Nemocnice milosrdných bratří Brno. Máte zkušenost?

konik28
14. črc 2011

Ahoj, chystám se rodit v této porodnici. Byla jsem tam již hospitalizována při mimoděložním těhotenství a byla jsem spokojená.Přímo tohle téma zde není.
Přijde mi, že je to taková rodinnější atmosféra než v Bohunicích, která mi přijde jak továrna na děti. Samozřejmě je mi jasné, že pokud by byl nějaký problém fakultní nemocnice má jistě větší možnosti a zkušenosti,ale přesto. Slyšela jsem pár případů kdy některý maminky nechali na porodním sále opravdu hodně trápit a k sekci přistoupili až po dlouhých hodinách nezdarů,za každou cenu se pří snaží aby žena porodila přirozeně. Máte někdo zkušenost?

veruska007
14. črc 2011

Lezela jsem tam na chirurgii a nikdy vic. Je to sice jine oddeleni, ale pristup personalu tam byl priserny, osobne i odborne.

Jinak mi nemilosrdny nedoporucila ani porodni asistentka ani gynekolozka, ze nezvladaji narocnejsi pripady, neocekavane komplikcace.... rodicka dva dny trpi, nez prijde zkusenejsi lekar apod.

Nicmene rodily tam dve kamosky a obe spokojene.

Jsem z Brna, ale riskovat to v teto porodnici nebudu...

jessika
14. črc 2011

@konik28 Já jsem tam byla na gyndě na revizi púo potratu a nemůžu si na nioc stěžovat. Dokroři dobří a sestřičky velice milé - všechny směny, co jsem tam zažila.

petamaskova
14. črc 2011

já tam rodila dvakrát a ani jednou jsem nebyla spokojena s vedením porodu,po třetí už nikdy bych tam nešla.

elennka
14. črc 2011

Já jsem ležela na chirdě, a byla jsem vcelku spokojená (je to ale nějaký ten rok, a jsem z oboru..), gynda prý taky není špatná. Jen o "děkuji, odcházíme" měla nemocnice nedostatek anesteziologů a možná i jiných odborností...

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
paolin
15. črc 2011

ahojky! ležela jsem tam při začínajícím potratu a nevím no..směny sester se hádaly a dělaly si navzájem nepříjemnosti a při příjmu mě seřvaly. Mudr - nebudu jmenovat mě poslal na revizi a byl arogantní - kdybychom ho poslechli, potratili by nám živé mimi. ostatní doktoři byli fajn. ale příště asi raději jinam...kamoška tam rodila 2x a první porod si pochvalovala, druhý už ne.

sacvi
15. črc 2011

Ahoj,
já..tam..rodila..před..dvouma..rokama.Spokojená..sem..byla..hodně.
To..jsem..do..porodnice..dorazila..ve..dvě..ráno..sestra..příjemná..fakt..i..u..porodu..byla..milá..a..působila..
na..mě..fakt..dobře..pak..musela..dojít..pomoct..mudra..ale..taky..super..přístup.
Měla..sem..potíže..s..bradavkama..nikdy..sem..nebyla..malou..schopna..zvážit..pře..vždy..brečela.
.a..tak..sem..k..nim..pořád..chodila 😀 Ale..pokaždé..mi..šla..nějaká..sestra..pomoct..ohledně..těch..bradavek..mi..taky..poradily..hodně.
Daly..na..vyzkoušení..kloboučky..
Já..si..takhle..stěžovat..nemůžu.Jen..sem..měla..málo..mlíka..a..to..zrovna..moc..jedna..
mudra..řešit..nechtěla..ale..nakonec..ju..sestra..přesvědčila..že..fakt..mlíko..nemám..tak..mi..daly..dokrm.
To..byl..takovej..jeden..problém.A..taky..že..sem..nevěděla..co..doma..esi..mám..dokrmovat-co..dávat.Ale..to..už..sem..se..poradila..s..obvodní.
Celkově..jsem..spokojená..byla..a..příště..(esi..bude 😀 )tak..půjdu..zas 🙂

Jo..aby..ste..se..nedivily..těm..tečkám..beruška..moje..mi..vylila..do..klávesnice..bublifuk..a..tak..mi..nefunguje..mezerník 😨 😀

konik28
autor
18. črc 2011

Díky na zázory

simoch
21. črc 2011

Rodila jsem tam 2x, /2002,2009/ a byla jsem velmi spokojena, ikdyž druhý porod byl s komplikacemi a ukončen sekcí, vše proběhlo bravurně s velkou lékařskou i sesterskou odborností, ochota byla ze všech stran na prvním místě. Nešla bych v žádném případě ani na Obilňák ani do Bohunic, poznala jsem je z druhé strany, ze strany zdravotníka a nikdo by mě tam nedostal ani tzv. heverem. Škoda, že díky některým si myslím náročnějším jsou Milosrdní zaškatulkování do negativního hodnocení. Všude pracují lidé a lidé nejsou roboti!!!!!!!! Moje babička měla tři kluky, každého rodila jinde / 1958,1960,1962/ a to na Obilňáku, u Šilhanů/ti už neexistují/ a u Milosrdných a už v té době říkala, že nejlepší byli právě Milosrdní. Opravdu škoda, že je více lidí vidí negativně.

zuzkabez
21. črc 2011

Já rodila 2 x poprvé v 36 tt na obilňáku (2002), poprvé, sama, brzy, nikdo se mnou o ničem nemluvil, asi toho měli moc, ale i 4 hodiny jsem tam byla sama aniž by zjistili jak na tom jsme, až po tom co začaly padat ozvy, tak to byl fičák, porod od prasknutí vody trval 36 hodin, bylo to hrozné, a to šestinedělí už tento pohled nezměnil. V roce 2010 jsem byla u milosrdných rodila jsem 41 tt za dva dny jsem měla jít na vyvolání, ale nakonec se malá rozhodla sama, ráno jsem začala špinit, kontrakce nic moc, odpoledne jsme se jeli ukázat a už jsme tam zůstali, následoval příjem monitor, přesun na sál, příprava, sprcha, ta vše zastavila, trnutí vody třeba se to rozjede, rozjelo jen trochu,monitor a léky na urychlení, následovaly hrozné bolesti do zad a já měla ležet kvůli monitoru, zvonila jsem, přišla vrchní, odpojila monitor, a já chtěla epidural, na to se moc netvářila, asi nevěděla že to mám v kartě, za chvíli přišly a nepáchli mi ho, ALE ten u mě zabral asi na 10 minut, a byla jsem tam zpátky opět křížové bolesti, potom druhá dávka(při té mi anestezioložka řekla ještě se uvidíme a měla pravdu)tato dávka zabrala uplně stejně, potom na mě přišlo tlačení to bylo okolo 3, nešlo to byla jsem někam přesunuta (vypadalo to tam strašně, ale už mi to bylo jedno) tlačili jsme strašně dlouho, už jsem se třásla, neměla jsem sílu, přestávala jsem spolupracovat, a přestávala cítit nohy, okolo šesté jsme skončili na císaři, nešlo to byla na mě velká. Ale v podstatě i po této zkušenosti si na nikoho nemůžu stěžovat, vše bylo ok jen díky tomu přístupu (tento od začátku špinění trval 23 hodin). Kdyby bylo ještě příště tak určitě tam.

klaudiee
19. srp 2011

Ähoj chtěla bych se zeptat jak se tam chovaji k mladým prvorodičkám a jestli je tam možne aby byl u mě partner od začatku kontrakci až do konce děkuji

klara.jas
30. srp 2011

Ahoj, měla jsem zatím jen jednu zkušenost, ale byla výborná. Všichni byli moc milí a usměvaví, až mě to překvapilo! Při tom shonu, jaký tam byl. Byla zrovna "sezóna" 🙂 Porodní pokoje jsou krásné, můžete si přinést vlastné cd - mají tam přehrávač, spoustu možností na cvičení... Pokoje na šestinedělí jsou celkem stísněné, ale zvládnout se to dá v pohodě. Když jsou problémy s kojením, poradí, pomůžou, půjčí "nádobíčko" (odsávačky, kloboučky atd.) A jídlo je taky dobré a návštěvní hodiny dlouho. Ještě mě napadají dvě věci, týkající se jejich vstřícnosti: Po porodu jsem dostala malou hned na břicho, až pak ji šli vážit atd. A druhá - manžel nechtěl být u porodu, ale ty první dvě poporodní hodiny na sále s náma strávit chtěl a nebyl s tím problém. Čekal na chodbě a pak ho zavolali a byli jsme spolu. Určitě s dalším miminkem půjdu zase tam. Doporučuju zajít si na tu prohlídku a povídání, co tam dělají, je to takový rychlokurz a hned víte, do čeho jdete.
@klaudiee Prvorodiček byla většina 🙂 Takže všechno vysvětlovali a na žádný dotaz nebo prosbu se netvářili uraženě ani udiveně, jsou prostě milí, vstřícní a ochotní a pokud to jde, pomůžou hned. Pokud ne, řeknou kdy (například až oběhnou zkontrolovat maminky na dalších pokojích) A k maminkám druhého a dalšího dítěte se chovali jako k profíkům 🙂 Partner může být v průběhu porodu s Tebou, ale na začátku kontrakcí ještě nemá smysl jezdit do porodnice, takže s Tebou může být v klidu doma - je to určitě i příjemnější být co nejdýl ve vlastním...

jajulin
30. srp 2011

@konik28 Ahoj, poprvé jsem rodila u Milosrdných a byla jsem moc spokojená. Podruhé jsem moc chtěla zase tam, ale pár týdnů před porodem jsme se přestěhovali, tak jsem rodila blíž bydlišti - v Břeclavi. Když to srovnám, tak v samotném porodu byli Milosrdní určitě lepší - vstřícnější PA, lepší porodní sály, víc soukromí atd. Šestinedělí vyšlo tak nastejno. Milouše určitě doporučuji.

konik28
autor
30. lis 2011

Ahoj tak já můžu jenom doporučit tuto porodnici. Úžasný přístup od porodu až po šestinedělí, sestřičky jsou trpělivé, neustále usměvavé a sevním rádi pomohou. Pokoje hezké, jídlo dobré, super je že nejsou návštěvy nalezlé na pokoji, když potřebuje jiná maminka soukromí. Opravdu doporučuji. 🙂

janule66
4. pro 2011

za chvili se tam chystam , tak doufam, ze to bude v poradku. Posledni dobou jsem slysela jen chvalu tak uvidime. Hlavne aby bylo zdravotne vse ok a tech par dnu tam nejak dame. Taky se me libi ze nechodi navstevy na pokoj. Myslim ze je to neohleduplny k tem ostatnim co koji, chteji spat, spi jim mimi a tak.

jancip
6. led 2012

Má někdo nějaké aktuální info k této porodnici?

lucertula
15. led 2012

Ahoj holky,
rodila som u Milosrdnych v srpnu 2011, ale az teraz som nabrala odvahu napisat vlastnu skusenost...Dcerke sa chcelo ist von tyzden pred terminom v 39. tyzdni, chcela som ist rodit do Bohunic, ale v ten den bohuzial mali stop stav a ked sme tam volali, povedali nech ani nechodime...Na Obilnak som ist nechcela, tak som sa rozhodla, ze pojdem k Milosrdnym, kde sme predtym boli na prehliadke a celkom sa mi to tam pozdavalo...U nich mali tiez uplne plno, ale bola som uz otvorena na 5cm, tak som tam ostala s tym, ze som sa bohuzial dostala na "porodny sal" - asi sa to ani tak neda nazvat, lebo je to akysi sklad materialu, kde to velmi prijemne nebolo, ale v tych bolestiach to clovek nevnima, takze v tej chvili som to ani neriesila. Akurat bolo neprijemne, ked tam chodili sestry pre veci, a nezatvarali dvere, takze som nacitila vobec ziadne sukromie.Vdaka ale manzelovi, ze sa to snazil sledovat a napominat...Co ma akurat dost mrzi je, ze v tej chvili na inom porodnom sale lezala uz 2 den maminka, ktorej odisla voda, ale nemala kontrakcie, a lezala tam este aj nesledujuci den. Z mojho pohladu zaberala miesto niekomu kto uz rodi, a ze taketo pripady, ktore nerodia nelezia normalne na oddeleni a tam sa nesleduje ich stav. Kedykolvek potom mozu byt prevezene na porodny sal...Potom rodiace maminky musia rodit v nie celkom im prijemnym podmienkam...Ten "sal" bol velmi maly, a postel dost vysoko, co mi robilo problem vyliezat na nu, a nie velmi polohovatelna, takze som v podstate rodila v uplnom leze, co je totalne neprirodzene aj pri tlaceni miminka. Odhliadnuc od tychto "drobnosti", ktore su ale dost podstatne pre rodiacu zenu, bol porod prirodzeny bez komlikacii...Porodila som krasnu zdravu dcerku, ktoru mi dali hned na brucho na chvilu a potom ju osetrili hned vedla mna...Bohuzial v tej chvili u mna nastali komplikacie, ktore sa nedali predvidat, pri siti nastrihu ma to velmi bolelo, po zasiti som zazivala neskutocne bolesti a tlak v konecniku ako pri samotnom porode, zostala som v soku, smrtelny pot a zacalo sa mi zle dychat, odchadzala som uplne mimo moje vedomie...To uz ale uradoval manzel, pretoze personal mi akosi nechcel verit, ze ma nieco boli, stale hovorili, ze ma uz nic boliet po porode nemoze...Ked to pokracovalo, manzel ziadal doktora, ale ziadny ako nam bolo povedane k dispozicii nieje, boli na operacnych saloch, takze sme cakali dost dlho, aspon z mojho pohladu dlho...Nakoniec na manzelovo naliehanie doktor prisiel, znova ma vnutorne vysetril a zistilo sa, ze krvacam vo vnutri - urobil sa mi paravaginalny hematom, takze som skoncila na operacnom sale, kde ma este v celkovej narkoze potom operovali...Dcerku mal cely cas pri sebe manzel, bol aj pri kupani a cely mozny cas, az kym nemusel ist domov...Tu sa akurat chcem vyjadrit k jednej neprijemnej veci, ktora bola pre manzela tazkou skuskou a po prichode domov aj pre mna neprijemnou spravou, pretoze co zazil mi povedal az po navrate z porodnice - a sice - ked cakal pred operacnym salom na to, ako dopadla moja operacia, a pytal sa Mudr. Nagya, ktory ma operoval na vysledok, bolo mu povedane velmi necitlivo, ze som bola v ohrozeni zivota a ze mi museli zobrat delohu, ale ze to sa stava...Ked manzel kladol dalsie otazky z pana doktora vyslo, ze to sa predsa pri cisarskych rezoch stava, naco sa s nim manzel hadal, ze ved ja som rodila prirodzene, ze bol pri tom, a to mu uz doslo, ze Mudr. Nagy mu hovori o inej pacientke...Bol to strasny sok. Chapem, ze doktori maju toho vela, ale radsej sa opytam 10 krat na priezvisko, nez zacnem nieco zasadne hovorit...Manzel bol z toho na nervy....Takze takuto skusenost sme mali. Malicku som teda videla az na druhy den rano, mali sme problem s prisatim, jedna sestra nastastie neviem jej meno mi 2krat povedala, ked som ju prosila o radu, ze teraz na mna nema cas...Potom mi poradili 2 sestry ako na to, ale malicka vzdy ked priniesli spinkala, takze o nejakom kojeni sa nedalo hovorit...Bola som po operacii, takze mi bolo aj dost zle a bola som velmi slaba, malicku som dostala az predposledny den pred odchodom k sebe, ale musim povedat, ze o nu bolo pekne postarane, sestry na novorodeneckom boli super....Akurat ma pobavilo v prepustacej sprave napisane - maminka plne koji 😀...Co sa tyka sestonedelia, tak celkom fajn, aj sestry, strava pre mna v pohode, nie som nejak narocna...Takze takato je moja skusenost s Milosrdnymi, ja osobne tam uz nikdy viac rodit nepojdem, vdaka tej uzasnej skusenosti, ale nemozem nijak nikoho odhovarat ist sem rodit. Mozno keby u mna prebehlo vsetko v poriadku hovorim inak...Kazdopadne musim povedat, ze niekedy sa bohuzial robi pri porode viac pre porodny personal a ich pohodu, nez pre samotnu rodicku a zlepsit ludsky pristup v jednani k pacientovi by sa tiez hodilo....Ono keby sa taketo pochybenie stalo v nejakej firme a clovek sa stazuje, tak dany clovek, ktory pochybil ma problem, ale v zdravotnictve sa akosi vsetko doktorom odpusta, pretoze kryju jeden druheho...Kazdopadne som stastna za zdravu, krasnu dcerku, manzela ktory si v momentalnej situacii nenechal nic "libit" a vsetkym milym sestrickam na novorodeneckom a sestonedeli. Prajem vam buduce maminky vela stastia a sily pri porode, kdelkovek budete rodit😀.

berinka1
16. led 2012

Ahojky, ja tam rodila pred 3 tydny... zkusenost tak 50 na 50🙂 chodila jsem na monitory od 36.tydne, nelibilo se me,ze jsem byla pokazde u jine dr.,zbytecna komplikace, 2 dny pred vanoci mne dr.rekla,ze to vypada,ze porodim jeste do konce roku, ale uvidime, v 25.12.me v tom dalsi dr.ujistila,ze od ct nalez dost pokrocil, v ut me jina dr.malem servala co tam ve 37.tydnu delam a proc chodim ob 2 dny,ze je jeste cas, ani me neprohlidla.. A druhy den me praskal voda a jeli jsme... To si vubec nemuzu stezovat, PA moc mila, dojeli jsme kolem pul 4 odpol,nalez pry na zacatku, ze kdyztak za 24hod vyvolaji, tatku poslou kolem 10 donu kdyz se nebude nic dit... v podstate nikdo tam nebyl, kontra jsem nemela, takze pohoda, chtela jsem box s vanou,nebyl problem.. kontra zacaly chvilku po 18hod a rovnou co 3-4 minuty, pak se int.zkracoval, nakonec jsem si nechala dat epidural (myslela jsem,ze asi polezu po stene:/), to bylo asi hod zdrzeni, protoze mne na prijmu krev kvuli tomu nebrali,tak se cekalo na vysledky... PA chodila casto kontrolovat, na zavolani pritele prisla hned. Nemohla jsem malou vytlacit,tak prisla jeste jedna PA, ta byla dost neprijemna, ale nastesti za chvili odesla, protoze prisel dr.me pomoct.. Malou me hned polozili na bricho, pak jsem ji jeste videla na chvilku a dali ji priteli, zatim co me sili, prilozeni ale neprobehlo, dr.rikala,ze ji da do inkubatoru, protoze se ji zdalo,ze moc ´´ryci´´, ze mi ji kdyztak za hod prinese... Narodila se ve 22:47... dostala jsem ji v 6 rano na 10min at se na ni muzu kouknout, jen me ji vrazili do ruky a nic, takze jsem vubec nevedela jak ji prilozit atp, spinkala, tak aspon ze tak.. pak jsem ji dostala az o pul 11, to me sestra (jedina neprijemna ze vsech z novoroz.), ,,vysvetlovala´´ jak s tim kojenim (malem me prso vytahla az ze zad!').. Mala se nechtela vubec prisat, ja kolostrum zadny... no tak jsme s tim bojovali,nakonec skoncila na flasce a rozkojili jsme se az doma,bohuzel jen s kloboucky..
Co bych ale povazovala za velkou chybu bylo to, ze nas v so pustili domu (jeste neubehly ty 3 dny) a se zacinajici zloutenkou, takze jsme v nedeli valili doé detske, kde byla az do ut odpol. a na 20h fota...vsichni se tam divili, ze nas pustili tak brzo,hlavne kdyz byla nedonosenec a mame rozdilne Rh.

ilonkapomenka
14. bře 2012

Ahoj já rodila u Milosrdných a jsem plne spokojena super pristup ochotni milý o Mimčo se super postarali nic nezanedbali pro me super druhe 100% zase pujdu tam

joseph117
17. led 2020

Tak jako hruza horsi nemocnice snad ani neexistuje abych podepsal revers kterej je 4 roky neplatny to se na me nezlobte ale nemocnice v takovem roszahu by si tohle dovolit nemela na aru milion doktoru kazdej mluvi neco jineho poradne ani nevi co maji delat otres hruza

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru