Vyvolaný porod - šíleně se bojím. Jak probíhal u Vás?

vanesahudgens
9. zář 2019

Ahoj,jak u vás probíhal plánovaný vyvolány porod? Zítra mám nástup v 6:45 a šíleně se bojim😁🤦🏽‍♀️

marketa1218
9. zář 2019

Já se s dovolením pichnu, asi mě to bude také čekat 🙈

makronka222
9. zář 2019

Me odtekala plodovka a nic se dal nedelo. Po 24h od doby co prdla voda, se slo na vyvolacku. Klistyr (pohoda) zni to hrozne, ale nic to neni. Naopak uleva. Pak horka sprcha. Nekomu uz zacnou kontrakce, me ne. No tak sup na sal, oxitocin do zili a kontrakce jedna za druhou, za chvili mi prisla anesteziolozka pichnout epidural. To jsem citila jen tlak misto bolesti. Trochu jsem i spala. Pak Epidural snizili abych citila vic kontrakce. Nebolelo to, jen vetsi tlak. Na 3.-4. zatlaceni dite venku bez nastrihu atp. Takze 20min jsem mela kontrakce s bolesti a pak 30-40min kontrakce s epiduralem bez bolesti. Pak jsem usla a po hodince si dala obed:D mela jsem silenej hlad :D dohromady od zacatku pripravy po finale max 2hodky

purplerain
9. zář 2019

Zavedli mně tabletu, nic se nedělo. Po asi dvou hodinách další, to začaly slabé bolesti jako na menses, ale nic víc. Po dalších dvou hodinách píchli vodu a následující kontrakce mě poslala do předklonu. Za další 3 hodiny byla dcera na světě.

slunecnice358
9. zář 2019

Za 5 hod byla malá na světě. Hodně štěstí a co nejméně medikace. Epidural při velkých bolestech doporučuji...

martiniquest
9. zář 2019

Tableta v 8 rano, od 19hod vecer nepravidelne krece, druhy den rano mi rupla voda, celou noc jsem nespala a pri samotnem porodu byla uplne vyrizena. Maly se narodil ve 3 odpoledne druhy den po tablete. Nakonec s epiduralem, bez nej bych to uz asi nezvladla. Porodni cesty ani dite nebylo absolutne pripravene. Vyvolavali jen z duvodu "prenaseni", 41+0. Uz bych do toho nesla

tanicka1997
9. zář 2019

@martiniquest ahoj niečo podobne preživam teras uz som tižden po termine a.stale nic ani sa neotvaram ani porodne cesty niejsu pripravene uz som na dne s toho cakania

sobist
9. zář 2019

Příjem kolem 7, čekání, papíry, čekání, vyšetření, čekání, přesun na oddělení gynekologie, potom tableta, přesun na pokoj.. oběd.. ten jsem už nejedla kvůli kontrakcím. Bolesti jsem měla velké, epidural mi prosákl a umrtvil od pasu dolů.. 🙂 Věřím, že tobě se to nestane. Jinak bez epiduralu bych to nedala, bolesti mi přišly šílené, otravné a hlavně nekončící (jakože prodýchat se mezi kontrakcemi nešlo, protože jsem dvakrát mrkla, hodina pryč a přitom se žádná úlevná chvilka nedostavila :D). Porodila jsem až večer, s problémy, ale jsme oba oba v pořádku. 🙂 Jo a vodu mi píchali oni.
Zpětně je ti to už jedno jaké to bylo a co bylo, pokud neřešíš druhé, protože se už nechci úplně dostat do nebezpečné situace. Nebýt toho epiduralu tak věřím, že to tak nějak bude ok, i když s vahou 4780g nevím.. ale já si od začátku nevěřila, že bych porodila jen tak sama. :D

Nejhorší na tom bylo zavádění tablety a obecně ty kontroly, kdy mě stříkali nějakou desinfekcí, a pak kontrakce bez úlevy, kanyla v ruce a zavádění epiduralu, ale já jsem cíťa na takové věci.. dál už to nebyla standardní situace, tak to hodnotit nebudu.

Hodně štěstí! 🙂

monika76301
9. zář 2019

@vanesahudgens ja jsem zažila před 4 měsíci... A bylo to teda mega rychle... Za 1:25 min byla malá venku a to mi dali jen půlku tablety... Záleží na připravenosti porodnich cest

radka313
9. zář 2019

Ja mela nastup v 6:45 v 8 tabletu a v 9:58 byla mala venku bolesti zacali hned po klistyru

uzivatelkapetra
9. zář 2019

Já měla nástup den před tím. Večer mi dr udělala (asi) hamiltona. Přes noc jsem asi měla slabé bolesti, jelikož jsem se vždy jen probudila a hned zase usnula, ale skoro jsem o nich nevěděla. Ráno už se kapku nález změnil ze zamčeno, na kousilínek pootevřebo, tak měli kde dát tabletu 🙂
V 7 jsem dostala tabletu a pak jsem co dvě hodiny chodila na monitor. V cca 11 si mě už nechali na boxu, ale i když bolesti byly tak jsem se neotevírala. Dali mi do zadku nějakou včelku na bolest a díky tomu jsem se otevřela cca na 6cm. Dostala jsem nakázáno zavolat manžela, že pak píchnou vodu. Po jeho příjezdu teda vypustili bazén, ale otevírání se zastavilo. Po epidurálu se to konečně pohnulo a mohli jsme jít na to. Malý nechtěl ven ani za milion, ale v 19:24 to vzdal a ukázal se nám. Měla jsem nástřih, ale hojil se krásně a ani moc nebolel.
A za 3 dny to bude rok....toto letí 🙂
Neboj se nic. Strachem si to zbytečně kazíš, stejně nějak musí ven tak se tomu nevyhneš 🙂
Přeji pohodový porod

niliho
9. zář 2019

Mě odtekla plodová voda o půl 11 večer,bylo mi řečeno,že budou čekat 24 hod., jestli se porod rozeběhne sám,do rána se nic nedělo,ani bolesti,ani kontrakce,ráno jsem si nechala porod vyvolat,zavedli tabletu a cca do půl hodiny začaly kontrakce,po 4 hodinách jsem si nechala píchnout epidural a za hodinu jsem rodila

sim244
9. zář 2019

Já měla nástup v 7, 7:20 první tableta a nic, 9:20 druha a nic, v 10 z ničeho nic jakože brutální bolesti že jsem z nich zvracela, epidurál mi píchnout nechtěli, malý nepostupoval, za 4 hodiny v kontrakcích a s píchlou vodou jsem se otevřela o necelé 2 cm, malému začali padat ozvy, takže nakonec cs, kdy ho pak i oživovali. Ale neboj se, tohle se může stát jen v porodnici , kde jsem rodila já, tam jsou takové snad všechny porody. 😃

evakabourkova
9. zář 2019

Ahoj nastoupila jsem do nemocnice na vyvolání porodu 5.4., 6.4.my zavedli připravující tabletu na změkčení další tabletu jsem dostala 7.4.odpoledne jsem dostala menší bolesti jako bolest při menstruaci otvevrela jsem se na 2prsty toho 7.4.jsem šla na monitor nezdálo se jim to tak mi v 17.30 pichli vodu dali oxitocin a nic se nedělo i ty menstruační bolesti zmizeli takhle to trvalo 13hodin dávali mi další a další oxitocin a nic po 13hodinach bez spánku jsem byla šílené unavená v 7.00 prisli šílený bolesti ze jsem i brecela v 8.00 přišel primar ze se neotviram v 8.15 příprava na cisare v 8.30 mi pichli inekci na umrtveni nohou a v 8.36 byla mala na světě

kejt29
9. zář 2019

Prvni tableta v 7h, bolesti zacaly behem par minut, pak druha tableta a porod ve 14:38. Druhy porod stacila 1/4 tablety v 7h, mirne bolesti, v 10:15 pichnuti plodovky a porod ve 12:27. Treti porod byl prirozeny a bolesti jsem mela uplne stejne silne, takze u me se nedalo rict, ze je vyvolany vic bolestivy 😉

lenysek1988
9. zář 2019

Nástup, monitor a kontrola...otevřená na tabletku. Tabletka, za 10minut větší kontrakce a kontrola od PA. Sprcha minimálně na 30minut, monitor a opět poslána do sprchy. Nabídnutý epidural jsem s radostí přijala (protože bolesti které jsem měla,jsem zažila při tlačení první dcery) Potom už jenom napojená na monitor. Mezi tabletkou a epiduralem píchnutá plodová voda u áčka. Hýbání s nohama, pro případ umrtvení noh po epiduralu (nestalo se a já nemusela nikoho volat). 3 hodiny po tabletce jsem byla připravená na porod. Necítila jsem nic po epiduralu,jen menší tlak (jako když se přesedí zadek) Počkání na doktory,než přišly z jednoho porodu ke mě. Tlačení na pokyn dr. velké, menší...holčička venku na 3. nebo 4. zatlačení.... Béčku se píchla plodovka, tlačení opět podle dr. a chlapeček byl venku asi na 2. nebo 3. zatlačení. Nepsala jsem jako přiložení miminka na břicho a další věci kolem dětí. Porod super! Celý tým doktorů, sestřiček...sehraný a byl to porod za odměnu. Díky epiduralu jsem cítila jen tlak,ale žádnou bolest. Odpočnutá, hladová...

martiniquest
9. zář 2019

@tanicka1997 Potiz je v tom, ze fyziologicke tehotenstvi trva 38-42 tydnu. Akorat mam pocit, ze doktori se ucili striktnich 40 ani min ani vic, coz je nesmyslne. Chapala bych castejsi kontroly prutoku a placenty, ale ne vyvolavani bez nejakych vaznych duvodu. Ja mela dokonce trikrat ricin!

martiniquest
9. zář 2019

@sim244 A takto zprasene porody (pardon za ten vyraz) jsou prave proto, ze maji lidi pocit, ze musi porod za kazdou cenu urychlit. Vse ma svuj cas a je potreba jen s respektem sledovat a zasahnout jen v pripade problemu.

sim244
9. zář 2019

@martiniquest přesně můj názor. Jsem šťastná že synek vůbec přežil.. a víš proč mi ho vyvolávali? Byla jsem na první kontrole v nemocnici, 40+0tt. A na monitorech jsem měla tlak 145/100. Jako chápu, že byl lehce vyšší, ale neviděla jsem problém. Normálně mám okolo 135/80-90. A přibrala jsem 18 kilo, byla napumpovaná vodou... sečteno - nic mi nebylo a zbytečně mi ho vyvolávali, měla jsem jen lehounce něco v krvi, ale pak jsem se ptala na názor mého obvodního gyndaře a ten řekl, že by z tohoto důvodu porod nevyvolával.. To ani nemluvim o tom, že na té kontrole mi řekl, že jsem na 2cm otevřená. Mohla jsem porodit sama do pár dní... ale to už nezměnim, nechtěla jsem ohrožovat malého a věřila doktoru. Možná kdybych odmítla, tak bych ho ohrozila méně, ale kdo ví..
U druhého to rozhodně udělám jinak a rodit budu jinde hlavně.

martiniquest
9. zář 2019

@sim244 Ach jo 😟 priste budes chytrejsi. Me to ceka na prelomu roku

hejivana
9. zář 2019

@martiniquest taky nevím proč všem v poslední době porody vyvolávají. V dřívějších dobách byly minimálně dva termíny, dnes jeden a hurá hned se jde vyvolat! Můj porod, týden po termínu, nástup v neděli ráno,nacpali do mě cosi co mi mělo otevřít porodní cesty, vyvolalo to jen silné krvácení, druhý den tablety které vyvolaly jen bolesti a otvírání na 2 cm, horečky, klystýr, průjem,krve jak z vola pardon, bez jídla, pak i pití, nevědělo se co bude... Vysvobození v podobě císaře, v 16.35 po dvou dnech, ale nechci nikoho strašit 😁

kittyy17
9. zář 2019

@vanesahudgens dva dny se fakt hodně snažili, a třetí den to vzdali a šli jsme na plánovaného císaře, díky bohu...

martiniquest
9. zář 2019

@hejivana Protoze chteji predchazet problemum, akorat to popira kompetenci lidskeho tela v porodnim procesu a vysledky byvaji zpravidla opacne. Plus cim vic zakroku=tim vic penez od pojistovny, ze

hejivana
9. zář 2019

@martiniquest já jsem jinak žádné problémy neměla s těhotenstvím, myslím že za pár dní by to přišlo samo...

hanih
9. zář 2019

@vanesahudgens Tady toho moc nezjistíš, respektive, zjistíš toho až příliš, ale moc k užitku ti to nebude. Každá to má jinak - někdo v pohodě, někdo hrůza. Jak to budeš mít ty, nevíš. Já jsem z těch šťastnějších. Vyvolávali mi jedenáct dní po termínu, protože doktorce se nelíbila placenta. Ráno nástup, monitor, vyšetření, čekání, až sestra připraví papíry. Oběd už jsem nedostala, po poledni mi zavedli čtvrt tablety a do čtvrt hodiny jsem měla kontrakce a hned pravidelně po pěti minutách. Takže další monitor, pak hned na sál, tam klistýr (ptali se mě, jestli chci a já souhlasila - bylo to úplně v pohodě). Pak dorazil manžel, což bylo úplně super, protože se mnou chodil sem a tam po sále, to mi pomáhalo. No a za čtyři a čtvrt hodiny po zavedení tablety se nám narodilo miminko, asi na šest zatlačení, bez epidurálu a úplně v klidu. Přeju ti, ať ti to dopadne podobně 🙂

martiniquest
9. zář 2019

@hejivana samozrejme, ze by to prislo, neznam dire, ktere by nakonec nevylezlo. Zeny jsou bohuzel neinformovane a bezmezne veri lekarum. Porod a tehotenstvi me hodne naucilo. Uz jsem o moc vic asertivni a vedoma si vlastni zodpovednosti za sve telo. Rada si vyslechnu nazor, ale rozhodnuti je jen na mne, protoze jen ja si nesu nasledky.

hejivana
9. zář 2019

@martiniquest už bych nic podobného zažít nechtěla... Musím říct že ten císař už byl úleva, i když jen v tu chvíli, další dny to bylo horší 😀

kittyy17
9. zář 2019

@martiniquest no tak já znám dvě takové děti, spinkají mi v pokojíčku. Dvanáct dní po termínu, zkalená plodová voda, a porodní cesty zavřené i po dvou dnech vyvolávání. Bez císaře bych neporodila. Když ho ze mě vytáhli, řekli mi, že má moc velkou hlavu a i když já mám pánev jako slon, kluk by neprošel...

cilkat
10. zář 2019

Mám za sebou dva vyvolávané porody kvůli těhu cukrovce. U staršího vyvolávání při CS 2, zcela uzavřené hrdlo. První de "preindukce" - tj po nástupu jedna tabletka dolů a až na kontrolní vyšetření a monitory se zbytek dne nic nedělo. Druhý den hrdlo na špičku prstu, takže čtvrt tablety dovnitř, po dvou hodinách další čtvrtka. Před obědem začal slabý tlak v břiše, tak jsem se prošla, najedla a usnla. Ve tři odpoledne vyšetření, bez kontrakcí a u vyšetření praskla voda. Odchod na sál, už po cestě se rozjely kontrakce. Klistýr, sprcha, z tý jsem lezla s tím, že si musím lehnout, protože se mi motá hlava, to už jely kontrakce tak rychle, že mezi nima bylo sotva půl minuty. Po asi hoďce jsem si řekla o epidurál, ne proto, že by to bolelo, ale prostě proto, že jsem byla utahaná a s informací, že 12 h je úplně běžný porod jsem měla pocit, že to nedám. Doktor přišel a konstatoval, že než přijde anesteziolog, už to nebude mít cenu, nicméně dali mi něco do žíly (nikoli oxitocin, nějaký "oblbovák"). Kontrakce lehounce zpomalily a malej šel ven. Na pět dalších kontrakcí byl venku... nástřih, šití, ale především dost velkej otok. Ještě tři týdny jsem pořádně neseděla.
Druhý porod vyvolávaný z "prostupné na psrt", syn sestouplý v pánvi už měsíc. Rovnou "vyvolávací" tableta, odchod na sál, jediný co, že mě začaly bolet záda (nic nesnesitelného, ale protivný), ale fungovalo na to teplo. Když nepřišly kontrakce ani za dvě hodiny, rozhodl se dr píchnout vodu. Pak se kontrakce rozjely do čtvrt hoďky, Bohužel se stupňovala i bolest v zádech a být ve sprše jsem si netroufla, páč se mi motala hlava. Nicméně asistentka trvala na tom, že nemám ležet a mál blbnout na míči, aby šel porod rychleji. Mě teda v tiu dobu přišlo, že bych spíš spomalila, ale co... půl hoďky houpání na míči a malej šel ven. Tentokrát bez oblbováků, bez nástřihu, bez otoku. Nějaké šití bylo, ale malej byl dost obřík. Při odchodu z porodnice už jsem byla zcela fit (až na emoce... brečela jsem ještě tři týdny každou chvíli).
Jediný, co mě šve, jsou neustálá vnitřní vyšetření... třeba u druhýho porodu fakt nechápu, k čemu asistentka potřebovala vědět, co dělá děložní hrdlo při kontrakci. Mám pocit, že by se lékaři stále mohli zlepšit v tom "nemuset vědět za každou cenu", jenže oni tam jsou od toho, aby věděli a kdyby čekali příliš dlouho, tak jm to budou všichni vyčítat, že... ale asi by si měl člověk v tomhle umět říct.

monalena
10. zář 2019

Ahoj ja jsem dostala tabletku cca kolem desate hodiny, ve dvanact praskly plodovou vodu a 14.20 byla mala na svete. Pokud mohu srovnat s prvnim porodome, ktery byl bez medikace tak tento byl mnohem lepsi, rychlejsi, bez nastrihu. Vubec bych se toho nebala. Hodne stesti

hanicka_k
10. zář 2019

V půl 8 ráno první čtvrtka tablety, do 15 minut kontrakce po třech minutách (to byla rochlost 😂), které ani po dvou hodinách nebyly vidět na monitoru 🤦🏻‍♀️. Tak další čtvrtka tablety (cca v půl 10)... To už jsem si myslela že se bolestí potento 🤦🏻‍♀️ naštěstí kontrakce už byly na monitoru viditelné. Noo porodila jsem přes silné a časté kontrakce (po 3 min.) až před půl 7 večer total vyčerpaná.
Ještě si matně pamatuju, že jsem i dlouho tlačila, protože malá šla ven „na frajerku“ temenem, takže mě zevnitř slušně pocuchala plus nástřih 🤔😁

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru