Váha matky x váha miminka

ladyhacek
16. únor 2018

Ahoj dnes na fb jsem narazila na článek o největším novorozeneti 60 cm a asi 6 kg Ale udivil me příspěvek jedné ženy.
" Je známo, že obézní ženy mají velké děti"
Matka byla silná

A mě by zajímalo co je na tom pravdy.
Já jdu s právním ven - syna jsem rodila skoro se 100kg a on měl 2,74kg ( narozený v termínu - 38+3)

petrasipkova1
16. únor 2018

spíš bych řekla nezjištěná cukrovka ? to měla babička, teta se narodila skoro 6 kg, ale babi byla drobná. Tak jsem dcerku šla rodit se 100 kg, váha před těhu asi 85 několik let. Dcerka měla 3,7 kg, 51cm, narodila se až v 42 tt. Ted čekám v dubnu syna, začínala jsem na 70 kg, ted mám asi 82 kg. Jsem zvědavá jaký bude mímo, zatím podle měření má úplně správné průměrné rozměry.

anazuzzuzana
16. únor 2018

Nemyslím si, že je to pravda...to, kolik má mimino při narození nijak neovlivňuje to, zda bude později obézní...když mají obézní ženy/rodiče obézní děti, je to tím že jsou v rodině špatné stravovací návyky...v genech může být určitý typ postavy, ale ne obezita...co si tak pamatuji z naší skupinky, tak tam velké novorozence mely spíš hubenější ženský a naopak tlusťošky snad ani jedna neměla dítě nad tři kila... otázka, jak ti děti budou vypadat třeba při nástupu do školy nebo v deseti letech, tak už to hádám bude naopak

sobist
16. únor 2018

Syn měl 4780g a já v době porodu cca 96kg - rozhodně jsem nebyla (a nejsem) hubená. nicméně když rodila moje máma mě, byla hubená a taky jsem měla kolem 4,5kg. 🙂 Všichni doktoři mi říkali, že váha miminka je dána i geneticky, ale třeba jen nechtěli být zlí. 😃

Jo a rodila jsem den před termínem, porod byl vyvolávaný právě z důvodu velikosti miminka a syn se narodil zdravý, akorát šel vexem, ale to je už jiná story o nepovedeném epidurálu.. :D

ladyhacek
autor
16. únor 2018

@sobist také si myslím, že genetika já ani sestra jsme nebyli velké a doufám,že i to naše druhé bude menší 🙂

izz76
16. únor 2018

Ve svém okolí jsem postřehla spíš opak,že obézní ženy mají drobná miminka,jako kdyby v tom tučném břiše pro ně nebylo místo... Ale zřejmě je to jen náhoda a váhu miminka ovlivňuje genetika. V naší rodině se třeba rodí spíš děti ke 4kg,maminky jsou štihlé...

luj89
16. únor 2018

podle me genetika ci cukrovka. Ale mozna tam nejaka souvislost i bude, podle me je priroda moudra a drobne mamince se mimco prizpusobi, aby mohlo projit ven (samozrejme to nemusi platit na 100%, je to spis jen ma domnenka). Ja rodila s 59 kg a dcerka v terminu presne na den vazila 2,960 g a 48 cm.cekala jsem, ze bude drobnejsi (ja se narodila s 46 cm a cca 2,700 g).

martinato1989
16. únor 2018

Taky si myslím ze je to blbost. Já rodila a měla jsem 96kg a mala 2700g a 51cm ve 38+6...moje mamka taky nebyla drobek a já měla 48cm a 2800g

vendelinka08
16. únor 2018

Myslim ze je to spise genetikou...ja jsem drobna...hubena a mala...manzel velky chlap...a myslela jsem ze budu mit mala miminka..opak byl pravdou..geny po otci zajistily..ze prvni syn mel 3.5Kg a 50cm..druhy sxn 54cm a pres 4Kg. Takze si nemyslim ze by to bylo obezitou maminky. Kamaradovi se ted narodil syn...6Kg a 58cm.

markytka21
16. únor 2018

Určitě to pravidlo není, já vždy byla drobná s váhou kolem 50 kg a miminka vždy přes 3 kg, naposledy syn měl 3,7 kg. Ale říká se, že když zprůměruje váha rodičů při narození, tak vyjde váha miminka a každé další miminko je větší. U nás to tak vychází.

makky1310
16. únor 2018

Ja pred porodem 94kg a syn mel 2,4kg.

tynka9
16. únor 2018

Já jsem drobná, začínala jsem na 50 kg/164cm. Nabrala jsem 15 kg, ale vůbec nevím kde byly, protože jsem se do konce těhu např. vešla do svých upnutých kalhot, jen jsem je asi o 5 cm nezapla. Bříško jsem měla taky malé, tipovali mi tak 7. měsíc a já jsem zatím měla týden do porodu. Chlapeček šel přesně v termínu a měl 3520 g a 52 cm. Nikdo nechápal, kde jsem ho mohla mít schovaného. Teď má 2,5 měsíce a přes 7 kg a rodina zase nechápe, jak já se svou postavou ho můžu takhle vykrmit 😁

priefi
16. únor 2018

@ladyhacek na vaze zeny nezalezi. Velke deti se rodi hlavne maminkam s cukrovkou nebo porodni cukrovkou

linee
16. únor 2018

@ladyhacek take myslim,ze je to blbost,navic,proc by se casto ptali,kolik kg mela matka a otec u porodu?A dokonce ani to neni pravidlo

linee
16. únor 2018

@priefi tak to je take neni uplne pravda,protoze ta cukrovka musi byt nelecena,pokud je kompenzovana,neni duvod,aby bylo dite prilis velke. Navic znam hodne matek,ktere cukrovku nemely a rodily deti s vice nez se 4 kily

verusky
16. únor 2018

myslim, ze to neni pravda. ale prvni dite jsem rodila a v tehu moc nejedla (trapeni), mala byla mala (2700g). dalsi tri deti byly o kilo tezsi... to uz jsem jedla normalne, protoze s prvni byly potize a uz jsem to nechtela opakovat... takze u me platilo snad- ze s prvni jsem si moc nedopravala a dite bylo drobne, s dalsimi jsem si dopravala primerene a uz byly akorat 🙂

ivis_b
16. únor 2018

Původní váha 54, porodní 72, syn měl 3,81kg. Cukrovku jsem neměla...

vladienka
16. únor 2018

Povodna vaha 56, porodna 77 a dcera 4,2kg..

karlajasmine
16. únor 2018

Původní váha 62, porodní 78, syn 3,6, druhý syn porodní váha 89, syn 4,4

karlajasmine
16. únor 2018

A cukrovku jsem neměla ani u jednoho. Po 4,5 měsících vše dole

jaaanie21
16. únor 2018

před otěhotněním 49, před porodem 74, dcera měla 3,9

yildiz
16. únor 2018

v prvnim tehu jsem nabrala 11kg na 65kg dcerka mela 3600g, v druhem tehu jsem nabrala 10kg takze 66kg a dcerka mela 3800kg, v tretim tehu jsem nebrala 9kg dcerka mela 3710g ve ctvrtem tehu jsem nabrala 8kg a malej mel 3720g - merim 165cm a vahu mam ted cca 54kg - tehu kg jsem nechala ihned na sale mela jsem to vse bez prace cukrovku jsem taky v tehu nemela

rorak
Autor odpověď smazal
Zobraz
ilonne
16. únor 2018

Genetika nebo spis neodhalena cukrovka

hafika
16. únor 2018

Hele to je blbost, myslím že ani ta kila nabraná v těhotenství nerozhodují. Jsem malá a hubená a měla jsem první dítě 3,75 kg a podruhé dvojčata 2,8 kg každé (a tvrdili mi v nemocnici, že na dvojčata je to dost). Dokonce jsem v obou těhotenstvích měla stejnou konečnou váhu, jen napoprvé jsem začínala se dvěma kily navíc, takže jsem poprvé přibrala 16 kg, podruhé 18 kg. Jediný rozdíl byl, že poprvé jsem přibrala tak nějak celá, podruhé jsem měla jen obří břicho. Pak mi chyběla ta kila navíc při kojení dvojčat, měla jsem obří hlad.

karolly
16. únor 2018

Hloupost... Měla jsem těhotenskou cukrovku, váhu při porodu 113kg. A syn měl 3650g a 54cm

dora13
16. únor 2018

Ja teda obezni nejsem a nikdy jsem ani nebyla a druhy syn mel 4,26 kg. Je pravda, ze jsem pribrala dost, skoro 20 kg, ale u starsiho jsem pribrala 23 a mel beznych 3,65. Urcite je to komplexnejsi algoritmus nez jen vaha matky🙂

almara2
16. únor 2018

Měla jsem před těhotenstvím nadváhu, v těhotenství přibrala max 10kg a prostřední syn měl 5180g a nejmladší 5160g. Cukrovku jsem neměla

kachnicky
16. únor 2018

Nevím no😣 Já teda nabrala 24 kg ale šla jsem rodit s 84kg, což není až tak hodně a dcera měla 4100g ( já měla 4030g) a co jsem se bavila s gynekologem, tak ten mě na rovinu řekl že to nelze ovlivnit stravovánim, ale jedině cigaretami a drogami, což je i logické...

ishumisz
28. únor 2018

A co holky tehotenske vitaminy? Ty pry maji na velikosti taky svuj podil..

bayt
28. únor 2018

@ladyhacek Myslím si, že to tak asi je - četla jsem nějakou studii, že se máme "moc dobře", a proto se rodí čím dál větší děti. Tak možná obézní žena se má ještě lépe než ostatní (z hlediska kvanta potravy) :D Navíc hraje roli genetika, ne? Když ona je velká, tak mimčo taky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru