Porodnice Bulovka. Jak jste byli spokojeni?

area
24. říj 2006

Ahoj maminky (i tatínkové 😀 ).
Vy, kteří jste přivedli na svět své děti právě v této porodnici, jak jste byli spokojeni? Ráda bych znala co nejvíce detailů, na co si dát pozor, co je dobré, co není, atd.

kacikaci
15. zář 2011

ahojky, chci se zeptat těch, co už na Bulovce rodily - je dobré si brát nadstandartní dvoulůžák? řeším to kvůli tomu, že na těch klasických 3 lůžk. pokojích je jedno soc. zařízení pro 6 pacientek, tak jestli jste se tam nějak normálně zvládly vystřídat? jsem prvorodička, takže si úplně neumím představit, jak to probíhá, jak často se člověk musí sprchovat, apod..předem díky za odpovědi

ewelina
15. zář 2011

Ahoj. Je to skoro tři týdny, co jsem na Bulovce rodila druhé zlatíčko 🙂 Musím říct, že za ty čtyři roky jsem určitou změnu k lepšímu zaznamenala... Oba porody jsem měla vyvolávané (1. týden po termínu - 4080g, 2. přesně v termínu - kvůli velikosti 4270g). První porod se řešil hned, ráno jsem nasoupila a v podvečer se malý narodil. Teď je to už jiné. Ráno nástup, monitor asi 30min, vyšetření u dr. a pak zátěžový test. Poté mě uložili do 5. patra na pokoj s tím, že buď ještě večer nebo ráno mi zavedou tabletku na vyvolání. Během odpoledne byly ještě dva monitory a vyšetření u dr., která říkala, že tabletku necháme na ráno. Večer jsem ještě byla na monitoru, na základě kterého mě znovu vyšetřili (divili se, že nemám porodní bolesti) a poslali mě rovnou na podorní sál, jelikož už to bylo docela "rozjete". Takže jsem absolvovala "přípravu" a pak šup na porodní box. Od prvních bolestí byla malá za dvě a půl hoďky na světě. Měli jsme skvělou PA Báru.
Co se týká pokoje, tak jsem měla právě nadstandartní dvoulůžák a byla jsem ráda. Ve dvou jsme tam měli docela klídek a koupelna pro čtyři stačila (ale pro 6 - nevím-nevím).
Narazila jsem tam na jednu "sestru", která nebyla zrovna nejpříjemnější. Ráno po porodu, kdy jsem v podstatě 24h nespala, mě měla pomoci do sprchy... hnala mě tam doslova sviňským krokem a ještě byla otrávená, že jsem tam málem omdlela... Ale jinak celkově vzato - dobrý...
Hodně štěstí všem nastávajícím 😉

kvetinkaivanka
15. zář 2011

@kacikaci já za sebe bych určitě brala nadstandart!Byla jsem na tom pokoji 6 maminek,jedno soc.zařízení.Vystřídaly jsme se docela dobře i když pár krát to bylo už dost.Soc.zařízení je tam nic moc a používáš ho dost často 😉

saronka
16. zář 2011

ahoj zvažuju Bulovku neb jí máme kousek ale jak tak čtu..asi půjdu znovu do Podolí.. nevím no.. trošku mi ten přístup sester vadí tak nevím ☹( je tam nával na registraci jako v Podolí??

takyja
16. zář 2011

@saronka Za mne tam nával nebyl, ale s těma sestrama si nevybereš, kamarádky byly nespokojené se sestrama v Krči i na Karláku... 😖

saronka
16. zář 2011

@takyja jojo je to o lidech.v Podoli si nemuzu stezovat,max jedna mlada byla divna mamine rikala ze ji to kojeni bolet nemuze,vzivote nekojila..nevim jak se rozhodnout..

kvetinkaivanka
16. zář 2011

@saronka za mně tam taky nebyl nával u registrace 😉 jo jo,je to hodně o lidech!Je hodně maminek co byly a jsou spokojené s Bulovkou!!!!

saronka
16. zář 2011

@kvetinkaivanka to je jak Podolí znám taky lidi, co spokojené nebyly a co se záchodů týká tak podolí má 2 záchody asi na 6 pokojů možná i víc..takže taky nic nobl.. 🙂) dá se udělat i něco jako prohlídka ?? víš jsem typ co potřebuje vědět kam pojede, co se tam bude dít atd.. v Podolí jsem měla předporodní kurz a pak prohlídku sálů..bylo to příjemné... jo a ještě dotaz je pravidlo že jdeš vždy na hekárnu nebo i rovnou na porodní sál kde se čeká? kolik jich tam mají?? V podolí mě přijali, odtekla mi plodovka a byla jsem jen 1,5cm otevřená a chtěli mě dát zatím na pokoj, kvůli tlaku mě ale dali na sál báli se co to ještě udělá.. (léčím se už 9 let na vysoký tlak a fakt mi hoodně haproval při porodu)

kvetinkaivanka
16. zář 2011

@saronka takže Podolí taky nobl 😒 jo,jo,je tam prohlídka porodních sálů,ale nevím jestli se dá podívat i na šestinedělí.Právě když jsem mně přijímali,tak tam byla skupinka lidí na prohlídku 😀
Nevím jestli je hekárna pravidlo,já jsem se pořád neotvírala,takže jsem tam musela ☹ Vím,že v noci jsem byla pořád jenom na 1cm a ráno jsem tam už ležela na hekárně.Přijali mně kvůli podezření na preeklampsii.
Jinak jsou tam 4 porodní boxy,hezké 😉

saronka
16. zář 2011

@kvetinkaivanka v podoli je 5,a ja to pak mela supem v 0.00 prijem a 1,5 ve 2 kontrakce 6cm a po 4.jsem mohla tlacit 🙂 sousedka tam ted rodila jako na bulovce tak vytahnu info

kvetinkaivanka
16. zář 2011

@saronka tak to bylo rychlý!!!Mně porod vyvolávali,večer tabletka a malý se narodil druhý den v 18:20 😉
jo,jo,nejnovější informace jsou super!!!

kvetinkaivanka
16. zář 2011

@saronka teď jsem to objevila,tak posílám
http://web01.fnb.cz/gynekologie/porodni-sal

berenika39
16. zář 2011

@saronka ahoj, mě z bulovky vyhodili, když jsem přiša jeden den po termínu, kdy bylo třeba přijít...chápu to, mají nával, ale moc mě mrzelo, že ten pan doktor, s kterým jsem mluvila, byl neurvalec. šla jsem domů s brekem....chodím na MEDU už spoustu let, nějak jsme se blbě pochopili, že když jsem z MEDY, registrace není nutná, a ono nic...pozdě...rodila jsem jinde. Tak bych tam radši naběhla co nejdřív.
Byla jsem cca v 16.tt a pozdě.
a chodila jsem tam na předporodní kurs nakonec, a byla i prohlídka sálu, za provozu☹(

monika6e
17. zář 2011

@saronka ahojky, tak já rodila na Bulovce dvakrát a moc moc moc spokojená. Jestli bude někdy potřetí, tak jdu zase tam. Obě děti mi dokonce odrodila stejná porodní asistentka 🙂 Co se sester týče - gynda super v obou případech. Dětský poprvý super, podruhý jsem několikrát slyšela, že mám už druhý a mám to znát... Tak jsem jim vysvětlila, že asi upadly, že se tyhle věci zapomínají. Tak pak i daly tu a tam (neochotně) rady. Ale na sestry bych se vyprdla, stejně je člověk za pár dní doma, všechno vyčte na netu a jak vběhne do koloběhu, začne to dělat podle svýho... Důležitý je, že jsou tam - alespoň dle mýho názoru - dobrý doktoři. A nával u registrace vůbec nebyl...

saronka
18. zář 2011

@monika6e to ráda slyším.. ještě se chci zeptat, jaký má postoj Bulovka k epidurálu..jako první porod byl rychlovka, ale kdo ví jak to bude dál že..

kacikaci
18. zář 2011

já bych se ráda ještě zeptala, zda je potřeba, aby měl manžel jakožto můj doprovod přezůvky? (zapomněla jsem se na to v poradně zeptat 🙂 )

kvetinkaivanka
18. zář 2011

@saronka epidurál jsem dostala,Záhumenský sám řekl ať zavolají anesteziologa 😉

saronka
18. zář 2011

@kvetinkaivanka super kamarádka říkala, že se tam nedává... tak to je dobře.. a tys měla zaplaceného porodníka???

kvetinkaivanka
19. zář 2011

@saronka nebyl problém a za epidurál nic neplatíš.Ale upozornili mně,že když budu rodit v noci,tak se může stát,že epidurál nedostanu,protože v noci je tam jenom jeden anesteziolog a nemusí být dostupný 😉 Porodníka jsem zaplaceného neměla.

monika6e
19. zář 2011

@saronka to nevím, já měla první porod překotnej a druhej mi šel taky dobře a rychle. Takže jsem nic takovýho nepotřebovala, ale jsou tam v těchto věcech v pohodě, tak myslím, že to bude bez problémů. Co bych Ti doporučila je Dianatal gel. Rodila jsem s ním podruhý a bez něj si to moc neumím představit.

saronka
21. zář 2011

@kvetinkaivanka jojo to je jak v praze...
@monika6e už jsem na to koukala.. jako super, ale cena je nehorázná..i kdyyž na druhou stranu..někdo dává 15tis za doktora..což bych taky nedala 🙂) to raději toto hihi...

jo holky.. jak je to na hekárně..může tam být manžel?? tedy jelikož máme malou tak spíše počítám že tam budu sama ale pro jistotu se chci zeptat 🙂)

monika6e
22. zář 2011

@saronka třeba se Ti podaří dostat do pokoje modrý slon (nějak tak se mu říkalo 🙂)) ). Tam je hekárna a porodní sál 2v1, takže manžel tam se mnou normálně byl.
Jinak ten Dianatal jsem koukala, se dá koupit i na netu - nedávno jsem ho viděla i tady. Nepoužitej samozřejmě a za daleko nižší cenu.... Ale máš pravdu, plná cena je nehorázná, na to, že je to v podstatě jen obyčejnej lubrikant bez chuti a zápachu 😀 Ale na něčem se přece vydělávat musí, ne??? 🙂

kvetinkaivanka
22. zář 2011

@saronka pokud bude s tebou v místnosti ještě jedna rodička,tak ne.Manžela mi taky pustili až na sál!

kacikaci
3. říj 2011

zdravím Vás, tak mám za sebou porod na Bulovce, a musím tedy říct, že mám dost smíšené pocity. Setkala jsem se tam s mnohým zravotnickým personálem, někteří lékaři/ky super, lidský přístup a vše, jak má být, někteří zase nic moc - odbydou člověka, s vyšetřením si nelámou hlavu, aby to co nejmíň bolelo, apod. Sestřičky na šestinedělí - z novorozeneckého - jsou tam starší sestřičky, které si přijdou službu odbýt u kafíčka, televize a klábosení..s jednou jsem se tam dost pohádala, protože jsme museli přikrmovat, neustále mi vnucovala lahev, hlavně když měla být malá jednu celou noc u nich pod lampou kvůli žloutence, mi oznámila, že nebude poslouchat, jak jim tam malá celou noc vyvádí, protože se nadýchala moc vzduchu z dokrmování inj. stříkačkou..nevěřila jsem vlastním uším.
jinak co se týče porodního sálu - v životě jsem se nesetkala s tak zlomenou osobou jako zde. porodní asistentka - jméno už si nevybavuji - blondýna,, brýle, věk kolem 50 - nikdo nikdy mě v životě takto neponížil jako ona - celou dobu, co jsem byla na hekárně, na monitoru a posléze na porodním sále, na mě křičela, shazovala mě, ponižovala mě. Co si vybavuji, nebyla jsem sama.
Měla jsem dost velké bolesti a chtělo se mi tlačit už od té doby, co jsem byla otevřená na 4 cm. Ulevovala jsem si trošku křičením, bylo to jediné, co mi pomáhalo. Ona za mnou neustále chodila s tím, ať držím pusu, že tu nejsem sama, že to nebude poslouchat celý den, že straším ostatní rodičky, apod.
Když mi na hekárnu přišla natočit srdíčko malé, měla jsem zrvona silnou kontrakci, vydýchávala ji, ona se mi postavila za záda, začala mlaskat a podupávat nohou, s tím, že nemá celý den, ať se laskavě otočím, že musí natočit srdce miminka, já na to, že se omlouvám, ale ať mi dá vteřinku, že mám kontrakci, ona na to, že jí to nezajímá..při další kontrakci jsem se měla přesunout do vedlejší místnosti na monitor - s tím, že si mám vzít všechny věci, opět jsem řekla, že potřebuji chvilku na prodýchání kontrakce, ona na to, že to už si z ní snad dělám srandu
když jsem se ptala na manžela, odvětila mi, že manžel tady zatím být nemusí, že ještě nerodím (nechala ho dvě hodiny čekat venku), nakonec ho ke mě pustila asi půl hodiny poté, došla pro něj se slovy: "tak tady ji máte, tak si to s ní užijte! Já už to poslouchat nebudu".
čas od času poté za mnou přišla, neustále na mě křičela, že bych se měla začít ovládat, že se chovám jako tříleté dítě, že to přece tak hrozně být nemůže, a že není možné, aby se mi chtělo tlačit, poté mě vždy dost bolestivě vyšetřila, zkonstatovala, že jsem si již dost ublížila, že si za to můžu sama, a ať mlčím, že ještě nerodím, že ubližuju miminku, apod.... v takovém duchu probíhal celý můj porod - nebýt jedné úžasné lékařky, která byla tomu přítomna, která si mě pak vzala do péče a podpořila mě, nevím, jak bych to zvládla za přítomnosti oné por. as.
těch zážitků mám mnohem víc, ale toto je asi nejsilnější..
všechno je to o lidech a když člověk narazí na někoho takového, tak mu to kazí celkový dojem.
u příštího miminka budu dost zvažovat, jestli opět Bulovka..
jinak co se týče pokojů - měla jsem nadstadart - dvoulůžák a jsem za to moc ráda - dopuručuju..

kvetinkaivanka
3. říj 2011

@kacikaci to mi je moc líto,že jsi měla takovou příšernou por.asistentku!!!!Příšerný!!!Mě manžela nechali čekat na chodbě 4-5hodin!Já měla milou porodní asistentku,ale zase jsem nebyla spokojena se Záhumenským,byl dost nepříjemný a arogantný a taky mám nepříjemné zážitky z Bulovky!
a jinak OBROVSKÁ GRATULACE k miminku 😉

wosk
7. říj 2011

@kacikaci tak to jsou příšerné zážitky ☹ Jak se říká, nejhorší je srážka s blbcem. Hlavní ale je, že jste obě v pořádku. Gratulace k miminku.
Měla bych taky rodit na Bulovce, jsem tam zaregistrovaná, ale nakonec pojedu na Mělník nebo když bude plno, tak do Nerátek, už jsem se s konečnou platností rozhodla. Na Bulovku jsem slyšela za září ještě jeden otřesnější průběh porodu než popisuješ ty a říkám si, že tohle nemám zapotřebí... Myslím si, že porod je dost náročná záležitost (ať už psychicky či fyzicky) a když ti nepomůže personál, spíš naopak, musí to být pro rodičku, obzvlášť pro prvorodičku, která kolikrát vůbec neví, co se děje, hrozné... proč dělaj tu práci, když na ní nemají nervy???

kacikaci
7. říj 2011

díky za gratulace! taky nechápu, proč takovouhle práci dělají lidé, kteří mají problém sami se sebou, natož aby pomáhali někomu jinému. Ale asi se s takovým člověkem můžeme setkat všude, člověk si nevybere..

elgereta
12. říj 2011

ahoj holky, mám dotaz... chci tam jít na screening v 1. trim, dělají tam utz a odběr krve zároveň? a čekali jste tam dlouho, když se tam neobjednává? děkuji 🙂

vicky007
12. říj 2011

@elgereta mě teda brali nejdříve krev a pak utz. na Utz už neměli vono, jinak čekání v pohodě. Na utz se pak jde na určitý čas

zoozkha
1. lis 2011

@lenulak neviem, či je Tvoj dotaz stále aktuálny... ja som rodina na Bulovce pred 2 rokmi a bez nástrihu. Rodila som dlho a keďže sa niekoľkokrát menil personál, priebežne som ich upozorňovala, že nechcem preventívne nastrihnúť. Cvičila som s balónikom Epino a nakoniec to skutočne pomohlo. Mala som šťastie na PA, tak pravdepodobne vďaka nej to tak dopadlo. KEĎže na vedľajšom sále mali komplikovanejší pôrod, DR bola tam a ja som rodila len s PA a tá skutočne čakala do poslednej chíle a nakoniec nenastrihla. Malý mal pri pepúšťaní hlavičku 36cm. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru