Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

anus.anys
9. čer 2009

teď mám trošku víc času,tatínek se teď stará o naše zlatíčko 🙂 mám chvíli klid 🙂

kocicnka: hele, kdybych byla maniak a uměla bych dát ty fotky z foťáku do počítače,tak hned nějaký albíčko udělám,ale jelikož já a elektronika nejsme kamarádi,tak bohužel budu muset počkat na někoho kdo mi s tím pomůže. Bude to ale chvíli trvat.
Jako, já jsem se bála spíš toho,že nevím do čeho jdu,jak dlouho to bude bolet a jak moc. Bolelo to docela dost,ale zase přežít se to dalo,někdo mi tady napsal,že kdyby to bolelo tak strašně moc,tak by lidstvo vymřelo a je to pravda. Ale zase,každej porod je individuální,ty můžeš mít porod třeba jen 3 hodiny, nebo ještě míň. Neřiď se tim,že někdo měl porod delší jak den a někdo ani necítil že rodí,prostě takový jaký to má být,tak takový to bude.
Docela mě vyděsil ten tlak,když procházela hlavička,to bolelo snad nejvíc,protože mě nenastřihávali. Navíc, hlavička se mi zasekla asi na 20minut a já se natrhla,ale mám jen 3 stehy. Když malej vyšel ven tak mi ho ale nedali hned na břicho,protože bohužel nedýchal, museli ho odsávat a prodýchávat ambuvakem,což mě trošku vyděsilo,ale pak byl šikovnej,celou dobu ještě na porodnim sále ty dvě hodiny plakal a plakal. 🙂

doufám holky že jsem vás nějak nevyděsila,ale co mě nejvíc překvapilo bylo to, že když malej vyšel ven,tak jak mi okamžitě splasklo břicho,to bylo naprosto super,akorát potom když jsem vstala,tak jsem vypadala jako bych tam měla ještě jedno mimino schovaný 🙂 Dneska mám skoro 14 dní od porodu a vypadám jako před otěhotněním. Sice kila pořád nahoře mám,ale bříško už nemám žádný a od porodu už jsem schodila 12 kilo. Osobně si myslím,že Ada bude jedináček, znovu se mi to moc absolvovat nechce,ale nikdy neříkej nikdy.

Lenkazdenek: děkuju moc 🙂 to řvaní bylo naprosto super. Navíc, mě strašně pomáhalo když jsem řvala aaaaaaaaaaaaaaau....aaaaaaaaaaaaaaauuu..........aaaaaaaaaaaaaaauuu. Už ani prodýchávat mi nepomáhalo,ale to bylo asi i tím,že jsem to nedělala dobře.

anus.anys
9. čer 2009

holky,dala jsem si do profilu fotku adama...se zaksichtil a zrovna jsme fotili. Bratr mi pomohl sem dát tu fotku 🙂 jdeme se podívat na to album...snad budeme šikovný 🙂

anus.anys
9. čer 2009

byli jsme s bratrem šikovný a udělali jsme album. Název Adam tak pokud chcete tak se jukněte 🙂

lenkazdenek
9. čer 2009

Anus,Adámek je krásnej 😵 úplnej andílek 😵 jinak ty kila závidím,já to schazovala rok 😖 😲

jirinkas
9. čer 2009

Anus: gratuluju moc, je nádhernej 🙂
No a s tím hubnutím to máš fajn, já čekám první, ale váhovej přírůstek už přes 20kg, tak jsem na to zvědavá.... 😖

kocicinka
9. čer 2009

Anus: ještě jednou gratuluji ke krásnému chlapečkovi🙂
A máš pravdu, jaké to má být, takové to bude. Můj strach taky pramení z té nevědomosti. Hele, a jak to, že se Ti to nechce znovu absolvovat, když to nebyla až zas taková hrůza...? 😀 Nebo myslíš tím ty těhotenské obtíže?
3 stehy jsou paráda, hojí se ti to dobře? Nevíš, proč se malý zasekl?
Já taky neumím přelifrovat fotky do PC... dělá to manžel... A když je sem chci dát, tak jsou zase moc velké a neumím je zmenšit.Takže v tom nejsi sama 🙂

anus.anys
10. čer 2009

za těhu jsem přibrala 30kg, 8kg šlo dolu při porodu a zbytek za týden. Jako,to je asi ten nynější pocit že to nechci znova absolvovat,prostě mě to připadalo,že to mohlo být klidně i lepší a rychlejší. Představovala jsem si to úplně jinak. Hele,hned po porodu už jsem seděla jako kdybych žádný stehy neměla. proč se malý seknul vážně nevím.

děkuju moc všem,až zase bude malý spát tak se sem juknu.papa a držím všem palce, i malej Ada 🙂

ludva
10. čer 2009

Anus, gratuluju ke krásnému Adámkovi.
Dneska jsem byla poprvé na Bulovce v poradně.
Až na to, že topili (kdyby prý přestali nemusela by se v zimě obnovit topná sezóna), docela dobrý.
Perzonál zatím naprosto úžasný, příjemný.
Sice nerozumím jejich objednávávacímu systému, holt velká státní nemocnice.
Takže pokud neporodím, čeká mě v po utz, v út monitor, ve stř poradna. No snad to nějak doklepu a všechno dobře dopadne.

jirinkas
10. čer 2009

Taky jsem dnes byla v poradně na Bulovce, podruhý. Chodím do druhýho patra, jsou tam příjemný, ale je trochu hustý, jak si sestřička bere 3 maminy naráz 😀 Jo a pak ještě byl kurz s doktorkou Sýkorovou (tušim že se tak jmenuje, na tohle fakt pamět nemám). No místy mě dost pobavila, kdyby byl porod taková sranda tak by to bylo fajn 😀

ludva
11. čer 2009

Jiřinko, jo tak ty 3 maminy v ordinaci - to mě taky překvapilo 😀 .
Ale ještě víc to, že topili!!! Normálně se bojí vypnout topení, aby ho na podzim vůbec zprovoznili 😀 😀 😀 .
Myslím, že župan můžeme nechat v klidu doma 😀 😀 .
Na porodních sálech jsem se podívat nebyla, protože už mám dvě děcka a někjak mi to nevychází časově.
Takže jsem připravená na nejhorší. Ikdyž vím, že na tom vůbec nezáleží, ale spíš na tom přístupu personálu.
Snad bude všechno v pohodě a budeme spokojené. Měj se hezky a držím palečky.

jirinkas
11. čer 2009

Ludvo tak to jsi už zkušená mamina a jen tak tě něco nerozhodí 😉 Zato já mám první mimi a jsem z toho mírně řečeno poněkud nervozní 😝 . Kde jsi rodila před tím?
Jinak na to že je to stará nemocnice a ve srovnání třeba s neurologií, to tam vypadá dost dobře. Holt ne všechno zařízení je nové, ale je tam příjemný prostředí, pěkně vymalované (a to jsem tam byla před letošním malování) a občas se člověk i zasměje - jako když jsme v místnosti, kde se dělá 1.vyšetření objevili starou kozu s dobře 30 let starýma řemínkama na nohy 😀 ale prý je nepoužívají 😀
Byli jsme tam v době, kdy akorát byly 2 mamči v čekacích boxech a jednu akorát odváželi po porodu na šestinedělí, takže personál moc fofr neměl, všichni byli hrozně příjemný, včetně přednosty, který zrovna procházel a všechny nás vítal. Takže to mi dává naději, že po týhle stránce to bude OK.
Byli jsme i na šestinedělí, jen jsme tak nakoukli na nějaký nadstandardy, samozřejmě jsme nechtěli rušit, ale taky to nevypadalo nejhůř. Spíš mám trochu hrůzu, jak to bude s koupelnou, pokud budu muset být ve standardu, jak se budem s ostatníma maminama bít o sprchu 😀 No, asi to ale bude pořád lepší, než to pak budu mít doma, když máme nahlášenou asi 10 dní po TP odstávku teplé vody na 4 dny....
Koukám, že už jsi 40tt, tak držím pěstičky!!!

ludva
11. čer 2009

Tak kvůli té odstávce bych už taky ráda porodila 😀 .
Zatím jsem ale vždycky přenášela, tak si nedělám naději 😀 😀 .
Včera tam byla mamina ve 42 tt a docela mě překvapilo, že už jí porod nevyvolají.
Nevím třeba pak nastoupila na hospitalizaci ...
Rodila jsem poprvé v Motole a podruhé v Nerátkách. Jestli tě to uklidní, mám taky strach a to jsem měla oba porody dá se říct bezproblémové. Ráda už bych to měla za sebou a miminko doma.
Jsem 39+2 v pase mi to nějak přidává...
Třeba porodíš o 2 týdny dříve ja já později a budeme bojovat o sprchu spolu 😀 .

byyz
11. čer 2009

holky, nevíte jak je to teď s registracema na Bulovku? kdy tam mám volat, nebo musím osobně?

kocicinka
11. čer 2009

Byyz - všem mají na netu-www.fnb/gyn já se registrovala osobně.

jirinkas
11. čer 2009

Byyz musíš tam osobně, dají ti razítko do průkazky....

Ludva: no vůbec bych se nezlobila, kdyby to bylo dřív, už jsem jak koule a kynu jen když kouknu na ledničku. Je to hrozný, vždycky jsem byla jakš takš štíhlá a najednou mám 25kg nahoře..... takže sud s napuchlýma nohama...

ludva
11. čer 2009

jřinko, tak to mě těší 😀
Včera jsem měla dojem, že jsem v čekárně jediný soudek.
Všechny maminy štíhlounký.....
Dneska jsem se měřila v pase - 117 cm!!! Míry jako modelka 😀 😀

andreasek82
11. čer 2009

holky ja jdu do poradny zitra a mam 106 cm pres bruch 😀
uz se nejak zacinam bat porodu..
ludva: co ty? uz to mas za par vid.. ale vidim, ze doma uz dve ratolesti mas, tak ty uz ses zkusena rodicka/maminka 😉 🙂

byyz
11. čer 2009

no mně jde hlavně o to, jestli bych mohla nějak po telefonu zjistit, jestli maj ještě volno....abych tam s malou nemusela zbytečně jezdit

andreasek82
11. čer 2009

byyz ja myslim, ze ses v 13tt a volno by melo byt.. zavolej si, ale potvrzeni o registraci urco potrebujes do prukazky..

kocicinka
11. čer 2009

Byyz- mě po telefonu řekli, že volno nemají a když jsem tam zašla osobně(na radu někoho z koníka), bez problémů mě zaregistrovali.

byyz
11. čer 2009

aha, takže stejně osobně....no chtěla jsem ušetřit cestu, ale tak si uděláme výlet 😀

jirinkas
11. čer 2009

Ludva: cha cha no míry máme stejný 😀 Jak moc přibíráš v posledních týdnech?
Byyz je lepší tam zajít, oni to telefonicky nemají moc rádi....

anus.anys
12. čer 2009

ludva: děkuju moc 🙂

hele, bulovka sice není nic moc extra,ale personál a péče jak o maminu tak i o miminko je naprosto jedinečná. Ještě jsem se nesetkala s tak ochotnym personálem jako na bulovce (a to můžu říct,že mám docela dost za sebou, jak z praxe sestřičky,tak i z problémů kvůli kolenům, kotníkům, slepáku apod.)

holky, držím Vám palečky,ať už to máte co nejdříve a co nejrychleji za sebou 🙂

andreasek82
12. čer 2009

anus.anys to rada slysim.. 😉 🙂
moc vam gratuluji k adamkovi 😵

anus.anys
15. čer 2009

děkuju moc. Ještě bych chtěla dodat,že jsem odcházela s pocitem že vím vše co mě může potkat po porodu a vím jak se starat o tak malé miminko. Měla jsem moc dobrý pocit a pokud budu zase někdy těhotná,tak si vyberu bulovku, jednoznačně. Doufám ale že to nebude příští rok, chtěla bych tak 4 roky odstup. 🙂

andreasek82
16. čer 2009

to se opravdu dobre posloucha, tak snad to tak fakticky bude.. 😉 🙂
a anus, melas nadstandard nebo jsi byla na klasickem 3-pokoji?

jirinkas
16. čer 2009

taky jsem ráda za pozitivní hodnocení 🙂

andreasek82
16. čer 2009

jirinkas: mame to za par vid 😉 😅

jirinkas
16. čer 2009

andreasek: jojo, už aby to bylo, už jsem jak sud a funím jak lokomotiva.... zítra jdu do poradny, tož su na to zvědavá....

andreasek82
17. čer 2009

ja jdu v patek..
no vcera porodila moje znama z kurziku a poradny.. holcicku andrejku 🙂
tak u nas je to uz taky na spadnuti 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru