icon

Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

avatar
area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 12. čer 2026 · 5331 příspěvků

Stručné shrnutí

  • FN Bulovka oznámila plánovanou rekonstrukci gynekologicko-porodnického pavilonu včetně novorozeneckého JIP a porodních sálů s předpokládaným zahájením kolem 1.12.2007 a trváním přibližně 3 měsíce; během prací nebude možné plánovat porody a budou přijímány pouze akutní překotné případy (info od ředitele Ing. Petra Slámy a písemné sdělení kliniky).
  • Pro registraci k porodu na Bulovce se obvykle doporučuje chodit do poradny kolem 36. týdne těhotenství; porodnice pořádá předporodní kurzy (např. vedené „Dvořkou“ / paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) a veřejné prohlídky porodních sálů jsou organizovány každý pondělí a čtvrtek ve 13:00 (sraz před vstupem do porodního traktu ve 2. podlaží).
  • Pokud by byla Bulovka dočasně uzavřena, rodičky v diskuzi zmiňovaly alternativy v Praze a okolí: Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice nebo Brandýs; ve sporných případech řešení předčasných porodů doporučovaly přesměrování do specializovaných center (v diskuzi se střídají doporučení Motol, Podolí a Apolinář).


Nejčastější otázky

Q: Kdy a jak dlouho bude probíhat rekonstrukce porodnice Bulovka a jaký bude dopad na plánované porody?
A: Ředitel FN Bulovka Ing. Petr Sláma v odpovědi uvedl, že rekonstrukce novorozeneckého JIP a následné stavební práce na porodních sálech jsou plánovány přibližně kolem 1.12.2007 a měly by trvat asi 3 měsíce; během této doby nebude možné plánovat porody a porodnice bude přijímat jen akutní překotné případy.

Q: Kdy se mám na Bulovce registrovat, pokud chci u nich rodit?
A: V diskuzi je opakovaně uvedeno, že registrace/docházka do porodní poradny u Bulovky se běžně provádí kolem 36. týdne těhotenství.

Q: Kde a jak se přihlásím na předporodní kurz u Bulovky a kolik stojí?
A: Předporodní kurzy se organizují přes aperio.cz nebo přímo v porodnici; v diskuzi byla uvedena orientační cena „stálo to snad 1 000,- na 6 lekcí“ a kontaktní číslo pro přihlášení na některé kurzy uvedená v diskuzi je mobil 774 976 062 (paní Šimánková).

Q: Kam mě pošlou při předčasném porodu (před 36. týdnem)?
A: V diskuzi se různí doporučení: některé zdroje uvádějí Motol jako nejlépe vybavené pro předčasné porody, jiné uvádějí Podolí nebo Apolinář; porodnice v dopise řediteli uvádí, že péče o akutní případy bude zajištěna, ale konkrétní přesné přesměrování závisí na aktuální organizaci.

Q: Jak Bulovka řeší účast studentů medicíny u porodu?
A: V oficiálním dopise (Duan Kolařík) je uvedeno, že účast studentů je věcí pacientky, že jde převážně o pasivní pozorování a že nemocnice respektuje informovaný souhlas; některé rodičky v praxi dopsaly nebo vyškrtnuly odstavce týkající se účasti studentů.

Q: Kde najdu oficiální informace o provozu a případných uzávěrách porodních sálů Bulovky?
A: Klinika avizuje, že aktuální informace bude zveřejňovat na webu www.fnb.cz/gyn a že v případě změn to oznámí tam.

Q: Jaké vybavení porodnice Bulovka nabízí (polohování, boxy, šestinedělí)?
A: V diskuzi bylo potvrzeno, že Bulovka má polohovací lůžka, částečně zrekonstruované porodní boxy (2 nově upravené boxy a další starší používané při vyšší zátěži) a standardní šestinedělí; turistické prohlídky ukazují rozdíl mezi zrekonstruovanými a staršími boxy.

Q: Co dělat, když chci mít u porodu partnera nebo další doprovod?
A: V diskuzi se uvádělo, že přítomnost partnera u porodu je možná a že některé porodnice mají podmínky či poplatek; v konkrétním příspěvku byla zmíněna částka 500 (diskutující uváděli poplatek „přítomnost manžela u porodu je za 500“).

Závěry z diskuze

Shoda

  • Bulovka má kolem 36. týdne standardní postup registrace do porodní poradny.
  • Porodní kurzy (např. vedené paní Dvořákovou nebo přes aperio.cz) jsou považovány za užitečné a doporučované.
  • Rekonstrukce novorozeneckého JIP a porodních sálů byla oficiálně potvrzena s předpokládaným dopadem na možnost plánovaných porodů.


Sporné názory

  • Náhradní postup pro předčasné porody: někteří diskutující doporučují Motol jako nejlepší volbu, jiní zmiňují Podolí nebo Apolinář jako cílová pracoviště; není v diskuzi jednotný konsenzus.
  • Vnímání přístupu jednotlivých lékařů: některé názory vyzdvihují MUDr. Dvořáka jako zastánce „přirozených porodů“, jiné zmiňují stížnosti na MUDr. Záhumenského (protichůdné zkušenosti).


Otevřené otázky

  • Přesné datum zahájení a rozsah prací rekonstrukce (ředitel uvedl pouze orientační termín a nebyl potvrzen konkrétní začátek).
  • Které konkrétní porodnice budou oficiálními náhradami pro plánované rodičky Bulovky v období rekonstrukce.
  • Jaké budou podmínky (registrace, poplatky, rozsah doprovodu) v praxi během nouzového provozu porodnice.


Zmíněné značky a firmy

FN Bulovka, aperio.cz, Modrý koník, Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Weleda, Globus, Tesco, Delvita, QUINNY, www.fnb.cz/gyn

Zmíněné produkty a metody

předporodní kurz „Dvořka“ (paní Dvořáková), předporodní kurzy přes aperio.cz, klystýr, polohovací lůžko, epidurál, monitorování OZev (vyšetření ozvů plodu), ultrazvuk, informovaný souhlas (písemný souhlas/nesouhlas), registrace v 36. týdnu, porodní boxy, novorozenecké JIP, maliník (čaj / bylinné přípravky), semínko (řepíku/semínko jako potravinový doplněk), olej Weleda

Místa a osoby

FN Bulovka, Ing. Petr Sláma, Duan Kolařík, MUDr. Záhumenský, MUDr. Dvořák, paní Dvořáková, MUDr. Šottner, paní Šimánková, Alena (porodní asistentka), Apolinář, Podolí, Motol, Neratovice, Brandýs, Vinohradská

avatar
mocinda
16. zář 2007

no tak já už nespím minim. 14dní!! čekám ,že se to taky samo upraví!už by bylo na čase!! Se mi tím nechce otravovat doktora 🙂 Já vždycky ,když tam příjdu tam mám nějaký pikantnosti!!už na mě kouká jak na magora 😀

avatar
lenkazdenek
16. zář 2007

Z toho si nic nedělej,akorát nevím co ti poradí,jestli jsou pro těhulky njáký prášky na spaní 😕 přitom by myslím mělo pomoct to magnézo ,no pro jistotu se ho zeptej než abys trpěla nevyspalostí... 🙂

avatar
mocinda
16. zář 2007

🙂 tak já jdu na vycházku, třeba se mi lépe bude večer usínat 😉

avatar
lenkazdenek
16. zář 2007

Tak dej pak vědět jestli se povedlo 😉 😀

avatar
mocinda
16. zář 2007

🙂 pevně doufám ,že to pomůže!!Šlapala jsem jako o život!! 🙂 Ted mě pro změnu bolí nohy,tak možná neusnu kvůli bolesti 😀 Teda to je krize!No nevzdávám to ,ještě si zobnu magnésko a hin sa ukáže!!! 😎

avatar
dagmik
16. zář 2007

čau holky, já byla dnes v ikee, u známých a pak zase trochu po obchodech, takže dnes budu spát jako miminko. Tedy hodné miminko 😀

Mocinda, já nemohla spát ze začátku. Mně teda úplně nejvíc pomáhalo, když jsem pořádně vyvětrala a i přes noc jsem měla otevřené okno, aby bylo v pokoji zima. Spala jsem třeba pod dvěma dekama, ale hlavně, že okolo byla zima. To mi pomohlo, pak už jsem spát začala i bez zimy. Apropo, opravdu paradox, já zase mlíko nepiju už od dětství, protože je mi z něj špatně, a je to tak měsíc, co jsem ho začala pít, nejdřív s medem teplé na noc a pak mi to tak zachutnalo, že ho piju už normálně. No nechápu, jak jsem to tolik let nemohla nepít 😀 😀 Já jen, že to je moje reakce na to, jak ty ho teď nemůžeš 😀 😀

Viděli jste holky moje břicho (v albu), dnes se zase všichni podivovali, že co je to za megabřicho
☹ 😉 😉 a přitom náš brouček není zatím žádnej obr, jak říkal doktor.

avatar
mocinda
16. zář 2007

dagmi: díky za radu ,zkusím udělat doma Sibiř,třeba pomůže!! 😉 Vyzkouším kde co ,protože chci se už konečně pořádně vyspat!!!Ale asi v tý Sibiři budu sama,protože manžu ten raději Saharu 😎
TAk přeju všem kráásnou dobrou a jdu kouknout ještě od dagmi na břicho!! 🙂
Jo a co kefíry dagmi,můžeš?To mi třeba nevadí ,ale mlíko ,bléééééééé 😒

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Ahoj holky,tak dnseka se mi spalo jako v bavlnce,jen dvě cesty na záchod 😀
Mocindo,tak co pomohlo něco? 😉
Dagmi,krásný bříško 🙂 nic si z toho co říkají nedělej,já mám bříško jak kdybych čekala dvojčata 😉 😀

avatar
dagmik
17. zář 2007

čau holky, tak mně se dnes spalo asi blbě. V noci jsem se vzbudila a nemohla jsem usnout, myslela jsem na kdejakou hovadinu a nemohla se toho zbavit, ale pak jsem to nakonec asi zaspala, ráno v sedm jsem šla na záchod a pak jsem ještě usnula a probudila se až v deset. No to se mi ještě nestalo. Probudilo mě sluníčko a vedro, takže mi chyběla zas ta zima. 😉

Já už si na to břicho tak zvykla, že mně už ani nepřijde tak veliký, ale všem okolo strašně. Jasně, ale je mi to fakt jedno.

Teď jdu teprve snídat, manžel to chystá na balkoně, když je prý tak krásně 😉

avatar
zuziik
17. zář 2007

Dagmik: snídaně na balkone?? NÁDHERA!!!! to ti fakt zavidim.
Ja jsem prez vikend usla 20km takze ted nemam problemy se spanim ale jinak uz taky zacinam se vecer budit a prevalovat....na to asi nic nepomuze.

avatar
mocinda
17. zář 2007

😎 ahoj holky, tak já aní nemluvím, udělala jsem Sibiř, k tomu jsem si dala dva loky mlíka,abych jako podpořila to spaní ,ale blbý, pořád jsem se vrtěla a asi v 4ráno mě vzbudila děsná bolest nohou,jako bych byla po atletickém závodě!! 😖 No nechápu,připadám si jako stařena s pořínající artritidou!!Bolí mě celý nohy,no možná je to tím ,že je mám plochý??? 😉
dagmi: koukala jsem na pupíka!!Super!!Taky jsem nahlídla na fotky výbavičky a hned jsem se nechala inspirovat ,protože já ještě nemám pořádně nakoupíno ,tak aspon mám pár tipů ,co ještě dokoupit! 🙂 No a taky si vytvořím nějaký fotoalbum,vlepím tam taky pupíka,už mám i co ukázat!! 😀 sice na Tebe ,Dagmi nemám ,ale asi tě časem doženu 😅 TAk jdu vařit, protože manžu přijede na oběd ,ale na lodžii máme stím ,tak raději budeme papat doma 😉

avatar
zuziik
17. zář 2007

Mocinda: taky mam plochy nohy a to je sileny.....hlavne mam bolesti v lejtach...
Fakt vám holky zavidim ze jste doma.ja musim jeste trcet v praci a uz mi to leze na mozek....musim ale vydrzet do pulky rijna a pak snad uz konecne budu relaxovat....a nakupovat vybavu...jeste vubec nic nemam...

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Dagmi,hm snídaně na balkoně,závidím,u nás v lodžii by jsme se jedině upekly,celej den tam paří sluníčko a jak je máme zasklený tak je to jako skleník 😖
Mocindo,hm tak to už fakt netuším co by mohlo pomoct 😕
Zuzi jak jsi v pátek dopadla?
Tak holky já už mám uvařeno a upečeno,takže za chvíly začnu s úklidem,mám to pěkně rozdělení ,pondělí,středa ,pátek velký úklid zbytek peču ,peru,žehlím a odpočívám 😀

avatar
zuziik
17. zář 2007

V pátek docela dobry...posunuli mi termin na 29.1. 🙂 jinak maly zjistili, že ji jedna chlopen v srdicku nedovira jak by mela...ale prej mam byt v klidu....tak se snazim ale moc mi to nejde.vecer na to porad musim mylet. Mas pekne ten tyden nalajnovany. 😀 ja uz se tesim az budu taky doma...jeste musim drzet tak mesic..... 😖

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Zuzi,tak to je mi líto,ale třeba se to zpravý,já mám strach aby malá neměla po manželovy vrozenou vadu s ledvinama a močovým měchířem,ale vypadá to,že to snad bude v pohodě 😕 Ono si pak budeš říkat,jak bys ráda byla v práci,já nemít takhle ten týden naplánovanej,tak se asi zblázním nudou

avatar
zuziik
17. zář 2007

Snad bude mala v poradku. Prej se to vyskytuje u 2%-5% detí a v průbehu rustu se to spravi. tak uvidime jak si mala s tim poradi.....dneska ji pujdu koupit jedny dupacky...jen tak pro radost.....jeste nic pro ni nemam tak kdyz je nemocinka tak aby uz neco mela 🙂 jsem z toho nak cela na meko 😨

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Neboj,ona to zvládne a výbavičku taky stihneš,já už mám teda koupený všechno a všechno připravený,teď jak se v říjnu celkem s těma porodama rozjely začínám mít strach 😅

avatar
zuziik
17. zář 2007

No ja cekam s vybavou i proto ze nevim jestli se nebudem tak do 2 mesicu stehovat.....takze bych to chtela vse dat uz do noveho bytecku.......kocary a tak mam vsude po znamych tak cekam......jinak obleceni nakoupim rychle a taky neco dostanu.....ale dneska odeme dostane svoje prvni dupacky.!!!

Na me fakt uz zacinaji lest ty matersky pudy 😉

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Zuzi,já měla kočárek jako první(od známejch 🙂 ) no a oblečeníčko jsem kupovala tak nják postupně,ale ze začátku jsem si myslela,že to bude klučina a dokonce jsem se o to i se Zdenkem vsadila a nakonec holka,takže má půlku věcí modrejch 😀 kam se budeš stěhovat?

avatar
zuziik
17. zář 2007

Nekam na prahu 8.......cekame jestli nabidnou naky statni byty.....potrebujem 3+1. mame totiz malej byt.....a na hypoteku nedosahneme pri cenách bytů 😖

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Tak to chápu,my máme 2+1 ale velikostí odpovídá 3+1 jenže je blbě řešenej(předělanej z nebytových prostor takže 3 široké nudle 😖 )
My máme byt pronajatej od mého táty,kterýmu říká pane. No kapku jsme doufaly,že nám třeba ten nájem tak o tisíc o dva po svatbě sníží no a málem nám ho ještě zvýšil 😠 ne nadarmo mu říkaj Harpagon 😅

avatar
dadla
17. zář 2007

Ahojky holky,
má některá mamina zkušenosti s vyvoláním porodu na Bulovce? Tuto středu mám přijít na příjem a nevím co mě tam čeká a jak dlouho se porod bude vyvolávat a jak ☹ Děkuju moc moc... Mám z toho celkem strach.

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Dadla,bohužel já se tam teprve chystám,takže ti asi moc neporadím,my to budeme zítra probírat na kurzech,takže se to můžu zeptat jak to probíhá jestli chceš,ale vlasní zkušenost nemám 😒

avatar
zuziik
17. zář 2007

Tak jsem maly koupila dupacky....jeji první obleceni 😀 ja mam z velkou radost jako by to bylo pro me

avatar
lenkazdenek
17. zář 2007

Zuz,však zatím ještě je 😀 já dostala včera dvoje růžový od ségry,takže už se perou v pračce 🙂

avatar
zuziik
17. zář 2007

No ja jsem neodolala a koupila jsem ji dvoje.. 😉

avatar
mocinda
17. zář 2007

Ahoj vespolek!! 🙂
zuzik: a to se nemůžeš na gyndě domluvit ,ať tě hodí na neschopenku??Já jsem doma už od začátku,ale mně bylo fakt blbě a ted už sice zase mi je fajn ,ale do práce už nepůjdu 😉Jé já měla termín 31.1 a mně ho zase posunuli na 26.1 tak to se možná potkáme na hekárně 😀 A moc držím palečky aby se chlopeň uzavřela jak má!!!Já vždycky taky večer nejvíc přemýšlím o všem možným,hlavně pitominách ,vidím všechno černě a pak se člověk diví ,že nemůže usnout!! 😅
Jinak bolesti nohou a v lejtkách to jo ,to mám a dost hustý, doufám ,že to rozchodím!!! 😠
Leni :máš to dobře rozdělený ten úklid! 😉 no já to spíš dělám jak mi co padne pod ruku ,třebas tedka to byl koš plnej prádla a vešela jsem záclony 😝
dadla: já sama zkušenost žádná ,ale co vím z doslechu ,tak porod vyvolává se pomocí infúzí ,ale lenča asi zjistí víc 😉

avatar
zuziik
17. zář 2007

Muzu jit na neschopenku ale v praci za me nemaj nahradu, takze nemuzu zatim nikoho zaucit abych mohla odejit. Takže to tady musim trpet!!!

avatar
mocinda
17. zář 2007

aha,tak to chápu,no za mě taky měli co dělat ,aby našli náhradu .-)Já prostě jeden den nepřišla a bylo ! 😉 No ,ale raději chodit do práce než to ,co jsem si musela odpykat 😉 raději nevzpomínat, protože to nebylo těhotenství ,ale drama a horor dohromady 😒

avatar
zuziik
17. zář 2007

Tak to ja jsem celkem v pohode az na to ze jsem unavena a uz me nebavi tady ten srtes.....

Strana