííí....

mis_el
14. črc 2019

@lennus České Budějovice. Já byla ráda, že mám krásnou zdravou holčičku a o porodu jsem přemýšlela až jakou dobu po něm. Určitě teď už jsem si něco načetla, takže až budu podruhé těhotná tak se na někoho obrátím...

zabkapetka
6. srp 2019

@radostnavila pardon, ze odpovídám az ted, nebyla jsem na koniku. Normalne fakt prislo, slo o to, ze jsem to nemela ve svych rukou..rozepisu se, abych ti to přiblížila... Tlaceni neslo vubec, ani jsem necitila potrebu tlacit, ale pricitala jsem to epiduralu a tomu, ze to jen neznam (coz se ukazalo pak jasne proc, kdyz nenalehala ani poradne hlavicka a hlavne slo prvni celo... Diky druhému porodu vim, ze nutkani na tlaceni nejde prehlednout nebo si s necim poplest). Dostali ji ze me tak, ze me hodne nastrihli (mela jsem kolem 25 stehů), doktorka do me nejdřív rvala ruce, pak zkusila vex a do toho mi tlacili dve sestry na bricho. Opravdu mi neprislo, ze bych neco udelala ja, krom toho, ze jsem to vydrzela, snažila se zůstat v dobre nalade a těsila se na malou. I kdyz ke konci jsem o ni mela opravdu dost strach (pred nami, jeste kdyz jsem tlačila, volali na novorozenecke, at poslou lekare, ze mozna bude nutne kriseni - naštěstí nebylo třeba). Byl to celkově spatne vedeny porod, jak ji ze me vytahli tak rekli "jeeee ona byla špatně natocena, vedet to, tak jdete na cisar". I kdyz vím, ze slo o shodu okolnosti, moji důvěru lekarum a jejich spatne vyhodnoceni situace, tak se mi fakt dostavil pocit selhani a ze bych bez nich dceru nedokazala porodit. Dost jsem na zpracovani tohoto zazitku pracovala pred porodem syna, ale az vlastně diky druhemu super porodu citim, ze to mam srovnane.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru