Vyvolání porodu, jak probíhá?

klara015
31. říj 2017

Ahoj holky, mam dotaz jak probiha vyvolani porodu?
Pokud tento tyden neporodim tak nastup 6.11 v 7:00hod na vyvolani :(
Co mam ocekavat? To me hospitalizuji a pak co?uz tam bude moci byt semnou manzel nebo ho poslou domu?
Dekuji za odpovedi

k0bliha
31. říj 2017

Zdravím, mě vyvolávali porod a nástup do nemocnice jsem měla den předem. Večer mi dali nějakou tabletku na změkčení hrdla, asi?🙂 A ráno v půl osmé jsme šla na vyvolání. Přítel mohl být u mne celou dobu. Ještě k tomu vyvolání🙂 dali mi zase nějakou tabletku, pak přišel primář udělal Hemiltonův hmat, poté praskly vodu a aby toho nebylo málo tak 2 mapa oxytocinu.

k0bliha
31. říj 2017

Ne mapa ale lapačka🙂

k0bliha
31. říj 2017

Boze ten telefon😝 ne lapačka ale kapačka, uf🙂

nellie87
31. říj 2017

Nastup ráno v den vyvolavani do porodnice.Natoceny ozvy,zavedena tableta prostagladinu,cca hodinu jsem mela lezet nez se tableta rozpustí.Pak znovu ozvy.Pak tradá na pokoj,dokud nebudou pravidelné kontrakce.Tak jsem to mela já. Ještě záleží na tom,jak je čípek pripraveny k porodu.Pokud nejsi vubec otevrena,dava se prvni tableta do poševní klenby,další pak do děložního hrdla.Nekomu to zabere první den,nekdy se dava tableta dalsi den znovu.Drzim pesti,at jste brzo spolu 😉

janager
31. říj 2017

Já šla na příjem v 7.00 v 8:00 mi zavedli tabletku a 22:48 jsem porodila. Po 2 hodinách po zavedení mi vypusitli rybník a pak se to rozběhlo. 🙂

kkaatte
31. říj 2017

Já jsem šla do nemocnice týden přenášení a 4 dny na to vyvolávačka.
Vůbec nechtěla na svět. O půl sedmé monitor, v sedm tableta za hodinu a půl odtekla voda. V 13.43 byla malá na světě. Všichni říkali, že na prvorodičku to bylo rychlé 😀

absintka19
31. říj 2017

Tak ja zacala tycinkama, pak tableta ani manzel nemohl byt se mnou. Neotvirala jsem se CS2 tyden po TP. Nezavadeli tablety ale dve dilataci tycinky aby se cipek otevrel to byla sobota 13hod a ja nastoupila na hospitalitaci. Pres noc se nic nestalo tak od 9 hod tableta. Porad nic tak kolem 13hod praskli vodu. Porad tocili monitor, ozvy krasne a ani kdyz se sekla v porodnich cestach ozvy se nezhorsili 🙂 mozna spala 🙂 Zacali kontraxe a ozvy porad ukazkove 🙂 a porodila jsem 21:50, holcicka 4300gr a 50cm 🙂 nyni v necelych 6m ma 7000 gr a 65cm ....byla jsem tedy uplne bez leku, nechtela jsem je vubec ani kdyz kontraxe byly co 8 vterin 🙂 jo, a ozvy porad ukazkove 🙂

sthanina
31. říj 2017

@klara015 Ahojky, byla jsem 8 dní po termínu... Nechali si mně v nemocnici při "preventivní" kontrole... Pak na kardiotokograf, zavedená tabletka na vyvolání, pak ležet, pak čekat co bude... Druhý den znovu zavedená tabletka, večer bolesti v zádech, vůbec jsem nespala, několik kardiotokografů, Hamiltonův hmat, ale nic... Celou noc jsem proseděla ve sprše a prochodila celé oddělení sem tam... Ráno jsem nedostala snídani, poslali mě na porodní sál, tam podáš nějaké info (chtěli i váhu a výšku manžela), pak klistýr, kapačka oxitocín, Hamiltonův hmat, píchnutá plodová voda, znovu oxitocín, Hamiltonův hmat, rajský plyn, epidurál, nastřižená hráz.. Byla jsem ve sprše, na míči, dostala jsem uvolňující masáž, ale bylo to hrozné. Mezitím jsem ztrácela vědomí, spoustu si toho nepamatuji. Nesměla jsem jíst a ani pít. Začlo se to vše ráno cca kolem 8hod a skončilo večer 22.40. To byl fakt porod! Manžela jsem mohla mít u sebe až na porodním sále... Přišel kolem 9.hod. Synovi se na svět vůbec nechtělo.... Držím moc palce, ať máš stejně trpělivou "obsluhu" a ať vše proběhne hladce...🙂

sobist
31. říj 2017

Ahoj, mě vyvolávali den před termínem kvůli velikosti miminka (čt odhad 4,30kg, ráno v den vyvolání 4,10kg a večer jsem porodila 4,78kg :D). Přijali mě - vyšetřil mě doktor, poslali na pokoj, tam mi natočili ozvy, pak přišla lékařka a zavedla mi tabletku do pochvy. Pak mi dělali monitor ještě asi za hodinu.

To mělo být ten den tak nějak všechno.. všichni totiž říkali, že nejsem absolutně připravená a tak k porodu dojde až druhý den. No, ve 12 jsem měla zimnici, bolesti - bolelo to, ale neměla jsem dřív poslíčky, tak jsem myslela, že je to ono. Každý mi totiž tvrdil, že porod poznám. :D Nepoznala jsem. Na sesternu jsem šla kvůli té zimnici a řekla jim, že mě to bolí, takže znovu monitor a tradá, otevřená na 3cm. :D Porodila jsem po desáté večer, ale délka porodu je individuální (tj, v 7 jsem přišla na příjem, v 9vyšetření a zavedení, ve 12 kontrakce, 22 porod).

Jina to zavedení nebylo rozhodně příjemné, tabletku bylo třeba natlačit až dozadu, ale já jsem na tohle cíťa a špatně nesu i gyn. prohlídky. 🙂

syrinxka
31. říj 2017

Já nastupovala taky nějak na 7:00h, vezl mě partner a poslali ho domů, že jako prvorodička určitě ten den neporodím. Vyvolávali mi porod kvůli přenášení, jinak bylo vše ok. Přeslekla jsem se do nemocničního, následovala prohlídka, dali mi první tabletu na vyvolání a pak jsem šla na pokoj. Kolem 11h byla další prohlídka, nic se nedělo. Pak ve 12h jsem dostala první kontrakce. Přítel za mnou přijel jen tak se podívat před 14h a ve 14h byla další prohlídka kde mi řekli, že ten den určitě porodím :D Přítel se mnou zůstal až do porodu, ale nemusel. Posílali ho domů, že je ještě čas 🙂 Kontrakce sílely a malá byla na světě v 17:30h. Prý jsem byla ale vyjímka, že prvorodičkám trvá vyvolání porodu i několik dní. Ale nakonec to bylo rychlé a vůbec bych se toho už příště nebála. Nejhorší byl pro mě ten stres před nástupem, pak už to bylo ok 🙂

acttivia
31. říj 2017

Ahoj, mě vyvolávali 9 dní po termínu a otevřená sem byla na 1 prst. Nastupovala jsem ráno v 7:00, nejprve byla vaginální prohlídka, kde mi zavedli tabletu a pak sem šla na monitor. Za hodinku na to byl klystýr. Vodu mi praskly asi někdy kolem 11:00, ale to záleží na tom jak moc si otevřená. Přítel byl celou dobu se mnou. Por. asistentky naopak trvdili, že vyvolávané porody jsou mnohem rychlejší a měly pravdu. Byly sme tam tři a všechny sme porodily do 14:00, přičemž já porodila poslední (a to sme byli všechny prvorodičky). Měla jsem krásný a rychlý porod bez jakéhokoliv zranění. Celý jsem ho strávila ve sprše na míči (taky mě pak dva dny bolely z toho skákání stehna 😉). Klidně bych šla příště na vyvolání znova 🙂

eviicka
31. říj 2017

Já měla příjem den předem, pouze kontrola, administrativa atd. V 6:30 zavedena první tableta a během chvilky se už rozjely bolesti, v 8:30 druhá tableta. Vodu píchli kolem desáté (asi 🙂). Malý byl na světě po 12.

eviicka
31. říj 2017

@acttivia taky jsme byly na vyvolání tři a kolem druhé bylo hotovo 🙂

martavy
31. říj 2017

Me vyvolavali letos v cervnu-cervenci pro poterminovou graviditu.Nebyla jsem otevrena vubec.Vpatek odpo zavedla doktorka 2 tycinky Dilatanu S a vatu.Do sobotniho rana ze me oboji vypadlo.Otevrena na cm jsem sla na porodni sal.Tam asistentka zavedla tabletu Prostinu v 9:06 a 11:25 byl maly na svete..Celkem ficak 😂

verca156
1. lis 2017

no také jsem byla a nechci to rozepisovat abych nestrašila, zkrátka, každý to má jinak a čím méně budeš mít strachu tím to půjde lépe... v každém případě to byl úžasný zážitek a chtěla bych to znovu ❤

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru