Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Rozdíl mei 1. a 2. císařem. Průběh operace, rehabilitace, zahojení?

elizsebik
17. črc 2021

Holky, čao, mám dotaz ohledně 1. a 2. Císaře. Kdo prodelel 2 nebo víc plánovaných cs, cítili jste nějaké rozdíly v průběhu operace, rehabilitace, zahojeni?

veritanas
17. črc 2021

Já teda měla dva akutní. 🙂 Ale můžu směle říct, že podruhé bylo všechno mnohem lepší...

aspie83
17. črc 2021

@elizsebik první císař byl akutní v únoru 2019 a druhý plánovaný v listopadu 2020. Druhý byl absolutně nesrovnatelně lepší a byla jsem mnohem dříve fit 😉 už po 6 hodinách po jsem šla do sprchy a bylo to mnohem lepší 😊

miana
17. črc 2021

@aspie83 Fakt po 6 hodinách? Mě čeká za měsíc třetí cs a chci také co nejdříve vstát

aspie83
17. črc 2021

@miana jj, já se právě divila, když mi říkali, že to zkusíme po 6 hodinách, když se na to budu cítit. A vstávalo se mi líp, než u prvního po 12 hodinách 😁

miana
17. črc 2021

@aspie83 to je skvělé tedy! A pak už jste tedy vstávala a starala se o miminko.

2hanah
17. črc 2021

@miana Třetí jsem měla nejlepší, taky jsem byla brzo fit. Držím moc pěsti🤗

lida9
17. črc 2021

tu bolest prvniho cs clovek tak nejak rychle vytesnil, no u druheho si zas rychle vzpomnel😀 ale rekla bych ze celkove oba CS byly i na hojeni skoro shodne, jen ta vyhoda u 2. je, ze clovek uz vi do ceho jde🙂 preji krasny porod a zdrave mimco!

malenka3
18. črc 2021

1. CS akutní v celkové narkóze po 10 hodinách kontrakcí a 3 hodinách tlačení. Totálně vyčerpaná, předávkovaná narkózou i morfiem, zvracela jsem ještě po 12 hodinách. Obrovská ztráta krve. Dítě jsem poprvé viděla po 12 hodinách, kdy jsem přišla k sobě, k prsu poprvé po asi 20 hodinách. Vstát s pomocí poprvé po 36 hodinách. Strašně mě to sejmulo, o dítě jsem byla schopná se postarat až za 3 dny. Ale bylo to dáno tou ztrátou krve, vyčerpáním a předávkováním.

Druhý cs byl sice plánovaný, také v celkové narkóze, ale stejně si dcera vzpomněla dřív, rodit jsem začala přirozeně. Ale protože to bylo už připravené, kontrakce jen dvě hodiny a hned na sál. Žádné předávkování se nekonalo, ztráta krve taky ne. Bylo to úplně jiný. K sobě jsem přišla po 5 hodinách, hned první přiložení k prsu. Na nohy mě stavěli po 20 hodinách, dítě jsem měla hned druhý den u sebe.

Celkově druhý porod rychlejší rekonvalescence, jediné, co bylo mnohem horší, bylo zavinování dělohy. Víc bolí, ale to je prý běžné.

ivi88
18. črc 2021

@elizsebik oba sc plánované, obav celkové- poprvé total hrůza, myslím,že mi posrali narkozu, z prvního dne si nic nepamatuju... druhý úplně jiné, hodinu po operaci při smyslech, hned donesli mimo, za dvě hodky po operaci jsem si psala s rodinou, bylo mi dobře, ve středu porod a v neděli šup domu. Podruhé rozhodně lepší, člověk taknejak už ví...

eva267
18. črc 2021

Naprosto zásadní je brzy vstát. Poprvé mě nechali ležet skoro 18 hodin. Podruhé jsem vstávala po osmi. A několikrát za hodinu jsem vstávání "trénovala". A druhá věc je, hodně pít. I na sílu. Když jsem to takhle praktikovala, druhý císař byl naprosto v pohodě. Malý se narodil v poledne a druhý den ráno jsem ho měla u sebe.

aspie83
18. črc 2021

@miana malého mi dali až druhý den. Ale předtím mi ho hodně nosili, cca po 3 hodinách a nechali třeba hodinu.

miana
18. črc 2021

Moc děkuji všem. Snad to bude dobré!

elizsebik
autor
18. črc 2021

Ja take mockrat všem děkuji, můj první císař nebyl takový plynulý, jak tady píšou, byl plánovaný, já jsem se cítila perfektně, ale miminko jsem viděla až po 27 hodinách, bylo na kyslíku na jipce, takže vaší příběhy jsou moc motivující ❤️ dík, za rady)

malinkaelinka
18. črc 2021

Jsem teď čerstvě po druhém CS a regenerace ještě rychlejší nez poprve. Už jsem věděla co a jak, že musím hned začít hýbat nohama, točit se na boky, polohovat, až poprvé vstanu, tak vstávat tak pořád.... jo a pak hned hodně létat na břicho, strašně mi to pomohlo na prdy. Dceru mely sestricky jen na chvilicku první noc , jinak jsem ji měla pořád u sebe a to byla ta nejvetsi motivace.

nazka
18. črc 2021

@elizsebik já měla první akutní, druhý plánovaný. Co se týče hojení, tak asi oboje stejný. Jen u druhého jsem věděla, do čeho jdu. Že budu mít problémy s nadýmáním, atd, tak jsem byla připravena dopředu. A taky jsem nikoho už neposlouchala, jak vstávat a co dělat, dělala jsem to, jak mi to bylo příjemné a bylo to lepší.

mlynkova85
18. črc 2021

@elizsebik já mám za sebou 3 císaře. Všechny jsem měla plánované a nakonec byly akutní protože ani jedno dítko nevydrželo do termínu.
1. Byl docela mazec. Jizva hodně bolela já se nemohla hýbat. Syna mi sestra vozila jen na kojení a teprve po 2 dnech jsem ho dostala k sobě na pokoj.
2. Byl super malou mi nechali hned po císaři na pokoji a kdyby něco měla jsem si zazvonit. Dcera se narodila v noci a já si šla ráno úplně v pohodě do sprchy na WC a normálně fungovala.
3 císař byl ze všech nejhorší ale i díky komplikacím ktere nastaly no. Nezabrala lokální anestezie nebo spíš doktorka neprovedla test jestli už může řezat tak rezala do živého. Okamžitě mě uspaly probudila jsem se na jip a teprve druhý den jsem šla na klasický pokoj a malou viděla až 27 hodin po porodu. Byla malinká takže skončila v inkubátoru. Jinak nevím jestli díky kombinaci lokální a celkové narkoze jsem pak měla napsané opiaty na bolest.
Kdybych tušila co mě čeká tak bych do 3 císaře nikdy nešla. Doktoři asi moc dobře vědí proč doporučují maximálně 2 císaře.

alpakovo
18. črc 2021

1CS akutní, celková narkóza,ale po 24 hodinách už v pohodě, normálně jsme vstala a vzala si k srdci řadu od nejstarší sestřičky hodně chodit s hodně pít 😁
2CS plánovaný, s epiduralem,malého jsem viděla hned po vytažení a po vyčištění a zašití nibho taky hned donesli na první kojení. Tam jsme ale zas prvních 12 hodin musela proležet na zádech,protože tak normálně nespím,vstávali se mi pak hůř
3CS opět akutní,ale tentokrát s epiduralem a ten byl teda bomba.... Malý se 23.12. ráno a na Štědrý den jsem normálně fungovala,jako bych ani nerodila 😂 tak jsem hned 26.12. byla doma 😁 takže je to i o pozitivním myšlení,čím víc CS tím lepší léčba 😁 mimochodem na rehabilitačních sester jsem si pak zašla a laser na jizvy a po týdnu jizva jako by ani nebyla

inkheart
18. črc 2021

@alpakovo kolik času od posledního sc uplynulo, nez jste šla na ten laser? Já chodila a žádný efekt, ale asi jsem začala pozdě (tuším 5 měsíců po)

alpakovo
18. črc 2021

@inkheart tak já rodila v prosinci a v únoru jsem už chodila na laser.... Ale tak brzo jsem chodila díky tomu,že jsem si blokka záda a primář mi to napsal zároveň s rehabilitacemi

inkheart
18. črc 2021

@alpakovo děkuji. Pokud bude příště taky císař, půjdu co nejdříve 🙂

berusenka112
19. črc 2021

@elizsebik Dobry den ja mela prvni dite cisarem a ted i druhe dite cisarem (neplanovane).A druhe dite mam po 15 letech skoro ale musim rict ze jsem vubec nevedela ze jsem tehotna zadne nevolnosti jsem nemela.Prubeh druheho tehotenstvi byl uplne jiny nez prvni.A co se tyka cisarskeho rezu u druheho ditete tak jsem byla jen umrtvena sice hojeni je u me da se rict horsi ale kazde telo to snasi jinak.Ale bude vse brzy v poradku akorat kdyz jdu na velkou tak to boli ale jinak uz to tak necitim .😊

copinka
19. črc 2021

Já mám 3 CS a každý byl jiný uplně. U prvního jsem nevěděla do čeho jdu takže jsem nečekala takovou bolest takže jsem byla hotová fakt dlouho, u druhého jsem se nebála a to se mi asi vymstilo nepovedlo se jim mi píchnout epi takze jsem byla uspaná a bylo to fakt ještě horší než první bylo mi zle a ještě bolest břicha a u třetího jsem se bála jak blázen a bylo to skvělý nic mě nebolelo hned druhý den jsem fungovala prostě pohoda.
@mlynkova85 já mám ten samý zážitek u druhého císaře začly řezat já zařvala a měla jsem masku na nose fakt hrozný zážitek ☹☹

mlynkova85
19. črc 2021

@copinka ty jo a můžu se zeptat jestli 3 císař byl taky lokální nebo po zkušenosti byla celková narkoza? Já mám právě v sobě blok a nedovedu si představit mít další lokální anestezii.

copinka
19. črc 2021

@mlynkova85 trvala jsem na celkové když jsem šla na sál ještě jsem je prosila pomalu brečela ale přesvědčily mě že lokální je lepší a je fakt že než začli pořád se ptali jestli cítím teplo jestli tohle a tamto a já pořád čekala tu bolest a najednou se hýbalo břícho a už vyndavali malého takže za mě fakt 3 nejlepší.

elizsebik
autor
19. črc 2021

Holky, ja vám mockrát děkuji😊

tonitesaru
19. črc 2021

Ahoj holky tak teď nevím jestli mám jít cisařákem ,nebo normlaně když budu mít dvojčátka 😍 jak to tu čtu no 😦😦mám úplně strach ..

elizsebik
autor
19. črc 2021

@tonitesaru ja bych u dvojčat neřešila, šla bych na cs. Jediné si zvolit nějakého konkrétního doktora. Na doporučení.

elizsebik
autor
19. črc 2021

Holky, a můžu se vás zeptat, jak to bylo u vás: měli jste doporučeného doktora u plánovaných cs (a on to tak zkazil) nebo tak jen koho vyhrali?

mlynkova85
19. črc 2021

@elizsebik já čekala na císaře 3 dny od prasknutí vody. A vyšly na mě 2 doktorky u císaře. Vybrat jsem si nemohla. Kdybych mohla rodit tam kde jsem chtěla tak tam jsem všem doktorům věřila, ale rodila jsem v úplně jiné porodnici než předešlé 2 děti kvůli tomu že mi praskla voda v 34+5tt a u nás rodí až od 36tt

tonitesaru
19. črc 2021

@elizsebik ,Nu to udělám ,ale mám s toho strach já cisařák nikdy neměla ...