Řekly jste rodičům o porodu?

lenatko91
15. čer 2019

Dnes jsme se s manželem bavili na téma porod a on řekl, že i kdybychom jeli do porodnice o půlnoci, tak to rodičům zavolá. Prý aby se necítili vynechání nebo co. Moje představa je spíš taková, že se ozveme pár hodin po porodu. Tak mě jen ze zvědavosti zajímá, jak jste to u prvního porodu měli vy? Druhý je nejspíš jasný, když někdo musí hlídat sourozence 🙂

menhetkka
18. čer 2019

Já šla na vyvolávačku, takže jsem věděla, kdy dopředu půjdu. A rodině jsem to neřekla, aby se zbytečně nestrachovali. Hlavně babi, ta by prostě vyšilovala 🙂 Muž poslal zprávu s fotkou, jakmile měl chvíli času.

baruniceslepice
18. čer 2019

* ale skousli to.

amenophus
18. čer 2019

U nás to bylo jednoduché - mamka byla u nás, když to začalo, takže věděla, a nevlastní tchýni jsme měli celou dobu jako "přítele na telefonu", protože je gynekoložka a dohlížela, aby o nás bylo dobře postaráno 🙂. Ale to asi záleží na nátuře těch příbuzných - plašanům bych asi radši volala až potom, ale osobě od které se dá dočkat opory bych to řekla rovnou.

kafr
18. čer 2019

@lenatko91 taky mám po ivf 😁 nikomu nic!

klea81
18. čer 2019

@ttm tak my neměli hocjake vztahy ani předtím, ani teď, manžel by za mě dýchal, což si o své matce nemyslím 😉

klea81
18. čer 2019

@soleilll přesně můj názor, rodiče by měli umět své deti včas pustit, stejně tak děti by se měly osamostatnit a řešit primárně svoji novou rodinu, než řešit co si myslí maminka

klea81
18. čer 2019

@kata267 když volají mamince tak třeba ještě volají kamarádkám, co já vím 😁 a v dnešní době je vidím na porodním boxu sjíždět FB na mobilu...

samik2008
18. čer 2019

Ano věděli...dcerka se rozhodla přijít na svět den,kdy se ženil švagr(týden před termínem) a syn o dva dny dříve,pozvání od mých rodičů na oběd,ať se pořádně nadlábnu než půjdu rodit,tak sem ráno volala mamce že nepřijedem protože rodíme....až odpoledne vzal manžel dcerku a jeli tam(jó jak sem jim tenkrát záviděla ty řízky😀😀😀)

barumat
18. čer 2019

Já to mám tak napůl, dala bych vědět ve chvíli, kdy bych věděla, že to už teda fakt bude, aby se zbytečně nenervovali X hodin ještě oni. Případně, pokud bych rodila v řádu desítek hodin, tak tak nějak v průběhu, aby se nedivili, že se neozývám. Hned při odjezdu do porodnice mi to přijde fakt brzo a po porodu (pokud nebyl překotný) zase takový o nás bez nás, vždyť sice je to moje dítě, ale taky jejich vnouče 😊

tawiyelan
18. čer 2019

Kvůli péči o psa, jsme rodiče informovali o našem odchodu do porodnice. Naivně jsme čekali, že když praskne voda, tak bude do dvou hodin po "všem". Trvalo to dva dny 🤣. U druhého porodu museli rodiče hlídat staršího syna, moc si z konce porodu nepamatuju, jen nezapomenu, že skoro ve finále mi volala mamka, kde má kluk suchý punčochy. Odpověděla jsem ji, že ať mu dá třeba pyžamo, že zrovna tlačím 🤣🤣🤣

penelopaw
18. čer 2019

První porod: volala jsem našim, protože mi praskla voda na návštěvě, potřebovala jsem, aby pomohli manželovi a taky jsem to chtěla sdílet 🙂. Tchýni si teď nevybavuji, jestli jsem volala já nebo někdo jiný, každopádně všichni se pak sjeli do porodnice podívat na miminko.
Druhý porod: Moje mám hlídala prvorozeného, takže to dopředu věděla, manželovi rodiče to tuším taky věděli před porodem, že už to bude.
Třetí porod: Rodila jsem v noci, kolem druhé ráno, a opět - máma mi hlídala děti, takže ta to věděla. Manželovým rodičům jsem pak poslala sms, když bylo hotovo, nechtěla jsem je zbytečně budit a stresovat 🙂.

evelin1251
18. čer 2019

Volali jsme a rozesílali SMS, až když byl malý na světě 😊 Byli jsme s přítelem i tak domluvení, že nebudeme nikomu volat předem....Já bych se akorát nervovala. Malý se narodil v 8:35 a my volali "až" v 11😄😅😂

la_lilloise
18. čer 2019

Až po. Dokonce mi mamka volala už když jsem byla na sále, ale měla jsem epidurál, tak jsem ji mezi kontrakcemi namluvila, že jsme v kině a musím už vypnout telefon 😀 Pak děkovala, že takhle nebyla ve stresu. Sama měla se mnou těžký porod, takže měla strach i o mně a takhle nemusela sedět doma a přemýšlet, jestli je všechno v pořádku.

laka_lacenda
18. čer 2019

Fascinuje mě, že se tu ženský dokážete pohádat i ohledně něčeho tak strašně individuálního. U toho přece nic není špatně. Každej jedinec má jinou povahu, každej z nás má jiný rodinný vztahy. Takže říct nebo neříct: ani jedno není špatně. 🙂

Já říkat nebudu. Rodiče jsou 1700km ode mě a moje matka nespí z toho, když kocour nepřijde zavčas domů.

kata267
19. čer 2019

@klea81 🙈😂

pavla555
19. čer 2019

Řekli jsme to jak jsme dojeli do porodnice. Asi budeš taky jednou ráda až budeš čekající babička, že to budeš vědět a budeš moc držet pěstičky 🙂 a hlavně když to bude třeba Tvoje dcera... 🙂

codal
19. čer 2019

U prvního porodu mi praskla voda, když jsem telefonovala se ségrou. Mamkám jsme to pak taky volali.U druhého nám mamka hlídala první dceru, takže ta to vědět musela a druhý mamce jsme to taky zavolali. Máme super vztahy, nikdo mi pak zbytečně nevolal, občas jsme si napsaly smsku, jak to vypadá, porod byl dlouhý.

pavla555
19. čer 2019

@codal presne, pokud jsou normalni a cekaji az se ozvete vy, tak urco jim to rict, ale je fakt, ze pokud jsou to prudici co volaji co 5min, tak bych to rekla az po...

v_ero_ni_ka
19. čer 2019

Urcite nie!
Vsetkym sme dali vediet az po porode.
Mne stacilo ked som bola den pred porodom na pasoch a lekar mi vravi ze mala bude malicka okolo 3 kg. A moja tchyne v den porodu mi pise no uz prenasas co? To uz bude mat mala aj 4 kila a bude sa ti tazko rodit 🙄 neviem si predstavit co pozitivne a motivacne by mi pisala pri kontrakciach 💩

lasicek
19. čer 2019

No o tom prvním je to jednoduché nic neříkat. Ale až budete potřebovat pohlídat starší dítko, když budete rodit podruhé, tak budete ráda za to hlídání 😀

michalusenka
19. čer 2019

to si preci musite rozhodnout Vy jak to chcete a citite 😉 ja u prvniho (druhy zatim jeste neni ani na ceste) zacla den po hamiltonovi citit bolesti, manzel na odpoledni (vyjimecne, jinak je temer nemaji), bydlime v trojgeneracnim domku s nasima, takze sem u nich byla ve vane, jestli se to rozbehne, nakonec manzel dojet z prace o hodku driv a jeli sme.....takze cely prubeh psal me svagrove a rodicum a vubec mi to nevadilo, ja chtela byt sama se svoji bolesti a on vypisoval

hermanka88
19. čer 2019

My jsme to zavolali mé mamce i pritelovym rodičům. Nikdo nás nebombardoval,počkali, až zavoláme, že je malý na světě. Úplně v pohodě.

tereziebrhelova
20. čer 2019

@lenatko91 jelikož čekáme druhé dítě, tak budeme muset,aby babička pohlidala.Ale jinak bych zavolala az porodim,tak jak jsem to udelala u syna.Ja nasim a manžel jeho rodicum.

rubika
20. čer 2019

@lenatko91 Jelikoz jsme s jednema rodicema bydleli a ted sousedime, tak ti vedeli ze jedeme rodit, potrebovali jsme pohlidat deti atd.
Druzi se to vzdycky dozvedeli az bylo miminko na svete.
Abych pravdu rekla. Byli jsme jednou na navsteve u segry a zacal se ji shodou okolnosti rozjizdet porod. Tak jsme si vzali jejich starsi ditko pro jistotu sebou na hlidani a byla jsem jak na trni celou noc. Jestli uz jeli do porodnice, nebo plany poplach. Jak to postupuje, jestli jsou v poradku. Radeji kdybych nic nevedela a jen mi dosla zprava miminko je na svete a vse je v poradku☺

luckajem
21. čer 2019

Naši věděli vše dopředu - šla jsem na vyvolávací injekci a když se malá narodila, tak jim to dal vědět manžel.. tchánovce kontaktoval manžel až po porodu.. Co mě ovšem dostalo, že mi pak moje sestra vyčítala, že jsme jim nevolali těsně po porodu také a dozvěděli se to od našich.. přitom jsem pak všem ostatním - i sestře rozesílala SMS poté, co jsem se trošku prospala (tuším, že manžel ani nemá uložený číslo na mojí ségru).. No, trvalo to dlouho než jsme se spolu začali bavit... - a dodnes to má u mně schovaný.. Podotýkám, že když se sestře narodili dvě děti přede mnou, tak mi také nic nevolala/nepsala a přišlo mi to v pohodě a neřešila jsem to.. ale což - lidi jsou prostě různý a udělejte si to podle sebe..

kafr
21. čer 2019

@luckajem porod je fakt zvláštní událost, na kterou různě reaguje spousta lidí a napovrch se dostanou různé věci.
Mě se teď narodila neteř, jak se chová novopečená babička (moje matka) si nepřejte vidět a to byla informována velice dostatečně včas a o všem! Po dobrém si nic vysvětlit nedá, už ji máme všichni plné zuby, zhádali jsme se s ní já i brácha, ale pravdu má samozřejmě ona... 🤪🤯

karakalka
27. črc 2019

U prvního syna jsme nemuseli dávat vědět, jeli jsme do porodnice rovnou od oběda u rodičů a psali jsme sms, že se malý narodil až pár hodin po porodu. U druhého syna vezl tatínek staršího k dědovi a bábě na hlídání. U dcery jsme pak volali dědu na odvoz do porodnice a poté na hlídání kluků.

zelenaesmolda
27. črc 2019

@lenatko91
Rekla jsem jim o dceri v den jejich 18.narozenin :D

zelenaesmolda
27. črc 2019

@karakalka
...a psali jsme sms, že se malý narodil až pár hodin po porodu.
Ta cestina je tak uzasna aneb co dokaze jedna chybejici carka ve vete :D

malenka3
27. črc 2019

@zelenaesmolda 😀 To je fakt s tou čárkou 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru