Stačí se před císařským řezem oholit doma strojkem?

inkognita
25. čer 2015

Ahoj holky, jelikož se miminko zatím neotočilo hlavičkou dolů (jsem 34.tt), tak mi hrozí císařský řez. Chtěla jsem se zeptat, zda se před císařem stačí oholit doma strojkem, nebo to musí být úplně do hladka žiletkou? Bohužel jsem na některé látky v žiletkách alergická a nenašla jsem žádnou speciální bez niklu apod.. Nevíte jak se to řeší? Díky! Nerada bych se osypala v místě jizvy :(

sariky
25. čer 2015

Mě před císařem oholili rovnou v porodnici žiletkou. Ani nevím jak moc jsem to měla do hladka, protože jsem si přes ten obrovský pupek na podbrisek neviděla 🙂

lenickae
25. čer 2015

Já se oholila v úterý na kontrolu a v pátek jsem šla na císaře a sestřička mi to ráno ještě vzala žiletkou do hladka 😉

luciina
25. čer 2015

Jj oholit se úplně.

blanka.k
25. čer 2015

@inkognita měla jsem akut.CS a rodila 3 dny, nevím kdy předtím jsem se holila, takže min.4-5 dní (klas.žiletkou) to bylo od oholení a jedna z mála věcí ,co si pamatuju když mě rychle vezli na sál,že PA říkala "Super, paní je naštěstí oholená..." 😉 Každopádně syn se mi otočil až měsíc před porodem (moje sestra v den porodu),ještě máte čas, tak držím palce 😉

zuzajda20
25. čer 2015

@inkognita Já se oholila den před císařem doma a nemyslím si, že by to bylo úplně dokonalé, přes pupek už jsem tam moc neviděla, ale stačilo to 🙂

ronyx
25. čer 2015

Já se holila žiletkou v den kontroly a ještě ten den jsem pak jela rodit,takže jsem byla oholená do hladka.Sestřička mě před akutním císařem ještě kontrolovala a byla ráda,že to má bez práce,jinak by mě určitě holila žiletkou,viděla jsem na přípravně celý velký pytel jednorázových žiletek.Takže budeš muset v porodce říct,že jsi alergická,ale nevím jak to budou řešit,jestli to stačí jen strojkem.

inkognita
autor
25. čer 2015

Děkuji moc. Budu se muset zeptat až tam půjdu na 1. poradnu... no snad se mi ta moje holka ještě otočí a nebudu to muset řešit :(

melis7
26. čer 2015

@inkognita Myslym,ze to strojkem staci.Alespon u nas holi v porodnici taky strojkem a uplne do hladka to nebylo.Ohol se klidne doma a kdyz jim to nebude stacit,tak to doholi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru